נפיחות בשוק

שכנתי עברה ניתוח החלפת ברך ברגל ימין לפני שנתיים כרגע היא סובלת מנפיחות וכאבים חזקים מתחת לאזור הניתוח עברה דופלר ובדיקת כלי דם וכרורג הכל נמצא תקין מה ניתן עוד לעשות?

שלום בורוכובסקי אוה,
ממליץ יעוץ כירורג כלי דם בשאלת נזק לימפאטי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום ד"ר,
מזה כשנה וחצי הנני סובל מכאבים ונפיחות בשוק רגל ימין.
לאחר מספר בירורים (דופלר ורידים, אולטרסאונד ו׳-אם.אר.איי) נקבע כי ישנה המנגיומה נרחבת (35 ס"מ באורך) המערבת את שרירי הסובך מאחור.
הומלץ לי לגשת להתייעצות ליחידה אורטופדיה אונקולוגית באיכילוב ע"מ לברר המשך טיפול.
באיכילוב הוסבר כי במצב זה אין אפשרות לנתח מאחר וההמנגיומה תשוב לגדול והומלץ להתחיל בהזרקות של אינטרפרון כמספר פעמים עד לכיווץ הגידול למצב בו לא יהיו שוב כאבים.
אשמח לשמוע דעתך בנושא והאם ישנה אפשרות נוספת לטיפול ?

שלום,
יש צורך לבצע צינטור לכלי הדם של הרגל על מנת לזהות את העורקים המזינים את ההמנגיומה.רק לאחר סגירת העורקים המזינים יש לשקול הוצאת ההמנגיומה אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לד"ר שלום
מה גורם לנפיחות בשוקיים ןלקשיחותם?
התגלה סוכר בערכים של 160 וכמובן לןקח כדור להורדת נוזלים!
אןד לכב' על תשובתכםֱ
בתודה מראש
רינה

שלום רינה,
בצקת בשוקיים יכולה לנבע ממספר סיבות:אי ספיקת לב,אי ספיקה ורידית,לימפאדמה וכו'.הטיפול משתנה בהתאם לגורם .ממליץ בדיקתדופלקס לורידים ובדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר"שלום
תודתי על תשובתך ולצערי שאלתי הקודמת לא היתה מלאה ורציתי להוסיף פרטים כגון זהשלפני שבועים הפסקתי לקחת קומדין כדי להשלים את הבדיקות הגנטיות ואת הבדיקה האחרונה לקרישת יתר-ויומים שלושה מהפסקת הקומדין החלה הנפיחות בשוק וכאב במספר מקומות לאורך השוק ורופא המישפחה קבע שזאות דלקת וורידים חיצונים ונתן לי אנטי ביוטיקה מנה שלחמישה ימים אותה אני מסים מחר אבל לא מורגש שיפור ברגל והיום חזרתי אליו והוא רשם לי זריקות קלקסן-60 לשישה ימים ובמקביל גם לקחת קומדין של כפי שלקחתי קודם.אני מוסיף פרט חשוב שבדיקת אולטה סאונד דומפלר מלפני שבוע מראה שישעדיין פקקת בווריד הפופליטאה ובוריד הפומולריס מה דעתך להמשך הטיפול בתודה -כהן אברהם

שלום כהן אברהם,
לאחר פקקת ורידים עמוקה הממצא לא משתנה למשך מספר שבועות או חודשים.יש להמשיך בטיפול התרופתי למשך 6 חודשים לפחות.יש להשלים את הבירור לקרישיות יתר ולקבל יעוץ המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב ,
השבוע במקרה הבחנתי שכף רגל שמאל נפוחה , בליוווי כאבים, ניגשתי לאורטופד אשר טען שיש לי בצקת בשוק הרגל בשתי הרגליים בלי כל קשר לכף הרגל , זה קרה בבדיקה , כששאלתי אותו מה עושים? ענה שהוא לא יודע ושאלך לרופא משפחה.
רופא המשפחה טען שבגלל החום הכבד ובגלל שאני סובלת מעודף משקל זה קורה והמליץ להרים את הרגליים גבוה בכל לילה.ולהפחית בצריכת המלח.
אני מבקשת לדעת ממה נגרמת הבצקת ? אין לי נפיחות בשוק הרגל ,רק אם לוחצים אצבע חזק מרגישים שיש בצקת.
מה אתם ממליצים לי לעשות בנדון?
אני אובדת עצות!! איני יודעת לאן לפנות!
תודה רבה מראש!

שלום ירדנה,
בצקת ברגל אחת מעידה על בעיה מקומית ולא סיסטמית.ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שכנתי עברה ניתוח החלפת ברך ברגל ימין לפני שנתיים כרגע היא סובלת מנפיחות וכאבים חזקים מתחת לאזור הניתוח עברה דופלר ובדיקת כלי דם וכרורג הכל נמצא תקין מה ניתן עוד לעשות?

שלום בורוכובסקי אוה,
ממליץ יעוץ כירורג כלי דם בשאלת נזק לימפאטי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני לוקחת גלולות למניעת הריון מסוג הרנומט כבר שלושה שבועות במהלכן השוק השמאלית שלי התנפחה אך איננה כואבת השאלה שלי היא האם ייתכן שהנפיחות בשוק שמאל נובעת כתוצאה מאגירת נוזלים ( אך מדוע אין נפיחות בשוק השנייה?) או שכתוצאה מפקקת ורידים עמוקה ?
תודה

שלום רב,
יכול בהחלט להיות קשר בין נטילת הגלולות לבצקת ברגל.המלצתי לביצוע דופלקס ורידים שטחיים ועמוקים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני בת 34 , עברתי 2 הריונות בהם העלתי 30-40 קג - אך חזרתי קרוב למשקל ההתחלתי
מאז ההריונות סובלת באופן מתמיד מבצקות בחיבור כף הרגל , כאבי רגלים חזקים בלילה
החל מהשנה האחרונה קיימת לי מאין הצטברות.נפיחות בשוק העליונה בשתי הרגלים - האם נשמע סביר או מצריך בדיקה?

שלום ליאת,
חשוב לדעת לאבחין בין בצקת או הצטברות נוזלים לבין שומנים המצטברים באזורים מסומים.הצטברות שומנים באזור הקרסול נחשבת לצלוליט ולא לבצקת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

למה יש נפיחות בשוקיים בלבד ללא כאבים

שלום מזל,
לא כל בעיה בגופנו באה לידי ביטוי גם בכאב.האינדקציה לטיפול איננה קשורה לכאב אלא לגורם הבעיה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

8 שאלות גולשים בנושא: נפיחות בשוק

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png