top of page

20 שאלות גולשים בנושא: אי ספיקת ורידים

שלום רב,
אימי בת 50, סובלת מאי ספיקת ורידים בשתי הרגליים.
יתרה מזאת, יש לה בצקות ברגליים, נפיחות, וקושי בהליכה.
מה ניתן לעשות?
לאיזה רופא כדאי לפנות?
תודה מקרב לב
זוהר

שלום זוהר וינטל,
אני אוכל לעזור לה.במרפאתי אבצע דופלקס לורידים,נבין את הסיבה לאי ספיקה ורק לאחר הבנת הבעיה אמליץ על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בן 50 סובל מאי ספיקת ורידים עם פצעים בקרסול של שתי הרגליים הנקראים "אולקוס קוריס" עם הפרשות רבות.
קיבלתי טיפול במרפאת פצעים קשיי ריפוי בבית חולים "השרון" בפתח התקוה אך אין שום התקדמות. האם מטפלים בבעיה כזו? האם עובדים עם כללית?
תודה

שלום,
אנו בהחלט מטפלים בפצעים מסוג זה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמי בת ה80 סובלת כ7 שנים מאי ספיקת ורידים אחרי שעשתה דופלקס והיו לה כיבים הם מידי פעם נסגרים על ידי טיפול עם כל מיני גרנופלקס אבל יש לה כאבי תופת שריפה וממש קשה מאוד אנא דוקטור מה לעשות

שלום,
אשמח לראותכן במרפאתי.שם נבצע בדיקת דופלקס בכדי להבין את הבעיה ואת הגורם לפצעים.ניתן היום לטפל בהרדמה מקומית גם בגיל 80 שנה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מהו הקשר בין כאבים בברך לבין אי ספיקת ורידים ובצקת קלה ברגל וזאת לאחר שנשללה בעייה אורדופטית בברך

שלום זיקי בן יוסף,
אין קשר בין כאבים בברך לאי ספיקה ורידית.ממליץ להבדק על ידי אורטופד מומחה ברכיים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם לייזר או הזרקות קצף?
מהן הסכנות של שחרור תסחיף לכלי הדם המובילים ללב?
אם הורידים מפותלים חיצונית - יש נבדל בשיטת הטיפול?

שלום יהודית,
טיפול באנדולייזר עדיף על הטיפול בהזרקות קצף.אני שומר את טכניקת הקצף לאותם מקרים שבהם הספנה מאד מפותלת ולא ניתן להעביר את הסיב האופטי.התוצאה מידית בטיפול בלייזר.הטיפול חד פעמי עם חזרה מידית ליום יום. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
במידה ולאחר אבחון הוחלט על ניתוח, האם הוא פעולה המסובסדת על ידי קופות החולים השונות? ואם לאו, מה עלותו של הליך כזה?
תודה.

שלום נועה,
חלק מהטיפולים מבוצעים בקופות החולים והשאר בחברות הביטוח הפרטיות.חלק נעשה רק באופן פרטי.המחיר נקבע לאחר בדיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני מעונינת לדעת: הלכתי לרופאת עור מכוון שיש לי גרד מעל וריד ברגל לא כל כך בולט הוריד
הרופאת עור אמרה לי שהגרד בעקבות הוריד ואמרה איזה מחלה שהוריד מייצר נתנה לי משחה לטיפול לא לכל הזמן רק בעת הצורך, האם יש דבר כזה בכלל גרד בגלל וריד שנראה אבל לא בולט?
האם כדי להוצי אוריד זה? האם יש תשלום מיוחד עבור כללית מושלם?
יש לי נימים רבים ברגלים ו-2 ורידים ניראים האם הטיפול אצלך ממושך או ניתן ב- 2 3 טיפולים?

שלום רויטל,
אי ספיקת ורידים כונית מאופינת בשינויים בעור וגרד.הטיפול הראשוני הוא משחה ואגידה אלסטית.בהמשך יש לבצע טיפול כירורגי. החלטה על הטיפול המומלץ רק לאחר דופלקס ורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מזה שנים סובלת מפצעים רבים בכפות רגליים נשלל חשד לפתריות מא עזרתכם

שלום הלון 128,
עליך לעבור שתי בדיקות לשלילת מחלת כלי דם פריפרית (בדיקת עורקים) ואי ספיקת ורידים כרונית(דופלקס ורידים). אשמח לראותך במרפאתי לאחר הבדיקות. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן.
שאלתי היא בנוגע לצליעה ברגל שמאל.אני עשיתי ניתוח ורידים ברגל ימין ואני מרגיש איתה טוב ברוך ה'ואילו יש לי מין צליעה ברגל שמאל אני נראה כאילו אני סוחב אותה, כאילו היא עייפה (ורגל ימין לא כזאת) אני חייב לציין שיש לי ממש קצת ורידים בולטים ברגל שמאל זה יכול להיות אי ספיקת ורידים ברגל שמאל?? וזאת אומרת ניתוח שיעזור לצליעה או משהו אחר??

שלום יואב,
מהפרטים שאתה מוסר לא ניתן להבין מה מקור תלונותיך ברגל שמאל:האם מדובר בהפרעה עורקית או ורידית או בכלל הפרעה אורטופדית.אנא תנסה לדייק יותר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי ברגל שמאל אי ספיקה אשמח לשמוע
על אופן הטיפול החדשני. כמו כן האם יש קשר להתכווצויות ברגל? אשמח לתשובה בהקדם. ואשמח לדעת כמה עולה טיפול כזה==ומה זמן ההחלמה.

שלום אמנון,
הטיפול באי ספיקת ורידים הינו בסגירת הורידים באמצעות סיב אופטי ולייזר.משך הטיפול כשעה,שחרור מידי הביתה וחזרה לעבודה לאחר 48 שעות.אין קשר בין ורידים להתכוצויות לילה.העלויות נקבעות בבדיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני מבקש לברר האם יש קשר בין אי ספיקה ברגלים לבין בצקות והאם ההגדרה שווה בשני המקרים

שלום,
אי ספיקת ורידים גורמת לבצקות,אולם בצקות יכולות לנבוע מסיבות שונות
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר,
בת 60 לוקחת כדורים לסכרת,דיכאון
הקרסולים מתנפחים אחת לכמה זמן לא ברורה לי הסיבה. זה לא כל הזמן נפוח, אבל שזה נפוח זה ממש כואב.
האם יכול להיות שזה קשור לאוכל, כמות האוכל, מאכלים מסוימים? מיצים מוגזים?
כשאני לוחצת לא נוצרת גומה.
תודה
אסתר לוין

שלום,
ממליץ בדיקת דופלקס לורידים לשלילת אי ספיקת ורידים.לאחר הבדיקה לפי הצורך בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום שמי שרית בת 24, אבחנו אצלי אי ספיקת ורידים (דלויות ורידים ברגלים) לפני כשנה לאחר מכן הרופא אמר לי לקנות גרבים עד הברך, לישון עם כרית כל היו אני עם הרגליים למעלה בכל הזדמנות.
הבעיה היא שהרגליים עדין מתנפחות בטירוף,כבדות קשה לי לעמוד או לשבת יותר משעה.זה נורא מגביל אותי ביום יום אם אני יודעת שיש לי אירוע בערב אני אפילו לא יכולה לעבוד כי אני יודעת שלא אשרוד את הערב (בגלל הנפיחות שתיווצר, כאבים וכו' מהבוקר ותגרר לכל היום..)רציתי לדעת האם אני צריכה לחזור לרופא לבקש טיפול אחר? שאלה נוספת עוד לפני שזה אובחן אצלי שמתי לב שהרגליים שלי מאוד רפויות אין בהן טיפת שריר בניגוד לחברות שלי רגליהן לא שריריות אל הן מוצקות פי מיליון משלי באופן טבעיהן לא מתעמלות כלל ורציתי לדעת אם יש לזה קשר לאבחנה כי למרות שהייתי עושה הליכות לא הצלחתי לחזק או לבנות שרירים..
תודה

שלום,
לגבי הורידים אוכל לעזור ,לגבי מיצוק הרגליים אנא פני למכון כושר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
בבדיקת דופלקס ורידי רגליים-אי ספיקה בספנה ארוכה בשתי הרגליים.אי ספיקה בספנה קצרה ברגל ימין בלבד.
יש לציין שלפני 5 שנים עברתי הזרקות עם קצף בהנחיית U.S והבעייה נפתרה,כבר מהטיפול הראשון היה שיפור עצום באיכות חיי.
אשמח לדעת:
1.האם סדרה נוספת של טיפולים יכולה הפעם לפתור את הבעייה לצמיתות?
2.האם מצב זה נחשב למחלת כלי דם?
3.אני שוקלת לקחת תוסף מזון שיש איסור לאנשים עםCARDIOVASCULAR DISEASE לקחת.האם איסור זה תקף גם לגביי?
תודה רבה

שלום ענת,
בדיקת הדופלקס מעידה על כשלון הטיפול בהזרקות מכיוון שקימת אי ספיקה בספנות.המלצתי פתרון חדיש יותר עם אחוזי הצלחה של כ-98% -אנדולייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שאלתי היא מה ההבדל בין אי ספיקת ורידים במע' השטחית לבין אי ספיקת ורידים פנימים
בתודה מראש,
טלי

שלום טלי,
אי ספיקה במערכת הורידים העמוקה לא ניתנת לטיפול כירורגי אלא לטיפול שמרני בחבישות אלסטיות ולכל החיים.באי ספיקה שטחית ניתן לבצע טיפול בלייזר תוך ורידי,סקלרוטרפיה וכו'.....לעיתים מומלץ גם כן טיפול בגרב אלסטית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני ( 43 ) סובלת כבר שנים ארוכות מורידים מורחבים הרגלים כתוצאה מחסימות של ורידים עמוקים מרכזיים -אדיופטי. ( בדיקות לקרישיות יתר - שליליות)
הערב התחילו לי כאבים חזקים בצד הפנימי האמצע ירך שמאל, עם החמרה בעמידה או בתנועה. האם זה סימן אפשרי לDVT? האם יש מה לעשות מעבר לגריבת הגרביים האלסטיות, איתם אני נמצאת ממילא בכל שעות היממה כבר 22 שנים?
האם עלי לדאוג לבדיקה רפואית דחופה, ואם כן אצל מי?
תודה.

שלום תקווה שלום,
אי ספיקת ורידים עמוקה בדרך כלל נובעת מDVT ישן שלא אובחן.בבדיקת דופלקס טובה ניתן לקבל תשובה לכך.כאבים במצב זה בדרך כלל נובעים מגרבים בלויות בהם ירד הלחץ ולכן הלחץ הורידי חזק מהלחץ אותו מפעילה הגרב.בשלב ראשון המלצתי לגרביים חדשים.יש גם לשקול דופלקס ורידים לשלילת DVT חדש וכן לצורך אבחנה חדשה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 37, ברקע קוליטיס כיבית ברימיסיה, כרגע מטופלת רק בנטורופאטיה. לפני כ-8 שנים כשהיה לי התקף קשה של הקוליטיס, התחיל להשחיר אצלי עור בקרסול הימנית. הרופאים אלטרנטיבים העוסקים ברפואה סינית אמרו שזה קשור למצב המעי הגס הדלקתי.
בנוסף פניתי מספר פעמעם לכירורג כלי דם (היות אימי סובלת מוורידים אחרי ההריון), אך נאמר לי שאת כול הטיפולים כדאי לעשות רק לאחר שאסיים את כול הלידות. בהריון (לפני שנה) המצב די החמיר, הרגליים התנפחו בחודשים האחרונים של ההריון וגם יצאו וורידים לאורך כול רגל ימין, וגם בחלק התחתון של הרגל השמאלית.
לפני כחודש ביצעתי בדיקת דופלר. התוצאות היו:
במערכת עמוקה של שתי הרגליים - אין עדות לפקקת, לא הודגמה אי ספיקה.
במערכת שיטחית של רגל ימנית - אין עדות לפקקת, הודגמה אי-ספיקת מסתמי ה-SFJ ומסתמי הווריד הספנה הארוכה לכול אורכו ובסעיף הקדמי של הווריד בירך. הודגמו דליות לאורך מהלך הווריד. במערכת שיטחית של רגל שמאלית - אין עדות לפקקת, הודגמה אי-ספיקת מסתמי הווריד הספנה הארוכה בגובה השוק בלבד. הודגמו וורידים רטיקולריים באספקט חיצוני של הרגל.
הייתי בעיוץ של שני כירורגים של כלי דם. לפי המלצה של אחד מהם, עלי לעשות ניתוח דליות והוא לא ממליץ על הזריקות. רופא השני אפוא המליץ לעשות זריקות. אניי מאוד מתלבטת באיזה כיוון לבחור?! אודה לקבל את דעתכם!
תודה, ז'אנה

שלום ז'אנה יגאלי,
אין ספק שאת סובלת מאי ספיקת ורידים כרונית עם שינויים ונוסטטים בעור.עליך לטפל בורידים לפני שהכתמים יהפכו לכיבים.קימות מספר טכניקות לטיפול.הטכניקה המתקדמת ביותר הינה לייזר תוך ורידי.מדובר בטיפול חד פעמי הנמשך כשעה,שחרור מידי הביתה,ללא צלקות ובהרדמה מקומית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

תודה על תשובתך. רציתי לשאול : האם יכול להיות מצב שהבעיה מתאפינת ברגלים נפוחות ( יותר בימין) וברגליים כבדות , והסיבה היא וורידים עליוניים בלבד?
בתודה מראש

שלום תמי רבס,
בצקות בשוקיים בהחלט יכולות לנבוע מאי ספיקת ורידים בירכיים.קיימת דליפה של דם ורידי מאזור המפשעה לכיוון השוקיים וזוהי הסיבה לבצקת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעלי ביצע בדיקת VPPG
התוצאות הן: ברגל ימין אי ספיקה ורידית קשה בעוצמתה שמקורה בחלקה בורידים השיטחיים וגם בורידים העמוקים.בבדיקת דופלר יש אי ספיקה ורידית בינונית בעצמתה ב:וריד הספנה הארוכה במוצאו.
מה פירוש התוצאות? מה הטיפול?
כבר שנים ארוכות שהוא גורב גרב אלסטיטית כל היום.
תודה
ש.ל

שלום יהודה,
קיימת אי ספיקה שטחית ועמוקה מומלץ לזהות האם המערכת העמוקה הינה הדומיננטית באי ספיקה או המערכת השטחית הינה הדומיננטית. אשמח לראותך במרפאתי ולבצע שם את הדופלקס בעצמי בכדי שאוכל להמליץ על הטיפול האופטימלי.במערכת עמוקה דומיננטית אין מנוס מהמשך טיפול בגרב אלסטית באופן קבוע. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לך,
כתוצאה מההריון האחרון שלי,פיתחתי ורידים ברגל שמאל ובדיקת דופלקס אישרה שיש אי ספיקת ורידים. כירורג כלי הדם שמטפל בי הציע את הניתוח הפשוט-סטריפינג וכשהבעתי את התנגדותי ואמרתי שאני מעדיפה את הלייזר הוא אמר שהניתוח עדחף כי אחרי הלייזר הורידים יכולים לחזור וכן יכולים ליצור בעייה חמורה יותר של פקקת עמוקה. אני לא יודעת,אני מאוד לא רוצה את הניתוח,האם מכיוון שזה דרך קופ"ח,זאת האופציה היחידה שלי?
בת 39 .

שלום רונית,
ההצלחה הניתוחית בניתוח סטריפינג הינה 80% ובניתוח לייזר 98% .אין ספק שאנדו לייזר מוצלח יותר מבחינה רפואית וגם אסטתית.הניתוח לא נמצא בסל התרופות ולכן מחירו יקר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page