ניתוח לב

שלום
ידוע לי שבניתוח מעקפים משתמשים בורידים מהרגליים.
האם טיפול באנדו-לייזר ימנע אפשרות זו ?

שלום אלה,
ורידים עם נזק למסתמים אינם מתאימים לניתוח מעקפים בלב בשל הרחבה ודופן דקיקה.לכן סגירת הורידים איננה מהווה בעיה לניתוח.היום גם מקובל להשתמש פחות בורידי הרגלים ולהחליפם בעורקי בית החזה או בעורק הרדיאלי מהיד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום ד"ר ארנון קורן
אני בת 24 וחצי,אני סובלת מהרגל השמאלית יש לי רגל נפוחה וורידים שיוצאים,בעבודה הנוכחית אני עומדת 6 וחצי שעות ובסופו של יום עבודה אני סובלת מכאבים ברגליים..עשיתי בעבר בזמן הצבא בדיקת אולטרסאונד אצל רופא בבית חולים רמב"ם,ולא עשיתי ניתוח בסוף,השאלה שלי מה עדיף לייזר או ניתוח לעשות?והאם זה כדאי בגילי?

שלום רז מחפודה,
במידה ויש להחליט בין ניתוח לבין טיפול בלייזר הרי הטכניקה השניה כמובן יותר מתאימה לבחורה בת 24 שנה.מדובר בטיפול אשר מבוצע דרך חור מחט ,ללא צלקות, בהרדמה מקומית תוך שחרור מידי הביתה. אשמח לראותך במרפאתי לחזור על דופלקס ורידים ולהחליט יחדיו על הטיפול המתאים לך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב. לפני כשנתיים התגלה אצל בעלי, בן 37, סרטן בלב. מאז עבר פעמיים ניתוח לב פתוח והקרנות. ב"ה כיום הגוף שלו נקי ממחלה. לפני מספר שבועות הוא החל להרגיש קשיי נשימה, ונמצא שיש לו קריש בוריד בריאה. הוא לוקח במשך שלושת השבועות האחרונים קלקסן פעמיים ביום, ואנחנו לא רואים שיפור במצבו. נאמר לו על ידי כירוג לב-ריאה שאין עבורו טיפול שיכול לשפר את מצבו.
שאלות:
1. הרופאים שפנינו אליהם עד כה, בגלל ההיסטוריה הרפואית של בעלי, הם בעיקר קרדיאולוגים. האם במקרה זה הרופא ה"מתאים" הינו המטולוג? רופא עם התמחות אחרת?
2. האם יש טיפול שיכול להביא להקלה ולשיפור מצבו של בעלי?
3. האם הימצאותו של קריש דם בריאה מהווה גורם סיכון?
תודה רבה!

שלום רב,
קודם איחולי בריאות לבעלך ולמשפחה, לשאלתך יתכן והוא סובל מיתר לחץ ריאתי הגורם למכלול בעיותיו יהיה עליו לפנות למומחה לאי ספיקת לב , במקרה בבית חולים בלינסון הרופא הוא ד"ר בנגל , לצערי איני מומחה בתחום הנ"ל אך לגבי הקריש בעורקי הריאה ,כרגע הוא מטופל ואין צורך בניתוח להסרתו
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

שלום רב
אבא שלי בן 73 חולה לב שעבר ניתוח לב פתוח לפני 30 שנה וניתוח לב פתוחשני לפני שנתיים, נכון להיום יש לו 2 מסתמים מלאכותיים. וברום השם לאחר ביקורת אצל הקרדיולוג לפני כשבוע. התבשר כי הם פעולים טוב.
הנני פונה אליך בבעיה אחרת לא קלה, שהתגלתה אצלו ברגל אחת לפני הניתוח השני והיא: נפיחות ומראה כמו של בצקת מאחורי הברך, כמו כן קושי בקיפול הרגל , בהליכה, נפיחות בחלק התחתון של הרגל ולעיתים גפ בכף הרגל, כאבים עזים. שאפילו משכחי כאבים חזקים כמו טיפות אופטלגין ואלגוליזין פורטה שקיבל אינם עוזרים.
נכון להיום יש לו כאבים מסוג זה גם ברגל השניה האצבעות בשני כפות הרגליים קרות מאוד.
אבי עבר את כל הבדיקות האפשריות, ביקר אתל רופא כלי דם, שטען כי זה לא בתחופ הטיפול שלו ועליו לגשת לאורטופד.
מאחר וגיסתי עובדת אצל אורטופד מומחה ד"ר שטרקר) בנהריה, לקחה אותו להיבדק, אבי עבר מיפוי עצמות ומהתשובה נמסר לי כי אין מה לעשות יש לו נמק וקסולרי, הדם לא עובר בצורה סדירה דרך הורידים, והטיםול שניתן לו הוא כדור מסוים פעם בשבוע, וטיפות שעליו לשלאוף דרך האף- טיפה ביום. כל הטיפול הינו ל- 3 חודשים.
נכון להיום אבי בטיםפול כבר שבוע. אין שיפור כלל וכלל, הוא סובל מכאיבם עזים ביותר! לא מסוגל אפילו לנהוג ברכבו. בקושי ללכת. ואני ממש חרדה לו ודואגת מאוד כי הוא ממש סובל ובוכה מכאבים כל היום.ולא יודעת לאן ולמי לפנות שאולי קיים טיפול אחר שיכול לעזר לו, ולדעת בוודאות אם תרחיש כזה אכן לא שייך לרופא כלי דם, הרי כל הבעיה היא מעבר של דם דרך כלי הדם וסביר להניח שכל זה כתוצאה מהלב, או מכדורים שהוא לוקח ('קומדין ואספירין).אשמח לקבל תגובתך / עזרתך/ הדרכתך בעניין
המייל שלי : eti_ eli2003@yahoo.com
זו פעם ראשונה שאני נכנסת לפורום, אני מקוה שפנייתי זו תיענה בהקדם ואקבל תשובה :)
בברכה
אתי

שלום אליהו אתי,
יתכן ויש צורך בחידוש הספקת הדם לרגל בכדי למנוע את הכאבים. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אמש הגיע אביה של זוגתי לארץ כעולה (חולה) חדש.
הנ"ל לאחר ניתוח לב, ובמהלך הלילה אושפז בבי"ח בילינסון עקב התקף מתמשך.
להבנתי הוא גם סובל מ כיב טרופי באזור הקרסול.
מה זה? אין אף הסבר עיברי באינטרנט!!!
התוכל להאיר את תאיי מוחי האפורים בנושא?
בתודה מראש ובברכה
א ב י

שלום אבי,
כיב טרופי הינו כיב ורידי או כיב ונוסטטי.בדר"כ איננו כואב נגרם מלחץ ורידי מוגבר ולכן מטופל באגידה אלסטית לצורך הורדת הלחץ הורידי.ישנן גם מדבקות שונות ומשחות מיוחדות להאצת סגירת הפצע.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר שלום רב
בילדותי עברתי צינתור שהסתבך עקב כך קשרו את וריד ימין ברגל לאחר הצינתור עברתי ניתוח לב קוטציה של האורטה לפני חודש אובחן אצלי DVT פקקת ורידים עמוקה בוריד ברגל ימין מאז אני מטופל בקומדין וכמובן עם גרב אלסטית לאורך כל הרגל הנפיחות ירה בצורה דרסטית וכמוכן גם הכאבים כמעט שחלפו. שאלתי היא מתי יחלפו הכאבים בכלל? ומתי הפקקת תפתח והקריש יתמוסס לגמרי הודה לך על תשובתך

שלום משה,
מדובר בתכונה אינדיבידואלית של ספיגה ספונטנית של קריש דם.ניתן לעקוב בבדיקות דופלקס חוזרות ובשיפור קליני של הרגל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
ידוע לי שבניתוח מעקפים משתמשים בורידים מהרגליים.
האם טיפול באנדו-לייזר ימנע אפשרות זו ?

שלום אלה,
ורידים עם נזק למסתמים אינם מתאימים לניתוח מעקפים בלב בשל הרחבה ודופן דקיקה.לכן סגירת הורידים איננה מהווה בעיה לניתוח.היום גם מקובל להשתמש פחות בורידי הרגלים ולהחליפם בעורקי בית החזה או בעורק הרדיאלי מהיד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

כיום עקב כהבים ברגליים הרופה המתפל להחר בידקות שזה אולתרסון ועוד בדיקות הו היחלית שהלי לעבור צינתור הגב אני לא סובלת מיתר לץ דם ואני גם לאו מסוגלת ללכת הרבא השהלה שלי העים אני כן צריחה בצינתור תודה יעל רסולי

שלום יעל רסולי,
לפי שאלתך אני מבין שאת לא מסוגלת ללכת .לפי הבדיקות שעברת קיימת מחלת כלי דם ברגליך.לצורך התיקון חייבים בצינטור.לעיתים בצינטור ניתן לפתוח באמצעות בלון או סטנט.במידה ואת לא שלמה עם ההחלטה אשמח לראותך במרפאתי.תגיעי עם כל הבדיקות שכבר עברת ונוכל יחדיו להחליט על אפשרויות הטיפול. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

סבא שלי עבר ניתוח לב מעקפים וגם ניתוח הדבקת ריאה .
סבי סובל מסוכר ולחץ דם גבוה ביומיים אחרונים הבדקות ברגלים החמירו והתמלאו שלפוחיות שהנוזל יוצא מהם לבד וגם נימי דם מתפוצצים וירידת דם מהרגלים ומהידים הייתי מעוניינת לדעת בעקבות מה זה ואיזה טיפול יש .
תודה לוי קלרה.

שלום קלרה,
הבצקות שמופיעות לאחר ניתוח ובחומרה כזו קשורות לירידה ברמת החלבונים בגוף.בעקבות הניתוח הגוף מאבד בצורה יחסית את החלבונים לצורך ריפוי הפצעים ולצורך ההתגברות על הטראומה הניתוחית.במצב זה של היפואלבומינמיה יוצאים הנוזלים לרקמות ומופיעה הבצקת.הטיפול בהרמת הרגלים,אגידה אלסטית וכמובן תיקון רמת החלבונים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר',
כרגע הגרב (לחץ1) לא עוזרת לכאב.
בבדיקת קרישיות יתר לא נמצא גורם גנטי.
האם אין פתרון יותר טוב מגרב אלסטית, כמו ניתוח לבניית שסתום בוריד, למשל?
חג שמח!

שלום דודי,
מומלץ להחליף לגרב עם לחץ גבוה יותר.בעבר היו נסיונות לתיקון המסתמים בורידי הרגלים אולם הנסיונות כשלו.אין מקום בעולם אשר מתקן מסתמים ברגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני חולת לופוס לאחר ניתוח לב לתקון מסתם ונוצר לי נמק בשלבים ראשונים. מטופלת באילופרוסט שבעבר עזר לי מהר אך הפעם איני רואה שיפור משמעותי האם יכול להיות בגלל שהפעם זה בגלל נתוח הלב? והאם גלקסן יוכל לעזור כי יש לי גם אפלה? בתודה טלי.

שלום טלי,
עליך לבדוק האם קימות חסימות כלי דם ברגל עם הנמק .ממליץ להגיעה לבדיקה לאחר בדיקת עורקים במנוחה ובמאמץ. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

15 שאלות גולשים בנושא: ניתוח לב

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png