קלקסן בהריון

האם מינןו גבוה של קלקסן גורם לדימומים

שלום,
המינון נקבע לפי משקל הגוף:מג של קלקסן לכל 1 קג משקל גוף כלומר:אדם ששוקל 60 קג יקבל למניעה 60 מג של קלקסן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום דר
אני אחרי טיפולי ivf עשיתי 4 טיפולים שלא הצליחו ובטיפול האחרון הרופא אמר לי להזרי קלקסן 40 למרות שכל הבדיקות יצאו תקינות ונקלטי להריון הוא אמר לי שאני צריכה להזריק עד סוף ההריון בשביל שלא תהיה חס וחלילה הפלה. היום היתי אצל רופא נשים שלי והוא ראה אצלי סמנים כחולים ברגלים כמו שטפי דם הוא אמר לי שאני יפסיק להזריק למרות שהרופא פריון אמר לי שאני יזריק עד סוף ההריון שחס וחלילה לא יקרה משהו זהו הריון מאוד יקר עבורינו רציתי לדעת מה אתה חושב על כך? האם זה יכול לגרום לכלשהו נזק בגוף שלי הרופא השים אמר שאני יכולה להפוך לצמח שזה מסוכן אני כרגע שבוע 18 מאוד מאוד מוטרדת ובחרדות
בבקשה עזור לי
תודה רבה מראש

שלום,
אל תפסיקי להזריק.אין חשש משטפי הדם.כנראה את סובלת מקרישיות יתר שלא אובחנה במדויק ולכן הקלקסן כל כך חשוב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום בהריון הקודם שלי ילדתי בלידה מוקדמת שבוע 34 עקב היפרדות שליה ואי ספיקה שלייתית . לפי הבדיקות מעבדה פקטור 8 גבוה - 225 ופרוטאין נמוך 25 . ואבא שלי יש לו מחלה טרומבולית מגיל 40 ( נמק ברגל ) בעקבות כל זה רופא הנשים שלי החליט שאני צריכה להזריק לי כל יום זריקת קלקסן 40 וגם אחרי הלידה שאלתי האם להזריק ?והאם יש סיכון בלקיחת זריקות אלו ?

שלום,
זהו הטיפול המקובל בהריון במצב של קרישיות יתר.ממליץ להתיעץ עם המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר. אני בת 32 נשואה + 2. לפני כ - 4 חודשים אושפזתי עקב DVT בשוק ימין. טופלתי בקלקסן וקומדין וכרגע אני רק עם קומדין ונמצאת במעקב עם ההמטולוג. ההמטולוג הסביר לי שבמקרה ואני ארצה להכנס להריון אני צריכה להיות מטופלת בקלקסן. שאלתי היא, האם יש קשר בין לקיחת קלקסן בהריון וסרטן? (היו כמה סיפורים במחלקה שבה אושפזתי) האם הקלקסן יכול לפתח את המחלה אצל העובר או האמא? (גם אם השאלה נשמעת הזויה, אשמח לתשובה). תודה, ליאת.

שלום,
קלקסן ניתן לכל אדם במצב של קרישיות יתר כלומר עם נטיה לפקקת.קיימים מצבים רבים שנחשבים למצב של קרישיות יתר בינהם אדם עם מחלת סרטן בגוף או אישה בהריון.אין קשר בין שני האנשים מלבד הצורך שלהם לטיפול בקלקסן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בחודש פברואר היתי בשבוע 27 להריון התנפחה לי רגל שמאל עם כאבים עזים אז עשיתי צילום דופלר לרגל ואמרו לי שיש לי פקקת ואני חייבת לקבל טיפול שתי זריקות ביום של קליקסן במינון של 60 ואני לקחתי את זה עד הלידה בחודש מאי והמשכתי לקבל אחרי לידה לפי המלצת הרופא המטולוג מהיום נשאר לי עוד שבוע לקבל זריקות( 6 שבועות אחרי לידה)
השאלות שלי: האם אחרי הפסקת הזריקות יש אפשרות שזה יחזור? ומה הסיכוי שזה יקרה לי שוב בהריון הבא ?
האם בהריון הבא אני חייבת לקחת זריקות מהתחלת ההריון?
אשמח לקבל תשובות
ותודה מראש

שלום בת 30,
ממליץ לפנות ליעוץ המטולוג על מנת לשלול קרישיות יתר.על פי הממצאים יוחלט על הצורך במתן קלקסן בהריון הבא או טיפול אחר בין ההריונות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בשבוע 27 בעקבות חשד להאטת גדילת עובר, בעקבות בדיקת אפלה, גילו לאק מעבדתי. קיבלתי המלצה ל40 מ"ג קלקסן ואספירין והמלצה ממומחה אחר להמלצה לשתי מנות 40 מ"ג קלקסן ביום בתוספת אספירין, זאת בשל הנזק שכבר נגרם לכלי הדם. האם יש סכנה לעובר במינון כפול של קלקסן, במיוחד כאשר לא ידוע בוודאות אם אכן יש אפלה. כמוכן, להתייחסותכם בנושא תופעות הלוואי אודה.

שלום,
אין בעיה עם קבלת קלקסן בהריון
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם מינןו גבוה של קלקסן גורם לדימומים

שלום,
המינון נקבע לפי משקל הגוף:מג של קלקסן לכל 1 קג משקל גוף כלומר:אדם ששוקל 60 קג יקבל למניעה 60 מג של קלקסן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ב 05/2008 פקקת ברגלי מתחת לברך. המטולוג הנחה לנטילת קלקסן הריון. כעת, כעבור 20 חודשים מהניתוח יש הריון. האם יש להזריק קלקסן?אין חשש לדימום מסוכן בלידה?תודה

שלום ירושלמית,
מקובל לתת קלקסן בהריון לפי משקל הגוף וברך כלל ללא בעיות.במידה וזוהי הנחית ההמטולוג הרי אין לך ברירה.בהצלחה בהריון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

7 שאלות גולשים בנושא: קלקסן בהריון

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png