inr

אני לוקח קומודין ומנסה כבר כמעט שנה להגיע לאיזון של 3 באי אן אר על מנת לבצע היפוך פרוזדורים חשמלי אני נמנע מאכילת ירקות ירוקים וניסיתי כבר כמעט את כל המינונים בתרופה ואיני מצליח לאזן איך אפשר ומה אני צריך לעשות
אודה על תשובתך שמעון רוזנפלד

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

חברה קרובה שלי עברה תסחיף של קריש דם לריאה. כששוחררה מבית החולים בנוסף לתרופות נאמר לה גם שמעתה היא מוגבלת באכילת דברים מסוימים כגון ירקות, ברצוני לדעת מה הקשר.

שלום כהן פנינה,
חברתך החלה טיפול בקומדין.אנשים אשר נוטלים קומדין לא יכולים לאכול ירקות ירוקים מכיוון שהם משפעים על רמות הINR שלפיו מאזנים את מינון התרופה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מהי הקרישת הנכונה הנורמלית היומ אנילוקיח קומדין כל החודש כל יום חציכדור במשך יומים וביום השלישי אני לוקיח כדור שלם כל חודש אני עוסה בדיקת דם החודש הבדיקה העלתה 1.7 אני מקוה שהי בסדר תודה רבה

שלום אוחיון םלומון,
בדיקת INR לחולה נוטל קומדין צריכה להיות בגבולות 2-3 .העזרה באיזון נכון על ידי רופא המשפחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני נוטלת קומדין מזה חודש, לאחר dvt עקב ניתוח ורידים. רמת ה inr שנקבעה לי היא בין 2-2.5 . בשבועיים האחרונים אני נוטלת 10 מ"ג, ובשבוע שעבר הinr עמד על 1.84. היום, לאחר בדיקת דם הוא ירד ל 1.7 . מה הסיבה לירידה אם המשכתי ליטול את אותו מינון?

שלום א',
אנא הפני שאלתך להמטולוג
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני בת 38 עם טרומבוס בivc אשר יצר pe. מזה 4 חודשים מטופלת בקלקסן ועכשיו עוברת לקומדין. מה הרמה של inr הדרושה? תודה,
ליל

שלום ליל,
מומלץ לטפל עם INR בערכים 2-3 .
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום לך. בן 60 מועמד להחלפת שני המסתמים אורטאלי ומיטראלי, לכשיבוא היום.עם פרפור פרוזדורים.נוטל 6מ"ג קומדין מידי יום כארבע שנים.מנטר עפ"י הצורך בבית ושומר על INR 2.3.עוסק בפעילות מגוונת הליכה ריצה אופניים ובעיקר מסעות רחוקים על אופנועים. לצערי זנחתי את עיסוקי כצנחן חופשי וצוללן. על השאר עדיין מתקשה לוותר. כמובן שנזהר מפציעות מיותרות.
האם יש סכוי להפרד פעם מהקומדין?
אולי לאחר החלפת המסתמים?
תודה מראש - טוש

שלום טושקו,
קשה לענות לך על השאלה.אני מקוה שבעתיד ימצא דרך להחלפת מסתמים ללא שימוש בקומדין.גם כיום לאחר החלפת מסתם במסתם ביולוגי אין צורך לטפל בקומדין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבא שלי בן 78.יש פירפורי לב קבועים,ומטופל בקומדין,לאחרונה אבא אושפז עקב אי ספיקת כליות,ומחובר לקטטר,inr של אבא היום 1.1 הוא מקבל 15 מ"ג קומדין אך לא מצליחים לאזן אותו.שלשום אבא עבר ארוע מוחי קל, אמרו לנו לצפות לבא, מה עושים איך מאזנים אותו, בתודה הבת המודאגת

שלום עדנה כהו,
יתכן ועדיף לטפל באביך בזריקת קלקסן פעם ביום בכדי למנוע את הארוע הבא.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם יכול לחזור קרישת דם תוך כדי השימוש בקומדין?

שלום דורין כהן,
במידה וה-INR מאוזן קיים דילול דם.ככל שהערכים גבוהים הדילול משמעותי יותר
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי, בן 74, לאחר ניתוח החלפת מסתם נטל קומדין במשך 2.5 חוד'.סיים בהמלצת הרופא כשתוצאת בדיקת INR עמדה על 1.59 . היום, כעבור שבוע הפסקה התוצאה ירדה ל - 0.89 . האם זו תוצאה סבירה ומה הגבולות שצריכות להיות בבדיקה?
תודה ליאת

שלום לי,
אין חשיבות לבדיקה לאחר הפסקת הקומדין.בכל מקרה זו בדיקה תקינה באדם שלא נוטל קומדין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אבי בן 74 ,שיהיה בריא אחרי ניתוח אאורטה ביטנית (לפני שנתיים)ו2 ניתוחים (מסתמים) ברגל ימין. הוא נוטל קומדין ופלוויקס . בשבועות האחרונים ערכי הINR משתנים (רופאת המשפחה משנה עפי תוצאות הבדיקה השבועית) השבוע-3.17 השבועיים קודמים - 1.3 ולפני כן-3.96 . האם זה נורמלי ?הוא לא אוכל במידה. ולכן לא שייכתי לתזונה . גם לא אוכל ככ מזון המכיל את K.
ערכי הPT SEC שלו באופן קבוע גבוהים מהנורמה האם גם זה נורמלי?
תודה מראש

שלום סוניה,
במידה ולא מצליחים לאזן את הטיפול בקומדין מומלץ להתיעץ עם המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מהן תופעות הלוואי בטיפול קומדין, פרט לשטפי דם.
האם גורם לעייפת יתר?
כאבי פרקים?
תודה
דפנה

שלום דפנה גולדבלום,
תופעת הלואי העיקרית נובעת מחוסר איזון בטיפול : מינון יתר או חוסר איזון הINR.במינון מיתר קיים חשש לדמם,בחוסר מינון המטרה שלשמה מקבלים את הקומדין לא מטופלת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

100 שאלות גולשים בנושא: inr

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png