top of page

26 שאלות גולשים בנושא: סימנים כחולים

שלום רציתי לשאול מה ניתן לעשות נגד סימנים כחולי ברגליים...
מכל מכה קטנה או לחץ קטן מוםיעים סימנים כחולים שעוברים במשך שבועות שלמים...
האם יש טיפול לעניין?
תודה

שלום אירינה,
עליך לפנות לבירור המטולוג לצורך בדיקת מערכת קרישת הדם של גופך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כארבעה חדשים עברתי ניתוח להוצאת ורידים משי הרגליים, אולם עד היום נותרו סימנים כחולים לאורך המקומות בהם היה הווריד שהוצא, האם יעלמו?או שישנם כאלו אצלם הדבר אינו נעלם?

שלום מיכל,
בשלב זה הפתרון היחיד הינו סבלנות והמתנה.לדעתי עם הזמן הסימנים יעלמו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 28 כשנה לאחר לידה ראשונה ובזמן האחרון נוספים לי עוד כלי דם ברגל ועוד כתמים ויש לי סימנים כחולים כשטפי דם ללא מכות האם יש פיתרון לתסמונת זו כי גרב אלסטית לא עוזרת לי

שלום ליהיא,
יש להתיחס לורידים בתסמונת KTS כמו כל ורידים אחרים.עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולטפל בהתאם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני שנתיים עברתי אירוע מוחי בשנה האחרונה החלו להופיע סימנים כחולים זה לא כואב אבל מדאיג אותי האם זה קשור לאירוע שקיבלתי?

שלום רב,
נשאלת השאלה האם עברת דופלקס לעורקי הצוואר ואם לא יש לבצע הנ"ל אין קשר לסימנים הכחולים שתיארת
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום,
לפני כמה חודשים (מעל חצי שנה) נפלתי במדרגות. קיבלתי מכות יבשות בשתי הרגליים באזור שבין הקרסול לשוק. לאחר הנפילה סבלתי באזורים של המכות מנפיחות, כאב וסימנים כחולים. הנפיחות והכאב עברו, אבל הסימנים עדיין קיימים. הם נראים יותר כמו כתמים כהים. גם השערות שצומחות באזור הכתמים הן כהות יותר ועבות יותר. האם יש לזה הסבר? האם הסימנים יעברו? האם אני צריכה לראות רופא? חשוב לציין שלא חל בהם שום שינוי בחודשים האחרונים, לא בצבע ולא בגודל.
תודה מראש

שלום,
לדעתי לא ניתן לשנות את המהלך הטיבעי של הריפוי .יתכן ובהמשך האזור יחזור ויתבהר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ילדתי לפני 10 חודשים, מאז ההריון ועד כה בזמן גרד בירכיים (בלבד) מופיעים לי לאחר פרק זמן קצר סימנים כחולים לא נעימים לעין, יש לציין שבמהלך ההריון סבלתי מורידים ונימים בולטים לעין בחלק התחתון של הרגליים לאחר הלידה נעלם! אשמח למענה לגבי תופעת הסימנים הכחולים... תודה!

שלום,
הסימנים הם נימים.ניתן לטפל ולהעלים אותם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי סימן כחול ברגל שהופיע כתוצאה ממכה שקיבלתי. מזה מספר חודשים שהסימן אינו עובר. מהי הסיבה לכך? אציין כי במספר פעמים בהם הופיעו סימנים כחולים אחרים, גם הם לא עברו לאחר מספר ימים.

שלום,
מומלץ לבדוק את מערכת קרישת הדם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. יש לי סימנים חומים על שתי הרגליים (בחלק שמתחת לברך מקדימה), חלקם גדולים חלקם קטנים (שנבעו כתוצאה מחבטות, קודם הם היו סימנים כחולים). וכבר כמה שנים שהסימנים האלה לא עוברים. הייתי אצל רופאת עור לא מזמן, היא הסתכלה מרחוק ואמרה שאין מה לעשות ושזה יישאר כך כל החיים, שזה כמו צלקת. אני לא ממש האמנתי לדבריה ואשמח לדעת האם באמת יש טיפול כלשהו. תודה.

שלום,
אוכל לענות ולשלול את דברי הרופאה רק לאחר בדיקה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, שמי ילנה, אני בת 31, לאחרונה הופיעו לי סימנים כחולים על רגליים וכאבים באזור כרסול וירכיים כבדות,הייתי רוצה לקבל ייעוץ ולפתור את בעיות שלי עם רגליים, כמה יעלה לי בגישה אם אני לקוחה של מכבי זהב.
תודה
ילנה

שלום ילנה,
ממליץ להתחיל את הבירור בבדיקת תפקודי קרישה בקופת החולים.לאחר מכן השלימי את הבירור ב-EMG לרגלים.עם קבלת התשובות אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לכבוד
מומחי מרפאת
מדיקורן
שלום וברכה!
אני בת 52 וסובלת מתופעה מוזרה ב7 שנים האחרונות וככול שהימים עוברים אני מרגישה יות ויותר קשה בשנים כודמות הופיעו סימנים כחולים ברגל לאחר מאמץ הליכה והרגשת קשיות באזר הכאב ולאחר מכן הופיע הסימן הכחול היום המצב הגיע לכך שאפילו ללא מאמץ פיזי ואפילו תוך שכיבה שוב תוך תנועת הרגלים או שינוי תנוחת שכיבה אני חשה במין כאב חזק כמו התכבצות שריר המלובה באב חד ובעוצמה גדולה ישנם מצבים שאני אף שוכבת במיטה ורוצה לרדת מימנה ומניחחה את כפות רגלי בריצפה קשה לי לדרוך על כפות הרגליים ויש לי מין תחושה של חוסר זרימה או חוסר תחושה המלובה בכאב בעקבי הרגלים אני גם מעשנת ואף שמנתי בשנים האחרונות חשבתי שאולי אלו הסיבות האים תוכלו ליעץ לי או להאיר לי מה הסיבות לכאבים אלה ולסימנים המופיעים אצלי
תודה ג"ב ולרו

שלום ולרו,
אינך סובלת מבעיות כלי דם אלא מבעיות אורטופדיות של גב תחתון המקרינות כאבים לרגלים.המלצתי לבדיקת אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ישל לי סימנים בגדלים שונים בגון חום ירוק כחול באזור הרגלים ולפעמים בידיים בחלק העליון של היד
סימנים כחולים שנראים כמו מכה

שלום אורית כהן,
עליך לעבור בירור של מערכת הקרישה.הבירור נעשה על ידי המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 32, גננת. אני חושבת כי הנימים בשני הרגליים שלי התפוצצו (יכול להיות?) אני פשוט רואה סימנים כחולים וגם יש לי כאבים חזקים בשני הרגליים גם כשאני יושבת. בנוסף מרגישה עייפות כרונית בחודשיים האחרונים.
תודה

שלום רחלי,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 51 עם רגלים נפוחות שנים אין ספור. העמידה הממושכת גורמת לי לכאבי רגלים. עברתי בדיקת כלי דם ברגלים והרופא אמר - הכל תקין (בלי מכשיר אלא ע"ס בדיקה ידנית בכף הרגל. אני סובלת מ"שריפה" ונימולים באזור השוקיים דבר אשר גורם לי לנדודי שינה תמידיים. כל מכה קטנה שאינה מורגשת אני רואה סימנים כחולים. לאחרונה התגלה אצלי לחץ דם גבוה והתחילו לי טיפול תרופתי. האם ניתן להקל על כאביי ?? שאוכל לישון יותר מ- 3-4 שעות בלילה ??? ושהעמידה לא תכביד עלי ???
אודה לתשובתך
אורין
אגב, האם אני קובעת תור במרפאץך האם הבדיקה הראשונית תהייה אכן בדופלר ???

שלום אורין אסף,
בשאלתך את מצביעה על מספר בעיות:נימול בשינה יכל להעיד על בעיה עצבית שמקורה בגב תחתון.בצקות ברגלים מעידות על בעיה ורידית.סימנים כחולים יכולים להעיד על הפרעה בקרישת הדם. אשמח לראותך במרפאתי ולעשות סדר בתלונותיך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני אשמח לדעת אם אתם מתמחים באיך להעלים סימנים כחולים מהרגל יש לי סימן כחול מעצבן שלא עובר ולידו יש וורידים בולטים לא הרבה לי אני אשמח לדעת ..
הטלפון שלי 0508780386

שלום,
אכן זוהי ההתמחות שלנו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אני רציתי לשאול לגבי בבעיות עם רגליים שהתחילו אצלי בגיל 20 . כיום אני בת 25 . בגיל 20 יצאה לי סימון כחול ברגל שמאלית כאילו התפוצצות של וריד . בערך בגודל של 2 ס"מ על 2ס"מ . אחרי זה בגיל 22 ברגל השניה ישנם פסים כחולים (אבל לא ורידים בולטים .) שרואים אותם ממש טוב על הרגל השניה והתפשת באזור של רבע רגל העליונה . כלומר רואים ממש פסים של נמים דקים בכל הרגל ובמקומות מסיימים סימנים כחולים . אכשיו גם ברגל ראשונה וגם ברגל השניה זה מתפשת . זה מפריעה לי גם מבחינה היסטטית וגם לפעמים כואבות רגליים ללא סיבה מהשלא היה קודם ! מה אלי לעשות כלפני שנה פניתי לרופת משפחה והיא לא התיחסה לזה ברצינות אבל מאז זה התפשת לשטח הרבה יותר גדול .
תודה מראש
טניה

שלום טניה פינקל,
עליך לעבור טיפול אסטטי בנימי הרגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בת 25 בהריון שבוע 24 ויש לי קרשיות יתר (חוסר אנטרובין 3) מקבלת קלקסן 40 מ"ל. כבר כחודשיים מופיעים לי סימנים כחולים ברגליים שבאים והולכים.. ואני שמה לב שזה לא ממכות..
מה זה אומר? אני מדללת יותר מידי או שצריך לבדוק אם המינון נמוך מידי?
ועוד שאלה:
מותר לקחת אומגה 3 שמיועד לנשים בהריון עם הדילול?
לא עברתי ארוע או משו.. פשוט גילו לי את זה בגלל אחותי..
תודה

שלום רב,
קודם טוב שאת יודעת על החסר ובהצלחה עם ההריון, חשוב לציין שיתכן ותידרשי להמשיך בטיפול נוגד קרישה הרבה זמן לאחר תום ההריון(המטולוגיה) אין מניעה מלקחת אומגה3 הסימנים הכחולים לא צריכים להדאיג וכנראה המינון מתאים כי סה"כ הקלקסן לא מאפר לקרישים להיווצר במנגנון מסויים . אשמח לבדוק אותך במרפאתי ולהמשיך המעקב
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום רב,
לפני כשבוע הופיע לי כתם כחול משמעותי בבטן מצד שמאל לטבור. אין לי כאבים.
אחרי מקלחת כששפשתי את האיזור עם מיים וסבון הכתם נעלם.
הוא חזר שוב למרת ונעלם למספר ימים. היום הוא חזר שוב.
מה זה יכול להיות? זה יכול להיות משהו מפחיד כמו לוקמיה/ הרניה למרותש אין כאבים?
תודה

שלום רב,
עלייך לפנות לרופא העור ע"מ להתרשם מהכתם כדי שלא יתפספס מימצא קטן שיכול להשתנות
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום,
אני בת עשרים ושתיים וכבר שמונה חודשים יש לי כתם כחול ביד וכתם כחול על השפתיים שמתפשט לאט לאט . כל חודש כאשר אני בווסת הכחולים מתנפחים וצובעים את עצמם באדום כחול . הייתי אצל רופא המטולוג וביצעתי בדיקות דם של קרישות ומצאו כי הכל תקין. אודה לעזרתך, הדבר גם כואב, מציק ולא נעים למראה.
תודה רבה

שלום,
ממליץ להגיע לבדיקה טרם החלטה טיפולית. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
בחודש וחצי האחרון יש לי תופעה מוזרה.. ה התחיל כשבפעם הראשונה שזה קרה ישבתי בשולחן אוכל, הרגשתי עקיצה שמאוד גירדה לי אך כשבאתי לקום הייתה לי צריבה נוראית בירך וכשראיתי את זה הכל היה לי נפוח ואדום והמשיך למרוב הלכתי לביה״ח כי חשבתי שעקץ אותי איזה משהו, יום אחרי זה זה הפך להיות סימן כחול גדול. שבוע אחכ קרה לי אותו דבר ומאז זה קרה כבר 4 פעמים. שאני מרגישה כמו עקיצה ואז מגרד לי ומתנפח ויום אחכ זה נהיה לי כחול. חשוב לציין שאני לא מגרדת חזק ככ שזה יגרום לי לסימן כחול. הייתי אצל המוטולוגית היא שלחה אותי לבדיקת דם של תםקודי קרישה וכלליות התפקודי קרישה יצאו בסדר אך שאר התוצאות הראו על דלקת/זיהום בגוף (לא יודעת אם זה קשור בהכרח לזה). ועוד משהו שעליי לציין שיש במשפחה מצד שני ההורים את הגן של הפקטור אך אני עשיתי את הבדיקה לפני שלקחתי גלולות ואין לי את הפקטור. אז מה בכל זאת יכול להיות כל התופעה הזאת???
ליה

שלום,
ממליץ בדיקה על ידי מומחה לזיהומים ודלקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר ארנון קורן,
אני בת 23. מאז ומתמיד יש לי ורידים בולטים ברגליים, בזמן האחרון אני ממש יכולה לראות ורידים קטנים (או נימים) סגולים בכל מיני מקומות לאורך הרגל. בנוסף, אני לא יודעת אם זה קשור כ"כ, אבל בכל פעם שאני משתמשת בשעווה מתפתחים לי סימנים כחולים יחסית גדולים. הפעם האחרונה שזה קרה, היה באזור שמאחורי הברך והתפתח לי סימן סגול מאוד רציני. אחרי כמה ימים זה נעלם, ויחסית התרגלתי לזה. רציתי לדעת אם באופן כללי, מבחינה רפואית, יש בעיה עם התופעות האלה, ובמובן האסתטי - מה אפשר לעשות בנידון. אציין כי יש לי מחלת פוריפריה, במידה ויש לכך השפעה על אופן הטיפול (יש תרופת מסוימות שאסור לי לקחת).
תודה רבה,
מעיין.

שלום,
במידה ושעווה עושה לך כתמים על העור עליך למצא דרך טיפול אחרת בהורדת השיער.לגבי הנימים והורידים ,עליך להבדק ולמצא את הדרך הנכונה ביותר לטפל בכך.ניתן להעלים גם את הורידים וגם את הנימים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, שמי ספיר אני בת 17 ואני רקדנית . אני סובלת מסימנים כחולים ברגליים ורציתי לדעת האם יש תרופה לזה או לחכות שיעבור עם הזמן ?

שלום,
אינני מבין האם מדובר בסימנים כחולים על רקע חבלות ברגלים או בנימים.הטיפול שונה בהתאם לסיבה.במצב של סימנים כחולים יש לבדוק את מערכת קרישת הדם.במקרה של נימים הטיפול בהזרקות או בהמתנה לבגרות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני רוצה ללדעת איך נעשית ההרדמה המקומית,האם דרך זריקת אפידורל?
והאם לאחר הטיפול נשארים סימנים כחולים ברגליים?

שלום ספיר,
זריקת אפידורל איננה הרדמה מקומית.הרדמה מקומית מבצעים תוך שימוש במכשיר האולטראסאונד.בצורה זו מזהים את הורידים ומזריקים סביבם.יתכנו שטפי דם כחולים לאחר הניתוח. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום קוראים לי רינת ואני בת 27. בימים האחרונים שמתי לב שיש לי המון "סימנים כחולים" ברגליים הסימנים הם לא בצבע כחול אלה יותר בצבע צהוב סגול. ספרתי את הסימנים ויש לי 15 סימנים שמתוכם 4 ממש גדולים. לא זכור לי שקיבלתי מכה ובטח שלא 15 מכות. מה זה יכול ליהיות?

שלום כהן,
עליך לעבור בדיקות דם לבירור מערכת הקרישה ולפנות לבדיקת המטולוג.במידה והבדיקות תקינות יש לפנות לבדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 44,בערך כחמש שנים אני סובלת מסימנים כחולים שמופיעים לסירוגין ברגליים ולפעמים בידיים.
לפני כשלוש שנים עשיתי בדיקת דם לנוגדי קרישה ותוצאתה הייתה תקינה.
לפני כשבוע, הופיע מקבץ לאורך הברך של שטפי דם גדולים מאוד שלאחר כיומיים נעשו אדומים כמו קודמיהים רק גדולים ומרוכזים יותר. עוד לפני כיומיים, שמתי לב שכפות ידי התנפחו מאוד. אינני יודעת למה זה קשור אבל, שטפי הדם נוטים להופיע לאחר מאמץ. לפני כארבעה חדשים היה לי ארוע מוחי חולף והתחלתי לקבל קרטיה. האם יש קשר בין הדברים ואיזה בדיקות ניתן לעבור במידה ובדיקות הדם תקינות? תודה מראש, איריס.

שלום אריס,
עליך לפנות לבדיקת המטולוג לבירור קרישיות יתר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

התחלתי לעבוד כמלצרית לפני כחודשיים אני בת 22 בריאה ללא בעיות מיוחדות.
עיקר העבודה היא עמידה של שעות רבות. בשבועיים האחרונים החלו להופיע על שני הרגלים ( מהברך ומטה) סימנים כחולים המלווים בכאבים. חשוב לציין שהכאב לרבות הסימנים נעלמים לאחר יום אחד של מנוחה.
ביצעתי בדיקת דם מחשש לבעיות קרישה והכל נמצא תקין.
אודה לך על המלצתך להמשך הבדיקות הנדרשות לאיתור הבעיה.
תודה רבה.

שלום דהן קרן,
עליך לעבור בדיקת דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום, אני סובלת מבצקות בכף הרגל עד 10 ס"מ לכיוון מעלה לשוק הרגל , מורידים גם וגם כאבים בכלל ברגליים (בשוקיים) כל הזמן הרגל כואבת ומלאה סימנים כחולים ורגישות לא נורמלית כאילו הרגליים כל הזמן מודלקות , השאלה שלי היא האם כשאבוא אליך ותבחן את בעייתי ברוב מומחיותך ואני אצטרך ניתוח חלילה , הייתי רוצה לדעת האם זה יהיה בגלי רדיו או בלייזר כי הבנתי מבדיקות שעשיתי אצל כמה רופאים שהשיטה של הטיפול בגלי רדיו היא השיטה הכי עדיפה והכי פחות כואבת, אם כן אשמח אם תענה לשאלתי בהקדם האפשרי ובדחיפות בבקשה,
תודה ויום טוב
ברששת קלרה
03-9750516
050-9216407

שלום ברששת קלרה,
אינני מבצע טיפול בגלי רדיו אלא בלייזר.הטכניקה של גלי רדיו מיושנת יותר והרופאים שממליצים עליה משתמשים באותו סיב מספר פעמים בכדי להוזיל עלויות.הפעולה איננה כואבת ותלויה בהרדמה בלבד.אם גלי רדיו לא כואבים ממליץ שיעשו את הפעולה ללא הרדמה!? אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page