top of page

96 שאלות גולשים בנושא: אי ספיקה ורידית

אני בת 26 וסובלת מתופעה של כיווץ חד בשוק בלילה.
נאמר לי כי זוהי תופעה העלולה לאפיין אי ספיקה ורידית
האם זה נכון?

שלום שמרית,
הסיבה הראשונה להתכוצויות לילה הינו לחץ עצבי בעמוד שידרה תחתון.מומלץ יעוץ אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דוקטור שלום רב אני בת 37 סובלת מיזה כמה שניים מכאבים ברגלים אני מגדירה את זה כמו קריזים שאני מתעוררת מיתוך שינה כדי לחבוש אותם מה אני צריכה לעשות
תודה מראש ליאת

שלום רב,
ות יכולות להיות אי ספיקה ורידית של הרגליים,אנא סורי לרופא כלי דם להערכהכאבים ברגליים יכולים להיות מסיבות שונות אחת הסיכ
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום רב!
כיום אני בת 23. אציין כי אני סובלת מכאבים ברגליים בימים חמים ולאחר עמידה ממושכת. מזה כ 7 שנים יש לי בליטה באמצע הרגל, בין הברך לקרסול. רופא העומד בראש יחידה נוירורדיולוגית אמר לי כי מדובר בקולפס של השסתום.
בשלוש השנים האחרונות הכאבים מתגברים במיוחד בימים חמים. טיפול שמרני של הרמת רגליים מונע כאב לזמן מוגבל.
האם אי ספיקה ורידית תתבטא בבליטה כפי שתארתי? מדוע נוצרת בליטה? כיצד ניתן לטפל ולהקל על הכאבים?
אודה על תשובתך, נטלי.

שלום,
הבליטה יכולה להיות דליה מורחבת.הטיפול הוא באי ספיקה הגורמת לדליות.עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בהמלצת רופא עברתי אולטסאונד של מערכת הורידים ובספנה הגדולה ברגל שמאל יש אי ספיקה בגובה אמצע הירך ועד הסוף מלווה בענפים .הספנה הקטנה ספיקה.ומערכת הורידים העמוקה תקינה.איזה טיפול מומלץ ללא ניתוח. האם ליזר מתאים? מה הסיכונים והסכנות? תודה.

שלום נילי קרדש,
הינך מתאימה לשילוב של אנדולייזר עם מיניפלבקטומיה.מדובר בטיפול עם ההצלחה הניתוחית הגבוהה ביותר מבחינה רפואית ואסטתית גם יחד.שחרור מידי הביתה וחזרה לעבודה.הטיפול נערך בהרדמה מקומית ונמשך כשעה.הסיכונים נדירים ביותר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום הלכתי לרופא המשפחתי מסיבות כאבים ברגלים וזה מה שהוא כתב בהיתיעצותי איתו ללכת לרופא מומחה
וכתב בהפניה:בעיות ורידים ברגלים
מימין אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים , משמאל יש אי ספקה ורידית בינונית בעצמתה שמקורה בורידים עמוקים. **15\6\2007 מעבדת כלי דם-ימן יש אי ספקה לבעיה ורידית קשה ,בצד שמאל אי ספקה ורידית קלה בורידים שטוחים
מעבדת כלי דם-אין עדות לקרשים בורדים העמוקים
מעבדת כלי דם-בשני הצדדים :אין מפלי
לחצים בעל משמעות -התרשים תקינים
abi=1.37
20089\23:
עדיין כאב ורידים
והוריד מיתפוצץ מדי פעם ברגל ימין.
רציתי לשאול אם יש טיפול מיוחד , הרופא ממליץ לילבוש גרב אלסטית,
ואם תוכל לחזור אלי בהקדם האפשרי
בפל:052-5118776
בטל:02-5353030

שלום פרידה סמימי,
גרב אלסטית היא בהחלט פתרון במצב של אי ספיקה עמוקה.הייתי ממליץ לחזור על הבדיקה בכדי להיות בטוח בדיוקה.במקרים של אי ספיקה שטחית קימים מספר טכניקות טיפול במקום גרב אלסטית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
לפני כחצי שנה עברתי אירוע DVT. טופלתי בקומדין כשישה חודשים. עברתי בדיקות ונמצאה בעיית קרישיות יתר גנטית (הטרוזגוטית לפקטור 5 וכן ל-MTHFR).
לאחר חצי שנה עברתי בדיקת דופלקס ובעיקבותה הופסק הטיפול בקומדין אך נמצאה אי ספיקה ברגל ("בסגמט הפמורופופליטאלי")
בהמלצת הרופאה ההמטולוגית, התחלתי ללכת עם גרב אלסטית. ראיתי את ההסבר באתר אודות הגרב האלסטית ורציתי לשאול: א)האם טיפול באמצעותה אינו יכול להביא לריפוי הרגל?
ב)במידה ולא, האם קיים סיכון להתמכרות לגרב?
ג)האם בעיית קרישיות שיש לי מונעת אפשרות לביצוע אנדולייזר?
בתודה מראש,
אתי.

שלום אתי,
חשיבות הגרב האלסטית לטווח הרחוק הינה במניעת סיבוכי הפקקת העמוקה.הנזק בפקקת עמוקה הינו בהרס מסתמים.הגרב כמובן לא יכולה להביא לתיקון המסתמים.קיימת התמכרות לגרב אלסטית וזוהי התמכרות טובה.ככל שתגרבי יותר את הגרב ,כך תעשי טוב יותר לרגלך.במצב של קרישיות יתר ניתן לבצע אנדולייזר אולם במצבך לא ניתן מכיוון שמדובר באי ספיקה עמוקה ולא שטחית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לרופה ערב טוב
לאחר התיעצות עם מומחה לכלי דם .המליץ לי גרבי לחץ מאחר ואני סובלת מאי ספיקת וורידים.יש לי בעיה בוורדים העמוקים
שאלותי הם האם באמת הגרביים יעזרו לי ולא אתצרך לעבור ניתוח .ולכמה זמן אתצרך ללכת עם הגרביים .בעבודתי אני גם יושבת ובעיקר הולכת. בתודה מראש

שלום אסתר כהן,
במקרה של אי ספיקה ורידית עמוקה ,הטיפול היחיד הוא גרבים אלסטים והליכה מרובה.הטיפל הוא לכל החיים במטרה למנוע את הסיבוכים המאוחרים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ממה נובע הגרד?

שלום יעל,
גרד באי ספיקה ורידית כרונית מקורו מאקזמה קרוריס.האקזמה נגרמת מהלחץ הורידי המוגבר שגורם לשחרור חומרים היסטמינים מהעור בדומה למצב של אלרגיה בעור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום שמי אתי אני בת 35 רווקה מוטרדת מאוד מהמצב של הרגליים שלי, הובחן אצלי אי ספיקה ורידית ברגל ימין וברגל שמאל אי ספיקה חלקית אני מעוניינת לדעת האם יש פתרון להעלים את הורידים והנימים בדרך כל שהיא לחלוטין?

שלום אתי,
ניתן בהחלט לעזור לך! עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים על ידי .לאחר הבדיקה אסביר וגם אכתוב את הטיפול בבעיתך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בבדיקת דופלר התגלה אי ספיקה קשה בורידים השטחיים. (התגלתה מערכת כפולה ב-2 הרגליים). מבקשת לדעת האם מדובר בטיפול חד פעמי או רב פעמי.(אני לא מהאזור). כמו כן, אשמח לדעת את המחיר. תודה.

שלום מאירה,
הטיפול המומלץ ביותר לאי ספיקה ורידית שטחית הוא לייזר תוך ורידי .הטיפול הוא חד פעמי ונמשך כשעה.שחרור מידי הביתה בתום הטיפול.המחיר נקבע לאחר בדיקה ראשונית הכוללת בדיקת דופלקס לורידים בכדי לקבוע את ההתאמה לטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום.
אני סובל מאי ספיקה ורידית. אני לוקח קומדין כבר 10 שנים- אני מאוזן. לאחרונה נוצרו לי כיבים ברגל שמאל.
איך מטפלים בכיבים? האם יש טיפול מונע? האם יש קשר מוכח בין דיאטה ומוגלבין נמוך לאי יצירת כיבים שטחיים?
תודה מראש
נועם

שלום noam,
כיבים ברגלים באי ספיקה ורידית מקורם מלחץ ורידי מוגבר.אין קשר בין המוגלובין לדיאטה לכיבים.חוסר ריפוי פצע יכול להיות קשור לשני גורמים אלו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עקב תאונת דרכים עברתי 4 ניתוחים ברגל במהלך 2 חודשים. המנתח אמר לי לגרוב גרב אלסטית להקל על הנפיחות.
כיום עברה שנה מאז הניתוח. האם ניתן "להיפרד" מהגרב האלסטית?
מה מקובל?

שלום רב,
יש לברר ולבצע דופלקס בשאלת אי ספיקה ורידית עמוקה ושטחית ואם אין בעייה אין צורך בגרב האלסטית, אשמח להעריך ולבדוק אותך במרפאתי ו
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

בת 43 בריאה לא לוקחת תרופות .אני שמה לב שהרגליים שלי נהיות אדומות סגולות .כשאני עומדת ואחרי כמה דקות זה עובר .זה מלחיץ אותי מה זה יכול להיות?

שלום רב,
לאור סיפורך יתכן ומדובר באי ספיקה ורידית האם יש נפיחות האם יש הקלה בהרמת הרגליים, אנא סורי לרופא כלי דם להערכה
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

ד"ר שלום
עברתי אצלך בעבר שני ניתוחי ליזר בשני הרגליים ורציתי לשאול אם לשומן הטרנס יש השפעה גם על המסטמים שבורידים ועלול לגרום לאי ספיקה ורידית.ומה הנזק שעושה שומן זה לורידים ואם הוא יכול לגרום לנזק במערכת הפנימית של הורידים ואם הוא מפונה באיזה שהו שלב מהגוף או שהגוף לא יודע איך לטפל בו.
פשוט כל הזמן בטלויזיה אומרים שזה עלול לעשות דלקות ורידים ואני לא יודע מה המשמעות.
תודה מראש ותודה על כל היחס האדיב שקיבלתי לאורך כל הטיפול אצלך
אהוד

שלום,
אין קשר בין השומן לורידים מה עוד שלך כבר אין ורידים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן,
בדיקת הדופלקס שלי קבעה:"יש אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה בוריד הספנה הקצרה, כתוצאה מדליות. אין עדות לאי ספיקה בעלת משמעות המודינמית בוריד הספנה הארוכה במוצאו, בוריד הפמורליס השטחי ובוריד הפופליטאלי."
שאלתי: האם יש אפשרות לפתור את הבעיה ללא ניתוח סטריפינג? אלא באמצעות קצף? או לייזר?
תודה.

שלום,
ניתן בהחלט לטפל בספנה הקצרה באנדולייזר או RF . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בת 45 וסובלת מפיברומיאלגיה כאבים בכפות יידים עבדתי קצת במשק בית והיו לי כאבים ביידים חשבתי שזה דלקת אבל כתוצאה מהמאמץ בעבודה נוספו לי ורידים מכוערים בכף היד יותר וזה מבגר מאד ואני שואלת מה אפשר לעשות ואם יש טיפול טבעי לכך ואם אין ברירה וחייב ניתוח ומה הסיכונים ובאיזה שיטות הכי קל להעלים את הורידים ואם יש לזה בכלל טיפול והאם הם חוזרים אני יודעת שבאחד מההריונות שלי הייתי במעקב כי כי היה לי חשד לאי ספיקה ורידית ברגל והיו עושים לי הרבה אולטראסנד לרגל בבדיקות דם ראו את זה שהפליטיטיס היה לא תקין ויש לי גם ברגליים ורידים אבל הכי דחוף לי בידיים ומקשת לדעת את כל התשובות תודה רבה אפשר טלפון 0527135077 תודה שולי

שלום שולמית ש,
ניתן לטפל בורידי הידיים באותן טכניקות בהן מטפלים ברגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם הרמת הרגליים ליותר מחצי שעה עלולה לגרום נזק יותר מתועלת? האם יש לצורה של הרמת הרגליים חשיבות. נוהגת להיצמד לקיר בשכיבה, ולהרים את הרגליים צמודות ממש לקיר.תודה

שלום דורית,
יש משמעות להרמת הרגלים רק במקרה של אי ספיקה ורידית.במצב זה אנו מרוקנים את הרגלים מהגודש שנוצר בהם.אין בזה שום סכנה בראותית.אנשים אשר חשים בצורך להרמת הרגלים חייבים לעבור בדיקת דופלקס לורידים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. אמי בת ה-75 סובלת מאי ספיקה ורידית קשה שאובחנה בבדיקת דופלר. הרגליים אדומות,חמות ובצקתיות מהברך ומטה, זאת גם לאחר נטילת אנטיביוטיקה (צפורל 2 גרם ליום למשך 10 ימים). מדוע הדלקות חוזרות גם לאחר נטילת אנטיביוטיקה, ומה ניתן לעשות? האם ניתן להפחית את האדמומיות והחום המקומי? האם הדבר פוגע בלב?

שלום בריטני,
אינני מבין מדוע אמך מקבלת אנטיביוטיקה במקום לטפל בבעיתה.באי ספיקה ורידית כרונית -מטפלים בגורם הורידי.בדלקות חוזרות בעור(אריספלס או שושנה) -מטפלים באנטיביוטיקה או /ו מחפשים את הגורם ומטפלים בו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפי דופלר יש לי אי ספיקה ורידית ברגל השמאלית מעל הברך מה ניתן לעשות והאם זה מסוכן?

שלום חנה,
חשוב להבין האם האי ספיקה סימפטומטית או מהווה בדיקת מעבדה מיקרית.במצבים של אי ספיקה עם דליות מורחבות רצוי לנתח בטרם יופיעו הסיבוכים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב, אני בת 31 , לאחר 3 לידות. לאחר הלידה השנייה, יצא לי וריד שטיפלתי בו ע"י הזרקת קצף, לאחר הלידה השלישית יצא לי וריד נוסף וטיפלתי בו בהזרקת קצף. מלבדו אני סובלת מעשרות נימים וורידונים ברגל ימין. הבנתי שיש לי אי ספיקה ורידית, טופלתי אצל יאיר גלילי לוריד הגדול. ברצוני לשים סוף לנימים . האם תוכל , באמת, לעזור לי לטפל בבעייה או שנימים זה לכל החיים ואני יעשה טיפול בגלי רדיו ולאחר שנה הכל יחזור. האם יש השתתפות עם מכבי שירותי בריאות.
כבר התייאשתי לגמרי. מקווה שתפיג את הייאוש ....

שלום,
ניתן בהחלט לעזור לך בהעלמת הנימים.מכיוון שהגורם טמון במערכת ההורמונלית שלך הרי יש סיכוי שבגילך יופיעו נימים נוספים.עליך להגיע לבדיקת מעקב פעם בשנה במרפאתי.במידה ויופיעו חדשים יהיה צורך לטפל.במידה ולא -הביקור בחינם.אף חברת ביטוח ואף קופת חולים לא משתתפים בהוצאה זו מכיוון שמדובר בטיפול אסטתי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אני במצב של פוסט DVT, כשלמעשה יש לי אי ספיקה ורידית מהפולפיאן עד לנבוב ברגל שמאל. במילים אחרות, המסתמים לאורך הוריד הראשי לא מתפקדים ויש זרימה לאחור (reflux). אני גורבת גרביים אלסטיים (גרב= זכר בעברית) כל הזמן (לוקחת קומדין) ואני פעילה מאוד ספורטיבית. אני מעוניינת לדעת על המגבלות של עבודה עם עצימיות גבוהות בספורט מהאספקט של הוריד(דגש על הוריד): 1. סבולת לב ריאה = קרדיו, מבחינת העומס על הוריד; 2. התנגדות- המשקל הגבוה ביותר שאני יכולה לעבוד איתו על רגליים (כמו למשל בלחיצת רגליים, מכרעים וסקואטים) מבחינת ההשפעה על הוריד (לחצים, הרחבות וכו').
האם אתה נמנה עם או מכיר מומחים לספורט ולכלי דם (בווינגיט אין)? האם אפשר לקבל הפנייה למאמרים בנושא במידה ויש?
בתודה מראש,
יעל

שלום יעל,
אינני מבין מספיק בנושאי ספורט .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ב-24/03/08 עברתי נתוח להוצאת וריד ברגל,VARICOSE V LIG-STRIP NOS RI,עקכ אי ספיקה ורידית במערכת הורידית השטחית,ברגל ימנית,המתבטאת בדליות ללא
כיבים.
האם אני יכול לחזור לפעילות גופנית מלאה?חדר כושר הרמת משקולות,ריצה וכו...
במקום העבודה אני נדרש לעמוד הרבה על הרגלים.האם זה אפשרי?

שלום בללי מרדכי,
לפי דעתי אתה יכל לחזור לפעילות רגילה אך הייתי ממליץ להתיעץ עם הרופא המנתח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת כבר מזה 5 וחצי שנים מאז ההריון הראשון שלי מנפיחות בכף הרגל לאחר אולטרסאונד כלי דם אמר לי מומחה לכלי דם שיש לי אי ספיקה בנונית ויש לבצע ניתוח שניתן לעשותו בשתי דרכים כמובן בניתוח פתוח ובלייזר רק שהלייזר עולה ולא מסופסד. רציתי לדעת את ההבדלים בין הניתוחים וכמה עולה לעשות ניתוח ליייזר, (יש לי כללית מושלם)

שלום הדס כהן,
ניתוח אנדולייזר מבוצע בהרדמה מקומית,נמשך כשעה עם שחרור מידי הביתה,ללא צלקות.ההצלחה הניתוחית היא של כ-98-99% .בניתוח פתוח -סטריפינג ההצלחה הניתוחית היא של כ-80% בלבד כלומר חזרה של הורידים בכ-20% .הניתוח בהרדמה כללית,חופשת מחלה של שבועיים ותמיד עם צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת מאי ספיקה ורידית, בשבועיים האחרונים הכאבים ברגלי השמאלית מתעצמים ומופיעים ברוב שעות היום וגם בלילה ,מעיון באתר הבנתי שהפיתרון לבעייה הוא ניתוח בקרן לייזר, אך בשל בעייה נוספת שלי הקשורה בורידים והיא חוסר פרוטאין c , נטייה לקרישות הדם ובשל הופעת קרישים שלוש פעמים במהלך 47 שנותיי, אני מאוד חוששת מן הניתוח. האם יש לי סיבות לדאגה ?
בתודה
שמחה.

שלום שמחה,
הטיפול המומלץ הוא אכן נתוח ליזר תוך ורידי.במצב של טרומבופיליה מומלץ לטפל בקלקסן למשך 3 ימים.
אשמח לראותך במרפאתי.
ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

סובל מאי ספיקה ורידית קשה והפרשה מאסיבית משוק ימין. האם טיפול בתא לחץ יועיל?

שלום אלי,
הטיפול בתא לחץ לא קשור לבעיתך.אתה זקוק ללחץ חיצוני שיגבר על הלחץ הורידי המוגבר ממנו אתה סובל.יש לעשות זאת על ידי חבישה אלסטית הדוקה ועדיף עםSUREPRESS . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כ-7 שנים סבלתי מDVT בכף רגל שמאל כתוצאה משימוש בלולות. הפסקתי ליטול אותן וללא כל טיפול זה עבר. לפני 3 שנים עשיתי אולטרסאונד של ורידי רליים ונאמר לי שיש לי אי ספיקה של וריד ברגל שמאל אך לא ניתן שום טיפול. בדרך כלל בישיבה ממושכת, בהונות כף רגל שמאל נעשות סגולות ובחורף אני לא מרגישה כלל 2 מבהונות רגל זו. לאחרונה שמתי לב שציפורן אחת בכף רגל שמאל נושרת לבד וגדלה מחדש. האם זה תקין? האם יש קשר לאי ספיקה ורידית ברגל זאת?

שלום מירב,
לאחר פקקת ורידים עמוקה(DVT) לעיתים נשאר נזק בורידים בצורת אי ספיקה.מומלץ להתמיד בגרב אלסטית בכדי למנוע סיבוכים בעתיד.אין קשר לשינוי בפגמנטציה של האצבעות בקור.תופעה זו נקראת תופעת "רנו" והינה כיווץ כלי דם דיסטליים. אשמח לראותך במרפאתי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היי קוראים לי חן בת 28 אמא ל2 בנות ונוטלת גלולות קרוב ל10 שנים. יש לי מעין מכות חום שזה בא והולך ברגל ליד הברך וכל הזמן כפות הרגליים שלי קרות ולעתים ללא תזוזה משנות את צבען מעט לכחול.. יש לציין שבעבודתי אני נאלצת לעמוד לפחות 8 שעות.. אשמח לתגובה ממך...

שלום רב,
חשוב לבדוק מול רופא נשים את נושא הגלולות כי שי סיכון לקרישים בורידים ב% מסויים ויתכן החמרה אם את נדרשת לעמידה ממושכת ללא תזוזה או שיש בעיית קרישיות אצלך.את מציינת שינוי בצבע האצבעות לאחר עמידה ממושכת, יתכן ויש אי ספיקה ורידית המחייבת בירור אנא פני למרפאתי להערכה ונסיון מציאת פתרונות לתלונותיך
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

בבדיקת דופלקס נמצא: בצד שמאל, יש אי ספיקה ורידית קשה בעוצמתה בוריד הספנה הארוכה במוצאו. אני סובל כבר שנים, מפצע בגודל משתנה,שלפעמים מבריא. מהו הטיפול המומלץ ? ומהו טיפול rf ?
בתודה מראש.

שלום רב,
פתרון בעייתך הוא הניתוח או בניתוח הפורמלי או בניתוח לייזר וכו, ע"מ שמצב הפצע שמתרפא וחוזר לא יחמיר ההמלצה לפנות לרופא כלי דם ע"מ לאבחן ולשקול את אופציות הטיפול השונות
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום, מצרפת העתק תוצאות,(לפני כ3 חודשים אובחנתי עם svt חמורה- בת 42,בריאה בד"כ וספורטאית)ושאלותיי:
1. האם יש פתרון אמיתי כירורגי? (אין לי את האופי המתאים לגרוב גרביים אלסטיות, ובטח לא לתמיד!)
2. מה אומרות התוצאות?
3. האם התוצאות מורות על dvt שהיה/יש?? תודה רבה מראש!!!
בבדיקת (VPPG)
בצד ימין יש אי ספיקה ורידית קלה בעוצמתה
.שמקורה בחלקה בורידים השטחיים אלא בחלקה גם בורידים העמוקים
בצד שמאל יש אי ספיקה ורידית בינונית בעוצמתה
.שמקורה בחלקה בורידים השטחיים אלא בחלקה גם בורידים העמוקים
-------------------------------------------------------------------------------
למקור אי ספיקה COLOR CODED DUPLEX SCANNER-בבדיקת הגפיים התחתונות ב
ורידית
:בצד ימין יש אי ספיקה ורידית קלה בעוצמתה ב
וריד הפמורליס השטחי
:אין עדות לאי ספיקה ורידית בעלת משמעות המודינמית ב
וריד הפופליטאל
וריד הספנה הארוכה במוצאו
וריד הספנה הקצרה
:בצד שמאל יש אי ספיקה ורידית בינונית בעוצמתה ב
וריד הספנה הארוכה במוצאו
:יש אי ספיקה ורידית קלה בעוצמתה ב
וריד הפמורליס השטחי
:אין עדות לאי ספיקה ורידית בעלת משמעות המודינמית ב
וריד הפופליטאל
וריד הספנה הקצרה

שלום,
ממליץ להשלים את הבירור לקרישיות יתר.הבדיקה בסה"כ לא רעה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

משום מה לא קיבלתי תשובה לשאלתי, ולכן אני חוזרת עליה.
מזה כשנתיים שאני סובלת מדלקת מפרקים + פיברו. כששאלתי את הרופא אם נפיחות מפרקי הקרסוליים וגב כף הרגל נובעת מהדלקת אמר לי כי יש לי אי ספיקה ורידית, והטוב ביותר הוא ללבוש גרב אלסטית. לאחר קניית הגרביים ולבישתם, התברר כי הנפיחות פשוט עולה לכיוון השוק.
עלי לציין כי יש לי כאבים בקרסוליים והנפיחות מקשה עלי את ההליכה.
האם יש פתרון אחר מגרביים אלסטיות?

שלום,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולטפל בהם בהתאם.אינני חושב שגרב אלסטית באופן קבוע הינה פתרון בארץ. אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע בעצמי דופלקס לורידים ולאחריו אוכל להמליץ על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page