top of page

21 שאלות גולשים בנושא: כיבים

ב-24/03/08 עברתי נתוח להוצאת וריד ברגל,VARICOSE V LIG-STRIP NOS RI,עקכ אי ספיקה ורידית במערכת הורידית השטחית,ברגל ימנית,המתבטאת בדליות ללא
כיבים.
האם אני יכול לחזור לפעילות גופנית מלאה?חדר כושר הרמת משקולות,ריצה וכו...
במקום העבודה אני נדרש לעמוד הרבה על הרגלים.האם זה אפשרי?

שלום בללי מרדכי,
לפי דעתי אתה יכל לחזור לפעילות רגילה אך הייתי ממליץ להתיעץ עם הרופא המנתח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 31 ויש לי ברגליי וורידים בולטים כבר כמה וכמה שנים. אני שוקל כ 120 ק'ג ועומד הרבה במשך היום. גם אימי ששוקלת יותר ממני סובלת מבעייה זו.
רציתי לשאול האם חייבים לטפל בכך או שזו בעייה אסטטית בלבד? מה החשש,אם בכלל יש כזה, לעתיד במידה ולא נטפל בבעיה עכשיו? תודה וכל טוב

שלום משה וקסלר,
מדובר בבעיה רפואית ולא אסטתית.חוסר טיפול יגרום להופעת פצעים(כיבים) ברגלים. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום.
אני סובל מאי ספיקה ורידית. אני לוקח קומדין כבר 10 שנים- אני מאוזן. לאחרונה נוצרו לי כיבים ברגל שמאל.
איך מטפלים בכיבים? האם יש טיפול מונע? האם יש קשר מוכח בין דיאטה ומוגלבין נמוך לאי יצירת כיבים שטחיים?
תודה מראש
נועם

שלום noam,
כיבים ברגלים באי ספיקה ורידית מקורם מלחץ ורידי מוגבר.אין קשר בין המוגלובין לדיאטה לכיבים.חוסר ריפוי פצע יכול להיות קשור לשני גורמים אלו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דר קורן
אני בת 60+ בריאה בד"כ עם בעיות ורידים מאז ההריונות. ניסיתי להבין את שיטות הטיפול השונות בורידים ומבקשת את המלצתך לשיטה שתהייה המתאימה ביותר.
להלן סיכום בדיקה רפואית ולאחר דופלקס ורידי:
"רגליים חמות ובגוון תקין ללא םצעים או כיבים
דפקים פמורלים ודיסטליים נמושו היטב דו"צ. מימין נמוש היטב TP ומשמאל DP.
דליות בעיקר באספקט אחורי לטרלי של ירך אמצאית והשוק בשתי הרגליים וגם בירך פנימית אמצעית מימין.
בצקת גומתית קלה בשוקיים ללא דיסקולרציה"
תודה

שלום רב,
ממליץ להגיע לבדיקה ושם אוכל להחליט על הטיפול האופטימלי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום ד"ר ארנון,
אמי בת 64 וסובלת מזה שנים מכיב שהתפתח בעקבות פציעה בחלק הקדמי של שוק רגל שמאל. עם השנים הרגל הכחילה ונפתחו כיבים קטנים במקומות נוספים בשוק. אמי טופלה בתא לחץ בבי"ח אלישע כבר 4 פעמים (בכל פעם כ- 60 טיפולים) עד לסגירה כמעט מלאה של הכיב. אחרי שנתיים- שלוש הכיב נפתח שוב וחוזר חלילה. להבנתנו, אחרי הטיפול האחרון נראה כי טיפול נוסף בתא לחץ לא יפתור את הבעיה. אציין שאינה סובלת מסכרת (גבולית מאוד- גלוקוז 126). מעבר למראה הלא נעים של הרגל, היא גם סובלת מכאבים עזים. שאלתי היא האם יש טיפול נוסף שתוכל להמליץ? כיצד אפשר להקל עליה עם הכאבים? תודה רבה, ענבל

שלום,
ממליץ על ניתוח סימפטקטומיה לומבלית לשיפור הספקת הדם בעור. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מה זה אומר אי ספיקת מסתמים בורידי השוק ומה ניתן לעשות???
תודה מראש

שלום,
אי ספיקת המסתמים בורידי השוק יכלה לגרום לבצקות,שינוי בפגמנטציה,גרד ברגליים ואפילו כיבים.הטיפול באזור זה הינו הזרקות קצף. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמי בת 80 והיא סובלת מסתימה בעורקים שברגל ימין,היא אינה מסוגלת לדרוך על הרגל ביכלל.התחילו להופיע כיבים קשים והכאבים חזקים. אחותי אשפזה אותה באיכילוב אבל מאחר ויש להם מקרים דחופים יותר אז היא שוכבת כבר שבוע וממתינה. הייתי מעוניינת לדעת פרטים אצלכם.היא עברה את כל הבדיקות שהיה צריך והכל נימצא במחלקה.אודה לכם באם תחזרו אלי בהקדם.. תודה רבה

שלום,
אשמח לראותכן במרפאתי עם כל הבדיקות שאימך כבר עברה בכדי לנסות להריץ את הטיפול. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כשנה עברתי ניתוח ברגל שמאל עקב אי ספיקה. למרות זאת ממשיכה לסבול מגרד, נפיחות, וכיבים עד כדי קושי לדרוך על הרגל. האם יש טיפול לכך?

שלום ענת,
את חייבת להגיע לבדיקה לצורך בירור הכשלון בטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
אני בת 27. לא ניסיתי לאבחן עדיין את בעייתי מבחינה רפואית. קראתי את השאלות שהופנו אליך והאמת שאני לא סובלת מורידים בולטים או כתמים חומים או אדומים או פצעים וכו'. לעומת זאת מה שמטריד אותי הוא שאני חשה גירוי ברגליים, ברך ומטה. זוהי לא אלרגיה כי העור לא הופך אדום או מגורה אבל זה ממש כאילו מגרד לי מתחת לפני העור. זה לא קורה תמיד אבל לא הצלחתי לאבחן לבד מתי זה כן קורה (אולי בעיקר אחרי מקלחת). זהו ממש גירוד עוקצני לכל אורך הרגל והוא נרגע לאחר כמה זמן. זה מאוד מטריד ולפעמים מונע ממני להירדם. יש לך איזה שהוא רעיון או שזה לא בתחום הכיבים וכו'?
תודה רבה מראש
מי-טל

שלום מי-טל,
אנא הפני שאלתך לכירורג ע"ש בשאלת הפרעה ספינלית תחתונה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי חולה באי ספיקת כליות ולב ומטופל דיאליזה.
לפני כשלושה שבועות החלו להתפתח פצעים בשוק הרגל שנראה תחילה כמו שטפי דם וכעת כיבים כואבים. טיפלנו בתל השומר במארקופגים. מה עושים למנוע השנות?

שלום איילת,
אביך זקוק להערכת כלי הדם ברגלים.בנוכחות חסימת כלי דם הפצעים לא יתרפו.חולי דיאליזה ידועים כסובלים מחסימות כלי דם באחוז גבוהה מאד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

כיצד קוראים לחומר המוקצף. האם יש לו אישור של מכון הבריאות בארץ או בעולם והאם הוא מתאים גם למי שיש לו כיבים.?

שלום מיקי,
החומרים הקימים בארץ נקראים:"אטוקסיסקלרול" ו"סקלרובין".שני החומרים מוכרים בארץ ובעולם.החומר מיועד לסגור ורידים באי ספיקה .אני לא חושב שטכניקה זו היא הטובה ביותר במיוחד במקרה של כיבים.יש לעבור דופלקס ורידים על ידי הרופא המטפל ולאחר מכן להחליט על הטיפול האופטימלי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

הומלץ לי על גרביים אלסטיות לאחר אירוע של פקקת אני מטופלת במקביל בקומדין שאלתי לכמה זמן רצוי לגרוב את הגרביים?איזה סיבוכים הם מונעים?

שלום יעל,
הגרב האלסטית בשלב המוקדם עוזרת במניעת חזרת הפקקת ובהורדת הבצקת.בשלב מאוחר הגרב מונעת את השינויים הונוסטטים שחלים ברגל:בצקת,גרד,פגמנטציה בעור וכיבים ורידיים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת כבר מהיווצרות של כיבים ברגל אחת. רוצה לעבור את הטיפול המומלץ בשתי הרגליים , אני מבינה שהטיפול נערך בר"ג , מבקשת לדעת עלות לחברת קופ"ח כללית (אין לי ביטוח רפואי פרטי נוסף).
מבקשת לקבל עלות משוערת כדי לדעת אם בכלל רלוונטי לי להגיע למרפאתכם (אני גרה בצפון הרחוק).
בתודה

שלום מיכל,
המחיר לטיפול נקבע רק לאחר בדיקה רפואית ובדיקת דופלקס לורידים שמבוצע על ידי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום !
לאבי היה סתימת עורקים עבר צינטור ללא הצלחה מאחר שהיה "סתום" עבר מעקפים ברגליים ושוב צינטור ובין היתר יצאו לו פצעי לחץ וכיבים מחמירים מיום ליום מאז אבי איננו מסוגל לעמוד על רגליו כלל ועם כאבים איומים .
אודה לך אם תנחה אותנו כי אמרנו נואש מהרופאים עד כה בתודה הבת

שלום יעקב כהן,
לא ברור לי האם המעקפים פתוחים והאם בצינטורים פתחו את כלי הדם ואת הספקת הדם.לפי המשך הופעת הכיבים והכאבים המלווים אותם הרי כלי הדם של אביך חסומים דבר שיוביל בסופו של דבר לאיבוד הרגלים. אשמח לראותכם במרפאתי עם צילומי האנגיוגרפיה(הפיענוח לא מספיק) ועם מכתבי השחרור מבית החולים . ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אני בת 34 ומזה שבוע וחצי אני מרגישה כאב באיזור הפה והלסת. בהתחלה הכאב היה מלווה גם בכאבי ראש ללחץ באוזניים ועכשיו כואב לי בעיקר בעת דיבור ואכילה.
בבדיקה אצל רופאת משפחה נאמר לי שכנראה יש לי דלקת באיזור הלסת אך להמתין עם זה עוד שבוע ואם זה לא עובר לקחת אנטיביוטיקה. חשוב לי לציין שבמהלך דיבור ממושך אני מרגישה פתאום תחושת חוסר אויר וסחרחורת רגעית.דבר זה היה לי גם לפני הכאבים בלסת ורציתי לדעת האם יש קשר בין הדברים ומה עליי לעשות?
אני מרגישה שבמהלך העבודה שאני מדברת עם לקוחות פתאום יש לי מן סחרחורת כזאת ולחץ בעורף .
הרופאה שלי טוענת שזה נובע מהלסתות אבל עניין הסחרחורת היה לי גם לפני אך אף פעם לא בדקתי זאת כי זה לא ממש הפריע לי.
אשמח לדעת איזה בדיקות עליי לעשות בנידון?
תודה

שלום רב,
קשה "לפרק"את תלונתך למרכיבים ברורים לכן לדעתי את צריכה לפנו לנוירולוג על מנת לברר את הבעייה ולאחר בדיקה שלו במקרה והוא יחשוב שיש בעייה וסקורלית אשמח להעריך בנוסף את הצורך בפעולה/בירור וסוקלרי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

אמי בת ה80 סובלת כ7 שנים מאי ספיקת ורידים אחרי שעשתה דופלקס והיו לה כיבים הם מידי פעם נסגרים על ידי טיפול עם כל מיני גרנופלקס אבל יש לה כאבי תופת שריפה וממש קשה מאוד אנא דוקטור מה לעשות

שלום,
אשמח לראותכן במרפאתי.שם נבצע בדיקת דופלקס בכדי להבין את הבעיה ואת הגורם לפצעים.ניתן היום לטפל בהרדמה מקומית גם בגיל 80 שנה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאחרונה עברתי תאונה בברך, וכתוצאה גילו קריש דם מתחת לברך (dvt) .
נתנו לי לקחת זריקות קלקסן.
מה תהליך הטיפול הצפוי בהמשך?
מה הסיכונים?
האם יש החלמה? האם הקריש נעלם?

שלום גיל,
עליך לגרב גרבים אלסטיים ,לטפל במדללי דם למשך 6 חודשים.בימיים הראשונים קימת סכנת אמבוליות לריאות.בהמשך קיים סיבוך מאוחר של שינויים בעור ,פגמנטציה ואפילו כיבים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 37, ברקע קוליטיס כיבית ברימיסיה, כרגע מטופלת רק בנטורופאטיה. לפני כ-8 שנים כשהיה לי התקף קשה של הקוליטיס, התחיל להשחיר אצלי עור בקרסול הימנית. הרופאים אלטרנטיבים העוסקים ברפואה סינית אמרו שזה קשור למצב המעי הגס הדלקתי.
בנוסף פניתי מספר פעמעם לכירורג כלי דם (היות אימי סובלת מוורידים אחרי ההריון), אך נאמר לי שאת כול הטיפולים כדאי לעשות רק לאחר שאסיים את כול הלידות. בהריון (לפני שנה) המצב די החמיר, הרגליים התנפחו בחודשים האחרונים של ההריון וגם יצאו וורידים לאורך כול רגל ימין, וגם בחלק התחתון של הרגל השמאלית.
לפני כחודש ביצעתי בדיקת דופלר. התוצאות היו:
במערכת עמוקה של שתי הרגליים - אין עדות לפקקת, לא הודגמה אי ספיקה.
במערכת שיטחית של רגל ימנית - אין עדות לפקקת, הודגמה אי-ספיקת מסתמי ה-SFJ ומסתמי הווריד הספנה הארוכה לכול אורכו ובסעיף הקדמי של הווריד בירך. הודגמו דליות לאורך מהלך הווריד. במערכת שיטחית של רגל שמאלית - אין עדות לפקקת, הודגמה אי-ספיקת מסתמי הווריד הספנה הארוכה בגובה השוק בלבד. הודגמו וורידים רטיקולריים באספקט חיצוני של הרגל.
הייתי בעיוץ של שני כירורגים של כלי דם. לפי המלצה של אחד מהם, עלי לעשות ניתוח דליות והוא לא ממליץ על הזריקות. רופא השני אפוא המליץ לעשות זריקות. אניי מאוד מתלבטת באיזה כיוון לבחור?! אודה לקבל את דעתכם!
תודה, ז'אנה

שלום ז'אנה יגאלי,
אין ספק שאת סובלת מאי ספיקת ורידים כרונית עם שינויים ונוסטטים בעור.עליך לטפל בורידים לפני שהכתמים יהפכו לכיבים.קימות מספר טכניקות לטיפול.הטכניקה המתקדמת ביותר הינה לייזר תוך ורידי.מדובר בטיפול חד פעמי הנמשך כשעה,שחרור מידי הביתה,ללא צלקות ובהרדמה מקומית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אימי בת 87 סובלת מזה שלושה חודשים מפצע ברגל שאיננו נרפא כתוצאה
מחסימת כלי דם שאובחנה אצלה בבדיקת דופלקס
ד"ר ענר מבית החולים הדסה עין כרם המליץ על טיפול של אלפרוסט במקרה של החמרה בפצע, באופן כללי בקש שנתעקש על טפול מקומי
לאחרונה המליץ מנהל מרפאת כיבים (רופא עור) לטפל באלפרוסט(מתן אינפוזיה במשך 20 יום שמבוצע באשפוז יום)
מהם הסיכונים לאור גלה המתקדם?
(אימי סובלת מלחץ דם גבוה אבל מאוזן ע"י כדורים)
אמה של חברתי קבלה טפול בתרופה זו ןאחרי 3 טפולים קבלה ארוע מוחי האם יש קשר?

שלום דוידה אלבראנס,
יש לשקול טיפול חילופי במכשיר ארטאססט אשר משפר את הספקת הדם לכף הרגל .מתחברים אליו 3 פעמים ביום למשך 1 שעה.ניתן לשאול את המכשיר במרכז רפואי נארא ברמת גן-7557111 03
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 22,לפני חודש וחצי היה לי יובש נוראי בחזה שהתאפיין בהרבה גירודים ובנוסף לכך העור התאדם ממש,לאחר שבוע העור חזר להיות לח וחלק כרגיל אבל נשאר לי מין אודם על האזור,קיבלתי מהרופאה משחה שאמורה להבהיר את הכתם אבל בינתיים אני לא רואה תוצאות,חשוב לציין שאני שוטף את העור כל יום עם תחליבי רחצה ממרכיבים טבעיים,שאלתי אלייך אחרי כמה זמן יחזור הצבע הטבעי לעור??

שלום נתן ר,
אנא הפנה שאלתך לרופא עור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לכולם .
אני סטודנט לרפואה בטכניון -ועובד כעוזר מחקר בבית חולים רמב"ם במחלקה כירורגיה כלי דם בבית חולים.
אני עורכים ניסוי קליני (מאושר) לחולים עם כיבים-פצעים על רקע אי ספיקה ורידית , במהלך הניסוי החולה מתאשפז ל5 ימים ומקבל תמיסה של הניסוי , מנסיון עם חולים אפשר לראות שזה אכן עובד ..
חולה שיימצא מתאים לניסוי , יאושפז ל 5ימים בהם יקבל את התמיסה ויהיה במעקב של רופאים במחלקה לתקופה ארוכה ..
הטיפול הוא מאוד חדשני ומחפשים פציינטים עם פצעים כאלה על רקע אי ספיקה ורידית בלבד ..
זה יעזור לכם מאוד , ולנו לקדם את המחקר ..
אם אתם מעוניינים להשתתף או לפרטים נוסיפים ...
eimadra@gmail.com
אני עוזר בניסוי
אשמח להפנות אותכם גם לרופא - החוקר בניסוי..
אשמח לקבל פניות ושאלות

שלום עימאד רבאח,
הטיפול בכיבים על רקע אי ספיקה ורידית הוא הורדת הלחץ הורידי המוגבר.השכבת חולה במיטה עם רגל מורמת מספיקה להורדת הלחץ הורידי.במצב כזה אין כל חשיבות לטיפול המקומי בפצע.ניסוי בו החולה מקבל תמיסה לפצע ללא השכבתו במיטה וללא חבישה אלסטית יכל ללמד על התמיסה עצמה באם היא עוזרת או לא.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page