ניתוח סטריפינג

ניתוח סטריפינג מבוצע בהרדמה כללית או אזורית. הניתוח מתבצע בין כותלי בתי-החולים. דרך חתך במפשעה וחתך נוסף בחלק התחתון של הרגל, סמוך לכף הרגל, מוציאים את וריד הספנה. לאחר מכן, דרך חתכים נוספים לאורך הרגל, שולפים את שאר הורידים הבולטים. בתום הניתוח יש צורך באגידה אלסטית למשך 10-14 ימים.


שיעור הצלחה: 80-85 אחוז.


משך ההחלמה: כשבועיים.


סיכונים: פגיעה בעצבים סמוכים לוריד וכתוצאה מכך – פגיעה בתחושה ברגל, דימומים, שטפי דם, זיהומים, צלקות.

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אני בת 58 לפני כשנה עברתי אירוע מוחי קל לוקחת מיקרופירין 100 לפני כחודשיים החליטו לעשות לי דופלקס וסי טי אנגיו התגלתה לי בדופלקס חסימה בן 50 ל70בעורק הפנימי מצד ימין ובסיטי התגלתה לי היצרות של 90 אחוז נשלחתי לבדיקה חוזרת של דופלקס והתגלתה לי היצרות של 80 90 אחוז בתחילה אמרו לי שאני צריכה ניתוח בעורק לאחר מכן נאמר לי שאולי כדאי לעשות צינתור עם סטנט שאלתי היא מה עלי לעשות אובדת עצות חסרת אונים נא תשובתך בהקדם

שלום חנן,
עדיין הסיבוכים נמוכים יותר בניתוח קרוטיס יחסית לניתוח סטריפינג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני סובלת כבר מזה 5 וחצי שנים מאז ההריון הראשון שלי מנפיחות בכף הרגל לאחר אולטרסאונד כלי דם אמר לי מומחה לכלי דם שיש לי אי ספיקה בנונית ויש לבצע ניתוח שניתן לעשותו בשתי דרכים כמובן בניתוח פתוח ובלייזר רק שהלייזר עולה ולא מסופסד. רציתי לדעת את ההבדלים בין הניתוחים וכמה עולה לעשות ניתוח ליייזר, (יש לי כללית מושלם)

שלום הדס כהן,
ניתוח אנדולייזר מבוצע בהרדמה מקומית,נמשך כשעה עם שחרור מידי הביתה,ללא צלקות.ההצלחה הניתוחית היא של כ-98-99% .בניתוח פתוח -סטריפינג ההצלחה הניתוחית היא של כ-80% בלבד כלומר חזרה של הורידים בכ-20% .הניתוח בהרדמה כללית,חופשת מחלה של שבועיים ותמיד עם צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מה הסיבה שבתי החולים הציבוריים לא מנתחים ניתוח העלמת ורידים (הספנה)
בלייזר/ אנדולייזר אלא בשיטת הסטריפינג?
האם ,לדעתך, זו בעיה תקציבית,או עדיין לא ידועה יעילות הניתוח בלייזר לאורך שנים.
בברכה זהבה גוטליב.

שלום זהבה גוטליב,
ניתוח לייזר תוך ורידי נערך בעולם כ-15 שנה ואני מבצע אותו בארץ מעל 4 שנים.התוצאות טובות יותר מניתוח סטריפינג אך גם עלותו רבה יותר.קופות החולים מסתפקות במענה אחד לבעיה ולא מתאמצות לתת את המענה היקר והטוב.ההוכחה לכך שבאירופה ובארה"ב כבר שכחו מה זה ניתוח סטריפינג.חברת הביטוח "מדיקאר" האמריקאית אשר מבטחת מעל ל-200 מיליון אמריקים ממליצה על ניתוח לייזר!!!!!!!!!!
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן
אני בת 25 אחרי 4 לידות בכל ההריונות סבלתי מוורידים בולטים וכואבים מאוד מה שקורה אחרי הלידה הרביעית שהיתה לפני 9 חודשים מיד לאחר הלידה עקב כאבים והרגשה של וורידים קשים עשו לי בבית חולים דופלר ונימצאו קרישי דם ברגל שמאל וליד המפשעה ודלקת בווריד טופלתי בקלקסן 40 מ"ג במשך שבועיים חזרתי כמה פעמים לצילומי דופלר חוזרים בפעם האחרונה בדופלקס יצא שברגל שמאל יש אי ספיקה של הספנה הגדולה מאמצע הירך דליות בשוק וענף קידמי באי ספיקה הרופאים אמרו לי לעשות ניתוח להוצאת הוורידים השאלה שלי היא מה הטיפול הכי יעיל בשבילי אני מציינת גם שבבדיקת קרישיות יתר נמצאה מוטציה הטרוזיגוטית לפרותרומבין אני רציתי גם לשאול ברשותך ד"ר אם לטפל בבעיה עכשיו או לחכות עד שאני יחליט להפסיק ללדת הרופאה אמרה לי שאני חייבת לעשות ניתוח לפני הריון הבא כי זה מצב מסוכן האם היא צודקת ושוב האם במצב לי אפשר טיפולי הזרקות או ניתוח ליזר או כל דבר אחר שבלי צלקות וסבל של ניתוח אני מודה מראש אשמח לקבל תשובה בהקדם כי הייתי אמורה לעבור ניתוח ודחיתי עקב ברונכיט במקרה שמעתי עלייך אשמח לקבל ייעוץ וסליחה על המכתב הארוך

שלום שירן,
קשה לי לענות על כל כך הרבה שאלות חכמות מבלי לבדוק אותך. אשמח לראותך במרפאתי שם תעברי שוב בדיקת דופלקס על ידי.על פי בדיקה זו אוכל להחליט על דחיפות הטיפול ועל הטכניקה הניתוחית העדיפה.ככלל בכל מקרה בו ניתן לבצע טיפול בלייזר הרי טכניקה זו עדיפה על ניתוח סטריפינג או הזרקות לורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

גם אני סובלת מבעית דליות ברגליים. בעבר נותחתי בהצלחה ברגל ימין באמצעות ניתוח סטריפינג קונבנציונאלי. ברצוני לדעת מה ה"בעד" וה"נגד" לניתוח כזה מול ניתוח בעזרת לייזר ,הן מהאספקט הרפואי ( סיכונים , הישנות, וכד') והן מן האספקט הכספי, כלומר כמה זה עולה לנו (יש לי ביטוח מושלם ופלטינום).תודה נאוה

שלום נאוה שטר,
ניתוח לייזר תוך ורידי מבוצע דרך חור מחט באמצעות סיב אופטי.הסיב מוליך את האנרגיה הטרמית של הלייזר אל תוך הוריד הפגוע .ההצלחה הטיפולית היא של 97% לעומת 80% בניתוח רגיל.הסיכונים שואפים ל-0% .הטיפול מבוצע באופן פרטי או במימון חברת ביטוח פרטית.הביטוח המושלם נותן החזר של 2045 ש"ח לרגל.איןצ להשואת בין התוצאות האסטתיות ללא החתכים בטיפול בלייזר ,ההרדמה המקומית ןהחזרה המידית לעבודה או לכל פעילות אחרת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי וריד בולט וכואב ברגל, אני גר בסיאול, הרופא כאן המליץ לעשות סטריפינג, האם נכון לעשות זאת כאן או להגיע לארץ למיטב ידיעתך וכן כיצד ניתן לקבל ממך חוו"ד מקצועית יש לנו את קובץ הבדיקה של האולטרה סאונד
תודה מראש

שלום נרי,
בדיקת האולטראסאונד יכולה בהחלט לעזור.אנא העבר אלי במייל חוזר את התשובה ואוכל להמשיך להמליץ לך כיצד לפעול בעתיד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום וברכה , הנני בת 28 כ-4 חודשים אחרי לידה 1 ובצעתי דופלר ורידים עקב דלית RTּLTּSFJ כאשר שמאל יותר משמעותי +א"ס פרפונטים בשוק שמאל אשר סיכום הדופלר הינו:
1.אין עדות ל-DVT2.אין עדות ל-SVT
3.לא הדגם אי ספיקה בורידים עמוקים
4.אי ספיקה של ספנה גדולה ימנית אי ספיקה קלה של מפגש ספנו פמורלי.
5.אי ספיקה של ספנה גדולה שמאלית כולל מפגש ספנו פמורלי.הוריד מורחב באזור המפגש 1.1 ס"מ
6.אי ספיקה של פרפרונטים בשוק שמאל
רופא המליץ לבצע:ניתוח/ אנדולייזר
האם יש פתרון נוסף יעיל עם החלמה מהירה וזול , האם אני יכולה לדחות את הנושא בכלל /אחרי כל הלידות או שזה מסוכן ?
תודה רבה וכל טוב,יפעת

שלום יפעת,
ניתן לטפל בגרב אלסטית,לבצע ניתוח סטריפינג או לבצע הזרקות קצף לורידים.הטיפול הטוב ביותר ינו אנדולייזר בתוספת כריתות(מיניפלבקטומיות)ממליץ לבדוק קיום ביטוח רפואי או חלוקת תשלומים בכדי שתוכלי לעמוד בניתוח לייזר. אשמח לראותך במרפאתי ולבדוק כיצד ניתן להוריד את מחיר הניתוח. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן,
בדיקת הדופלקס שלי קבעה:"יש אי ספיקה ורידית קשה בעצמתה בוריד הספנה הקצרה, כתוצאה מדליות. אין עדות לאי ספיקה בעלת משמעות המודינמית בוריד הספנה הארוכה במוצאו, בוריד הפמורליס השטחי ובוריד הפופליטאלי."
שאלתי: האם יש אפשרות לפתור את הבעיה ללא ניתוח סטריפינג? אלא באמצעות קצף? או לייזר?
תודה.

שלום,
ניתן בהחלט לטפל בספנה הקצרה באנדולייזר או RF . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אני בת 51, בריאה.
לפני 3.5 שבועות עברתי ניתוח להוצאת וריד ברגל שמאל במסגרת קופ"ח מכבי. עפ"י דברי הרופא המנתח ומכתב השיחרור הניתוח עבר בהצלחה. מאז הניתוח יש לי כאבים חזקים והרגשה של דקירות ושריפה בחלק התחתון של הרגל. כאבים אלה הולכים ומתחזקים עד כדי כך שהיום קשה לי לדרוך על הרגל. אין סמנים של דלקת כמו נפיחות, אדמומיות או חום.
האם תופעות כאלה קורות בניתוחים מסוג זה?
תודה

שלום בלנקה שניצקי,
לפי תאורך עברת ניתוח ורידים קונבנציונלי-סטריפינג ונפגע לך עצב הספנה.זוהי אחת הסיבות שאני ממליץ על ניתוח לייזר תוך ורידי.אנא הפני שאלתך לכירורג המנתח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש שאומרים שלאחר ניתוח סטריפינג יש עליה במספר הורידים ברגל מבחינה אסטתית , האם זה נכון או ההפך הגמור ,שלאחר הניתוח הסיכוי להמצאות ורידים בולטים נמוכה יותר.

שלום לין,
לאחר ניתוח מוצלח אמור להיות שיפור במצב הרגל.הבעיה היא שמבחינה סטטיסתית ההצלחה הניתוחית בסטריפינג היא של 80% .במילים אחרות 20% לא יהנו מהניתוח ויופיעו אצלהם יותר ורידים.אני ממליץ על טיפול באנדולייזר בו אוכל להבטיח 98% הצלחה לפחות! אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

19 שאלות גולשים בנושא: סטריפינג

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png