נמק בבוהן

שלום ד"ר קורן.
אני כותבת בשם אימי. היא חולת לופוס .
לפני כ3 חודשים בערך התחיל לה נמק בבוהן ברגל כנראה מציפורן שלא טופלה כראוי. הטיפול שהרופאים ממלצים הוא צינטור בורידם- מיכן שהם חסומים.אבל הבעיה היא שעקב המחלה שלה - לופוס- הטיפול עלול לפגוע לה בכליות . מיותר לציין שהיא סובלת מכאבים ללא הפסקה בבוהן, אבל אנחנו מאוד חוששים לעבור את הטיפול הזה . אנחנו אובדי עצות ומבקשים לדעת האם יש לך פיתרון לבעיה הזו והאם יש טיפול אחר . אנחנו גרים בב"ש אבל נישמח להגיע עד אלייך אם תוכל לעזור לנו. מחכה לתשובה . לימור .

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום ד''ר ארנון קורן,אימי בת86 מרותקת לכסא גלגלים לאחר אירוע מוחי.מזה כשלוש שבועות היתחיל כתם שחור בבוהן רגל ימין.לפי דופלר חסימה של עורק הכסל דו-צדדי ,יתכן לרישסנדרום.חסימה של עורק שיטחי.עורקים בלתי לחצים בשוקיים.נבדקה במרפעת כלי דם באסף הרופא ע''י ד''ר רבינוביץ מדובר בנמק יבש.כעת יש החמרה בנמק הומלץ טיפול שמרניAugentin875mgיש לה הפניה למרפעת כלי דם בבלינסון האם תוכל לבדוק אותה ולהמליץ על טיפול לשיפור המצב?תודה מראש.

שלום,
אימך זקוקה לאנגיוגרפיה של עורקי הרגליים.לאחר הבדיקה נוכל לדעת כיצד לעזור לה.אינני חושב שאוגמנטין בלבד יוכל לעזור לה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום . אבי בן 75 חולה סוכרת.
יש לו נמק בבוהן בצבע לבן, הציפורן נפלה. נאמר לו שהוא חייב לעבור צינתור. הוא עבר כבר 3 צינתורים ברגל. מה עושים במידה והצינתור לא יצליח? מה אפשר לעשות עם הכאבים הבלתי פוסקים?
האם חייבים לכרות את הרגל?מאיזה חלק? אמרו לנו שהחסימה מתחילה מעל הברך.
תודה

שלום סיגל שילה,
מומלץ לבדוק בצינטור האחרון את אפשרות השחזור הוסקולרי.הצינטור הוא רק אמצעי לאיבחון ולא לטיפול. אשמח לראותכם במרפאתי עם הצינטור האחרון. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אבי כבן 75, סובל מסכרת. בשנתיים האחרונות החלה היצרות של כלי דם ברגליו. ברגל ימין עבר צנתור וניתוח מעקף, אולם כבר התפתח נמק בבוהן וזיהום וכעת הוא עובר טיפול כירורגי בבוהן. ברגל שמאל יש כעת חסימה של כלי הדם.
שאלתי היא, האם צריך לחכות להחלמת רגל ימין בכדי לבצע צינתור או מעקף ברגל שמאל שמראה סימנים של קושי בזרימת הדם, או שאין קשר בין שתי הרגליים?
תודה רבה.

שלום שמרית,
הצינטור שעבר בעליך מדגים את מחלת כלי הדם בשתי רגליו.תמיד עדיף לטפל בטרם מופיע הנזק.ממליץ לחזור לכירורג אשר ביצע את הניתוח ,לבדוק את מצב הרגל כפי שהיתה ביום הצינטור הקודם ולהחליט על צינטור חוזר ו/או ניתוח. אשמח גם לראותכם במרפאתי עם הצינטור. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמי עברה ניתוח מעקפים חוץ אנטומי מאחר והיה לה נמק בבוהן וכמעט ולא היתה זרימת דם לרגליים. את הניתוח היא עברה לפני כמה חודשים בצפון הארץ. לאחר מס' חודשים שוב אינה יכולה ללכת ובבדיקה נמצא ששוב יש סתימות בקיצור כאילו לא נותחה כלל. אגב הנמק נרפא אולם שוב יש נפיחות ברגל שמאל. מה הצעתך לטיפול. האם יש לעשות ניתוח נוסף?

שלום מלכה אביטל,
הניתוח השיג את מטרתו שהיא ריפוי הפצע והצלת הגפה.אין צורך בניתוח נוסף אלא הליכה מרובה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

4 שאלות גולשים בנושא: נמק בבוהן

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png