בדיקת us dupler

שלום רב. אני בן 51. לפני 6 שנים
פניתי לרופא משפחה עקב אירוע שקרה בלילה. באמצע הלילה התאוררתי בגלל סחרחורת, בחילה חזקה והרגשה שאני הולך לאבד הכרה. כל הגוף שלי רעד, הפנים היו לבנים. בקושי התאוששתי, פניתי בבוקר לרופא משפחה. עברתי בדיקות דם, רופא גסטרו, נירולוג, אורטופד, CT ראש, US DUPLER של עורקי התרדמה. שום דבר פטולוגי לא מצאו ושום טיפול לא קיבלתי. במשך 6 שנים אחרי האירוע כמה פעמים קרה לי משהו דומה, אבל בצורה יותר קלה ועבר יותר מהר. חשוב להגיד שזה עובר יותר מהר אחרי שאני עוסה עיסוי עצמי של הצוור ואזור שיותר למטה. לפני חודש וחצי שוב קרה לי בלילה אותו אירוע שנמשך הרבה זמן וממש הלכתי לאבד את ההכרה אבל שוב הצלחתי להתאושש. שפכתי מים קרים על הראש, שתיתי מים כדי להקיא, כי אחרי זה אני לא מרגיש בחילה חזקה. ירד לי לחץ דם, רעדתי. שוב עשיתי עיסוי אבל הפעם לקח לי הרבה זמן כדי להתאושש. אחרי האירוע הרגשתי ממש לא טוב. שוב פניתי לרופא משפחה ועברתי בדיקה US DUPLER של אורקי התרדמה.
קיבלתי תוצאות הבדיקה: משמאל - הודגם רובד פיברוטי קל בעורק התרדמה הפנימי, נגרמת היצרות עד 10-15%. תרשימי זרימה ומהירויות בעורקי התרדמה המשותף והחיצוני בגדר הנורמה. הודגמה זרימה תקינה בעורק החוליות. מימין - אותו דבר.
נדמה לי שלפני 6 שנים קיבלתי אתן תוצאות. חוץ מצה בזמן אחרון אני ממש סובל מכאבים באזור הצוור בעיקר בסוף יום. אני מודד במקצוע.
עשיתי גם צילום עמוד שידרה צווארי.
בתשובה: עצמות תקינות. הודגמה סקוליוזיס קלה בצד שמאל. שינויים ניוונים במרווח בין חוליתיים C3-C4.יתר מבנים תקינים.
אני מפחד לישון. אני ישן על כרית גבוהה ומקווה שאולי זה יעזור לי לישון בשקט. אני לא יודע מה עלי לעשות ומאוד מבקש עזרה. תודה מראש.

שלום,
ממליץ על MRI לעמוד השידרה הצוארי ויעוץ נאורוכירורג מומחה עמוד השידרה לאחר מכן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg