כף היד

נפלתי על כף היד ויש לי שטף דם בדיוק בכרית מתחת לבוהן ואני לא יכול להרים כלום ובקושי להזיז אותה מה אני צאיך לעשות שזה יעבור לי מהר?

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

היי שמי רוני ואתה מכיר אותי. ובעייתי היא צלע צווארית על רקע של TOS בגפה השמאלית עם הפרעות קשות בזרימת דם .
השבוע הייתי במרפאה בבלינסון עברתי בדיקות דופלקס עץ עורקי בידיים, הזרימה יצאה תקינה עד אמצע האמה ומשם לא הייתה זרימה עד כף היד. לאחר מכן פניתי לבדיקת רופא הוא עשה לי דופלר בחלק מכף היד לא שמע דופק. חשוב לי לשמוע את דעתך בנושא מה עליי לעשות?

שלום רוני מנוס,
במידה ואין זרימה בחלק האמה(מתחת למרפק) הרי יש מקום לחשוד שנשלחה אמבוליה לכיוון כף היד.האם קימת מגבלה כל שהיא?האם את סובלת מכאבים?
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב...אני בת 55 ויש לי ורידים בולטים מאוד ונפוחים שמתחילים מכף היד ועד למרפק....מבחינה אסטטית זה מאוד מאוד מפריע ליץץץזה מזקין את היד מאוד....האם ניתן להעלימם.....ואם כן כמה זה אמור לעלות ?? תודה ויום נעים לכם
רחלי

שלום רחלי,
ניתן לטפל בורידים עצמן או למלא את הרקמה סביב לורידים או שילוב של שתי הטכניקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני בת 45 וסובלת מפיברומיאלגיה כאבים בכפות יידים עבדתי קצת במשק בית והיו לי כאבים ביידים חשבתי שזה דלקת אבל כתוצאה מהמאמץ בעבודה נוספו לי ורידים מכוערים בכף היד יותר וזה מבגר מאד ואני שואלת מה אפשר לעשות ואם יש טיפול טבעי לכך ואם אין ברירה וחייב ניתוח ומה הסיכונים ובאיזה שיטות הכי קל להעלים את הורידים ואם יש לזה בכלל טיפול והאם הם חוזרים אני יודעת שבאחד מההריונות שלי הייתי במעקב כי כי היה לי חשד לאי ספיקה ורידית ברגל והיו עושים לי הרבה אולטראסנד לרגל בבדיקות דם ראו את זה שהפליטיטיס היה לא תקין ויש לי גם ברגליים ורידים אבל הכי דחוף לי בידיים ומקשת לדעת את כל התשובות תודה רבה אפשר טלפון 0527135077 תודה שולי

שלום שולמית ש,
ניתן לטפל בורידי הידיים באותן טכניקות בהן מטפלים ברגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב אני בן 26 בריא בדר"כ.
לאחר אישפוז וניתוח פיסורה כתוצאה מעירוי נוצרה דלקת עם כאבים חזקים לאורך כל היד ווריד שמאוד נפוח מהמרפק עד לכף היד. רופא המשפחה נתן לי אנטיביוטיקה ומשחה. לאחר הטיפול הכאבים הם אותם כאבים וכך גם הנפיחות חזרתי לרופא והוא אמר שהכאבים יכולים להימשך אפילו מס' חודשים.
שאלתי האם יש איזשהו טיפול נגד הדלקת ולא שאני ימתין מס' חודשים כדי שיעבור לי. זה פוגע בחיי היומיום אני לא יכול להניח תפלין ולא לכתוב {אני לומד באוניברסיטה}

שלום אבי,
לעיתים יש לפתוח את היד לאורך הוריד כאשר הדלקת לא נסוגה.ראשית מומלץ לנסות טיפול אנטיביוטי וטיפול אנטי אינפלמטורי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב!
לאחרונה קרו לי שני מקרים בהם חשתי כאב מאוד חד, פעם ברגל ובפעם באגודל ותיכף לאחר מכן באותו מקום נוצר שטף דם. במקרה השלישי נתתי טפיחות קלות עם כרית כף היד ושוב חשתי כאב חד ותיכף נוצר שטף דם פנימי. האם כדאי לעבור בירור רפואי כלשהו? האם ישנה סיבה שכלי דם מתפוצצים כך סתם.
תודה ק.ש.

שלום קורין שמריז,
המלצתי לבירור תפקודי הקרישה בבדיקות דם שגרתיות לפני יעוץ עם המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אמי בת 53 אדם בריא בדר"כ, גנטית היא וכל משפחתי ,סובלים" מטלסמיה מינור.. "מורדמ" לא מקבלים שום טיפול, אבל לידיעה כי אמי אנמית עם המגלובין נמוך - לא משהו המצריך טיפול רפואי.
בשנה האחרונה אמי סובלת מאי זרימת דם בכפות הידיים, בתחילה הן היו מאדימות מאד ואחרונה נוצרים בכף היד הפנימית כתמים שחורים, בתחילה נראה כמו לכלוך.. אבל התבדנו שהיא שטפה את הידיים וגילינו פשוט כתמים תת עוריים שחורים. מה הטיפול ולמי היא צריכה לפנות? אודה לכם על תשובתכם.

שלום אורית ראובן,
ממליץ לבצע שתי בדיקות לפני ביקורת במרפאתי:1.בדיקות דם לתפקודי קרישה 2.פוטופלטיסמוגרפיה לכפות הידיים בטמפ' חדר ובמי קרח. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לד"ר קורן שלום
אני בת 50 ויש לי ורידים בולטים בגב כף היד. אני מעוניינת לקבל מידע לגבי טיפול אפשרי להעלמת הורידים.
תודה מראש
אליסיה

שלום אליסיה שפיגל,
העלמת ורידים ביד נעשת על ידי ניפוח הרקמה סביב הורידים או /ו הזרקות לורידים עצמם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
אימי סובלת מכאבים בידיים לאחרונה.זה החל מגרד ועבר לכאב וורידים נפוחים בכפות הידיים-גב כף היד. מה הסיבה ומה עליה לעשות

שלום,
אימך זקוקה לבדיקת דופלקס לורידי הידיים ולאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאחרונה מתפוצצים לי כלי דם בכפות הידיים , לפעמים ממכה קלה ולפעמים וכיווץ חזק של כף היד ולפעמים בלי סיבה נראית
אני בת חמישים לא סובלת מלחץ דם .
האם זה מצביע על משהו פתולוגי? האם עלי לערוך ברור?

שלום דורית,
ממליץ בדיקת תפקודי קרישה
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אנוכי בן 26 בריא ומתפקד מצויין פרט ל:
לפני כחצי שנה ביצעתי עבודה פיזית ממושכת ביד ימין (בעבודה על כלי חקלאי). ללא מנוחה מרובה כשבועים באופן אינטנסיבי. במהלך ובסוף תקופת העבודה החל לכאוב לי היד והיא התנפחה (כל היד מהכתף עד כף היד). התחושה הייתה של כבדות, חוסר זרימת דם וכאב בהפעלת היד. הלכתי לרופא הוא נתן לי אינטיביוטיקה ואמר שזה בגלל המאמץ ביד. הוא אמר שאין מה לנוח ושזה יעבור תוך כשבועיים. מאז הפסקתי לעבוד, חזרתי אליו מכיוון שלא היה שינוי. המצב נשאר אותו דבר: היד נפוחה ויותר מפותחת מיד שמאל (שרירים וורידים). הורידים בולטים ויש כאבים בהפעלת היד. לפני כשלושה חודשים החלו לצאת נימי דם צמוד לבית השחי בחלק העליון של היד.נראה שהתופעה מתפשתת לאט לכתף ולשריר התלת ראשי ומתחת לכתף. היד כבדה וכאבת וזה מטריד מאוד. הכאב נעשה בלתי נסבל כשני מפעיל את היד אפילו בכתיבה והפעלת העכבר מחשב לזמן קצר מאוד, שלא לדבר על עבודה פיזית שאני לא יכול לבצע. הבדיקות שכבר עשיתי ויצאו תקינות: דופל ורידים, EMG, בדיקות דם, MRI עומד שידרה וחזה. הייתי אצל אורטופד, ראומטולוג ולאף אחד אין תשובה. כל הבדיקות יצאו תקינות. האם יש פיתרון לבעיה? האם יש ללכת לרופא פרטי מוממחה לאזיה שהוא תחום? אנני יודע למי לפנות , אשמח לקבל הכוונה. האם זה יכול להיות קשור בגידים או שזה רק קשור לשרירים ומערכת הדם? האם מרפאת כאב היא פיתרון?
העיניין הוא שזה מגביל וכואב-נראה שזה רק מחמיר עם הזמן.
תודה מראש,

שלום אורן,
לדעתי חסמת את הורידים הראשיים ביד.זוהי תופעה מוכרת אצל אנשים המבצעים פעילות קשה וממושכת כאשר אינם רגילים לבצעה.כתוצאה מהחסימה היד מתנפחת מכיוון שאין לדם הורידי דרך להתנקז .בהמשך הגוף מפתח על העור מערכת ורידים עוקפת בכדי שהדם הורידי יוכל לצאת מהיד.אתה זקוק לבדיקת כירורג כלי דם,טיפול במדללי דם ושרוול אלסטי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

57 שאלות גולשים בנושא: כף היד

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png