כאבים ביד

דר שלום,
אני בהריון בשבוע 19 ולפתע הופיעו לי כאבים של זרימת בדם ביד שמאל. האם יש לי ממה לדאוג? ממה נובע הכאב?
היד לא נפוחה ולא שנתה צבע.
תודה

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום רב
אימי סובלת מכאבים בידיים לאחרונה.זה החל מגרד ועבר לכאב וורידים נפוחים בכפות הידיים-גב כף היד. מה הסיבה ומה עליה לעשות

שלום,
אימך זקוקה לבדיקת דופלקס לורידי הידיים ולאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב אני בן 26 בריא בדר"כ.
לאחר אישפוז וניתוח פיסורה כתוצאה מעירוי נוצרה דלקת עם כאבים חזקים לאורך כל היד ווריד שמאוד נפוח מהמרפק עד לכף היד. רופא המשפחה נתן לי אנטיביוטיקה ומשחה. לאחר הטיפול הכאבים הם אותם כאבים וכך גם הנפיחות חזרתי לרופא והוא אמר שהכאבים יכולים להימשך אפילו מס' חודשים.
שאלתי האם יש איזשהו טיפול נגד הדלקת ולא שאני ימתין מס' חודשים כדי שיעבור לי. זה פוגע בחיי היומיום אני לא יכול להניח תפלין ולא לכתוב {אני לומד באוניברסיטה}

שלום אבי,
לעיתים יש לפתוח את היד לאורך הוריד כאשר הדלקת לא נסוגה.ראשית מומלץ לנסות טיפול אנטיביוטי וטיפול אנטי אינפלמטורי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ולילה טוב .. שאלה זו נכתבת בשעה 0:12 בלילה,אני נערה בת 21 נשואה +1
אני סובלת מכאבים בפרק יד שמאל (בידיעה ובעבר טענו שיש לי חשש לדלקת פרקים ולכן נתנו לי להשתמש בכדור פקווניל) ולפעמים זה גם כואב לי בוירידים באותה היד, הכאבים משתנים עם הטמפ' שבסביבה שאני נמצאת בה..
הכאבים בלתי נסבלים. בעבר השתמשתי בכדור בשם פקווניל לכאבים בדלקת פרקים וכדומה, ועכשיו הכאבים יותר "אכזריים" והפעם זה בוריד אני מרגישה כאילו מושכים לי אותם מהכתף ועד למרפק.
מה זה יכול להיות?
המון תודות והערכה מראש!!

שלום רב,
האם הכאב קשור להרמת היד האם את עוסקת בספורט שכרוך בהרמת היד תדירות,אנא סורי לרופא כלי דם להעררה האם בעייתך קשורה לכלי הדם הורידיים של היד
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

שלום רב,
אני בת 35, בריאה. בשבועות האחרונים אני מרגישה לפרקים כאבים לאורך יד שמאל, שמלווים בתחושת לחץ (כמו התחושה כשמודדים לחץ דם ויש לחץ על כלי הדם). כאשר אני מרימה את היד למעלה הלחץ נרגע מעט, וחוזר לאחר שמורידה את היד. הנ"ל מופיע לפרקים במשך היום ללא קשר לפעילות שמבצעת. התחושה לא מורגשת בחלקים אחרים בגוף. האם אתה יכול לשער מה מקור התחושה?
תודה

שלום,
ממליץ להתחיל את הבירור אצל רופא המשפחה
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום דוקטור
בת 45 ליפני כ-25 שנים הודג'קינס בצוואר צד שמאל (טיפול הקרנות וכימוטרפיה.כיום בבדיקת דופלקס של הצוואר ימין ושמאל היצרות בינונית של העורק תרדמני פנימי והיצרות בינונית של העורק התרדמני חיצוני זרימה הפוכה של עורק חוליתי.בבדיקת CTA הדגימה חסימה של עורק התת בריחי משמאל קרוב למוצאו ,התחדשות זרימה בעורק התת בריחי ממקור עורק החוליות . היצרות לא משמעותית בעורקי התרדמה דו"צ. MRI מח ללא עדות לאוטם,בדיקה תקינה.בדופלר עורקי הידיים NIHI תוצאות הבדיקה ULN RAD BRACH AXA SC-P INNP,
ימין: 3 3
שמאל: 1-2 1-2
כאבים ביד שמאל בנקודה מסויימת הולכים וחוזרים עם הרגשת מלאות ביד
או בצוואר צד שמאל אחורי נוטה לכתף
כאבים מושכים.לטענת הרופאים הניתוח מסוכן לעומת הסימפטומים.נישארו סחרחורות מעטות בהטיית הראש.לציין עייפות.ברצוני לדעת מה דעתך האם כאבי הידיים יישארו או יעברו עם מתן האספירין והסימוביל שקיבלתי עקב כולסטרול לא רציני.האם אפשר לחיות במשך שנים עם ממצאים אלו?
יש מצב שהכאב בידיים נובע מסתימת ורידים שניתן להציל בדרך אחרת מהניתוח שהרופאים טוענים שהינו מסוכן.האם אתה ממליץ בבדיקות נוספות? לצערי אני נשארת עם כל החבילה ללא סיוע.
אודה לך אם תענה לשאלותי
מקווה שתוכל לעזור לי
בכבוד רב
דנית.

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי עם כל הבדיקות לצורך בדיקה פיזיקלית ולצורך עיון במסמכים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי בעיה שכל חורף יש ידים סגולות וכן לעתים כאבים בידים מה הפתרון

שלום י.ט,
ממליץ בדיקת ראומטולוג ובדיקת פוטופלטיסמוגרפיה. אשמח לראותך במרפאתי לצורך בירור תופעת "רנו". ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני סובלת כבר מעל חצי שנה מכאבים בידיים ומורידים נפוחים מהאצבעות ביד לאורך הכתף
בנוסף גם יש לי נימול בידיים
לאיזה רופא עלי לפנות
יש לנו במשפחה גנטיקה של קרישיות יתר
איזה בדיקה עלי לעשות כדי לשלול בעיה

שלום דנה,
עליך לעבור דופלקס לורידי הידיים.החשד הוא לפקקת ורידים ביד והתפתחות מערכת מעקפים תת עורית.עליך לעבור בירור קרישיות יתר עלידי המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד״ר קורן
אני בת 40. לפני כשנתיים התחלתי לסבול מכאבים בידיים. בעיקר בפות הידיים באיזור שבין האגודל לאצבע. עם זמן הכאבים התחילו להקרין לכל היד. כאשר אני מחזיקה משהו כבד ביד אני מרגישה כאבים במפרק כף היד. באולטראסאונד שעשו לי אמרו שהבעיה נובעת מורידים צרים מידי וכאשר קר המורידים מתכווצים עוד יותר. אבל שמתי לב שהכאבים תוקפים לא רק בקיץ ולכן הלכתי לראומטלוג שאמר שזוהי לא דלקת פרקים. בנוסף יש לי חוליה בצוואר שיושבת לא נכון וככל הנראה הכאבים בידיים מגיעים משם. ( דעות הרופאים חלוקות). הראומטולוג נתן לי טיפול בכדורים etodolac ו cyclobenzaprine את שניהם לקחתי תקופה ארוכה עד שהפסקתי עם הראשון לפי המלצת הרופא. לאחר תקופה מסויימת התחילו כאבים בברכיים והרופא הורה לי לחזור לכדורים אבל החלטתי שאני יכולה להתמודד עם הכאב כי הוא לא היה כזה נורא....ונכון לעכשיו אני לוקחת רק את הכדור השני חצי כדור כל לילה. ולמה אני בעצם מספרת את כל ההיסטוריה? לפני שלושה ימים התחילו לי כאבים מאוד חזקים ברגל ימין כאבים שמתחילים מהירך ויורדים לרגל. זה כבר שלושה ערבים ברציפות שאני מרגישה את הכאבים אבל רק בעת שכיבה בלילה. דבר נוסף ששכחתי לציין שגם אצבעות הרגליים כאילו נרדמות כאשר קר. אני מרגישה אותן ממש קפואות בתוך הנעל גם כשאני בתוך מקום מחומם.
ההיסטוריה במשפחתי לא מזהירה בכל מה שקשור לענייני לב וכלי דם אימי סובלת גם היא מכלי דם צרים, לחץ דם, ומטופלת בכדורים שאחד מהם הוא קומדין .
לאיזה רופא אתה ממליץ לי לפנות ? אני גרה בארה״ב.....
האם זה נראה כמו מחלת כלי דם או משהו שיש לשייך לפרקים?
גם אימי סובלת מכאבים ברגליים ואני יודעת שאובחנה אצלה מחלת עצמות כלשהי.
דבר אחרון - ברגל שמאל בירך יש לי גוש כבר תקופה מאוד ארוכה. הרופא משפחה טוען שזהו גוש שומן. האם יש קשר בין כל הדברים?
תודה וסליחה על המכתב הארוך

שלום,
תלונותיך נמצאים בגבול הדק שבין הראומטולוג לכירורג כלי דם.ממליץ להבדק על ידי שני סוגי רופאים אלו.קשה לתת לך תשובה ברורה ללא בדיקה פיסקלית אישית
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רציתי בבקשה להיתייצץ אני סובל כמה חודשים מהרדמות באוזן שמאל מאחוריה ומעליה לאורך כול הצד של הראש עם זאת יש לי כבדות ראש ומידי פעם סחרחורות לעיתים קרובים אף סובל מיכאבים ביד שמאל ובחזה .. השמח מאוד לקבל תשובה והסבר למיתרחש תודה רבה

שלום,
ממליץ בדיקת EMG לידיים ובדיקת אוטופד עמוד שידרה
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום דר ביום א שעבר אשתי עברה טיפול שינים בימים שלאחר מכן החלו לה כאבים ביד ימין ודקירות בחזה פעמים בודדות ביום שישי נוצרו לה שטפי דם בין הכתף למרפק הינו בטר"ם שם היא עברה מס בדיקות אקג דם שיצאו תקינות הרופא אמר שהכל נראה לו בסדר רהשטף דם נראה כמו חבלה שאשתי זוכרת שלא קבלה שום מכה מיום שישי אין גדילה בשטפי דם והכאבים נמשכים מלווים בעיפות תודה מראש יוני ואודליה

שלום,
ממליץ להמתין בסבלנות ובו זמנית לעבור בירור קרישה אצל רופא המשפחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

15 שאלות גולשים בנושא: כאבים ביד

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png