top of page

47 שאלות גולשים בנושא: בצקת ברגליים

אבי בן 84 .פעיל. אצבעות הרגליים התחילו להשחיר ובהדרגה התנפחו הרגליים והכחילו-השחירו
בבדיקות שנעשו לו במיון בבית"ח זרימת הדם ברגליים תקינה.
למעשה לא ברורה לי ההבחנה ולא דרך הטיפול.
אודה על תשובה מהירה

שלום אפלשטיין ציפי,
מדובר בבעיה ורידית.מומלץ דופלקס ורידים ויעוץ כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לדר קורן שלום לפני כחודשיים הבחנתי בבצקת קלה שהתפתחה בגב כפות הרגליים ובקרסוליים מלווה בכאבי שרירים ופרקים בכל הגוף.בהדרגה התפתחה הבצקת
לאיזור השוקיים ללא הקלה לאחר מנוחה או שינה.בברור ראומטולוגי נמצא כי קיימת דלקת מסביב לפרקים טופלתי בנקסין שלושה שבועות ללא הקלה ונתבקשתי להפסיק את הטיפול.הודרכתי לעשות התעמלות ושחיה ולהשלים עם המצב של הבצקות והכאבים.נשלחתי לבדיקת U.S ורידים
אני בהמתנה לתור ולברור אצל כירוג כלי דם. ברצוני לשאול אילו סיבות נוספות יכולות להיות לבצקת וכיצד להקל על המצב כיום איני מסוגלת לתפקד מעבר לשש שעות העבודה שלי בגן ילדים וגם זה בקושי רב תודה סיגל

שלום סיגל,
חלק מהבירור את עוברת בימים אלו שאר הבירור יעשה לאחר בדיקה וקבלת אנמנזה מדויקת כולל מחלות רקע,תרופות,מחלות במשפחה ................. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן
אני מעוניינת להביא את אימי לבדיקה אצלך בקליניקה שאלתי היא האם כל הבדיקות מבוצעות במרפאה שלך במקום אחד או שאני צריכה לקחת את אימי שגם ככה קשה לה ללכת לכל מיני בדיקות במרפאות שונות?ז"א אני מעוניינת לקבל תשובה מהירה לנפיחות הרבה שיש לה ברגליים תוך זמן קצר במיוחד האם זה אפשרי בקליניקה שלך?
אשמח על תשובתך המהירה על מנת לקבוע תור במרפאתך

שלום רב,
רוב הבירור נעשה על ידי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

אני הייתי לוקח דיזותיאזיד 25 לטפול בלחץ דם גבוה, קם להשתין כמעט כל שעה. הרופא החליף לי הכדור המשתין לכדור לחץ אנלדקס 10 ועם נטילת הכדור ליומיים הופיע אצלי בצקת בשתי רגליים. סברתי שאולי הסיבה לבצקת שהופיע אצלי היא כתוצאה מהפסקת הכדור המשתין דיזותיאזיד וחזרתי ליטול אותו, אבל עברו יותר משבועיים והבצקת לא נעלמה.
אני מאוד מבקש לדעת הסיבה ומה עלי לעשות?
הרבה תשובה לתשובה.
30.4.2011

שלום,
עליך לחזור לרופא יתר לחץ דם לצורך החלפת הכדורים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור,
אני נמצאת בטיפול מחלקה אורולוגית, לאחר שהודגם הידרונפרוזיס בינוני בכליה ימנית, יתכן ע"ר RPF, כמו"כ DVT בווריד האיליאק החיצוני מימין. הוכנס לי סטנט לשופכן והתחלתי לקבל קומדין. נקבע לי תור לדופלר של האגן ורגלים ואחריו כנראה ניתוח. הבעיה היא שהבצקת לא עוברת. אבקש את עצתך בנושא.

שלום,
בצקת לאחר DVT לעיתים נמשכת תקופה ארוכה.הבצקת מופיעה בשל הפרעה בניקוז הורידי.עד הופעת רקנליזציה של הורידים החסומים או יצירת מעקפים ורידיים הבצקת תשאר.ממליץ להמשיך בטיפול במדללים במשך הניתוח ואף לשקול הכנסת מטריה זמנית טרם הניתוח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בחודשים האחרונים איזור הקרסוליים שלי מתנפח לאחר עמידה ממושכת, בבוקר הרגליים במצב תקין. ושמתי לב שהופיעו נקו' קטנות אדומות בחלק התחתון של השוק.
מה אני יכולה לעשות על מנת לשפר את מצבי? חוץ מבעיית תת פעילות של בלוטת התריס אני בריאה.

שלום אורית,
ממליץ לבצע דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאחר בדיקת דם שביצעתי בשנה שעברה, נאמר לי כי יש לי נטייה לקרישיות יתר. בזמן עמידה ממושכת מתנפחות לי כפות הרגליים והורידים מתנפחים ובולטים מאוד. לאחרונה הופיעו בצקות ברגליים, באיזור הקרסול ומעלה. תופעה זו גורמת גם לכאבים. לפעמים גם הזרועות מתנפחות והורידים בולטים גם בכף היד. האם יש קשר בין בצקת לזרימת הדם? מה גורם לתופעה זו?
תודה.

שלום גל,
מדובר בהפרעה בניקוז הורידי.יתכן שזה על רקע חסימות ורידיות כרוניות כתוצאה מהקרישיות יתר.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם בהקדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
יש לי לחץ דם גבוה מזה 12 שנה. טופלתי לא נכון, ולפני כ- 4 חודשים איבדתי את ההכרה, והייתי במצב של בילבול קשה. שהיתי שבוע בבית חולים מאיר,שם לא בדיוק אבחנו מה קרה! ברם, אמרו לי, פרט לתרופות שקיבלתי עד עתה - שהן נורמלול 25 ואוסמו אדלט - 30 מ"ג, להוסיף אספירין, להגדיל את ה-ניפדיפין XL של טבע ל-60 מ"ג. עד עתה הרגשתי טוב ולפתע לפני כשבועיים התחילה בצקת ברגליים, ולפני שבוע תחושת נימול בשתי היידים. הרופא שלי שלח אותי לאורטופד לבדיקת הנימול.
שמעתי ממכרים ומחברות שלא מקבלים בבת אחת ביום אחד בהיר נימול ב-2 כפות הידיים אלא אם זה מלחץ דם גבוה או מתרופה כמו אוסמו אדלט.
נא יעוץ מה עלי לעשות. איני רוצה סתם ללכת לאורטופד.
פרט לכל הצרות יש לי עצירות מלידה (עברתי 2 ניתוחי הירשפונג) ואני לוקחת כל מיני עזרים נגד עצירות.
בנוסף כדורי שינה זודורם - 2 כל לילה ואלטרולט שקיבלתי מרופאת גסטרו בגלל שמזה שנה יש לי גיהוקים וטעם מר מאוד בפה.
האם תוכל ליעץ לי מה לעשות כעת?
בתודה מראש
תלמה זכאי

שלום תלמה זכאי,
עליך להפנות את שאלותיך למומחה ליתר לחץ דם וכן למומחה בגאסטרואנטרולוגיה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אובחנה אצלי פקקת אני מטופלת בקומדין וגורבת גרביים אלסטיות הגעתי לinr בסביבות ה-3 שאלתי:כמה זמן תהיה בצקת ברגליים ומתי אפשר לחזור לעבודה בתודה

שלום ציפי,
ניתן לחזור לפעילות רגילה לאחר מספר שבועות מרגע הופעת הפקקת.הבצקת חולפת רק לאחר רקנליזציה ופתיחת הוריד החסום.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
מזה שנים רבות אני סובלת מבצקת ברגליים במיוחד באזור הברכיים זה נראה לא יפה ולא אסטתי, רק לאחרונה דרך חברה הבנתי שיש שם לבעיה הזאת מכיוון שדרך קופ"ח לא עלו על הבעיה , רציתי לדעת איזה טיפול מתאים, ומה תורמות הגרביים האלסטיות ?
תודה ציפי

שלום,
בצקת המרוכזת באזור הברכיים בלבד איננה מוכרת לי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי בצקת ברגליים אני עובדת כל היום בישיבה של 9 שעות בסוף היום אני מרגישה לחץ מאוד חזק ברגליים
לאחר מנוחה של לילה הנפיחות/בצקת יש ירידה בנפיחות ואני מרגישה פחות לחץ
האם אני צריכה לפנות לטיפול?
ואיזה סוג של בצקת יש לי

שלום,
ממליץ על בדיקת דופלקס לורידים ובדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אישי בן80עבר נתוח עמוד שדרה צווארי ב-17.5.2011 ומאז מקבל תרופה בשם ליריקה 75 מ"ג פעמיים ביום.
התפתחה אצלו בצקת ברגליים ובעקר ברגל שמאל-בה עבר לפני 5 שנים החלפת ברך, לא כל כך מוצלחת. הרגל נפוחה מאד, בשוק ובכף הרגל-כמעט כפול מרגלו הימנית.בעלון הרפואי המצורף לתרופה מצוין בין השאר שיש לפנות לרופא במקרה של שנויים בלחץ הדם-לחץ הדם של אישי תקין, או בצקת, ואני שואלת אם הבצקת נגרמה ע"י התרופה או שיש לחפש במקום אחר
והיכן? הרגל השמאלית כל כך נפוחה שקשה לו לדרוך עם הגרב האלסטית.
אודה מאד על איזו תשובה
אביבה

שלום,
יתכנו מספר סיבות לבצקת כמו:הניתוח שעבר,תרופת לחץ הדם,חוסר תנועה ,סיבוכי ורידים בעקבות הניתוח.......ממליץ בדיקת רופא. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

הייתי בנופש בים המלח חזרתי כעבוק 7 ימים ..חזרתי עם בצקת ברגליים בקרסטלים ובכף הרגל בבקשה אשמח אם תעני לי בהקדם תודה

שלום רותם,
הבצקות על רקע כויות חום ולא בעית כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמא שלי אישה בת 81 סובלת מאטורוזיס קשה, בברכים, בעמוד השידרה ועוד,בשנה האחרונה יושבת בכסא גלגלים ובחודשים האחרונים יש לה בצקת קשה ברגליים בלבד.אושפזה בבית חולים ומטופלת על ידי רופאת המשפחה, וניתן לה פוסיד בכמות של 3 כדורים ביום, לחץ הדם יורד ותחושת רעלת וחולשה נוראיים תחושה של עילפון (היא אחות ובודקת לחץ דם קבוע)מעוניינת להוריד את המינון שגורם לה להתמוטטות נוראית.איננה סובלת מאי ספיקת לב ולא בעיות של הכליות, אין יציאת שתן מוגברת והבצקת אינה משתחררת.האם יש לך רעיון לכיוון אחר של טיפול, תודה

שלום נעמי פרי,
אין אינדקציה למתן פוסיד.ממליץ שימוש בגרב אלסטית,מכשיר לייטפיט או הליכה.להתאמת הגרביים אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני 22 יום עברתי ניתוח קריטת כבד חלקית וכעת יש לי בצקת ברגליים. האם בעזרת דיאטה מסוימת או הוספות מזון טבעיים אפשר לעזור לחזרת למצב תקין שהיה לי קודם ?
תודה מראש על עזרתך.

שלום,
אנא פני למומחה לכבד(הפטולוג).במידה ורמת החלבונים בגופך ירודים עליך לשפר אותם לצורך העלמת הבצקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת מלחץ דם גבוה ולעיתים מופיעה בצקת ברגליים
כתרופה אני נוטלת טריטס וכן נוברסק
לוסק ופוסלאן אלטרוקסין
אבקש התייחסות ואופן הטיפול

שלום אזולאי מרצדס,
ממליץ לפנות לרופא המטפל בלחץ הדם לצורך החלפת התרופה שגורמת לבצקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמי סובלת מלימפומה. המחלה חזרה ובנוסף לכך היא סובלת מבצקת קשה ברגליים. התרופות המשתנות לא עוזרות. היא עולה במשקל ומתקשה ללכת. האם קיים טיפול שיקל עליה?

שלום מאיה,
אימך חייבת לעבור בדיקת דופלקס לורידים בכדי להבין האם מקור הבצקות ברגלים או בבטן.יש לטפל בבצקות לפי הממצא.יתכן ובדיקת CT בטן ואגן יתנו תשובה ואבחנה.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם לאחר ביצוע שתי הבדיקות הנ"ל. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב, לפני כחודשיים התחילה בצקת בשתי רגליי, כאבי שרירים מהישבן ומטה. העור מגורה וצורב ואין אפשרות לשבת כיוון שהעור מתוח מאוד. ללכת מאוד קשה כיוון כי הרגל פתאום בורחת לכיוון אחר. עברתי סדרת בדיקות כגון עמוד שדרה מותן וצוואר,מיפוי עצמות,ורידים מהבטן ומטה, אקו לב. הבדיקות יצאו תקינות.
דופק סדיר,לא סוכרתי.משקל 92 קילו,בן 50.
מה האבחנה של מקרה כזה? האם יש עוד בדיקות שרצוי לבצע?

שלום,
ממליץ בדיקת EMG לרגליים ובדיקת נאורוכירורג מומחה לעמוד שידרה -דר' דודוביץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר קורן,
אבא שלי עבר התקף לב לפני חודשיים וניתוח מעקפים. נוצרה לו בצקת ברגליים שלא יורדת למרות השימוש במשתנים. האם יש מה לעשות?

שלום,
ניתן לעזור באמצעות מכשיר לימפפרס או מסג' לימפאטי אך ראשית מומלץ להתיעץ עם מומחה לאי ספיקת לב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעלי בן 80 יותר משישה חדשים סובל מבצקת ברגליים. את כל הבדיקות הנדרשות הוע עשה וכל התוצאות היו תקינות.אך עד כה לא גילו ממה הבצקצת.
זה מפריע לו מאוד ומדאיג אותנו מאוד .
הבצקת נהיה קשה מאוד . ואנחנו חסרת עונים מה לעשות כדי לעזור לו.
אוה לך מראש אם תתן לנו איזה הצעה.

שלום שושן .י.,
אשמח לראותכם במרפאתי עם כל הבדיקות שכבר ביצע. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם זה נורמאלי לאשה בת 53 ליסבול מכאבי רגליים?
האם יכול להיות שזה מעודף המשקל?
האם הכאבים יכולים לנבוע מהבצקת ברגליים ובכלל מה יכול לגרום לבצקת.
היא עשתה כבר כל כך הרבה בדיקות...אולי את כולן...

שלום קרינה,
כאבי רגלים יכולים לנבוע מסיבות רבות אך לא מבצקות.הבצקות מהוות סיבוך של גורם שהכאבים חלק ממנו.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם ו/או אורטופד כפות רגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
יש לי בצקת קלה בשתי הרגליים ואני כבר חי עם זה כמעט 10 שנים
אני עם הגרב האלסטית כבר כמה שנים
ובארץ עשיתי את כל הבדיקות האפשריות ביקרתי המון רופאים ופרופסורים בתחום והתשובה הייתה לשים את הגרב האלסטית כתחליף לניתוח.
אני כרגע גר בלוס אנגלס כבר שנתיים ורציתי לדעת אם יש פה או במקום אחר בארצות הברית איזשהוא מקום שאתם ממליצים עליו לעשות את הניתוח כדי לטפל בבעיה אחת ולתמיד.
אשמח לקבל את תשובתך.
תודה.

שלום ליאור,
כל מה שקיים בארה"ב קיים גם בארץ.עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק אצל כירורג כלי דם.יתכן ואין קשר לבעיות כלי דם.לכן מומלץ גם להתיעץ עם רופא פנימאי. אשמח לראותך במרפאתי כשתגיע לארץ. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת כשבוע מכאבי שרירים ברגליים, גם במצב של מנוחה, כאבים בשרירי ירכיים ושוקיים עם הרגשת בצקת ברגליים למרות שלא נראה שיש בצקת ברגליים ובנוסף חולשה וסחרחורות. האם זה יכול להיות וירלי? ואיזה בדיקות עליי לעשות?

שלום סיגל,
אנא פני לרופא המשפחה להשלמת הבירור
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 35 בהריון שבוע 25 מעוניינת לטוס לסופ"ש (טיסה שעתיים וחצי) כנראה שמתחילה לי בצקת ברגליים. האם יש סכנה בטיסה?
תודה מראש

שלום לילך,
המלצתי לשימוש קבוע בגרבים אלסטיות מיוחדות להריון ללא קשר לטיסה.אין בעיה לטוס עם בצקות ברגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 45 לאחרונה הבחנתי כי יש לי בצקת קלה בשוקיים ,כאשר אני לוחץ עם האצבעות יש מעיכה קלה בשוקיים,אני אדם בריא ואין לי בעיות רפואיות ,אבקש לדעת מהי הסיבה לכך

שלום,
קשה לענות ללא בדיקה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
לאחרונה הרגליים שלי התנפחו ויש לי בצקות ברגליים מה שגורם לכאבים בעת נעילת נעליים ובהליכה או בעמידה. אני בהריון תיאומים האם יש קשר לכך? האם אחרי לידה הבצקות נעלמות ישר? מה צריך לעשות כדי למנוע את הכאבים ולהוריד נפיחות? האם זה מסוכן וצריך לפנות לטיפול רפואי ומתן תרופות להורדת הבצקות? האם זה סימן מבשר לידה אני בשבוע 35.
תודה רבה

שלום,
בצקות בהריון הן דבר שכיח מאד.עליך לגרוב גרביים אלסטיים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם 3 חודשים לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אמא שלי סובלת באי ספיקת לב, לאחרונה יש לה נפיחות ברגליים ואין היא יכולה ללכת צעדים ספורים.
איך אפשר למנוע זאת? ובכלל איך מטפלים במחלה הזאת שאמא שלי תחזור למטבה?
בתודה מראש לאה בריימן
0525321385

שלום,
עליכם להגיע לבדיקת קרדיולוג מומחה באי ספיקת לב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בהריון בחודש שביעי ואחת לכמה ימים בחודש האחרון קרה שכפות הרגליים שלי התנפחו. האם מדובר בבצקת? איך אני יודעת שיש לי בצקת ברגליים? או שמדובר בנפיחות כתוצאה ממאמץ (קורה לי שאני עובדת הרבה על המחשב, בישיבה)??? אודה על תשובתך בהקדם, בברכה, אורטל

שלום אורטל,
הינך חייבת בגריבת גרביים אלסטיים בתקופת ההריון.ישיבה ממושכת ליד המחשב מחמירה את המצב גם כן.ממליץ להוסיף טיפול בלייט פיט אותו מניחים מתחת לשולחן המחשב לצורך הפעלת הרגליים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום,
הנני בת 31 רווקה וכבר מגיל מאוד צעיר הבחנתי שיש לי בצקות בשתי הרגליים משהו שלקחתי מאימי, עשיתי בדיקה בדופלקס ואובחנתי תקינה וכי הבעיה היא אסטתית בלבד, אבל הנפיחות שברגליים יותר מציקה מזה ואף רופא לא מאבחן את הבעיה ולא נותן לי מענה, חשוב לציין שיש לי בעיה בבלוטת התריס( גם בתורשה מאמי ) ואני נוטלת אלטרוקסין 100 מק"ג והמצב בגופי השתפר אבל לא ממש, אני ממש מתוסכל שבחורה בגילי שעוד לא עברה לידות ולרוב הרגליים נפוחות, מצב שלא ממש נעים לראות ולא אסטטי. חזור אליי בבקשה עם תשובה ואשמח להפגש או שתאמר לי מה עליי לעשות. תודה

שלום ליאת,
אשמח לראותך במרפאתי בכדי לנסות למצא את הדרך לעזור לך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי החל בטפולי דיאליזה לפני כחודש וחצי עקב אי ספיקת כליות כרוני.
הוא מקבל 3 פעמים דיאליזה למשך 4 שעות. שלשום אחרי שקבל דיאליזה ביום חמישי הוא קם עם תופעה של בצקת ברגליים וכאבים. דיברנו עם המכון לדיאליזה וביום שישי הזמינו אותו לעשות שוב דיאליזה שעתיים היום יום שבת אבי עדיין סובל מבצקת ללא שיפור רציתי לדעת מדוע זה קרה? מדוע אחרי טפןל שבו הוציאו לו ליטר וחצי נוזלים יש לו עדיין בצקת מה הסיבה ? האם הדיאליזה לא מצליחה אצלו? תודה על התייחסותך.

שלום נאוה כהן,
תוכנית הדיאליזה הינה אינדיבואלית.בהמשך ירכיבו לאביך תוכנית אישית אשר תתאים לו כולל עודפי הנוזלים מהרגלים.כמו כן מומלץ לבצע את הדיאליזה עם רגלים מורמות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page