ורידים בהריון

האם גרב האלסטית צריכה להיות מחומר אחר בזמן הריון?
במידה והקרסולים אינם נפוכים, והורידים הינם רק מאחורי הברך האם ניתן להסתפק בגרב ברך באורך של 40 סמ בערך??

שלום ליס חנה,
בשלב זה הגרב שאת מצינת מספיקה בהמשך תזדקקי לגרב באורך מלא.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

האם גרב האלסטית צריכה להיות מחומר אחר בזמן הריון?
במידה והקרסולים אינם נפוכים, והורידים הינם רק מאחורי הברך האם ניתן להסתפק בגרב ברך באורך של 40 סמ בערך??

שלום ליס חנה,
בשלב זה הגרב שאת מצינת מספיקה בהמשך תזדקקי לגרב באורך מלא.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם ניתן מייד אחרי לידה לעשות טיפול זה?
האם מותר בהנקה? (בגלל הכדורים שאחרי...)
יש לי ורידים מהעקב ועד הירך למעלה...
האם יש בעיה להיכנס שוב להריון?
האם יש סיכון שיחזרו הורידים בהריון הבא?
והאם זה מומלץ יותר מניתוח או לייזר ?
תודה מראש,
נועה.

שלום נועה,
מאחל לך הריון ולידה מוצלחים.ממליץ שתגיעי לבדיקה 3 חודשים לאחר הלידה.בשלב זה נבדוק את הנחיצות שלך לטיפול ולסוג הטיפול.חלק מהנשים לא נזקקות לטיפול כעבור 3 חודשים מהלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לד"ר קורן, שלום ןברכה!
אני בנריון חמישי, בת 27 יש לי וורידים רק ברגל ימין ואף במפשעה( גם בצד ימין) אני לובשת גרביים אלסטיות עד לירך. לאחר יחסים יש לי כאבים חזקים בורידים מהמפשעה ומושכים עד לסוף רגל ימין. רציתי לדעת: א. האם מומלץ במקרה כזה ללבוש גרביון ולא גרביים? ב.כאשר אין לי כאבים בוורידים רצוי בכל מקרה ללכת עם הגרביים או שניתן לדלג על לבישתם לפי הכאבים? ג. ברכישת גרביון- מי אמור לקבוע את מידת הלחץ והיכן מומלץ לקנותם?

שלום,
הטיפול לורידים בהריון הן גרביונים (גרבים כולל מכנסון).רק בדר זו ניתן ללחוץ על הדליות במפשעות.לחץ וסוג הגרביים נקבע על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בהריון מס' 4 שבוע 33, יש לי ברגל ימין ורידים בולטים שבמהלך היום כואבים, האם יש סכנה מסוימת? שמעתי על שיטת ההזרקת קצף-האם חייבים לסיים עם לידות?

שלום,
כרגע בהריון לא ניתן לטפל אלא בגרב אלסטית.3 חודשים לאחר ההריון ניתן לטפל.טכניקת הזרקת הקצף איננה הטיפול המועדף עלי. אשמח לראותך במרפאתי לאחר ההריון.שם אבצע בעצמי דופלקס לורידים ונוכל להחליט יחדיו על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני בשבוע 34 להריוני הרביעי. היום גילתי וריד בולט מאוד בפות, לאחר שנגעתי בו קלות לראות מה זה הוא החל לדמם. האם עליי לראות רופא? האם זה מסוכן" האם יש השלכות על הלידה? תודה

שלום הילה,
ורידים בהריון בפות הוא דבר שכיח שלא מהווה בעיה בדרך כלל.הורידים האלה גם לא מהווים אינקציה לניתוח קייסרי.ממליץ להתיעץ עם הגניקולוג המטפל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 31 , עוד מעט לאחר 5 לידות.
קיים אצלי בברך שמאל מאז ומתמיד ווריד בולט בברך שמאל האחורית .כול הריון הוא מתמלא בנפיחות ובנימים באיזור מתחת .
האם יש טיפול להעלים אותו? אשמח לקבל תשובה ייעוץ וטיפול.
תודה מיכל

שלום מיכל אהרוני,
אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה בכדי לטפל באותו וריד. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם בהריון יש צורך בבדיקה של הורידים? רופאת נשים אמרה לי שממילא בהריון נותנים אותה מידת לחץ בגרביים אלסטיות שלא יהיה לוחץ מדי
תודה מראש

שלום,
ורידים הניתנים על ידי כירורג כלי דם מותאמים בסוג הגרב ,האורך והלחץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בשבוע 32 להריון וסובלת מורידים ברגל שמאל + נימים כמו כן המון ורידים באזור המפשעות וגם באבר המין משבוע 22 אני עם גרביים אלסטיות עד הברך ועכשיו הייתי שוב אצל רופא שנתן לי גרביון כולל הבטן אני נמצאת איתו מהקימה בבוקר ועד הלילה .אני מיועדת לניתוח קיסרי בשל שליית פתח בשבוע 38 האם גם אחרי הלידה עליי להתהלך עם הגרביון וכמה זמן אחרי לידה אפשר לפנות לטפל בבעיה ?
שאלה נוספת ,אני עובדת עבודה פקידותית ויושבת על הכיסא כ 6 שעות מה עליי לעשות להקל על הבעיה והאם ניתן לקבל שמירת הריון בשלב זה ?
תודה מראש

שלום,
ממליץ על גרב אלסטית קטנה עם הקימה מהמיטה.במשך הישיבה בעבודה ממליץ על שימוש במכשיר לייטפיט.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב אני בהריון שני בחודש שישי , בהריון הקודם לא סבלתי מבעיות ורידים אך הפעם לצערי כן , אני גורבת גרביים אלסטיות כולל מכנס , שאלתי היא האם יש קשר בין סוג נעלים למצב הורידים (נעלים כבדות יותר, קלות יותר) והאם יש קשר בין מאמץ אפילו הרמת ילד לזמן ממושך לבין מצב הורידים
בברכה
מיכל

שלום מיכל,
הסיבה היחידה להופעת ורידים בולטים בהריון זהו ההריון עצמו.הגורמים להופעת הורידים בהריון הם השינויים ההורמונלים שגופך עובר בתקופה זו וההפרעה בניקוז הורידי שנגרמת כתוצאה מההריון.אין קשר לנעלים או להרמת משאות.המלצתי לבדיקת דופלקס לורידים 3 חודשים לאחר הלידה ובדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן.בהצלחה בלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בהריונות שלי (2) סבלתי מאוד מורידים ברגליים, בעיקר באזור המפשעות (שם המכנסון האלסטי לא לוחץ ולכן כמעט ולא עוזר), ילדתי לפני שנה, כרגע אני לא מתכננת הריון נוסף וכרגע הורידים אינם מהווים בעייה (מלבד אסטטית שלא מפריעה לי). האם צריך לעשות בדיקת דופלר/טיפול או שאין טעם עד שלא מתוכנן הריון נוסף?

שלום מיכל,
ממליץ לטפל לפני ההריון הבא ולא להזכר בורידים בהריון עצמו.בצעי דופלקס לורידים ופני לבדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

13 שאלות גולשים בנושא: ורידים בהריון

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png