top of page

15 שאלות גולשים בנושא: מרפאת כלי דם

שלום,
אני בת 30. עברתי לפני כ-3 שבועות לשימוש בגלולות למניעת הריון "יסמין".
התחילו לי בשבוע האחרון כאבים באזורים שונים בגוף, אך בעיקר ברגליים [לפעמים חזקים ממש], ולפעמים גם מעין תחושת דקירה, כובד וחום פנימי ברגל.
לפי הבנתי הכאבים יכולים לנבוע מהשימוש בגלולה. האם זה נכון? ובמקרה כזה האם צריך להפסיק להשתמש בגלולות?
ובכל מקרה - איך אפשר לטפל בזה?
תודה רבה!

שלום רב,
יתכן ויש בעייה ברגל שלא קשור בגלולות אך ביכוי קטן יתכן ומתפתחת בעייה ודירית אנא סורי למרפאת כלי דם להערכה
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום רב,
עברתי לפני כשנה וחצי ניתוח של כלי דם. עדיין הנני סובלת מכאבים עזים ומהתכווצויות. טופלתי על ידי מרפאת כאב כשישה טיפולים ואין זה עוזר. אשמח לקבל ייעוץ מכיוון שאני חסרת אונים בנושא. תודה מראש.
חוש אנה 052-2790921

שלום רב,
איני יודע להיכן הגיעו מטה בניתוח ומה מקור הכאב אך נשאלת השאלה מה הביא הקלה ומהות הטיפול במסגרת מרפאת הכאב על כל פנים אנא סורי למרפאת כלי דם להערכה ונסיון להבין את בעייתך
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום
אני בן 67, גובה 1.65, משקל 68 ק"ג. אני בריא בדרך כלל, עם בעיות מינוריות כמו קצת חוסר ויטמין B12, קצת עודף כולסטרול שלילי אך יש יחס חיובי בינו לבין הכולסטרול החיובי.
לפני כשנתיים התחילו לי כאבים ברגל ימין בשלושה מקומות, בדרך כלל לא בו זמנית: תחילה בשריר התאומים, בהמשך מתחתיו ובהמשך נוסף כף הרגל, לפעמים מלווה בנימול. הכאבים קורים בהליכה מאומצת תוך דקות בודדות, ונפסקים במנוחה של מספר שניות. הם אינם חזקים ברכיבה באופניים, אני רוכב הרבה ומאומץ, ואינם מופיעים ספונטנית.
כיוון שיש לי גם בלט בגב היה כיוון החיפוש אורתופדי, אך טיפולים מסוגים שונים, כמעט כל מה שאפשרי, לא שינו: כירופרקטיקה, אוסתאופטיה, פלדנקרייז, יוגה טיפולית וכו'.
בבדיקת כלי דם לפני כשנה וחצי היה קושי למצוא דופק בשתי הרגליים אך בדיקת דופלר טענה שהכל שפיר. לאחרונה החלטתי שוב לבדוק את הכיוון הזה, איכשהו האינדיקציות עושות לי שכל.
מה דעתכם? האם ללכת שוב לדופלר? האם יש תרגילים שרצוי לעשות?

שלום אודי,
ממליץ לחזור על בדיקת העורקים במרפאת כלי דם במנוחה ובמאמץ.אשמח לראותך לאחר מכן. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר, אני בת 26 אמא לילד בן 6. כבר כמה חודשים אני סובלת מכאבים נוראיים בפרקי הידיים למשך כל היום ומדי פעם מקבלת התקפי כאב חד מאד ובזמן זה הורידים מתנפחים באופן בולט מאד ויש תחושה שייתפוצצו. לאחר שהכאב נעלם גם כן הורידים חוזרים לקדמותם. בנוסף, שמתי לב שהעצם בכף יד ימין מתחילה לבלוט/לשנות צורה. איזה בדיקות עליי לעשות? למי לפנות?

שלום רב,
לא ברור האם יש שינוי בכאבים במאמץ והיכן בדיוק יש בלט של הורידים אנא סורי למרפאת כלי דם להערכה של המימצאים ולבדוק האם יש קשר המחייב טיפול כלשהוא
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום רב, אחותי סובלת ממלפורמציה ורידית ברגל שמאל מזה כ-6 שנים, בעקבות כך בוצעו 7 צינתורים ע"י דר' בורבין. ישנו שיפור ע"פ הMRI אך עדיין ישנם כאבים עזים וקשה לה להתנייד, היא נעזרת בקביים. כמו כן, סובלת מפלטפוס וכאבי גב, מה ניתן לעשות על מנת להקל על הכאב שבהליכה?

שלום,
חשוב לאבחן בין הכאב שמקורו בגב לבין הכאב שמקורו בכף הרגל.יש להגיע למרפאת כלי דם לצורך אבחנה וטיפול בהתאם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אבא שלי בן 65, יש לו סכרת (אך לא מקבל אינסולין) וקולסטרול. לאחרונה היו לו כמה מקרי "אירוע מוחי" (CVA)קל, כיום הוא לא יכול לעמוד על רגליו, הוא לא אוכל ולא שותה וסובל הבחילות והקאות מרובות, והבעיות המרכזיות הן: 1) כשהוא מקוףף את הראש, הוא מיד מאבד הכרה 2) כשהוא עומד או יושב ביציבות, הלחץ דם שלו מיד יורד והוא מיד מתעלף. היה בבית החולים ועשה כמעט את כל הבדיקות, בדיקות דם, CT לראש, הולטר לב, אקו לב, MRI לראש (יש לציין שהוא עבר ניתוח ראש ב1983, היה לו גידול בראש והוא עבר כריתת אדנומה בהיפופיזה), הוא עבר בדיקת EEG, ומצאו כי כל הבדיקות תקינות, הלב מתפקד רגיל, אך הMRI שהוא עבר, מצאו שהגידול חזר אך הם לא המליצו על ניתוח.
בינתיים, הוא צריך לעבור בדיקת דופלקס אך הרופאים מעכבים את זה, ועוד בדיקה שהוא צריך לעבור היא CT אינגו אך הם לא ממש ממליצים כי זה פוגע בכליות.
כיום הוא נמצא בבית עקב כך שהרופאים החליטו שהוא חולה מאוד ולא ניתן לעשות דבר. אי לכך אנו פונים אליך בלשון של בקשה לעיין ברשום לעיל כי אנו בני המשפחה פה אחד מעונינים להמשך טיפול אצלך.אז כיצד אנו יוצרים אתך קשר?
בכבוד רב,
זועבי

שלום זועבי,
ממליץ לקבל הפניה למרפאת כלי דם בבית החולים בילינסון שם ננסה לעזור לו-039376666
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום שמי רחל ואני רוצה לדעת על מצב בריאותה של אמא שלי היא בת 48 וסובלת בצקות חמורות אפילו לאחר מנוחה המצקות לא נעלמות .
היא סובלת כרגע מלחץ דם נמוך, וכולוסטרול.
בעית הבצקות החלה מאז שהיא ילדה את אחרי בשנת 1988 הלידה היתה ממושכת והוא לא יצא אמרו לה שנהיה לה כבר בצקת ברחם ושצריך לעשות ניתוח קיסרי, הניחוח ארך 8 שעות בניתוח קיסרי חתכו לה קצה של הרחם שבו היתה הבצקת ותפרו לה עם כליה בכדי לעצור שטף דם עשו לה עירוי דם + פלזמות, היא סבלה כ 4.5 שנים מכאבים בכליה ובצקות עד שעלינו לישראל , וכאן כבר אמרו לנו לאחר בדיקות שצריך דחוף לעשות כרית כליה בגלל שהיא היתה רקובה ונפוחה את הניתוח עשה לנו פרופ' מרימסקי כמובן הבצקות לא היו עד כדי כך כמו עכשיו אבל היו .
בגיל 26.5 הופסק המחזור, הבצקות ברגליים ובידיים וגם בפנים אני לא יודעת אם זה הצתברות נוזלים , מ 1998 היא התחילה לעלות במשקל למרות שהיא מאוד פעילה עושה מדי פעם הליכה, ודיאטות אך בכול זאת תמיד עולה ועולה במשקל, אני יודעת שהיא היתה אצל אורולוג ובבדיקה הכליה שמלית גדלה לפי ההסבר של הרופא זה להיות כך בגלל שיש לה כליה אחד ויש לחץ מאד גדול עליה, הבצקות ברגליים והיצתברות נוזלים גורמים לאמא דקירות חדות גם ברגליים וגם בלב אבל היא אף פעם לא הופנה עקב זה לעשות שום בדיקה, אמא לא שותה הרבה מים ואין לי מוסג למה היא עושה זאת ולמרות זאת היא עושה הרבה פיפי 3 פעמים בלילה, וביום זה טלוי מ 5 פעמיים עד 10 פעמיים ביום.
ציינתי את כל הדברים הידועים לי על מצב בריאותה של אמא
אני מקווה יש משהו שיכול לרמוז על אפשרות לבעיה ואיזה בדיקות היא צריכה לעבור בכדי לבדוק למה יש לה בצקות ודקירות .
אם תוכל לענות לי על דעתך בנושא
ומה לדעתך עלי לעשות כעת .
בתודה מראש .
רחל

שלום רחל,
אין לי ספק שבעית אימך מאד מורכבת.הייתי ממליץ לכם להגיע למרפאת כלי דם בבילינסון9376666 03
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 37.
לאחר תחושה של זרמים ברגל ימין, עם כל עליית דופק וחתחושה כללית מוזרה של כבדות בגרל ללא כל סימנים חיצוניים הופנתי לאורטופד ולאחר מכן כשלא מצא דבר, למרפאת כלי דם באחד מבתי החולים. שם בוצע EMG שנמצא תקין ובדיקת אולטראסאונד שלפי הפיענוח מרמזת על בעיה בזרימה הדורשת לדברי הרופא ניתוח סטריפינג
לפי התיאורים באתרך אני לא רואה קשר בין תחושותי הפיזיות שכאמור לא מתלווה להם כל סימן חיצוני לצורך בניתוח האמור. מה זה יכול להיות?
תודה.

שלום אריק,
הייתי ממליץ על בדיקת אורטופד גב לפני מכל החלטה על ניתוח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אבי בן 80, מאושפז בבית חולים סיעודי עקב בצקות חמורות וסיבוכים נילווים ברגליו ומטופל בחבישות פעמיים ביום. ברור לנו שהוא חייב לראות בדחיפות מומחה לכלי דם, אך בשל קשיי ניידות הנובעים מהמצב הסיעודי בו הוא מצוי כרגע, רציתי לשאול האם יש אפשרות לתאם ביקור פרטי במחלקה בה הוא מאושפז. אם לא ניתן, ונצליח להביא אותו לבדיקה במרפאה, האם יש במרפאה אחות מוסמכת שתוכל לחבוש מחדש את הרגליים לאחר הבדיקה?
בתודה מראש,
דפנה

שלום,
תאמי ביקור במרפאת כלי דם בילינסון בימים ב' ד' ה' החל בשעה 1000 .הטלפון לקביעת תור:039377156/7
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בזמן האחרון אני מרגישה את זרימה הדם בצואר האחורי ואני מרגישה כאילו הדם חם האם זה קשור לכלי דם

שלום רב,
יתכן ויש קשר אך נראה שעיר בעייתך היא אורטפדית, ע"מ לברר סופית אנא סורי למרפאת כלי דם להערכה
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

אני בת 54 ללא מחלות רקע בזמן הארון אני מרישה בצוואר האחורי את זרימת הדם וכאלו הדם חם האם קשור לכלי דם

שלום רב,
תחושות אלו לא ברורות ויתכן ואינן קשורות כלל לבעיית כלי דם אלא לבעייה נוירולוגית או אורטפדית סיביב הצוואר, אנא סורי למרפאת כלי דם להערכה נוספת
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

צד שמאל.קרוטיד משותף לא נמצאו רבדים טרשים.זרימת דם נמצאה תקינה
קרוטיס פנימי. נמצאו רבדים טרשתים שטחים הטרוגנים במוצא העורק.זימת הדם תקינה
קרוטיס חיצוני .לא נמצאו רבדים טרשתים.זרימת הדם תקינה
עורק ורטברלי. כיוון וזרימה תקינים
צד ימין .
קרוטיס משותף.לא נמצאו רבדים טרשתים זרימת הדם נמצאה תקינה
קרוטיס פנימי . נמצאו רבדים טרשתים הטרוגנים מסוידים במוצא העורק הגורמים להוצרות עד 50 אחוז ללא הפרעה המודינמית
קרוטיס חיצוני. לא נמצאו רבדים טרשתים .זרימת הדם נמצאה תקינה
עורק ורטברלי . כיוון וזרימה תקינים.
מה אומרת הבדיקה ?והאם זה מסוכן?מה עלי לעשות ?אני מאוד מודאגת


שלום רב,
לדעתי מצב עורקי הצוואר סה"כ תקין יש להמשיך לשמור על לחץ דם מאוזן להקפיד להמנע מעישון ולבצע דופלקס עורקי צוואר פעם בשנה ולהיועץ במרפאת כלי דם
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

עברתי פעמים צינתור ברגל ושוב אחרי הליכה של 50 מטר בערך הרגל ננעלת וחיב לעצור לדקה
לאחרונה ביקרתי במרפאת כלי דם בבילינסון והרופא אמר לי כי עלי ללכת למרות הסבל וזאת לאחר שנשאלתי על גילי.(78) האם באמת זה סוף הדרך ולא כדאי להשקיע בי?תודה !

שלום יצחק סגל,
לאור שני צינטורים שעברת אני יכל להבין שיש להחליט בין טיפול שמרני-הליכה לבין ניתוח כלי דם.תמיד רצוי למצות את הטיפול השמרני.אין שום קשר לגיל במקרה זה אלא דאגה לשלומך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום רב,
לפני כחמישה חודשים עברתי ניתוח כריתת רחם, מאז אני סובלת מכאבים ברגליים ופעם אחת אף היו לי מעין שטפי דם שמאד הפחידו אותו(זה נראה כמו פריחה מבפנים) וזה נעלם לאחר מספר ימים,הכאבים הם גם בשכיבה עמידה ואף הליכה בשתי רגליי,ובעבר התלוו לכאבים בצקות קשות,אך אני מאד משתדלת ללכת מידי יום ולדעתי מונעת את הבצקת,הזמנתי תור למרפאת כלי דם
אך ברצוני לשאול האם מסוכן להמשיך וללכת, אתמול למשל הרגשתי שהרגל קלה מאד ורדומה רגל ימין ומאד פחדתי להמשיך ללכת,האם כדאי להמשיך בהליכות עד לביקור במרפאה?
אשמח לקבל את תשובתך ואם אתה יודע מהי בעייתי על פי תיאור זה.
(ברצוני לציין שלפני הניתוח היו לי כאבים בירכיים כאבים עזים שגרמו לי לא לצעוד אך עם זריקות קורטיזון בירכיי לאחר 2 זריקות נעלם הכאב לא לגמרי מופיע עדיין מידי פעם אך לא באותה עוצמה)

שלום ג'ני,
עליך להבדק על ידי אורטופד גב בשאלת הצרות ספינלית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר ארנון קורן שלום וחג שמח
שמי שמעון אני נכה עבודה קשה . נפגעתי בהרעלת עופרת עם פגיעה רב מערכתית
סובל מלחץ דם לב עיבוי שריר לב . מחלה כלילית וטרשת עורקים .
עברתי 7 צינתורים . לפני שנה הסתבכתי בצינתור עלה לחץ דם ל300
איבדתי הכרה והונשמתי יממה .
אני סובל מהפרשת חלבו כרונית . בשנת 2004 עברתי אירוע מוחי עם חולשה בצד שמאל
יש לי בצקות ברגליים דרגה 2 .
שאלתי האם יש קשר בן מחלת לב ומחלת כלי דם לבצקות ברגליים ??
האם מחלה כלילית יכולה לגרום לבעיות ברגליים ?
האם אי ספיקת לב גם יכולה לגרום לבצקות ברגליים .
מה הטיפול שניתן לקבל במרפאת כלי דם ?
בברכה
ותודה לתשובתך מראש
חג סוכות שמח
שמעון .א

שלום שמעון .א,
מחלת לב עם אי ספיקת לב גורמת לבצקות ברגלים,מחלת לב כלילית יכולה להתלוות לחסימות כלי דם ברגלים,במרפאת כלי דם יש לשלול בעיות כלי דם עורקיות או ורידיות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page