פקקת ורידים עמוקה

שלום היתה לי פקקת בוריד רגל ימין לפני שנתיים בגיל 21 יש לי נטייה לקרישיות יתר אני מעשן באופן קבוע האם יכול להיות שהעישון גרם לפקקת והאם אני צריך להפסיק לעשן?

שלום עבד,
עישון מהווה גורם לקרישיות יתר בעצמו.תוספת עישון לקרישיות יתר מולדת מהווה גורם סיכון משמעותי.חובה עליך להפסיק לעשן!!!!!!!!
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

לפני כ-7 שנים סבלתי מDVT בכף רגל שמאל כתוצאה משימוש בלולות. הפסקתי ליטול אותן וללא כל טיפול זה עבר. לפני 3 שנים עשיתי אולטרסאונד של ורידי רליים ונאמר לי שיש לי אי ספיקה של וריד ברגל שמאל אך לא ניתן שום טיפול. בדרך כלל בישיבה ממושכת, בהונות כף רגל שמאל נעשות סגולות ובחורף אני לא מרגישה כלל 2 מבהונות רגל זו. לאחרונה שמתי לב שציפורן אחת בכף רגל שמאל נושרת לבד וגדלה מחדש. האם זה תקין? האם יש קשר לאי ספיקה ורידית ברגל זאת?

שלום מירב,
לאחר פקקת ורידים עמוקה(DVT) לעיתים נשאר נזק בורידים בצורת אי ספיקה.מומלץ להתמיד בגרב אלסטית בכדי למנוע סיבוכים בעתיד.אין קשר לשינוי בפגמנטציה של האצבעות בקור.תופעה זו נקראת תופעת "רנו" והינה כיווץ כלי דם דיסטליים. אשמח לראותך במרפאתי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום.לאימי יש פקקת ורידים שטופלה וכרגע היא סובלת מנפיחות ברגליים.לפי מה שענית לשאלות פה רשמת כי פקקת זה סימן לגידול בגוף.האם נכון הדבר??
כל מי שיש לו פקקת ורידים יש לו או עתיד להיות לו גידול בגוף?
אודה לך מאוד על תשובה מהירה.
תודה מראש

שלום,
ממש לא נכון.פקקת ורידים עמוקה ללא הסבר יכולה להגרם מקרישיות יתר של הדם.אחד הסיבות מתוך סיבות רבות יכל להיות גידול בגוף.יש לקחת כל דבר בפרופורציות נכונות!
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
לפני כ 3 חודשיים אובחן אצלי גם קלינית וגם בהדמיה avn של הברך לאחר החלמה עשיתי פקקת ורידים עמוקה בשןק והטרומבוס נעצר בפמורליס אני מטופלת בזריקות קלקסן ותחת קומדין עד להגעה ל 2-3 inr
שאלתי האם אני יכולה לחזור לפעילות רגילה אני אוגדת גרביים אלסטיות
מה בדבר הנפיחות בקרסול@ האם זה תקין? בתודה מראש

שלום אורנה מצורו,
מחינת הפקקת הרי מומלץ לחזור לפעילות גופנית אשר תעזור לנפיחות בקרסול.ממליץ גם להתיעץ עם האורטופד המטפל בענין הAVN וחזרה לפעילות מאומצת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב.
אני בת 28 ולפני חודש בערך אובחנתי עם פקקת ורידים עמוקה בורידי הצוואר ,jugular and subclavian היו חסומים ב99 אחוז, בעקבות כך נחסמו גם ורידי היד השמאלית, בתנועה לא הורגש דופק ,היד היתה אדומה על גבול סגול וקרה מאוד .קבלתי זריקות אפרין למשך חודש ועכשיו מתחילה את סבב הקומדין עד לאיזון . לא קיבלתי הנחיות תזונה מיוחדות וגם לא אנטיביוטיקה.
הרופא אפילו לא חשב להגיד לי להפסיק עם הגלולות למניעת הריון.
לפני שבוע עשיתי שוב אקודופלר והחסימה ירדה ל70 אחוז.הכאב ביד לא פוחת,תחושת הלחץ בצוואר גם לא עוברת,האם זה נורמלי?
בבדיקת הדם הראשונה עם כדור וחצי ליום 5 מיליגרם (לקחתי שבת וראשון והבדיקה היתה ביום שני) ובנוסף זריקות CLEXANE T 6000 U.I ,מדד הPT היה 1.30 ,מה זה אומר?הבנתי שאני אמורה להגיע לטווח שבין 2-3 .
תוך כמה זמן אפשר להרגיש שיפור בכאב?
האם אוכל לטוס לארץ במצבי? אני מרגישה שאי אפשר לסמוך על הרפואה האיטלקית...

שלום balance,
טיפול בפקקת הינו במדללי דם,הרבה סבלנות ושרוול אלסטי.בהמשך מומלץ לבדוק את מערכת הקרישה בכדי להבין את הגורם לחסימה הורידית.הINR צריך להיות בערכים של 2-3 .בנוסף להפסקת גלולות רצוי גם להמנע מעישון.לא מומלץ לטוס לפני קבלת הINR המתאים ורק כעבור 6 שבועות לפחות מהחסימה.ניתן לשקול גם חזרה לארץ באוניה.אולי גם תצליחי להנות? אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר שלום רב
בילדותי עברתי צינתור שהסתבך עקב כך קשרו את וריד ימין ברגל לאחר הצינתור עברתי ניתוח לב קוטציה של האורטה לפני חודש אובחן אצלי DVT פקקת ורידים עמוקה בוריד ברגל ימין מאז אני מטופל בקומדין וכמובן עם גרב אלסטית לאורך כל הרגל הנפיחות ירה בצורה דרסטית וכמוכן גם הכאבים כמעט שחלפו. שאלתי היא מתי יחלפו הכאבים בכלל? ומתי הפקקת תפתח והקריש יתמוסס לגמרי הודה לך על תשובתך

שלום משה,
מדובר בתכונה אינדיבידואלית של ספיגה ספונטנית של קריש דם.ניתן לעקוב בבדיקות דופלקס חוזרות ובשיפור קליני של הרגל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני בת 43 וסובלת מפקקת ורידים עמוקה ברגל ימין
ומטופלת בקומודין.
שאלתי היא האם מותר לי לצום ביום כיפור?

שלום,
עליך להקפיד ליטול את הקומדין ולגרב גרב אלסטית תוך כדי הצום.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני בת 25 לפני כשנתיים היתה לי פקקת ורידים עמוקה DVT ברגל שמאל ותסחיף ריאתי, זה קרה בגלל גלולות,
בזמנו בבדיקת הדופלר הפקקת היתה מהרגל ועד לריאות, אתמול עשיתי בדיקת דופלר ברגל נתגלו שרידים של הפקקת ובאזור קטן של הבטן תחתונה-מפשעה הטכנאית ראתה שזה עדיין פקוק ואין זרימת דם בקטע זה, כמו כן בהמשך הבדיקה כל אזור הבטן ומעלה נקי, האם יש טיפול? האם אני בסיכון כרגע?
האם זה ישאר כך תמיד, איך אפשר לטפל בזה?
בתודה מראש
אורית

שלום אורית,
המהלך הטבעי של הפקקת העמוקה שהיא עוברת ספיגה.הספיגה נמשכת בין מספר שבועות לשנים.המצב שלאחר מכן נקרא :רקנליזציה.לעיתים יש נזק למסתמים ולעיתים אין.אינני חושב שכרגע יש מקום לדאגה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום לדר קורן !
לפני כשבועיים לקיתי בפקקת ורידים עמוקה לאחר טיסה . יש לי ארבע שאלות ואשמח לתשובותיך .
1 . האם יש קשר ידוע בין אוויסטה ( תרופה שלקחתי נגד אוסטיאופרוזיס) , בין הטיסה בת ארבע שעות בה ישנתי ולא זזתי , לבין יצירת קרישי הדם שהחלו בקרסוליים ונתקעו לבסוף בשתי הריאות?
2. מתי אוכל לחזור לפעילות גופנית בה עסקתי לפני האירוע - הליכה בת שעה כל יום , ופעילות גופנית נוספת?
3 . כמה זמן עלי לחבוש את התחבושות האלסטיות ?
4 . האם בשעת ההליכה היומית עלי לחבוש את החבישה האלסטית ?

שלום אביבה כרמי,
יש קשר בין נטילת אויסטה חוסר תזוזה בטיסה ויצירת קרישי דם.המשותף לכולם שיוצרים מצב של קרישיות יתר.ניתן לחזור לפעילות רילה לאחר שבועיים.מומ לצת חבישה אלסטית לתקופה ארוכה.חבישת הגרב לכל אורך היום כולל בפעילות גופנית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום היתה לי פקקת בוריד רגל ימין לפני שנתיים בגיל 21 יש לי נטייה לקרישיות יתר אני מעשן באופן קבוע האם יכול להיות שהעישון גרם לפקקת והאם אני צריך להפסיק לעשן?

שלום עבד,
עישון מהווה גורם לקרישיות יתר בעצמו.תוספת עישון לקרישיות יתר מולדת מהווה גורם סיכון משמעותי.חובה עליך להפסיק לעשן!!!!!!!!
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני לוקחת גלולות למניעת הריון מסוג הרנומט כבר שלושה שבועות במהלכן השוק השמאלית שלי התנפחה אך איננה כואבת השאלה שלי היא האם ייתכן שהנפיחות בשוק שמאל נובעת כתוצאה מאגירת נוזלים ( אך מדוע אין נפיחות בשוק השנייה?) או שכתוצאה מפקקת ורידים עמוקה ?
תודה

שלום רב,
יכול בהחלט להיות קשר בין נטילת הגלולות לבצקת ברגל.המלצתי לביצוע דופלקס ורידים שטחיים ועמוקים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

18 שאלות גולשים בנושא: פקקת ורידים עמוקה

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png