בדיקת קרישיות יתר

היום חזרתי מביקור אצל הגינקולוג. בשל שני המקרים של הבנות שנפטרו כתוצאה של קרישיות יתר. שאלתי את הרופא, האם אני יכולה לבצע בדיקות דם על מנת לבדוק קרישיות יתר. לסבתי , ולאחותה שנפטרה מטרומבוזה יש בעיות ורידים ברגליים, וגם לאימי. האם דבר זה מצביע על בעיה כלשהיא? כשסיפרתי זאת לרופא הוא אמר שאני לא נמצאת בקב' סיכון. אך עדיין אני חוששת. מה לעשות?

שלום נועה,
קרישיות יתר נבדקת על ידי המטולוג ולא רופא נשים.הנני ממליץ בחום להגיע לבדיקת המטולוג מכיוון שסיפורך מעיד על מחלת קרישת דם משפחתית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

היום חזרתי מביקור אצל הגינקולוג. בשל שני המקרים של הבנות שנפטרו כתוצאה של קרישיות יתר. שאלתי את הרופא, האם אני יכולה לבצע בדיקות דם על מנת לבדוק קרישיות יתר. לסבתי , ולאחותה שנפטרה מטרומבוזה יש בעיות ורידים ברגליים, וגם לאימי. האם דבר זה מצביע על בעיה כלשהיא? כשסיפרתי זאת לרופא הוא אמר שאני לא נמצאת בקב' סיכון. אך עדיין אני חוששת. מה לעשות?

שלום נועה,
קרישיות יתר נבדקת על ידי המטולוג ולא רופא נשים.הנני ממליץ בחום להגיע לבדיקת המטולוג מכיוון שסיפורך מעיד על מחלת קרישת דם משפחתית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום.
קבלתי אתמול תשובות לבדיקת דם לקרשיות יתר גנטית התשובה שקבלתי-הכל בגבולות הנורמה פרט ל-beta2-gp1 igg ab-נמצא גבולי(7.2)
וכן protein c נמצא ג"כ גבולי(78)
נורמות 84-150 האם יש חשש לבעיה או שגם שזה גבולי זה עדיין בסדר.
תודה רבה

שלום רחלי,
אנא פני לעזרת המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בת 21,
ללא סיפור משפחתי של קרישיות במשפחה.
ילדתי לפני חודשיים תינוק בריא ב"ה במשקל 2.279 ק"ג בשבוע 37+4.
מהלך ההריון היה תקין
אך בסופו(בשבוע 37) היה:
- מעט לחץ דם (שיתאזן)
-מעט חלבון בשתן
-ירידה בטסיות (שגם היו במגמת עליה כשנכנסתי לחדר לידה)
לאחר איסוף שתן של 24 שעות שללו רעלת הריון .
אך למרות זאת הוחלט על ילוד מאחר שיתגלה בשבוע 37 ולא רצו לקחת סיכון.
מהלך לידה תקינה
הייתי שמחה לדעת האם יש מקום לבדיקת קרישיות יתר מאחר והילד נולד קטן במשקל 2.279 כפי שציינתי לעיל.
שאלה נוספת האם מותר ליטול גלולות בזמן הבירור
אציין כי לפני ההריון נטלתי את גלולת הרמונט ולא הופיעו שום בעיות..
בתודה מראש

שלום רב,
מזל טוב להולדת התינוק והרבה אושר, אין צורך בבדיקת קרישיות יתר לתנוק , איני סבור שאת צריכה להבדק אם אין ג סיכון אצלך כגון משפחה עם קרישיות יתר , בדיקה של קריישיות יתר אצלך לא כרוכה בממץ רב למעט מספר מבחנות , אנא סורי להמטולוג ע"מ לקבל המלצה והפניה
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

אני בת 52 לפני כ 25 עברתי פעמיים היפרדות שיליה בשבועות 28 ו - 34 וגם שתי הריונות שהסתימו בלידה ( אך עם יתר ל"ד שטופל)בשנים האחרונות אני שומעת שממליצים על בדיקות קרישיות יתר בהריונות בסיכון. אני לא מתכננת הריון נוסף אך לני כשבועיים אובחנה אצלי פפילדמה בקרקעית העיניים. עשו לי בדיקות ( סי טי נוזל שידרה אם אר איי ועוד אין לי את כל התשובות האם יכול לדעתך רצוי לבדק גם קרישיות יתר?
תודה

שלום ורדה,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן
אני בת 25 אחרי 4 לידות בכל ההריונות סבלתי מוורידים בולטים וכואבים מאוד מה שקורה אחרי הלידה הרביעית שהיתה לפני 9 חודשים מיד לאחר הלידה עקב כאבים והרגשה של וורידים קשים עשו לי בבית חולים דופלר ונימצאו קרישי דם ברגל שמאל וליד המפשעה ודלקת בווריד טופלתי בקלקסן 40 מ"ג במשך שבועיים חזרתי כמה פעמים לצילומי דופלר חוזרים בפעם האחרונה בדופלקס יצא שברגל שמאל יש אי ספיקה של הספנה הגדולה מאמצע הירך דליות בשוק וענף קידמי באי ספיקה הרופאים אמרו לי לעשות ניתוח להוצאת הוורידים השאלה שלי היא מה הטיפול הכי יעיל בשבילי אני מציינת גם שבבדיקת קרישיות יתר נמצאה מוטציה הטרוזיגוטית לפרותרומבין אני רציתי גם לשאול ברשותך ד"ר אם לטפל בבעיה עכשיו או לחכות עד שאני יחליט להפסיק ללדת הרופאה אמרה לי שאני חייבת לעשות ניתוח לפני הריון הבא כי זה מצב מסוכן האם היא צודקת ושוב האם במצב לי אפשר טיפולי הזרקות או ניתוח ליזר או כל דבר אחר שבלי צלקות וסבל של ניתוח אני מודה מראש אשמח לקבל תשובה בהקדם כי הייתי אמורה לעבור ניתוח ודחיתי עקב ברונכיט במקרה שמעתי עלייך אשמח לקבל ייעוץ וסליחה על המכתב הארוך

שלום שירן,
קשה לי לענות על כל כך הרבה שאלות חכמות מבלי לבדוק אותך. אשמח לראותך במרפאתי שם תעברי שוב בדיקת דופלקס על ידי.על פי בדיקה זו אוכל להחליט על דחיפות הטיפול ועל הטכניקה הניתוחית העדיפה.ככלל בכל מקרה בו ניתן לבצע טיפול בלייזר הרי טכניקה זו עדיפה על ניתוח סטריפינג או הזרקות לורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
הנני בת 27, מזה כחודשיים סובלת מנימול בכל הצד השמאלי של הגוף (כולל חלק מהפנים), כאבים בבטן התחתונה ובחזה. בעקבות כך אושפזתי לכשבועיים בבי"ח (השתחררתי לפני כשבועיים).
במהלך האשפוז בוצעה בדיקת CT ריאות (יצא תקין) ובדיקת דופלקס ורידי הגפיים התחתונים וזאת עקב חשד ל DVT עקב D DIMER גבוה מאוד וחריג(1117 בבדיקה הראשונה ו-1141 בבדיקה השניה).
בדופלקס לא נמצא טרומבוס במערכת הורידית העמוקה. כמו כן ביצעתי MRI למוח (יצא תקין) ולעמוד השדרה (ממתינה עדיין לפענוח) בכדי לשלול מחלה דמיאנילטיבית. הופניתי להמטולוג להמשך בדיקת קרישיות יתר (טרם בוצע). אני מרגישה שכאילו משהו עוצר את זרימת הדם שלי. מה גם שעם הופעת הנימול שמתי לב לשינוי בוורידים בידיים אשר נהיו יותר נפוחים (בהשוואה ליד ימין). אני מתקשה בהזזת הגפיים והסימפטומים רק הולכים ומחמירים (קושי בהזזת האצבעות ביד שמאל והיד נהייתה כחולה היום בפעם הראשונה מאז הסימפטומים החלו)
לאחר שהלאתי אותך בכל הפרטים האלו, האם ייתכן כי אכן מדובר בקריש דם ולא בנזק עצבי? האם ייתכן כי קריש הדם מסתובב לו במקום אחר בגוף ולאו דווקא בריאות או בוורידים העמוקים ברגליים?
לתשובתך אודה.

שלום הדר,
האם בוצע CTA והאם קיבלת תשובה לגבי SVC ?
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני נוטלת גלולות למניעת הריון (יסמין) ואני רוצה לברר האם ניתן במסגרת המרפאה לעשות בדיקות לקרשיות יתר בדם כבדיקת סקר?.
בברכה אלה

שלום אלה,
בדיקת קרישיות יתר מבוצעת רק על ידי המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
מזה כחודש אני סובלת מכאבים בירך שמקרינים גם למפשעה ולאגן. כל בדיקות הדם שנעשו לי תקינות כולל בדיקת קרישיות יתר. נעשו לי גם בדיקות של דופלר כליות ודופלר צוואר מסיבות אחרות שגם נמצאו תקינות. רציתי לשאול ממה יכולים להיגרם הכאבים?

שלום,
ממליץ בדיקת ע"ש תחתון
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן
לפני חודש וחצי עברתי ניתוח סטריפנינג עקב אי ספיקה וורידית ודליות האם יש בעיה להכנס להריון עוד שבועיים בערך?ועוד שאלה אני הטרוזיגטית ז"א שעקב קרישי דם שהיו לי אחרי 4 לידות עשיתי בדיקת קרישיות יתר ונמצא שיש לי קרישיות יתר בהריון,גבס וטיסה וההמוטולוג כתב שבמצבים הנ"ל אני יצטרך לקחת קלקסן או לפחות אספירין השאלה שלי האם אני יכולה להשתמש באספירין בכל מהלך ההריון (אם אני יכנס )או שבהריון אני חייבת קלקסן?אני פשוט פוחדת מזריקות בעיקר שזה בקביעות יום יום מחכה לתשובתך ד"ר תודה רבה

שלום שירן,
שאלתך מורכבת ועל רובה צריך לענות הגניקולוג המטפל או עדיף גניקולוג מומחה להריון בסיכון.הייתי ממלץ להמתין כ-6 חודשים בין הניתוח להריון.בכל מקרה רצוי להפנות את השאלה למנתח שניתח אותך לפני חודש וחצי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר',
כרגע הגרב (לחץ1) לא עוזרת לכאב.
בבדיקת קרישיות יתר לא נמצא גורם גנטי.
האם אין פתרון יותר טוב מגרב אלסטית, כמו ניתוח לבניית שסתום בוריד, למשל?
חג שמח!

שלום דודי,
מומלץ להחליף לגרב עם לחץ גבוה יותר.בעבר היו נסיונות לתיקון המסתמים בורידי הרגלים אולם הנסיונות כשלו.אין מקום בעולם אשר מתקן מסתמים ברגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

12 שאלות גולשים בנושא: בדיקת קרישיות יתר

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png