כתמים

היו לי גירודים בחורף בשנה שעברה 2014 וכתוצאה מזה הפצעים הפכו לכתמים חומים ברגלים . הרופא אמר לי למרוח איזמוד ולאחר מספר חודשים לא היה את המשחה אז הוא רקח לי משחה עד עצם היום אני מורחת הייתי אצל עוד רופא והוא אמר לי שהכתמים דוהים באיזה שלב אבל זה לוקח זמן. אני מוכנה לעשות הכל בכדי שהם יעלמו אני לא יכולה ללכת עם מיכנס קצר . מה אני יכולה לעשות אשמח לעזרה אם יש . אולי שמנים ? ..

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

בשנת 2010 עשיתי הזרקות קצף לורידים (כ: 5-6 הזרקות) עקב ורידים בחלק האחורי של הירכיים. לאחר ההזרקה האחרונה (לפני כ- 9 חדשים) רגל ימין התנפחה ובמדידה של רופאת כלי דם של קופ"ח הכללית הפרשי הקטרים בין הרגליים הינם כ- 3 ס"מ. הרגל עד היום נפוחה וחמה יותר מרגל שמאל ולאחר מקלחת עם מים חמים ממש רותחת. מלבד זאת בחלק הקדמי של הרגל, שלא היו לי שם ורידים, יש כעת ורידים דקים וכתמים חומים בכמה מקומות. הרופא המזריק המליץ לי על גרב אלסטית. כ"כ בצעתי דופלר שהראה שאין DVT. הומלץ לי בקופ"ח גם על עיסויים לימפטיים, אבל לאחר כמה עיסויים הפיזיאוטרפיסטית אומרת שאין ליפאדמה, זו נראית רק דלקת של הורידים. גם רופא כלי דם נוסף בקופ"ח המליץ לי בעתיד על ניתוח לורידים. מה דעתך

שלום,
נשמע לי כבעיה לא ברורה:ורידים?לימפה?הזרקות קצף?עליך לעבור בדיקת דופלקס מדוקדקת עלמנת להבין מה הגורם לתלונותיך. אשמח לראותך במרפאתי שם אני מבצע בעצמי את הבדיקה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר קורן שלום רב! ברצוני לשאול מהיא הסביה שמחליטים לעשות סי טי אנגיו במקום אנגיוגרפיה(שינו את דעתם לאחר שבוע)?סבתי מאושפזת כבר שבוע וחצי עם נמק בשתי אצבעות הרגלים שחורות ומסריחות וברגל יש הכתמים שחורים.תוצאות דופלר:ימין:הפרעה חסימתית בסיגמנט פרומו פופליטאלי ובעורקי השוק .שמאל:הפרעה חסימתית הסיגמנט איליו פמורלי, פמורו פופליטאלי ובעורקי השוק. SFA פתוח עם הצריות.כמו כן, סבתי סובלת מאי ספיקת לב וכליות(דיאליזה חד פעמית) סכרת בצקות ברגלים קיורטוס עבר של מים בריאות וחמצת.ברצוני לדעת למה שינו את דעתם בזמן כזה קריטי וחשוב ביחוד שחשבו על אנגיו!והפחד שלי שיש לה הזדמנות אחת עם חומר הניגוד שהורס את כליות ואאני רוצה שיתבזבז על הסי טי ולא על האנגיו ! תודה!

שלום,
נזק לכליות מחומר ניגוד בבדיקת CTA הינו מינמלי לעומת זאת באנגיוגרפיה קיים סיכון משמעותי מאד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בתי בת ה 13 סובלת מעודף משקל. על עור באזור הבטן, החזה יש לה כתמים כמו שטפי דם מתוחים ובידיים בחלקן הפנימי נימים מורחבים. מה ניתן לעשות מבחינה רפואית או אסטתית?

שלום דפנה קפלן,
בשלב זה לא מומלץ לטפל.המלצתי לטיפול בירידה במשקל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי כתמים שחורים ברגליים שעולים כלפי הברכיים בחודש האחרון יש לי כתם שחור בעמוד השדרה (לא מכה) מאוד מציק לי לפעמים מגרד האים זאת בעיית פיגמנטציה?יש לציין שאני עומדת הרבה על הרגליים.אשמח לתשובה תודה

שלום גליק דליה,
ממליץ לבצע בדיקת תפקודי קרישה ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.אינני בטוח שיש קשר בין הכתמים ברגלים ובגב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר קורן שלום,
בערך מגיל 18 יש לי כתמים אדומים על העור שאובחנו כלבידו רטיקולר.
הכתמים התפשטו עם השנים מהרגליים ליידים, בטן, גב וכ'ו. בחורפ כשקר הכתמים חזקים מאוד ובקיצ הם כמעט נעלמים בשמש.
האם יש איזשהו טיפול אסטתי להעלים את הכתמים הללו?
ממתינה לתשובה,
תודה מראש.

שלום גלי,
אין טיפול משמעותי לתופעה ולעיתים היא חולפת בצורה ספונטנית עם ההתבגרות.יש לבדוק עם ראומטולוג אפשרות טיפול בתופעה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 30 ויש לי בעיה עם ורדי הרגל אני לא יכולה לעמוד למשך זמן ,ומדי פעם מופיעות כתמים אדומים ברגליים , אשמח אם אשמע ממך שאתם יכולים לעזור לי.

שלום כתרינא קובטי,
אשמח לראותך במרפאתי לעשות אבחנה ובהמשך לעזור לך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אמי בת 53 אדם בריא בדר"כ, גנטית היא וכל משפחתי ,סובלים" מטלסמיה מינור.. "מורדמ" לא מקבלים שום טיפול, אבל לידיעה כי אמי אנמית עם המגלובין נמוך - לא משהו המצריך טיפול רפואי.
בשנה האחרונה אמי סובלת מאי זרימת דם בכפות הידיים, בתחילה הן היו מאדימות מאד ואחרונה נוצרים בכף היד הפנימית כתמים שחורים, בתחילה נראה כמו לכלוך.. אבל התבדנו שהיא שטפה את הידיים וגילינו פשוט כתמים תת עוריים שחורים. מה הטיפול ולמי היא צריכה לפנות? אודה לכם על תשובתכם.

שלום אורית ראובן,
ממליץ לבצע שתי בדיקות לפני ביקורת במרפאתי:1.בדיקות דם לתפקודי קרישה 2.פוטופלטיסמוגרפיה לכפות הידיים בטמפ' חדר ובמי קרח. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי ילדה בת 14 ויש לה כתמים שחורים ברגליים ובידיים בסחוסים מה יש לעשות בנידון?
תודה!

שלום חסוי,
יש להפנות את הילדה לבדיקת רופא ילדים
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
לאמי יש כתמי דם בידיים שנעלמים לאחר מס' ימים וחזרים חלילה.
רציתי לברר מדוע זה קורה? ואיך עליה לטפל כדי למנוע חזרת כתמים אלו.
תודה מראש, סמדר כהן

שלום סמדר כהן,
במידה ואימך נוטלת אספירין הרי זוהי יכולה להיות הסיבה לכתמים.ממליץ בדיקת המטולוג ובירור תפקודי קרישה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר קורן שלום
כשנתיים יש לי כתמים אדומים, הנראים כהצטברות כלי דם/נימים על צד הכיפה של איבר המין. העור שם חלק ולא גבשושי. האם התופעה מוכרת?

שלום שחר,
אנא הפנה שאלתך לאורולוג
בברכה,
דר' ארנון קורן

113 שאלות גולשים בנושא: כתמים

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png