דליות בפות

שלום, אני בשבוע 30 להריון ולפני מספר ימים שמתי לב לדליות בפות משום שאחת מהן התחילה לדמם ולגרד. האם יש מה לעשות בנדון? האם עלי להגיע לבדיקה?
תודה

שלום,
במהלך ההריון לא מטפלים בדליות אלא 3 חודשים לאחר מכן.הטיפול המומלץ במצב זה הוא הורדת הלחץ הורידי על ידי תחתון קטן ולוחץ או גרבים אלסטיים עם מכנסון לוחץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום ד"ר קורן. אני בהריון שלישי, וכבר מהחודש השני הופיעו דליות בשוק ימין ובחודש השלישי הצטרפו גם דליות בפות. בהריון הקודם סבלתי מכך אך לקראת החודש השישי.. גרבתי גרביון והסתדרתי איכשהו. כעת המצב חמור יותר. אני כאובה גם עם הגרביון ואינני מסוגלת להתרחץ/ לצחצח שיניים/ להכין כוס משקה ללא גרב. אני פיזיותרפיסטית ועומדת שעות רבות וסובלת כאבים איומים למרות הגרביון. עוסקת בספורט פעמיים בשבוע ומשתדלת ללכת בנוסף. מה עוד ניתן לעשות? האם לדעתך יש אינדיקציה לשמירת הריון בשל המצב והעיסוק שלי ?

שלום,
הטיפול הוא בתחתון קטן ולוחץ או גרביון קטן ולוחץ.ניתן לטפל רק 3 חודשים לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני בשבוע 18 והופיעו לי ורידים ברגלים ובאיבר המין,זה כואב ומפריע. האם יש סיכון בלידה או הפרעה למהלכה? מותר לקיים יחסי מין? ומה יש לעשות כדי להוריד את הכאב והורידים?(במה להשתמש?) תודה ממיקה.

שלום ממיקה,
תוכלי להמשיך את ההריון וגם את יחסי המין.עליך לגרב גרביים אלסטיים עם מכנסון קטן בכדי שיופעל לחץ על ורידי הפות. אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה בכדי לטפל באותם ורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב !
יש לי בפות נקודות שחורות שנראות כמו דליות ,האם מוכרת לך תופעה כזו?

שלום קרן,
יתכנו דליות בפות ולעיתים יש לטפל בהן כאשר נגרמים כאבים בקיום יחסי מין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

הנני כשבועיים לאחר לידה, וסובלת מדליות בפות. בחדר מיון נתנו לי אנטיביוטיקה - אוגמנטין, ואין שיפור או הקלה בכאב.
האם ישנה דרך נוספת לטיפול ולהקלה על הכאב?
תודה.

שלום עדי,
ניתן להפסיק את האנטיביוטיקה שאיננה עוזרת במקרים אלו.מומלץ תחתון קטן עם לחץ מקומי ומנוחה עד כמה שאפשר שבועיים לאחר לידה.במידה והממצא לא יחלוף מומלצת בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
אני בת 30 ואני בהריון בפעם השלישית בשבוע 28. יצא לי וריד בפות בצד ימין והרופאת נשים הפחידה אותי והסבירה לי שיכול להיות שאצטרך ניתוח קיסרי אם זה יגדל. האם יש קשר בין וריד שם לקיסרי?
מה בדיוק קורה שם במהלך הלידה? זה מסוכן שיתפוצץ או משהו? יש לי עבר עם ורידים ברגליים ולפני כניסתי להריון עברתי דופלקס אך הרופא אמר שאין מה לעשות בנתיים. תודה רבה יפעת

שלום, דליות בפות אינן מהוות אינדקציה חד משמעית לניתוח קיסרי.ממליץ להקשיב לרופא הנשים. בברכה, דר' ארנון קורן

שלום, אני בשבוע 30 להריון ולפני מספר ימים שמתי לב לדליות בפות משום שאחת מהן התחילה לדמם ולגרד. האם יש מה לעשות בנדון? האם עלי להגיע לבדיקה?
תודה

שלום,
במהלך ההריון לא מטפלים בדליות אלא 3 חודשים לאחר מכן.הטיפול המומלץ במצב זה הוא הורדת הלחץ הורידי על ידי תחתון קטן ולוחץ או גרבים אלסטיים עם מכנסון לוחץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי גירוד בפות, פתחתי מול המראה את שפתי הפות, וראיתי צבע כחול כהה בצד שמאל של הפות כגודל אחד ס"מ בצורת קו. מה זה? אודה לך על תשובתך למייל שלי .

שלום עמית,
דליות בפות הן ממצא שכיח במיוחד בנשים לאחר לידה.ממליץ בדיקת רופא נשים וטיפול בהמשך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם קיימות איזושהן דרכים להקל על התופעה?
אני רק בשבוע 20 וסובלת כבר כמה שבועות מכאבים שם. בנוסף בשוק השמאלית למטה דליות כואבות שעליהן אני מתגברת בעזרת גרביון אלסטי (שהומלץ בהריון הקודם על ידי רופא כלי דם)
עוד חצי מהדרך לפני ורק עכשיו העובר באמת מתחיל לעלות במשקל. מה ניתן לעשות?

שלום טלי,
גרביון אלסטי לוחץ זוהי הדרך היחידה להתגר על כאבים בזמן ההריון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני בשבוע ה-25 להריוני וסובלת מתחילת ההריון מדליות בפות. בשבוע האחרון נוצרו לי דליות מסביב לפי-הטבעת, דבר הגורם לחוסר נוחות ולכאבים עזים. האם יש דרך להקלה על הכאב?
האם יש סיכוי שהדליות יעלמו עוד טרם הלידה? זהו סבל בלתי נסבל.
תודה.

שלום טובית,
הטיפול היחיד בהריון הן גרבים אלסטיות עם מכנסון.3 חודשים לאחר הלידה מומלץ להבדק בדופלקס ולטפל בורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בשבוע 30 ,לפני שבועיים גיליתי שישי משהו לא ברור בשפה השמאלית.
מכוון שבתוך שבועים המצב יחמיר,ניגשתי לרופא(נשים) שאמר שישי לי דליות בפות ,דבר שהוא קיים אצל נשים בהריון.
1.האם ישנו טיפול מקל,כמו משחה או משהו שיכול לעזור לי?
2.אני עושה שיעורי פילאטיס לנשים בהריון בקלטת ביתית,האם זה יכול להזיק או לעזור בכדי לחזק את כל איזור זה?שלא יווצר מצב שיחמיר עוד יותר
3.האם לאחר הלידה זה אמור לעבור?זה ממש מטריד אותי.
4.האם אפשר לקיים יחסי מין רגיל?
5.כמו כן רופא נשים המליץ לגשת לכירורג לנימי דם.
אשמח לתגובתך
תודה
תמי

שלום תמי,
עליך לגרוב גרבים עם מכנסון קטן או תחתונים קטנות שילחצו ויכניסו חזרה את הורידים.ממליץ להגיע לבדיקה 3 חודשים לאחר הלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

15 שאלות גולשים בנושא: דליות בפות

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png