top of page

15 שאלות גולשים בנושא: דליות בפות

שלום ד"ר קורן. אני בהריון שלישי, וכבר מהחודש השני הופיעו דליות בשוק ימין ובחודש השלישי הצטרפו גם דליות בפות. בהריון הקודם סבלתי מכך אך לקראת החודש השישי.. גרבתי גרביון והסתדרתי איכשהו. כעת המצב חמור יותר. אני כאובה גם עם הגרביון ואינני מסוגלת להתרחץ/ לצחצח שיניים/ להכין כוס משקה ללא גרב. אני פיזיותרפיסטית ועומדת שעות רבות וסובלת כאבים איומים למרות הגרביון. עוסקת בספורט פעמיים בשבוע ומשתדלת ללכת בנוסף. מה עוד ניתן לעשות? האם לדעתך יש אינדיקציה לשמירת הריון בשל המצב והעיסוק שלי ?

שלום,
הטיפול הוא בתחתון קטן ולוחץ או גרביון קטן ולוחץ.ניתן לטפל רק 3 חודשים לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בשבוע 18 והופיעו לי ורידים ברגלים ובאיבר המין,זה כואב ומפריע. האם יש סיכון בלידה או הפרעה למהלכה? מותר לקיים יחסי מין? ומה יש לעשות כדי להוריד את הכאב והורידים?(במה להשתמש?) תודה ממיקה.

שלום ממיקה,
תוכלי להמשיך את ההריון וגם את יחסי המין.עליך לגרב גרביים אלסטיים עם מכנסון קטן בכדי שיופעל לחץ על ורידי הפות. אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה בכדי לטפל באותם ורידים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב !
יש לי בפות נקודות שחורות שנראות כמו דליות ,האם מוכרת לך תופעה כזו?

שלום קרן,
יתכנו דליות בפות ולעיתים יש לטפל בהן כאשר נגרמים כאבים בקיום יחסי מין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

הנני כשבועיים לאחר לידה, וסובלת מדליות בפות. בחדר מיון נתנו לי אנטיביוטיקה - אוגמנטין, ואין שיפור או הקלה בכאב.
האם ישנה דרך נוספת לטיפול ולהקלה על הכאב?
תודה.

שלום עדי,
ניתן להפסיק את האנטיביוטיקה שאיננה עוזרת במקרים אלו.מומלץ תחתון קטן עם לחץ מקומי ומנוחה עד כמה שאפשר שבועיים לאחר לידה.במידה והממצא לא יחלוף מומלצת בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אני בת 30 ואני בהריון בפעם השלישית בשבוע 28. יצא לי וריד בפות בצד ימין והרופאת נשים הפחידה אותי והסבירה לי שיכול להיות שאצטרך ניתוח קיסרי אם זה יגדל. האם יש קשר בין וריד שם לקיסרי?
מה בדיוק קורה שם במהלך הלידה? זה מסוכן שיתפוצץ או משהו? יש לי עבר עם ורידים ברגליים ולפני כניסתי להריון עברתי דופלקס אך הרופא אמר שאין מה לעשות בנתיים. תודה רבה יפעת

שלום, דליות בפות אינן מהוות אינדקציה חד משמעית לניתוח קיסרי.ממליץ להקשיב לרופא הנשים. בברכה, דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
הנני בחודש תשיעי כעת הריון שני וסובלת מדליות בפות החל מחודש שישי. אני חוששת מאוד מהלידה שהדליות יקרעו במהלכה דבר שאכן אפשרי יש לציןן שאני ספורטאית ועושה כושר כל מהלך ההריון אין לי קילוגרמים מיותרים מעבר להריון.מעולם לא סבלתי מדליות וגם אין עבר כזה במשפחתי. התייעצתי עם הרופא שלי והוא לא התרגש מצד שני קראתי רבות על אפשרות שזה יקרע ואז יש סיכוי לעבור ניתוח. מה אתה מציע לי לעשות?

שלום רויטל,
המלצתי לגריבת גרבים אלסטיים כולל מכנס בתקופת ההריון .אין מקום לדאגה בתקופה זו.לקראת הלידה יחליט הרופא המילד באם קיים סיכון או לא.קרע ורידים בלידה הוא דבר נדיר ביותר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בשבוע 35 ומזה תקופה יש לי דליות בפות.הכאב מתחזק בקיום יחסי מין.האם יחסי מין מחמירים את התופעה? או מסוכנים? האם קרח על האיזור הנפוח יכול לעזור?

שלום יעלי,
לחץ על הוריד הראשי בתוך הבטן על ידי החלק האחורי של הרחם הוא הגורם לתופעה.לאחר הלידה הדליות בפות יעלמו.אין קשר בין יחסי מין להופעת הדליות.יש לשקול גרבים אלסטיים עם מכנסון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר, אני בת 31, הריון שני, סובלת כבר מהחודש הרביעי מדליות בפות, כעת אני בחודש שמיני בקושי מתפקדת, אני לובשת תחתונים צמודים כדי שאוכל ללכת...אני מבינה שלא ניתן לעשות הרבה במהלך ההריון, גרביונים אלסטיים לא עוזרים לבעיה שלי...השאלה היא האם יש מה לעשות לאחר ההריון בכדי שהתופעה לא תחזור על עצמה באותה עוצמה בהריון הבא? אני רוצה יותר משני ילדים...אבל לא אוכל לעבור עוד הריון כזה..
תודה מראש..

שלום אילת,
עליך להגיע לבדיקה באחת ממרפאותי שלשה חודשים לאחר הלידה.שם אבצע לך בעצמי בדיקת דופלקס בכדי לאתר את מקור תלונותיך.לאחר מכן אוכל להמליץ על הטיפול שיאפשר לך לעבור את ההריון הבא בקלות. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בשבוע 30 להריון ולפני מספר ימים שמתי לב לדליות בפות משום שאחת מהן התחילה לדמם ולגרד. האם יש מה לעשות בנדון? האם עלי להגיע לבדיקה?
תודה

שלום,
במהלך ההריון לא מטפלים בדליות אלא 3 חודשים לאחר מכן.הטיפול המומלץ במצב זה הוא הורדת הלחץ הורידי על ידי תחתון קטן ולוחץ או גרבים אלסטיים עם מכנסון לוחץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי גירוד בפות, פתחתי מול המראה את שפתי הפות, וראיתי צבע כחול כהה בצד שמאל של הפות כגודל אחד ס"מ בצורת קו. מה זה? אודה לך על תשובתך למייל שלי .

שלום עמית,
דליות בפות הן ממצא שכיח במיוחד בנשים לאחר לידה.ממליץ בדיקת רופא נשים וטיפול בהמשך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם קיימות איזושהן דרכים להקל על התופעה?
אני רק בשבוע 20 וסובלת כבר כמה שבועות מכאבים שם. בנוסף בשוק השמאלית למטה דליות כואבות שעליהן אני מתגברת בעזרת גרביון אלסטי (שהומלץ בהריון הקודם על ידי רופא כלי דם)
עוד חצי מהדרך לפני ורק עכשיו העובר באמת מתחיל לעלות במשקל. מה ניתן לעשות?

שלום טלי,
גרביון אלסטי לוחץ זוהי הדרך היחידה להתגר על כאבים בזמן ההריון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בשבוע ה-25 להריוני וסובלת מתחילת ההריון מדליות בפות. בשבוע האחרון נוצרו לי דליות מסביב לפי-הטבעת, דבר הגורם לחוסר נוחות ולכאבים עזים. האם יש דרך להקלה על הכאב?
האם יש סיכוי שהדליות יעלמו עוד טרם הלידה? זהו סבל בלתי נסבל.
תודה.

שלום טובית,
הטיפול היחיד בהריון הן גרבים אלסטיות עם מכנסון.3 חודשים לאחר הלידה מומלץ להבדק בדופלקס ולטפל בורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בשבוע 30 ,לפני שבועיים גיליתי שישי משהו לא ברור בשפה השמאלית.
מכוון שבתוך שבועים המצב יחמיר,ניגשתי לרופא(נשים) שאמר שישי לי דליות בפות ,דבר שהוא קיים אצל נשים בהריון.
1.האם ישנו טיפול מקל,כמו משחה או משהו שיכול לעזור לי?
2.אני עושה שיעורי פילאטיס לנשים בהריון בקלטת ביתית,האם זה יכול להזיק או לעזור בכדי לחזק את כל איזור זה?שלא יווצר מצב שיחמיר עוד יותר
3.האם לאחר הלידה זה אמור לעבור?זה ממש מטריד אותי.
4.האם אפשר לקיים יחסי מין רגיל?
5.כמו כן רופא נשים המליץ לגשת לכירורג לנימי דם.
אשמח לתגובתך
תודה
תמי

שלום תמי,
עליך לגרוב גרבים עם מכנסון קטן או תחתונים קטנות שילחצו ויכניסו חזרה את הורידים.ממליץ להגיע לבדיקה 3 חודשים לאחר הלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בשבוע 32 ויש לי דליות בפות, האם זה קשור לכאב בקיום יחסי מין?
והאם יש מה לעשות בשביל שיכאב פחות?

שלום שמי תמר,
הדליות בפות נגרמות מלחץ של הרחם והפרעה בניקוז הורידי .שיפור בניקוז הורידי ישחרר את הלחץ מהורידים ויקל בכאב.עליך למצא את התנוחה בה יש שיפור בדליות ושיפור בכאבים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. לאחר לידה שניה. במהלך ההריןו סבלתי מדליות בפות עד כדי שמירת הריון וחוסר יכולת לתפקד. קראתי כי לאחר ההריון המצב ישתפר. כיום אני כשנה לאחר הלידה, ועדיין סובלת מכאבים חזקים בפות. הכאבים מחמירים בשעת מאמץ, ובמנוחה שלאחריו. "שמועות" אמרו לי כי אין מנוס מניתוח, וכי לא לחשוב על עוד הריון עד שלא אפתור את הבעיה. האם יש אמת בדבר? תודה, שרית

שלום שרית,
את חייבת לעבור דופלקס ורידים במעבדה מיומנת על מנת לזהות את מקור הורידים בפות.יש צורך לטפל בהם עכשו לפני ההריון הבא.טיפול קצר יחסית יכל לשפר לך משמעותית את איכות החיים וגם את האופציה להריון נוסף. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page