top of page

7 שאלות גולשים בנושא: פצעים ברגליים

לד"ר קורןתשלום רב.
אמא שלי בת 79 לאחר cva מזה 10שנים.רגל ימין לא מתפקדת כמעט ולפני שנה היא התחילה לסבול מפצעים שלא מגלידים ,למרות טיפולים ב"אקווה גיל" ןבאין ספור משחות.
בזמן האחרון נפגע גם רגל שמאל.היא סובלת נורא מכאבים.שמעתי שבקליניקה ברעננה יש טיפול בבעיה.האם קיימת אפשרות לטפל באמא שלי? תודה על תשובה.

שלום אלה,
עליך לפנות עם אמך לכירורג כלי דם .חס וחלילה לא לקליניקה ברעננה שם מטפל שרלטן שאיננו כירורג כלי דם אלא רופא משפחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר קורן, שלום רב ותודה מראש על התייחסותך. סבתי הינה בת 86, חולת אלצהיימר (בשלב מתקדם למדי), בעלת קוצב לב ונוטלת קומדין, לקציטוז מוגבר מסיבה לא-ברורה (15,000), מקבלת טיפול משמר (אנטיביוטיקה, חבישות), וסובלת כתשעה חודשים מפצעי לחץ בשתי הרגליים. לאחרונה, נעשתה בדיקת דופלר - שבה נמצאה אי-ספיקת דם חמורה ברגל שמאל, וכן אי-ספיקת דם חלשה ברגל ימין. בהתאם לכך, הרופא המטפל המליץ על קטיעת רגל שמאל. כעת, לאור המידע המובא לעיל, שאלתי היא: לדעתך האישית, האם קטיעת רגל שמאל אכן הכרחית בשלב זה? האם תוכל להמליץ על טיפול/ים אלטרנטיביים לכך?

שלום ר',
סבתך נמצאת בזיהום משמעותי שמקורו בפצעים ברגליים.כריתת הרגל לא תפריעה לה בחיי היום יום בשל האלצהיימר שהיא סובלת.ניתוח כריתה בזמן יכול להצילה ממות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום יש לי בעיה ברגליים שלכיב כמו שהבנתי פה יש לי ברגליים כתמים בצבע סגול כהה חצי רגל ובכל קיץ הפצע נפתח ברגל אני לוקח קומודין באופן קבוע הרופא לא יכול לעזור לי אומר לי שאצטרך לחיות עם זה רק אטיביוטיקה מביא וכמובן שזה לא מעלים את הכיעור ברגל האם יש תרופה כלשהי שתהיה לי רגל נורמלית

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי ולנסות לעזור לך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאחי כבן 70, הסובל מסכרת, המטופל באינסולין, סובל מבצקות ברגל שמאל, התפתח לפצע המפריש נוזלים. עבר טיפולים שונים. טיפה נרגע וחזר על עצמו...הוא גם סובל מאי ספיקת כליות - הנמצאת על גבול הדיאליזה.
אשמח לדעת מה לעשות ולהפנות למתמחה..
תודה.

שלום נוגה,
השילוב בין סוכרת לדיאליזה גורם למחלת כלי דם פריפרית קשה.בשלב זה כל פצע מסוכן לשלום הרגל.יש להפנותו בהקדם לכירורג כלי דם . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' שלום,
מהו השם המקצועי של שושנה ברגל?
מהו הגורם לשושנה?
האם אחרי שחליתי, השושנה תמיד תחזור?
באיזו תדירות אם כן?
האם יש קשר להשמנת יתר?
האם יש דרכים לתטיפול מונע?
תודה על תשומת הלב,
אורית.

שלום,
שושנה או אריספלס נגרמת מחדירת זיהום לתוך הרגל והתפשטות בדרכי הלימפה.מניעת חדירת החידק הוא הטיפול המונע.יש לשמור מפצעים ברגליים או פטרת בכפות הרגליים .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן , אבי בן 65 סובל מזה 30 שנה בפצעים ברגליים עד כדי שהרגליים הפכו לשחורות , כרגע הוא מטפל ע"י משחות וגרביים אלסטיות , רציתי לדעת אם יש עוד דרכי טיפול , ושכחתי לציין שהוא סובל מכאבים עזים, אודה לך אם תעזור לי
שירן

שלום שירן רקח,
לאביך הסיבוכים של מחלת ורידים כרנית.חייב בבדיקת דולקס לורידים ובדיקת כירורג כלי דם.לאחר הבדיקה ניתן לשקול טיפול בלייזר תוך ורידי לצורך הפסקת הכאבים וגמילה מהגרבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי בן 79 חולה במחלה סרטן הערמונית אושפז במחלקה אונקולוגית לצורך איזון במשככי כאבים לאחר שחרורו טען שאינו יכול לאכול לשתות ולבלוע את התרופות מכיוון ששורף לו הפה הגרון ובבטן לאחר שיחה טלפונית עם הרופא המטפל במרפא כאב הומלץ להחזירו למחלקה מכאן מצבו החמיר ישנם המון פצעים בפה בגרון הוא מטופל בנוזלים תוך ורידי בצקות ברגליים אינו יכול ללכת הוא מרגיש ששיניו מתפוררות אינו יכול ללעוס פצעים ברגליים פתאום לא יכל לתת שתן מכאן הוסק שיש אי ספיקת כליות חריפה קריאטנין במגמת עלייה כרגע 2 , כאבים בכל הגוף מאוד חלש ופתאום יציאת נוזלים מהרגליים לשאלתינו מה קורה? איננו נענים בתשובות הגיוניות אלא " איננו יודעים חד משמעית אנו בודקים כל מיני אפשרויות המצב שלו כנראה מחמיר בשל מחלתו ועוד הרבה דברים יסתבכו בהמשך" זאת תשובתם. איננו יודעים מה לעשות הוא אושפז במצב שיכל ללכת עם הליכון וכעת מצבו מתדרדר לגמרי בבקשה עזור לי עם תשובות תודה מראש
סימונה

שלום שי סימונה,
נראה לי שהרופאים חסרי אונים ואין להם פתרונות טובים עבור אביך.ניתן במצב כזה לקבל דיעה שנה מרופאים בבית חולים אחר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page