עיניים

שלום,אני בת 31 מעשנת,ולפני שנה שמתי לב שאני רואה נקודה שחורה בעין ימין,עשעתי בדיקת עיניים רגילה,אך לא מצאו כלום.לפני כמה שבועות הבחנתי שאני רואה שני סדקים קטנים מקבילים בעין שמאל,עשעתי שוב בדיקה ושוב לא נמצא שום דבר.הרופא אמר לי שזה בעיה של אנשים מעל גיל 60 כאשר הרשתית נקרעת ונוזל העין נכנס פנימה,או שזה קורה בקרב צעירים עם קוצר ראייה,ולתדהמתו אני לא שייכת לשני המקרים,הראייה שלי 6/6, ועוד יותר מוזר שהוא לא יכל לראות את הנקודות האלה. שאלתי אותו אם יש בדיקה אחרת שיהיה אפשר לגלות מזה והוא אמר שלא..אני מאוד חרדה לגבי הנושא בגלל שהנקודה בעין ימין הולכת וגדלה ורק אני רואה אותה..מה עושים?? בבקשה תעזור לי

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

ברקע אוטם קטן וטרשת עורקים( אני בגיל 60עם כושר טוב ולחץ דם נמוך כל חיי עד לאחרונה)
וכן פגיעה בחוליות הצואר ,שעד לאחרונה רק גרמה להגבלת תנועה של הצואר כבר מספר שנים שבזמן הליכה עם תרמיל גב היה לי לחץ מהצואר ומעלה,
לאחרונה מתחיל לי לחץ בראש ועולה לי לחץ הדם משמעותית בעקבות כל הרמת משקל גם קל מאוד,כך שמבחינת מאמצים פיזים אני מנוטרל,
בבדיקת דופלר קרויטידים,יש הצרות קלה ואין הפרעה לזרימת הדם,אך הבודק ציין שבמידה וההפרעה היא רק בזמן נשיאת משקל ,הבדיקה שלו לא רלוונטית.האורטופד רואה שינויים בחוליות הצואר "אך לא משהו דרמטי"אני חושש שגם בזמן הצילום ,עקב מצב המנוחה לא באה ההפרעה לידי ביטוי,
לחץ הדם התייצב תוך עלייה משמעותית(לא קלינית)מ90/60 ל125/75 ובזמן מאמצים פיזיים עולה עד ל200/100 ואז יש לי לחץ בראש לחץ באוזניים ולחץ בעיניים,הקרדיולוגית טוענת שכבר יש תופעות לואי ,כי ליבי שהיה למרות האוטם בתפוקה מכסימלית וללא פגם,פיתח לאחרונה התעבות קלה של דופן שמאל "אופייני ללחץ דם"
מה המלצתכם

שלום,
ממליץ יעוץ אורטופד גב וצואר וכן מומחה ללחץ דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבא שלי בן 85 ולאחר ניתוח קטרקט בעין שמאל , העורק הראשי שלי העין נסתם ועיבד את הראייה בעין שמאל.עכשיו הוא נמצא במצב של בעין עין ימין יש לו קטרקט כמעט 100% ורופא עיניים לא ממליץ לנתח בגלל סתימות ובעיות רשתית. האם לא ניתן להציל לפחות עין אחת בעזרת ניתוח מעקף של העורק הסתום בעין ?
תודה מראש

שלום קינד עליזה,
לא ניתן לבצע מעקף לעורק חסום ב-100% .ממליץ לקבל אישור לניתוח הקטרקט בעין השניה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בחורה בת 35 שסובלת מקרישיות יתר לפני כשבע שנים ילדתי את בתי הבכורה בסוף חודש שביעי עקב רעלת הריון קשה ונדירה עם עיורון בשתי העיניים למשך כחודש לאחר הריון זה נעשה בירור גנטי בדם ונימצא שאני סובלת מקרישיות יתר והוחלט על דילול דם רק בהריונות, בהריון השני לפני כשנתיים אכן דוללתי בקלקסן וההריון עבר בסדר גמור וללא סיבוכים , לאחר שנה מהלידה ביצעתי בדיקת הדמיה במוח ונימצא או אוטם לקונרי ישן או מרווח מולד כאמור תשובה לא חד משמעית שאלתי היא כיום אני נוטלת אספרין 100 מ"ג ההומטולוג ביקש שיפענחו את התוצאה בודאות כדי שיוכל לדעת אם יש צורך להעביר אותי לקומדין האם אני מכוסה עם אספרין ומה אפשר לעשות אם התשובה של הבדיקה היא לא חד משמעית?

שלום דנה גרון,
עליך להפנות את שאלתך להמטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לפני כ 3 שנים השתמשתי בחלב של תאנים מתחת לעיניים .. השימוש היה כמו שאני מוציאה שערות בשעווה ... נהייה לי סגול ואדום מתחת לעיניים ועד היום יש לי את האודם מתחת לעיניים ... ובנוסף יש לי פגמנציה בעצמות הלחיים שלי .. השאלה שלי האם ניתן להסיר את האודם מתחת לעיניים אשר נוצר לי מחלב התאנים ... ואת הפגמנטציה שיש לי? תודה
זהבה

שלום זהבה,
אנא פני ליעוץ רופא עור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בתי בת 6, לפני כשנה הופיעו כתמים מתחת לעיניים אשר לפי חקירתי באינטרנט מוגדרים כקופרוז.
יש ימים שהכתמים מתכווצים ולפעמים מתרחבים יותר.
האם יש מה לעשות בגיל כזה ו/או טיפול אלטרנטיבי כלשהו? (משחה, שמן אתרי...)
האם יכול להיות שהכתמים נגרמו עקב לחץ של משקפת שחייה?
תודה

שלום רינה,
ממליץ להתיעץ עם רופא עור לילדים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מזה יותר משנה אני(בן 70) מתעורר בלילה ומרגיש שיד שמאל רדומה וכבדה מאד, כולל האצבעות וכמעט לא שולט בה.ביחוד כשגופי מוטה לצד שמאל.
בבדיקת עיניים שגרתית הרופאה התריעה על ורידים דקים וביקשה ליידע את רופאת המשפחה, אף שאמרתי שאנלי נוטל תרופה לדילול שומני וגם אספרין יום יום.
לרופאת המשפחה לא היה מה להציע מלבד הכדורים שאני נוטל קבוע.
איני יודע מה ההשלכות של החמרה במצב.
האם בבדיקה אצלכם אוכל לדעת מה ניתן לעשות כטיפול מונע למקררה קיצון?

שלום אבנר אילני,
ממליץ לבצע דופלקס של עורקי הקרוטיס .במידה והבדיקה פתלוגית הרי מומלצת בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לפני שנה התחלתי לקחת קלקסאן 120 מ"ל. ואושפזתי עקב פקטור 8 מוגבר אם אני ללא טועה 260. אני שוקלת 87 ואני בת 20. מעשנת...
לפני כשבועיים הורידו לי את מינון הקלקסאן לזריקה אחת של שמונים, במקום 2 זריקות של 60. (כמובן בהדרגה).
אך אני מרגישה כאבים בראש, מוזרים. מרגישה הלמות. זה "כאב" של מספר רגעים. ובימים האחרונים אני מרגישה נמלול, או הרדמות של רגל או יד. זה מוזר אבל זה כל פעם בגפה אחרת. כשזה קרה לפני שנה האצבע פשוט הכחילה. עכשיו אין שינויי צבע, מלבד שמידי פעם מתחת לעיניים יש לי צבע ירוק כחול. בבדיקה שנעשתה לי במיון לפני מספר חודשים גילו שיש לי פחמן דו חמצני גבוה (בבדיקת דם של גזים) 58 וחמצן נמוך.
בכל מקרה, אני לא יכולה לדעת אם מה שאני מרגישה נובע מהחרדות שלי, אבל זה עדיין מדאיג כי למשל היום כואבת לי יד שמאל וקצת הרדמות של הרגל.
יש לי שתי שאלות- הראשונה, היא שאם היו שואלים אותי, הייתי עונה שמינון 80 לא מספיק, אבל אני מבינה שחייבים להפסיק עם הקלקסאן בגלל ירידה בסידן שכבר יש לי וסיכונים נוספים שעלולים להתרחש. קומדין אני לא אקח כי משפחתי מתנגדת. אבל אני מודאגת ואינני יודעת אם יש טעם לבקש העלאה במינון.
שאלה שניה, אני עד היום לא מבינה מה יכול לגרום לפקטור 8 לעלות. האם לחץ נפשי? האם גנטיקה? האם תזונה?
תודה רבה רבה מראש.

שלום קרן,
אנא הפני שאלתך להמטולוג -מומחה בעיות קרישה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

מימה זה יכול להופיע יש לצייןצשאני בריאה לא סובלת מכלום לא לוקחת כדורים ומתעמלת בחדר כושר אינטנסיבי מזה למעלה מעשר שנים ספינינג יוגה פילאטיב עיצוב הכל וביום בהיר השבוע קמתי למראה שגלגל העין שלי למעלה הלבן כולו אדום כמו קריש דםתמשהוא חזק ביותר האם מותר לי להתעמל יש לציין שבדקתי לחץ דם ותקיןצוגםצלחץ תת עיני לגיי שתי בעיניים הראה לי לחץ של 14
אז מה הסיבה ואיך להתנהל מעכשיו תודה

שלום,
יש לעבור בירור ליתר לחץ דם באמצעות מכשיר מדידה המודד במשך יממה(הולטר לחץ דם).כמו כן יש לשלול חבלה בעין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 24 ונולדתי עם וריד או נים(אין לי מושג איזהו מביניהם) אשר נימצא על האף שלי בין שני העיניים בצורת קשת. זה מפריע לי מאוד וגם עם איפור אני לא מצליחה להסתיר אותו והוא בצבע כחול. וכאשר אני נוגעת בו אני מרגישה אותו .הייתי רוצה לדעת האם ישנה דרך להעלים אותו או להסירו לגמרי?

שלום לילך,
אנא פני לרופא עור או פלסטיקאי המומחים בטיפולי לייזר עורי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי נים מתחת לעין, בגבול עצם הלחי.
איזה טיפול מומלץ לאיזור זה ומהם אחוזי ההצלחה כשמדובר בנים בודד
אודה לתשובתך
קרן

שלום קרן,
עליך לפנות לרופא עיניים מומחה לפלסטיקה של העפעפיים.המלצתי דר' יסעור-7557111 03
בברכה,
דר' ארנון קורן

40 שאלות גולשים בנושא: עיניים

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png