קולטרלים

בתשובת דופקלס של ורידי הרגלים נתקבלו התשובות דלהלן
אין עדות לDVT או DVI במערכת העמוקה הן של רגל ימין והן ברגל שמאל. במערכת השטחית ברגל ימין - תקין וברגל שמאל - הודגמו קולטרלים בלתי ספיקים מתחת לברך.
שאלתי
1. מה פרוש קולטרים ומה משמהות היותם בלתי ספיקים
האם עלי לטפל בזה אצל כירורג

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי לחזור על הבדיקה ולהמליץ על הטיפול.מדובר בורידים שאינם ראשיים אך מומלץ לטפל בהם.ישנם מספר טיפולים לבעיה .
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

חסימה שלמה של ה-lt ica
היצרות של כ- 90% שלRT ICA-
העורק הורטברלי הימני חסום החל מחלקו התחתון,החלק העליון של העורק ניזון החל מקולטרלים.
העורק הורטברלי השמאלי נראה תקין
העורק הבזילרי נראה תקין.

שלום זוכמן אליעזר,
המלצה לניתוח קרוטיס ימין בהקדם האפשרי על ידי מנתח עם נסיון מכיוון שזהו העורק היחיד המגיע למח במקרה שלך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בתשובת דופקלס של ורידי הרגלים נתקבלו התשובות דלהלן
אין עדות לDVT או DVI במערכת העמוקה הן של רגל ימין והן ברגל שמאל. במערכת השטחית ברגל ימין - תקין וברגל שמאל - הודגמו קולטרלים בלתי ספיקים מתחת לברך.
שאלתי
1. מה פרוש קולטרים ומה משמהות היותם בלתי ספיקים
האם עלי לטפל בזה אצל כירורג

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי לחזור על הבדיקה ולהמליץ על הטיפול.מדובר בורידים שאינם ראשיים אך מומלץ לטפל בהם.ישנם מספר טיפולים לבעיה .
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
לאימי בת ה-80 נערכה בדיקת דופלקס ואלו הממצאים:
1. בשתי הרגליים בסגמנט פמורו-פופליטיאלי הזרימה ספונטנית עם תנודתיות הנשימה, תמט תקין בלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטלי. אין עדות ל-DVT.
מצב לאחר ניתוח להוצאת ספנה. ללא אי ספיקה עמוקה.
הודגמו קולטרלים באזור המפשעה עם אי ספיקה קשה.
2. רגל ימין הודגמו קולטרלים באזור השוק עם אי ספיקה קשה. ספנה קצרה תקינה.
3. רגל שמאל אי ספיקה קשה בקולטרלים בסמוך לספנה הקצרה. ספנה קצרה תקינה.
אשמח לעצתך לגבי טיפול אפשרי בהתייחס לגיל של אימי.
תודה

שלום,
ניתן היום לעזור לאנשים גם בגילה של אימך.הכל תלוי ברמת המוכנות שלה לטיפול בהרדמה מקומית וחזרה מידית לחיי היום יום. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בבדיקת מערכת ורידים נמצא כי מערכת העמוקה תקונה, ומשמאל אי ספיקה ספונפמורלי לאורך הספנה בירך עד גובה שליש עליון בשוק וכמקור לקולטרלים.
בצילום (בבירור אורתופדי) נמצא "הצללה מעוגלת סמיכה קטנה ברקמות הרכות מדיאלית לפמור הדיסטלי" ובאולטרהסאונד נמצא באספקט מדיאלי הודגם כלי דם מורחב עם זרימה חלקית ובתוכו נוזל עכור.
מה הטיפול ומה המשמעות של הממצאים הללו?
בתודה מראש

שלום יעל,
מדובר במערכת ורידים פתלוגית אשר זקוקה לטיפול כירורגי.על סוג הטיפול ניתן יהיה להחליט רק לאחר בדיקה במרפאה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

רגל שמאל ספנה ארוכה עם אי ספיקה קשה לכול האורך ישנם קולטרלים המיתחברים לספנה הארוכה עם אי ספיקה קשה וספנה קצרה ללא אי ספיקה השאלה:לאיזה טיפול אני זקוקה

שלום צביה בלטי,
קרוב לודאי את מתאימה לאנדולייזר.ניתן להחליט סופית בבדיקת דופלקס ורידים אשר המבוצעת על ידי המנתח. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד״ר שלום, אני בחודש רביעי להריון שלישי ומופיעה אצלי תופעה שלא הייתה מעולם התנפחו לי הורידים ברגל ימין ויש לי כאבים חזקים לאחר בדיקת דופלר ורידי רגליים התקבלו התוצאות הבאות: רגל ימין בסיגמנט fem pop.v זרימה ספונטנית עפ״י תנודת הנשימה זרימה מוגברת בלחץ דיסטאלי. תמט תקין בלחץ מקומי. אין דעו תל dvt או לאי ספיקה. רגל ימין- ישנה אי ספיקה הספנה הארוכה לאורך הירך. לאורך הירך ובאיזור הברך הודגמו קולטרלים מפותלים של הספנה הארוכה עם אי ספיקה. כמו כן במפשעה הודגמו קולטרלים מפותלים של הענף הלטרלי של הספנה הארוכה. ללא אי ספיקה הספנה הקצרה. אשמח להתייחסותך כיצד ניתן לטפל והאם ניתן לטפל בזמן ההריון הכאבים הם חזקים. תודה רבה מיכל

שלום רב,
כנראה כרגע את סובלת מאי ספיקה של הורידים השטחיים ברגליים , נדרשת גרב אלסטית לגריבה יומיומית עד לאחר ההריון ואז לשקול טיפול נוסף
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

אבי בן 63 עבר אירוע מוחי המיספרלי שמאלי נרחב עם חסימת LT MCA. מצב הצואר - חסימה מלאה של LICA והיצרות קשה (80%-90% של RICA). נוירולוג ייעץ לנו לעשות בדיקת ct angio בשאלה של קולטרלים ובמידה ואספקת הדם להמיספירה ימנית תלויה ב RICA אז לשקול רה-וסקולריזציה. רציתי לדעת אם הגיוני שעוד במצבו של אבי יהיו לו עורקים חלופיים ואז לא צריך שום נגיעה? ואם כן צריך אז הרה - וסקולריזציה הוא טיפול טוב?
תודה נורית.

שלום,
אביך זקוק לניתוח בהקדם של הקרוטיס הימני.ארוע מוחי נוסף שמקורו בקרוטיס הימני יכל להגמר באסון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר' קורן שלום! אישתי עכרה בדיקת דופלר ((COLOR DUPLEX של ורידי הגפיים תחתונות.
הבדיקה בוצע ב: AUGMENTATION COMPRESSION VALSALVA
כשכיבה ובעמידה
בשתי הרגליים:בסגמנט פמורו-פופליטאלי הזרימה ספונטני עם תנודתיות הנשימה,תמט תקיןבלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטלי.אין עדות ל-DVT
ללא אי ספיקה עמוקה.
רגל שמאל:לאחר טיפול בהזרקה קצף של הספנה הארוכה.בירך עליון הודגמה ספנה ארוכה אינה מורחבת ללא אי ספיקה,ניתן לקבל תרשים זרימה בלחץ דיסטלי.מגובה מחצית הירך,ספנה ארוכה חסומה.ספנה קצרה ישנה אי ספיקה קשה.
רגל ימין:ספנה ארוכה לאחר ניתוח ולא הודגמה בירך.הודגמו קולטרלים שטחיים עם אי ספיקה קשה.ספנה קצרה ישנה אי ספיקה.
לאור המצב מה מומלץ לעשות??
בתודה מראש JULIO

שלום julio,
אני מבין שמדובר באי ספיקה בספנות הקצרות דו צדדי עם קולטראלים מורחבים.אני ממליץ טיפול אחד בשכיבה על הבטן וסגירה עם אנדולייזר בהרדמה מקומית את שתי הספנות הקצרות.הפעולה נמשכת כשעה ,חזרה מידית לעבודה וללא צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בצינתור שנערך לי לאחרונה התגלה ענף מרגינלי ראשון של העורק העוקף חסום,
מתמלא קלושות ובאיחור.נעשה נסיון פתיחה עם מוליך מסוגים שונים ללא הצלחה. המלצת המצנתר,המשך טיפול תרופתי.באופן שותף הנני מקבל ליפיטור
20 מ"ג.האם לדעתך זאת התרופה והאים
זה מה שיפתח את העורק החסום ומה המשמעות של חסימה זו ללב ותפקודו.עלי לציין כי בעבר הוכנס stand לעורק עוקף דיסטליוכן הובחן אז עורק ימני חסום מתמלא ע"י קולטרלים הנותנים תפוקה מלאה.
תודה רבה על תשובתך.

שלום נסים אהרוני,
אנא הפנה שאלתך לקרדיולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום לך
לפני כ*15 שנה עברתי ניתוח ברגל אחת עקב ורידים אך הניתוח לא התבצע עם חתך במפסעה פיתחתי קולטרלים אשר היום מפריעים לי וכואבים השאלה איזה טיפול הכי מתאים לי , לפי דופלר יש לי אי ספיקה מהמפסעה
תודה על תשובתך

שלום תמי,
אשמח לראותך במרפאתי ולבצע בעצמי בדיקת דופלקס לורידים.מטרת הבדיקה להבין את המצב בחלק הפנימי של הרגל בכדי להמליץ על הטיפול המתקן האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

10 שאלות גולשים בנושא: קולטרלים

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png