מדרסים

האם מדרסים לא תקינים או תקינים בחלקם יכולים לגרום לנפיחות בקרסוליים אני בעל כפות הרגליים עם קשת רחבה מאוד

שלום אבי,
המדרסים עצמם אינם הבעיה.מומלץ לבדוק את פרקי הקרסולים או סיבות אחרות לבצקות בקרסוליים כמו ורידים באי ספיקה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום,בן 65,נוטל כרסטו+דיואן. לחץ הדם מיוצב אבל יש לי חשש שהדיואן (מזה 3 חודשים,מקודם אוקסר/לוטן) עושה לי בצקת וכאבים בשוקיים ובכפות הרגליים, לפעמים כדי צריבה. EMG בסדר, דפקים בסדר. בינתיים הזמנתי מדרסים בהמלצת אורטופד. הנני חושש שהמצב ייהפך לכרוני. תודה מראש אלי

שלום שלומי השרוני,
אנא פנה לרופא מומחה ללחץ דם על מנת להחליף את התרופות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד״ר,
בעלי בן 29 מעשן סבל בשנה האחרונה מכאבים ברגל שמאל שהופיעו לסירוגין, אורטופד אמר לו לשים מדרסים, בחודש האחרון הכאבים ממש החמירו, כף רגלו החלה להירדם לעיתים קרובות בזמן שכיבה והחלה להחוויר, הפנו אותו למיון ושם לאחר בדיקת סיטי מסתבר שזו בכלל לא בעיה אורטופדית ושיש לו שני עורקים חסומים ברגל. מחר הוא צפוי לעבור צינתור, מה הסיכוי שהצינתור אכן יפתור את הבעיה? האם הוא יוכל לחזור לחיים נורמליים לאחר מכן? והאם הוא חייב להפסיק לעשן?
תודה מראש

שלום,
אין בכלל שאלה לגבי העישון.חייב להפסיק לעשן!הצינטור מדגים את הבעיה ולעיתים גם ניתן לתקן אותה בצינטור.בכל מקרה והוא יחזור לעשן הרי התיקון בצינטור או בניתוח יסתם מחדש ויש אפשרות לאיבוד הגפה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, אני בת 31. מזה מספר חודשים יש לי כאב בכף רגל שמאל. לפני כן תקופה ארוכה היו כאבים בקרסול שמאל עם קנעקים, אך לא היה כאב. בשבועות האחרונים הכאב החמיר בכף רגל שמאל, כולל תחושת חום בכף הרגל ועקצוצים. בבדיקה אצל אורטופד עלה הצורך בהתאמת מדרסים וכן צילום אולטרסאונד. אינני הולכת עם המדרסים שהותאמו מאחר וזה כואב במהלך ההליכה. בדיקת האולטרסאונד של קרסול שמאל הייתה תקינה. ממה יכול לנבוע הכאב והאם עליי לערוך בדיקה נוספת? תודה, שירי

שלום שיר,
אנא פני לבדיקת אורטופד כף רגל
בברכה,
דר' ארנון קורן

עקב פציעה בקרסול נאלצתי להשתמש במדרסים. אולם הבחנתי שככול שהמדרס קשיח(פלסטיק) זרימת הדם לכל הגוף נחלשת מאוד, עד כדי אובדן תחושה בגפיים,סחרחורות חמורות ,עד כדי איבוד שיווי משקל,קשיים בזכרון,קושי רב בעכול מזון.
התחושה היא של מחנק וקושי רב בנשימה.
כאשר אני מחליף למדרס רך יותר אני מרגיש ממש דם שחוזר לאיברים וגם התחושה אליהם חוזרת,אך לא במלואה.
אני סובל מקושי תיפקודי רציני ,והתחושה היא ממש של מת חי.
כל הבדיקות,כולל דופלד,של כלי הדם היו תקינות.
היתי אצל הרבה מומחים לכלי דם,כולם אמרו לי שלא ידוע להם בעיה כזאת חמורה בעקבות לחץ בכף הרגל.אשמח אם תתיחס לבעיה חמורה זו.

שלום דרור,
אנא פנה ליעוץ אורטופד כף רגל
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 15 ויש לי פלטפוס ברגל.. זה נורא מעצבן כי יש לי רק שלושה זוגות נעלים כי אף ח'ד לא נוח וקשה לי למצאו נעלים נוחות.. האם ניתן לרפא פלטפוס.. בניתוחים או משהו דומה ?!ומדרסים לא יעזור כי אני רוצה לנעול עקבים..

שלום נעמה,
עליך להפנות את שאלתך לאורטופד כף רגל.המלצתי דר' טיטיון 7557111 03
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, מאז הלידה של הבן שלי מלפני שנתיים אני סובלת מכאבים עזים בכפות הרגליים. הלכתי לאורטופד שעשה לי מיפוי עצמות ושלח אותי לעשות מדרסים והכל תקין. המדרסים לא עזרו בכלל. ולעיתים אף הגבירו את עוצמת הכאב.
ממש קשה לי לתאר את הכאב זה לא בדיוק שריפה בכפות הרגליים זה ממש כל הכף רגל כואבת לי וכל הזמן!! ככל שאני יעמוד יותר זה יכאב יותר..
אני כבר לא יכולה יותר.. אני מפחדת זה כמו כאב של חודש תשיעי בהריון כשעובדים הרבה ומתעייפים אבל תמיד זה היה עובר אחרי הלידה שלו זה לא עבר וגם כשחזרתי למשקל שלי. אני כבר לא לובשת עקבים כי אני לא מסוגלת ..
המליצו לי לפנות למומחה לכלי דם לבדוק האם שם הבעיה.. אשמח אם תוכלו לייעץ לי ולעזור לי... תודה
אני שוקלת 79 קילו והגובה הוא 1.71. כמו כן לפעמים הייתה לי תחושה כאילו משהו לא זורם טוב ברגליים.. לא יודעת איך להסביר.. ולפעמים מופיעות לי נקודות ממש קטנות אדומות שנעלמות בצד של כף הרגל..אני בת 25 אחרי 2 לידות…

שלום חסוי,
ממליץ בדיקת אורטופד כף רגל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

היי ד״ר. אני בת23.
אני נמצאת כרגע בטיול ארוך ולאחר 3 ימים פה יש לי כאבים חזקים
בכפות הרגליים כתוצאה מהליכה שעלו מעבר לכפות הרגליים ונמשכים גם עד עצם השוק.
שהייתי בארץ היו לי כאבים והתאימו לי מדרסים אורטופדיים לפי המלצת אורטופד.
מה לעשות?
תודה.  

שלום,
יתכן שאת מתאמצת מעל כוחותיך.נסי לקחת פסק זמן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ,
אני בן 20 וסובל מכאבים חזקים מאד ב-2 עקבי כף הרגל וכל זאת התחיל אחרי אימון ריצה שעשיתי לפני כשנה והכאבים רק הולכים ומחמירים עם הזמן , כשאני עומד על הרגליים לא יותר מדקה אני מתפוצץ מכאבים בעקבים יש לי 2 זוגות מדרסים שיקלו על העקבים וזה לא כ''כ עוזר , מה שהכי מוזר! זה כשאני מחמם את האזור הכאב ממש חולף!!! למשהו כמו 20 שניות אני יכול לעמוד ללא כאבים וגם כשאני שתיתי אלכוהול ממש לא היו לי כאבים וגם בתחילת הבוקר שאחרי ממש ממש לא היו לי כאבים!! מה זה יכול להיות?

שלום אביעד,
אנא פנה ליעוץ אורטופד כף רגל
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי בן כ-96 עבר אירוע מוחי קל שפגע במרכז הדיבור (חזר ללשון האם הונגרית) לפני למעלה מ-11 שנים. בדיקת דופלר צווארי אז העלתה בעיית זרימה ובעיקבותיה הונחה לקחת מדלל ממשפחת האספירינים ולצעוד מדי יום. הוא הקפיד על ההוראות, אך היום מן הסתם הולך מעט ולאט מדי יום כמעט. בחודשים האחרונים התפתחה באחת מרגליו נפיחות גיכרת בקרסול שמלווה בתחושת אי נוחות וכאב נסבלים כנראה לגביו אך מדאיגים אותנו. יש לו מדרסים מותאמים בנעליים, שעברו לאחרונה נסיונות שיפור כאילו הם מקור הנפיחות אך ללא הואיל. הנפיחות קיימת וניכרת ההחלט. האם יכול להיות למצב הזה קשר לתחום כלי הדם? מה ניתן לעשות? נשמח לקבל הכוונה. תודה

שלום ליאורה,
ראשית הייתי ממליץ על בדיקת דופלקס קרוטיס בשאלת הצרות שגרמה לארוע המוחי.עוד בהיותו במעבדת כלי הדם שיבצע בדיקת אינדקס לרגלים בשאלת הצרויות בכלי הדם ברגלים.דופלקס לורידי הרגלים יתן מענה לבצקת ממנה בוא סובל.לאחר 3 הבדיקות ממליץ על בדיקת כירורג כלי דם שיסכם את הבירור. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר,
לפני כשלושה חודשים שמתי לב שהקרסוליים שלי התנפחו. (הולכת עקבים גבוהים). הלכתי לאורתופד לאחר בדיקה נתן לי משחה על בסיס צמחי למרוח על המקום אבל זה לא עזר וכן אמר שיש לי פלטפוס, נתן לי הפניה לקניית מדרסים אך אני לא רוצה מדרסים. הלכתי לרופא משפחה ששלח אותי לערוך בדיקת דופלקס ורידים שטחית עמוקה ברגליים והבדיקה יצאה תקינה.
כשאני עומדת על הרגליים אני מרגישה עומס ולחץ על הקרסוליים וזה מציק לי. זה לא קרה לי אף פעם.
ברצוני לדעת אילו עוד בדיקות אפשר לערוך לנפיחות בקרסוליים והאם יש טיפול לזה.
רציתי לציין שאני אוהבת "הרבה" מלח באוכל.
אשמח לתשובתך בעניין.
יום טוב ונעים
עדי

שלום עדי,
מומלצת בדיקת ראומטולוג המומחה בבעיות מפרקים.דלקת בפרק הקרסול יכולה לגרום לבצקת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

17 שאלות גולשים בנושא: מדרסים

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png