top of page

33 שאלות גולשים בנושא: ורידי רגליים

אני בת 30 ויש לי בעיה עם ורדי הרגל אני לא יכולה לעמוד למשך זמן ,ומדי פעם מופיעות כתמים אדומים ברגליים , אשמח אם אשמע ממך שאתם יכולים לעזור לי.

שלום כתרינא קובטי,
אשמח לראותך במרפאתי לעשות אבחנה ובהמשך לעזור לך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בבדיקת דופלר ורידי רגליים אובחנה אי ספיקה ספנה קטנה ברגל שמאל.יש לי כאבים עזים ברגל לאורך הצד השמאלי. אני חולת לופוס עם א.פ.ל.א מקבלת סינטרום(במקום קומדין). מדוע כואבת הרגל ומה ההשלכות לגבי קרישיות יתר והאם זה יכול להיות גורם לאוטמים ברגליים? אודה על התייחסות בנושא.תודה

שלום רות שנהב,
עליך לבדוק את עורקי הרגל ולא את הורידים.כאבים מהסוג שאת מתארת בנוכחות המחלות שאת סובלת,קרוב לודאי שהן ממקור עורקי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב !
שמי דורית בת-52 סובלת מורידים ברגליים וגרד בקרסול ימין עד כדי פצעים עמוקים.
לפני כשבוע ערכתי בדיקת דופלר ורידי אשר הראה את התוצאות הבאות : זרימה עצמונית CFV ימין ושמאל, SFV ימין ושמאל. הגברת זרימה POP ימין ושמאל, TIB ימין ו-POST שמאל.
ורידים שטחיים: אי ספיקה ספנו-פמורלית ימין - שמאל - , אי ספיקה ספנה קטנה ימין + שמאל+, פרפורנטים מורחבים ימין+ שמאל - .
לסיכום : 1. אין עדות ל-DVT.
2. אין עדות ל-SVT.
3. לא הודגמה אי ספיקה בורידים עמוקים.
4. אי ספיקה של ספנה הגדולה ימנית בשוק ועד חצי ירך.
5. אי ספיקה של פרפורנטים בשוק ימין.
6. אי ספיקה של ספנה הקטנה, דו"צ.
אשמח לקבל הסבר על תוצאות הבדיקה בשפה פשוטה.
בתודה מראש
דורית

שלום,
מדובר בורידים במערכת השטחית עם תפקוד לא תקין.הורידים מזרימים את הדם מהרגלים לכיוון הלב.במקרה שלך ישנם אוסף ורידים פגועים בהם הדם זורם אל הרגליים.ניתן ורצוי לטפל בבעיה!
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אימי בת 70 עשתה בדיקת דופלר -us-דופלקס וורידי רגליים
האם טיפול לייזר מתאים על סמך הדיאגנוזה כדלהלן
וורידים שיטחיים
משמאל-יש עדות לאי ספיקה ספנו פמורלית כמו כן הודגם קולטרל ורידי ודליות היוצאות מהספנה באיזור הפרוקסימלי של השוק ומתפצלות וממשיכות דיסטלית וקידמית עם אי ספיקה בתוכן
ומהו מחיר טיפול לייזר עם כיסוי ביטוחי של כללית מושלם
בברכה
אשר

שלום אשר,
לפי תוצאות הבדיקה קרוב לודאי לא ניתן לטפל בלייזר תוך ורידי אלא במיניפלבקטומיה שנעשה גם כן בהרדמה מקומית ושחרור מידי הביתה.תוכלו לקבל החזר מהביטוח המשלים בגובה של 2045 ש"ח.החלטה סופית לטיב הניתוח נעשת רק לאחר דופלקס ורידים המבוצע על ידי. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. לאימי בת 70 שהיא מתעמלת כל השנים יש הרגשה של אבנים בכפות רגליים כל הזמן וברגליים כאילו שייש תחבושת לחץ על הרגליים. היאהעשתה בדיקות ולא מצאו כלום. לא יודעים ממה זה. היתה אצל נורולוג והוא לא מצא. מה לעשות ?

שלום רב,
הבעייה יכולה להיות מסוברת גם התפתחול של סכרת או בעייה אחרת לא ברורה ,על כל פנין ניתן לבצע דופלקב ורידי רגליים שטחיים ולחזור אלי עם הצשובה
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום.
בסיכום סונר דופלר ורידי רגליים נכתב במערכת ורידים שטחיים:רגל ימין אי ספיקת ספנה קצרה.ענף ספנה קצרה.ופרפורנט בשוק אחורי אמצעי.
מה זה אומר? מה הטיפול המומלץ? האם חובה לטפל?
תודה מראש

שלום,
מומלץ להבדק ולעבור ניתוח אנדולייזר לספנה הקטנה לפני שיופיע הסבל האמיתי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
בן 53.
בשבועיים האחרונים חש כאב בעת קימה לשירותים בלילה. כעבור כמה דקות הכאב פוחת עד חולף.
מיקום הכאב : חלק תחתון אחורי של השוק הימני - כ 15 - 20 ס"מ מהרצפה (מעל גיד אכילס).
לציין שאין הפרעה או כאב ברכיבה על אופניים, הליכה וכו'.
ביצעתי דופלר ורידי רגליים :
"זרימה עצמונית ב CFV ימין ושמאל, וב SFV ימין ושמאל.
הגברת זרימה ב POP ימין ושמאל, TIB ימין, POST שמאל".
סימן שלילי (-) ליד :
אי ספיקה ספנו-פמורלית
אי ספיקה ספנה קטנה
פרפורנטים מורחבים.
"לא הודגמה אי ספיקה בורידים עמוקים ושטחיים".
אז, האם זה אומר שחסר מגנזיום ?
היתכן ששרידי אכילס מדולק מלפני כשלושה שבועות (היה אדמומי ו"שורף" במשך יום יומיים)?
תודה על התייחסותך,
אייל

שלום,
מדובר בכאבים המופיעים על רקע גודש ברגלים עם הירידה מהמיטה.ניתן לעזור באמצעות גרבים אלסטיים או ניתוח לורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום.
ביצעתי דופלר ורדח רגליים ולהלן התשובה: ברגל ימין הספנה הארוכה לא ספיקה בשוק. באזור מתחת לשוק הודגמו מספר סעיפים תת עוריים מורחבים, מפותלים ולא ספיקים של הספנה הארוכה. מאחורי הברך הודגמו מספר סעיפים לא ספיקים של הספנה הקצרה. הרגל שמאל: הספנה הארוכה הודגמה ספיקה, בשוק האמצעי הודגם סעיף של הספנה הארוכה. הספנה הקצרה ספיקה. לשאלתי: מה דעתך על תוצאות הבדיקה והאם אני זקוקה לטיפול.
תודה רבה , דנה

שלום,
בהחלט ניתן לעזור לך עם הורידים המורחבים באי ספיקה. אשמח לראותך במרפאתי.שם אחזור על בדיקת הדופלקס וביחד נוכל להחליט על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' קורן שלום, אני בת 44, אחרי שתי לידות. הופנתי לבדיקת דופלקס ורידי רגליים לאחר שהפנתי את תשומת לב הכירורג שבדק אותי לורידי הרגליים הבולטים שלי.
תוצאות בדיקת הדופלקס:
רגל ימנית:
מערכת עמוקה ושטחית:
אין עדות לפקקת. לא הודגמה אי ספיקה .
רגל שמאלית:
מערכת עמוקה ושטחית:
אין עדות לפקקת.
לא הודגמה אי ספיקה של מערכת הורידים העמוקה נמדד בשוק מדיאלית.
הודגמה אי ספיקה של מסתמי הוריד ספנה ארוכה בגובה השוק:
אבקש לדעת מה המשמעות של הממצא האחרון, מהם הטיפולים האפשריים ומהן השלכותיהם?
בתודה מראש ובברכה, גלית

שלום,
באזור בו קיימת אי ספיקה,הדם בוריד זורם נגד הכיוון הרגיל.במקום לזרום מכף הרגל לכיוון הלב הזרימה לכיוון כף הרגל.מומלץ לעצור את הזרימה הבעיתית על ידי גרב אלסטית או אחד הטיפולים החדשים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 27 ,תוצאות הבדיקה: אי ספיקה קלה של ספנה גדולה עד חצי ירך ברגל ימין אי ספיקה של ספנה גדולה עד שליש עליון של ירך ברגל שמאל הודגמו מעט פרפורנטים באי ספיקה בשוק מדיאלי שמאלי. בהתאם לתוצאות הנ"ל המליץ לי הרופא מפאת גילי הצעיר שלא לנתח בשלב זה אבל לעקוב ולהשתמש באופן קבוע בגרביים אלסטיות. רציתי לדעת אם יש פתרונות נוספים? מה ההשלכות בעתיד? איך עלי להתנהג אם ברצוני לתכנן הריון? עוד אציין כי עברתי מס' טיפולי לייזר לנימי הרגליים שהותירו בעיית פגמנטציה האם יש קשר בין הלייזר לאי ספיקה?

שלום רייצל,
ממליץ כן לטפל.ברגע שקיימת אי ספיקה היא לא תעלם מעצמה.כמובן חייבים להבין באיזה שלב נעשתה האבחנה והאם ראוי לטפל בניתוח.הטיפול בלייזר תוך ורידי קל יחסית,עם תוצאות מאד טובות ומבחינה אסטתית לא מותיר צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
(קבעתי תור אליך, אך האם תוכל בינתיים לענות לי דרך האתר? אני בלחץ נוראי)
הנני בחורה בת 25, בשלוש השנים האחרונות אני סובלת מכאבים קלים ותחושות נימול לעיתים נסבלות לעיתים לא, ברגל שמאל מהברך ומטה עד לכף הרגל, ולעיתים אף עד לאזור המפשעה לפני שנתיים עשיתי צילום ברכיים וא.סאונד ברכיים וזה היה תקין.
בחודשים האחרונים התחושות התחזקו מאוד, והווספו תחושות נימול חזקות יותר, זרמים, תחושת בעירה, והתחזקות של כאבים אלא בעיקר באזור הברך, בחלק הקדמי של השוק קרוב לעצם, ובכף הרגל עצמה לפעמים אני פשוט מרגישה (שאלוהים ישמור) כאילו אין לי רגל...., בעקבות ההחמרה פניתי לאורטופד שצחק ואמר לי שאני צעירה והפוכונדרית, סבלתי מכאבי תופת אז ר.המשפחה הפנה אותי לדופלר ורידי רגליים שיצא תקין. אני פשוט אובדת עצות, אנא עזור לי.
יש לציין שלא עברתי עדיין הריון ולידה.

שלום דנה פרטוק,
ממליץ לבצע בדיקת אלקטרומיוגרפיה בטרם תגיעי לבדיקה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר קורן שלום,
בשל כאבים ברגל עברתי בדיקת דופלר ורידי רגליים. התוצאה כדלקמן:
1.אין עדות ל-DVT.
2.אין עדות ל-SVT.
3.לא הודגמה אי ספיקה בורידים עמוקים, פרט לאי-ספיקה של RT POPV.
4. אי-ספיקה של ספנה גדולה ימנית בירך בלבד כולל מפגש ספנו פמורלי.
האם אני מתאימה לטיפול בלייזר במרפאתך ?
אודה לך על תשובתך המהירה.
מינה

שלום מינה,
עלי לחזור על הבדיקה בכדי להעריך מחדש את מידת האי ספיקה בספנה ובוריד הפופליטאלי.כמו כן חשוב מאד להעריך את מידת הסבל מהורידים והאינדקציה לניתוח. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ילדתי לפני חודש ולאחר הלידה הרביעית הנימים והורידים התרבו לאורך כל הירך והשוק. לפני ההריון רציתי לטפל בזריקות ולאחר שהרופא הפנה אותי לבדיקת דופלר ורידי רגליים אז ראו בבדיקה שיש אי ספיקה של ספנה גדולה ימנית עד חצי ירך ואי ספיקה של פרפורנטים מקבוצת קוקט 3בשוק ימין.תשובת הרופא היתה שהזריקות לא יעזרו.רציתי לדעת אם יש משהו חוץ מניתוח שכן יכול לעזור?

שלום קארין יוסף,
לנימים הטיפול בזריקות הוא המומלץ ביותר.לספנה הטיפול המומלץ נקרא לייזר תוך ורידי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לאבא שלי יש וורידים בשני הרגליים מה שגורם לדליות ויש כתמים כמו צבע דם בכפות הרגליים וכלפי מעלה רציתי לדעת מהו הטיפול הנכון מה אפשר לעשות כדי שישמור על אורך חיים בריא הוא בגיל קרוב ל70 אדם פעיל בעבר ועבד עם מלט וחומרי בניין רציתי לדעת אם זה קשור ומה הד"R מליץ הוא עבר אישהוא ניתוחון לפתיחת הסטימות אשמח שתצרו איתי קשר 0523550280..שחף

שלום שחף חרזי,
מדובר בשינויים ונוסטטיים בשוקי הרגלים.יתכן ויש קשר למקצוע בו עבד.קשה להמליץ מבלי לראות ולבדוק את אביך. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ורידים בולטים ממש.הומלץ לטפל כבר הרבה זמן.אני חושש מהרדמה כללית או אחרת. בן 73 ללא סוכרת.אני מבקש התיעצות במרפאה.
תודה.

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
שמי אורלי, בת 38 ואמא ל- 2.
אני סובלת מכאבי עזים ברגליים עקב דליות ברגליים.
האם ניתן להגיע לטיפול, דרך קופ"ח?
מהי הפרוצדורה וכיצד ניתן לתאם פגישת ייעוץ וטיפול בהמשך?
אמח לתשובה בהקדם.
אורלי 050-3446686

שלום אורלי,
עליך להגיע לפגישה ראשונה בה אבצע בדיקת דופלקס לורידים.לאחר הבנת בעיתך אוכל להמליץ לך על הטיפול המתאים.חלק מהטיפולים קיימים בקופת חולים.הטיפולים החדשים עדין לא מבוצעים בקופת החולים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב, חמתי בת כ 54 וסובלת כ20 שנה מבעיות ורידים ברגליים הרגל שלה נפוחה מאוד ומאבחונים רבים בדיקות צילומים וטיפולים שונים נמאצ כי יש לה בעיות בכלי דם , ורידים סתומים היא מתקשה ללכת וסובלת מכאבים באופן קבוע ,איזה טיפול אתה ממליץ?

שלום עליזה,
אני מבין שקימות שתי בעיות:בעית ורידים וחסימות עורקים .אני זקוק לבדיקת חמתך ולאחר מכן אוכל ליעץ על שתי תלונותיה המנוגדות. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בתוצאות של בדיקה שערכתי צויין כי:
רגל שמאל ספנה קצרה עם אי ספיקה קשה.
רגל ימין ספנה קצרה תקינה.
ברצוני לדעת מה המשמעות של המושגים הנ"ל.
בתודה מראש
משה

שלום משה,
ברגל שמאל הוריד הראשי האחורי לא מצליח להזרים את הדם לכייון הברך והלב.מומלץ יעוץ כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם זה כואב לאחר ההרדמה , והאם יש מצב שהורידים שהוסרו יחזרו, כי הבנתי מהרופא שורידי רגליים בדרך כלל זה תורשתי
תודה על תשובתך למייל שלי

שלום סלי,
לאחר ניתוח החולה מטופל בצורה מסודרת בכדורי אטופן (נוגדי דלקת=אנטיאינפלמטורי) אשר גורמים להעדר כאבים לחזרה מידית לחיי יום יום.הטיפול היום מבוצע בסיבים אופטיים חדישים(רדיאלים) אשר פוגעים במדויק בדופן הוריד .ההצלחה הניתוחית הינה של 98% והצלקות הינן חורים ללא חתכים כך שגם זוהי סיבה להעדר כאבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד״ר שלום, אני בחודש רביעי להריון שלישי ומופיעה אצלי תופעה שלא הייתה מעולם התנפחו לי הורידים ברגל ימין ויש לי כאבים חזקים לאחר בדיקת דופלר ורידי רגליים התקבלו התוצאות הבאות: רגל ימין בסיגמנט fem pop.v זרימה ספונטנית עפ״י תנודת הנשימה זרימה מוגברת בלחץ דיסטאלי. תמט תקין בלחץ מקומי. אין דעו תל dvt או לאי ספיקה. רגל ימין- ישנה אי ספיקה הספנה הארוכה לאורך הירך. לאורך הירך ובאיזור הברך הודגמו קולטרלים מפותלים של הספנה הארוכה עם אי ספיקה. כמו כן במפשעה הודגמו קולטרלים מפותלים של הענף הלטרלי של הספנה הארוכה. ללא אי ספיקה הספנה הקצרה. אשמח להתייחסותך כיצד ניתן לטפל והאם ניתן לטפל בזמן ההריון הכאבים הם חזקים. תודה רבה מיכל

שלום רב,
כנראה כרגע את סובלת מאי ספיקה של הורידים השטחיים ברגליים , נדרשת גרב אלסטית לגריבה יומיומית עד לאחר ההריון ואז לשקול טיפול נוסף
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

ד"ר נכבד,
אני בן 53, מטופל תרופתית בל"ד ומאוזן היטב. מזה כשלושה ארבעה חודשים כאב אחורי באיזור שבין גיד אכילס לשריר הסובך ברגל ימין.
הכאב מאוד מתון עד מורגש היטב - אך לא חריף / משבית והוא בעל אופי של "הולך ובא". אין לי מגבלת צעידה או פעילות (הולך כ 45 דקרות בקצב טוב (5.5 קמ"ש) בלי התגברות הכאב. בד"כ הכאב נוכח דווקא במנוחה או בלי קשר למאמץ (כגון : בקימה לשירותים בלילה או "סתם" במשך חלק מהיום). הכאב הולך ובא. אורתופד קבע שמבחינה אורטופדית אני "בריא וחזק" וסבור שיש לברר על רקע כלי דם. דופלר ורידי רגליים היה תקין.
התחלתי ליטול מגנזיום ציטראט (1 ליום) כי התחושה הבסיסית שלי היא שמדובר באלמנט שרירי (היות והגברת הכאב והפחתתו קשורים לתנועות הרגל והמנח שלה).
מה דעתך ?
הרבה תודה מראש,

שלום,
ממליץ בירור של גב תחתון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
בצילום דופלד ורידי רגליים התגלה אצלי "אי ספיקה בוריד ספנה קצרה" ברגל שמאל.
האם טיפול של הזרקות קצף מעלים את הבעיה לגמרי ולתמיד.
אודה לתשובתך.

שלום,
ממליץ לבצע אנדולייזר לספנה הקטנה ולא הזרקות קצף.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אשמח לשמוע את דעתכם על תוצאות הבדיקה.
רגל ימנית מערכת עמוקה ושטחית - לא הודגמה אי ספיקה של מערכת ורידים העמוקה.
הודגמה אי ספיקת מסתמי הSFJ ואי ספיקת מסתמי הוריד ספנה ארוכה לכל אורכו.
רגל שמאלית מערכת עמוקה ושטחית - אין עדות לפקקת
לא הודגמה אי ספיקה של מערכת ורידים העמוקה.
הודגמה אי ספיקת מסתמי הוריד ספנה ארוכה לכל אורכו. ללא אי ספיקת מסתמי הSFJ.
לאורך הירך נצפתה הישנות דליות מורחבות שמקורן בGSV.

שלום,
קימת בעית ורידים דו צדדי,קשה יותר מימין.ממליץ טיפול באנדולייזר לספנה מימין וטיפןל במיניפלבקטומיה לדליות משמאל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 31, לפני הריונות.אני סובלת מאי ספיקה ורידית קשה בעוצמתה בשתי הרגליים. (הורידים בולטים ונפוחים וישנם כאבים בעמידה ממושכת).
הומלץ לי לעבור ניתוח רגיל (לא לייזר ולא הזרקות) בשתי הרגליים.
רציתי לקבל חוות דעת לגבי ניתוח שכזה. אשמח לקבל חוות דעת של רופא לגבי ביצוע הניתוח והייעילות שלו, בעיקר נוכח העובדה שאני רוצה להכנס להריון ממש לאחר הניתוח, האם כדאי לחכות אחרי הלידה?(הראשונה לפחות) כיוון שאיני רוצה להמשיך ןלסבול מהמצב כפי שהוא.
כמו כן אשמח מאד לשמוע חוות דעת של מי שעבר ניתוח להוצאת ורידים , במה הניתוח כרוך ומה המצב לאחר מספר שנים.
תודה רבה וחג שמח,
אור

שלום אור,
אשמח לראותך במרפאתי שם אבצע לך דופלקס לורידים.לאחר הבדיקה נוכל להחליט יחדיו באיזה מהטיפולים נטפל בך בהתיחס כמובן להריון המתוכנן.לפי סוג הניתוח תוכלי לקבל רשימת חולות או חולים שעברו טיפול דומה לשלך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
בבדיקת דופלקס ורידי רגליים-אי ספיקה בספנה ארוכה בשתי הרגליים.אי ספיקה בספנה קצרה ברגל ימין בלבד.
יש לציין שלפני 5 שנים עברתי הזרקות עם קצף בהנחיית U.S והבעייה נפתרה,כבר מהטיפול הראשון היה שיפור עצום באיכות חיי.
אשמח לדעת:
1.האם סדרה נוספת של טיפולים יכולה הפעם לפתור את הבעייה לצמיתות?
2.האם מצב זה נחשב למחלת כלי דם?
3.אני שוקלת לקחת תוסף מזון שיש איסור לאנשים עםCARDIOVASCULAR DISEASE לקחת.האם איסור זה תקף גם לגביי?
תודה רבה

שלום ענת,
בדיקת הדופלקס מעידה על כשלון הטיפול בהזרקות מכיוון שקימת אי ספיקה בספנות.המלצתי פתרון חדיש יותר עם אחוזי הצלחה של כ-98% -אנדולייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עברתי בדיקה של דופלר ורידי רגליים, תוצאות הבדיקה- "אי ספיקה של של ספנה שמאלית גדולה עד חצי הירך", "אי ספיקה של וריד שטחי בירך פנימי משמאל,
אשמח לקבל הסבר ומהם הטיפולים המומלצים, תודה!

שלום ג'קי שטרית,
אשמח לראותך במרפאתי עם הבדיקות. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר שלום.אני זקוקה לטיפול בורידי רגליים ואשמח לקבל דעתך לגבי סוג הטיפול .תוצאות בדיקת הדופלקס מבילינסון:הבעיה ברגל שמאל במערכת השטחית:"יש עדות לאי ספיקה בספנה מעל הברך ומטה. באמצע הירך הספנה מתפצלת לקולטרל לא ספיק שממשיך לאספקט האחורי וכן בירך הדיסטלי הספנה מתפצלת לקולטרל לא ספיק שממשיך לאספקט הקידמי".כל היתר תקין.אני סובלת מכאבים,נפיחות וגודש בקרסול.איזה טיפול יתאים לי ומה העלויות? יש לי כללית מושלם. תודה מראש לתשובתך.פרידה

שלום פרידה
לפי בדיקת הדופלקס שביצעת קימת הפרעה ממשית בורידי הרגלים
המלצתי לביצוע ניתוח לייזר תוך ורידי בהרדמה מקומית,ללא צלקות,שחרור מידי הביתה ולמחרת חזרה לפעילות רגילה
אשמח לראותך במרפאתי.כללית מושלם נותנת החזר חלקי לטיפול זה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן
לפני חודשיים גיליתי אצל בני בן ה11 וחצי נפיחות בכף רגל ימין,פניתי לאורטופד והוא נתן לו לעשות בדיקות דם,בדיקת דופלקס ורידי רגליים ומיפוי עצם כל גופי כולל ספקט כפות רגליים,אני מציינת שכל הבדיקות תקינות,הלכתי לעוד 2 רופאים ואין להם תשובה,אנא תשובתך אני מודאגת מאוד,עליי לציין שאין כאב בכף הרגל היא פשוט נפוחה מה לעשות?

שלום גנון אורה,
יש לשלול לימפאדמה מולדת שיכולה להופיע בגיל זה.על בנך להבדק על ידי כירורג כלי דם ואולי גם לבצע לימפוגרפיה איזוטופית. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בסוף הריוני ובחודשים האחרונים לבשתי גרביונים אלסטיים כדי למנוע התנפחות של ורידי רגליים. הבנתי שמומלץ לי גם ללבוש אותם ללידה עצמה. בכדי שיהיה יותר נוח ליילד וכדי שהגרביונים לא יהרסו (אני מתכננת ללדת בלידה פעילה ללא אפידורל) אני מעדיפה להשתמש בגרביים אלסטיות לזמן הלידה, בחבישה מאוזנת, עד הברך. האם זה נשמע לך כפתרון טוב, או שכדאי שאקנה במיוחד גרביים אלסטיות עד הברך?

שלום עדנה,
הרעיון מצוין רק לא ללדת עם גרביונים(גרבים עם מכנס)! אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
בן 44 בריא עובד בישיבה ממושכת
עוסק בספורט 3-4 בשבוע בעיקר ריצה.
מזה כשנה וחצי הופיעו לי בצקות חולפות ברגליים באזור הקרסוליים ומעלה בדומה לאיור באתר.
הבצקות חלפו בחורף וחזרו בקייץ.
בהמשך הבצקת מתרכזת בעיקר ברגל אחת .
כל בדיקות הדם של תקינות .
אין בעיות כולסטרול/גליצרידים ואני מקפיד על תזונה.
לחץ הדם תקין מעט נמוך בדכ'(60-110).
בדיקות ארגומטריה ואקו לב תקינות
בדיקת דופלקס ורידי רגליים תקינה לחלוטין.
משקלי תקין .
בקיצור אני לא שייך לקבוצת הסיכון של אנשים בעלי משקל עודף/ נשים בהריון וכו.
הפסקתי לעשן לפני 7 שנים!!!
לא נבדקו: ריאות ודופלר עורקי
מה אתה מציע?

שלום,
ממליץ לבצע לימפוגרפיה איזוטופית ולהגיע לבדיקה במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page