תופעת הריינו

שלום
אני בת 37. לפני שבועיים התעוררתי בבוקר עם כאבים מאוד חזקים ביד שמאל שבמשך היום הקרינו לזרוע, כף היד נרדמה לסרוגין, הייתה הרגשת קור ביד ומעין עיקצוצים..פניתי לרופא המשפחה והם הפנו אותי מיד לחדר מיון (אנחנו גרים בארה"ב).
בחדר המיון עשו בדיקות כמו א.ק.ג., צילום חזה ואולטראסאונד יד שמאל. הרופא בחדר המיון טענה שלא מוצאים כלום ואכן מדובר בתופעת הרינו.
עשיתי גם אם . אר. איי עמוד שדרה שחזר תקין.את הבדיקה הזו עשיתי כי חשבו שהכאבים מגיעים מהצוואר שממנו אני סובלת מכאבים בעקבות חוליה שיושבת לא נכון.
מאז אותו מקרה כל הזמן יש לי כאבים ביד פחות או יותר באותו המקום רק שבשבוע האחרון אני מרגישה את הכאבים גם בכפות הרגליים וגם בכף היד השניה - לא באותו מקום כמו ביד שמאל אבל כן ליד האצבעות.
בכף הרגל מידי פעם אני מרגישה כי הבוהן נרדמת לי ולפעמים כריות כפות הרגליים.
היום בביקורי אצל הרופא שלי הוא טען כי לדעתו זו אכן תופעת הריינו והמליץ לי לקחת כדורים להרחבת כלי הדם -במקביל לקח בדיקת דם על מנת לשלול דלקת פרקים.
חשוב לי לציין כי התופעה הזו קיימת אצל אימי האם זה תורשתי??
עוד חשוב לציין כי האצבעות הן ברגליין והן בידיים לא משנות את צבען - אולי לבן מידי פעם אבל לא כחול ואדום. מאז המקרה הראשון היו כבר פעמיים או יותר שהופיעו על הזרוע כתם אדום שנעלם אחרי מספר שניות.
לגבי מרקם העור - בחורף כאשר קר הידיים מאוד מאוד יבשות עד שלפעמים העור נסדק וישנם חתכים קטנים אבל שימוש חוזר ויומי יומי בקרם יכול לעזור מעט.
הייתי רוצה לדעת לפני שאני מתחילה לקחת כדורים האם אלה הם באמת סימנים של ריינו והאם מומלץ ללכת לשמוע חוות דעת נוספות של רופא אחר ועל איזה רופא ממליצים בבעיה מסוג זה.
תודה

שלום,
עליך לעבור בדיקת פוטופלטיסמוגרפיה ב-3 מצבים : טמפרטורת חדר,מי קרח ומיים חמים.לאחר הבדיקה ניתן לדעת האם מדובר בתופעת רינו.ממליץ גם יעוץ ראומטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg