ליפאדמה

שלום רב,
אני סובלת מליפאדמה. זה שנים רבות הייתי מאוד שמנה ועשיתי דיאטה והרגליים שלי מאוד מאוד נפוחות ויש לי ליפאדמה. יש לי שאלה איזה טיפול יש לליפאדמה??זה מאוד מאוד מפריע לי מבחינת אסטטית.

שלום,
אין טיפול טוב לליפאדמה מלבד פעילות גופנית מכוונת לרגליים.לעיתים ניתן לבצע שאיבת שומן אבל רק על ידי מומחה לשאיבה ברגליים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

בשנת 2010 עשיתי הזרקות קצף לורידים (כ: 5-6 הזרקות) עקב ורידים בחלק האחורי של הירכיים. לאחר ההזרקה האחרונה (לפני כ- 9 חדשים) רגל ימין התנפחה ובמדידה של רופאת כלי דם של קופ"ח הכללית הפרשי הקטרים בין הרגליים הינם כ- 3 ס"מ. הרגל עד היום נפוחה וחמה יותר מרגל שמאל ולאחר מקלחת עם מים חמים ממש רותחת. מלבד זאת בחלק הקדמי של הרגל, שלא היו לי שם ורידים, יש כעת ורידים דקים וכתמים חומים בכמה מקומות. הרופא המזריק המליץ לי על גרב אלסטית. כ"כ בצעתי דופלר שהראה שאין DVT. הומלץ לי בקופ"ח גם על עיסויים לימפטיים, אבל לאחר כמה עיסויים הפיזיאוטרפיסטית אומרת שאין ליפאדמה, זו נראית רק דלקת של הורידים. גם רופא כלי דם נוסף בקופ"ח המליץ לי בעתיד על ניתוח לורידים. מה דעתך

שלום,
נשמע לי כבעיה לא ברורה:ורידים?לימפה?הזרקות קצף?עליך לעבור בדיקת דופלקס מדוקדקת עלמנת להבין מה הגורם לתלונותיך. אשמח לראותך במרפאתי שם אני מבצע בעצמי את הבדיקה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
אני סובלת מליפאדמה. זה שנים רבות הייתי מאוד שמנה ועשיתי דיאטה והרגליים שלי מאוד מאוד נפוחות ויש לי ליפאדמה. יש לי שאלה איזה טיפול יש לליפאדמה??זה מאוד מאוד מפריע לי מבחינת אסטטית.

שלום,
אין טיפול טוב לליפאדמה מלבד פעילות גופנית מכוונת לרגליים.לעיתים ניתן לבצע שאיבת שומן אבל רק על ידי מומחה לשאיבה ברגליים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מה גורם לבצקת סביב הקרסוליים?

שלום ימית,
קיימים מספר גורמים לבצקות:אי ספיקה ורידית,לימפאדמה,הפרעות בתפקודי בלוטת התריס,ליפאדמה או צלוליט......... אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 25 במשקל ממוצע ביחס לגובהי. כבר מגיל ההתבגרות הקרסוליים והשוקיים שלי עבים במיוחד. מכיוון שמבנה גופי רזה בחלק העליון ומתרחב באגן הנחתי תמיד שמדובר בעניין מבני- שהרגליים שלי פשוט שמנות.. עתה, התוודעתי לעניין הלימפיאדה אני רוצה לדעת האם ייתכן שיש לי בצקות ומדובר במשהו אחר מסתם שומן שהצטבר לי ברגליים.. האם אפשר לטפל בזה? האם ד"ר קורן מקבל מבוטחים של מכבי.

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי.שם אבצע דופלקס לורידים בכדי לשלול בעית ורידים הגורמת לבצקות.כמו כן יש להבדיל בין לימפאדמה לליפאדמה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, הייתי רוצה לשאול מספר שאלות, לפי מה שידוע לי לכל האנשים במשפחה שלי לא הייתה אפעם נפיחות באזור הרגליים. אבל אחרי שאמא שלי ילדה אותי, החלו לה שינויים ברגליים כגון נפיחויות והשמנה. אני דואגת כי גם לי יש רגל נפוחה ואני ילדה ילדה שמבנה הגוף שלה מתחיל בחלק עליון חטוב\רזה והחלק התחתון הוא טיפה שמנמן יותר, וגם הקרסוליים שלי נפוחות יותר, מעל הברך הרגל שלי כאילו אספה לעצמה שם שומן, ובצידי הישבן. אני אפעם לא עסקתי בספורט והתחלתי לפני כשנה, ריצות\חוג\אימונים וזה התחיל לחזק את השריר עצמו בצורה מדהימה, אבל השכבה של המים\שומן שאני לא יודעת אפילו מה זה יכול להיות נשאר ומשאיר איתו את המראה השמנמן, לכן רציתי לשאול כי גם הרופאים שבדקו אותי לפני שלוש שנים אמרו שאולי זו יכולה להיות בצקת אבל לא בטוח, אז רציתי לדעת אם אני אמשיך לבנות את השריר, המים\השומן יקבל צורת רגל נורמאלית בסופו של דבר? כמה זמן יכול לקחת לי להיפתטר מהקרסוליים, השומן מעל הברכיים, בצידי הישבן, יש מצב שזוהי באמת בצקת? כי החלקים האלו מאוד רכים ולא קשים כמו בבצקת מתקדמת ואפשר להגיד שחייתי אם זה כל החיים שלי.

שלום אנה,
ליפאדמה או צלוליט עוברת בתורשה מאם לבת.חשובה מאד פעילות גופנית.ניתן לעזור באזור העכוזים עם שאיבת שומן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אני בת 34 מאז ומתמיד היו לי קרסוליים עבים ולאחר עמידה ממשוכת כפות הרגליים מתנפחות מאוד. גובהי 1.70 משקלי 49 ולא אני לא אנורקסית.. עשיתי אקו לב מס' פעמים ויצא תקין, אימי סובלת מקרסולים עבים אני מניחה שזה גנטי ובכל זאת הנושא מציק לי שנים רבות והחלטתי להתייעץ האם רצוי לבצע בדיקות, ואם ן אז אילו? תודה

שלום מורן,
עליך להגיע לבדיקה לצורך שלילת ליפאדמה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום אני גבוההה ומאוד רזה אבל הרופא איבחן אצלי ליפאדמה באזור הקרסוליים וקצת יותר כלפי מעלה.בבוקר הרגליים נראות נהדר אך במהלך היום לאחר עמידה ממושכת הן מתנפחות וכואבות. האם אפשר לעשות ניתוח לשאיבת שומן באזור זה או שזה מסוכן מידי? הבנתי שזה יכול לפגוע לי במע הלימפה ואז אני אהיה בבעיות גדולות יותר...תודה!!!

שלום,
הנפיחות שלך היא רקמה לימפאטית.לא ניתן לשאוב רקמה לימפאטית .כל נסיון של שאיבה עלול להחמיר את המצב.ממליץ להתאים גרביים אלסטיים ולהתמיד בפעילות גופנית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 48 וסובלת מהיקף יריכיים וזרועות גדול בהרבה מהפרופורציות של שאר גופי.לא מדובר בסטיה במשקל הגוף.
העור באזורים אלו נראה בצקתי או כקליפת תפוז.לאיזה התמחות רפואית עלי לפנות ע"מ לאבחן האם יש כשל במערכת הלימפתית בגופי,ואיזו בדיקה עלי לעבור? האם תוכל להמליץ על רופא בקופ"ח מכבי ? תודה

שלום רונית,
מדובר בתופעה שנקראת:צלוליט או ליפאדמה.זוהי חלוקת שומן לא טבעית וללא פרופורציה.ממליץ להתיעץ עם כירורג פלסטקאי לגבי שאיבת שומן באזור ובמקביל לבצע תרגילי ספורט לתמיכה באזורים אלו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אתה לא רשמתה בצקת תורשתי שיש לי במשפחה.
אצלינו, לנשים לאורך 4 דורות יש בצקות ברגלים כמו שאתה מתאר,
האם גם לזה יש טיפול? ? !!!

שלום גילת,
אינני מכיר בצקת תורשתית אלא ליפאדמה תורשתית(שומן ברגליים).הטיפול לשומן הוא דיאטה מלווה לפעילות של הרגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

זה שנים רבות שיש לי רגלים נפוחות בעיקר בחלקן העלוין, זו שנה שאני סובלת מכאבים חזקים, במשך 24 שעות. בלילות כאבים חזקים המדירים שינה. כל הבדיקות תקינות ולאחר ייעוץ עם רופא מומחה לכלי דם אובחנה אצלי ליפאדמה. (תאי שומן מתחת לעור)קיבלתי המלצה ללכת עם גרבי לחץ. האם יש עוד משהו לעשות על מנת להקל ועל מנת שהמצב לא ימשיך להתדרדר. אודה על תגובתך

שלום סיסי,
תרגילים לחזוק שרירי הרגלים ושאיבת שומן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

14 שאלות גולשים בנושא: ליפאדמה

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png