top of page

13 שאלות גולשים בנושא: ורידים בהריון

האם גרב האלסטית צריכה להיות מחומר אחר בזמן הריון?
במידה והקרסולים אינם נפוכים, והורידים הינם רק מאחורי הברך האם ניתן להסתפק בגרב ברך באורך של 40 סמ בערך??

שלום ליס חנה,
בשלב זה הגרב שאת מצינת מספיקה בהמשך תזדקקי לגרב באורך מלא.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם ניתן מייד אחרי לידה לעשות טיפול זה?
האם מותר בהנקה? (בגלל הכדורים שאחרי...)
יש לי ורידים מהעקב ועד הירך למעלה...
האם יש בעיה להיכנס שוב להריון?
האם יש סיכון שיחזרו הורידים בהריון הבא?
והאם זה מומלץ יותר מניתוח או לייזר ?
תודה מראש,
נועה.

שלום נועה,
מאחל לך הריון ולידה מוצלחים.ממליץ שתגיעי לבדיקה 3 חודשים לאחר הלידה.בשלב זה נבדוק את הנחיצות שלך לטיפול ולסוג הטיפול.חלק מהנשים לא נזקקות לטיפול כעבור 3 חודשים מהלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר קורן, שלום ןברכה!
אני בנריון חמישי, בת 27 יש לי וורידים רק ברגל ימין ואף במפשעה( גם בצד ימין) אני לובשת גרביים אלסטיות עד לירך. לאחר יחסים יש לי כאבים חזקים בורידים מהמפשעה ומושכים עד לסוף רגל ימין. רציתי לדעת: א. האם מומלץ במקרה כזה ללבוש גרביון ולא גרביים? ב.כאשר אין לי כאבים בוורידים רצוי בכל מקרה ללכת עם הגרביים או שניתן לדלג על לבישתם לפי הכאבים? ג. ברכישת גרביון- מי אמור לקבוע את מידת הלחץ והיכן מומלץ לקנותם?

שלום,
הטיפול לורידים בהריון הן גרביונים (גרבים כולל מכנסון).רק בדר זו ניתן ללחוץ על הדליות במפשעות.לחץ וסוג הגרביים נקבע על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בהריון מס' 4 שבוע 33, יש לי ברגל ימין ורידים בולטים שבמהלך היום כואבים, האם יש סכנה מסוימת? שמעתי על שיטת ההזרקת קצף-האם חייבים לסיים עם לידות?

שלום,
כרגע בהריון לא ניתן לטפל אלא בגרב אלסטית.3 חודשים לאחר ההריון ניתן לטפל.טכניקת הזרקת הקצף איננה הטיפול המועדף עלי. אשמח לראותך במרפאתי לאחר ההריון.שם אבצע בעצמי דופלקס לורידים ונוכל להחליט יחדיו על הטיפול האופטימלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בשבוע 34 להריוני הרביעי. היום גילתי וריד בולט מאוד בפות, לאחר שנגעתי בו קלות לראות מה זה הוא החל לדמם. האם עליי לראות רופא? האם זה מסוכן" האם יש השלכות על הלידה? תודה

שלום הילה,
ורידים בהריון בפות הוא דבר שכיח שלא מהווה בעיה בדרך כלל.הורידים האלה גם לא מהווים אינקציה לניתוח קייסרי.ממליץ להתיעץ עם הגניקולוג המטפל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בת 29 אני בהריון בשבוע34 ויש לי באזור המין ולאורך כל הרגליים ורידים מאוד מאוד בולטים ואני מודאגת מהמראה המפחיד שלהן בנוסף לכאב שהן גורמות לי , השאלה היא שאני מאוד מודאגת ומפחדת מהלידה בגלל הורידים הבולטים והכואבים באזור איבר המיו אני מפחדת שלא אוכל ללחוץ בגללן או שהן יתפוצצו בזמן לחץ וזה יגרום לדימום חזק . אני מאוד מודה אם תעזרו לי ותרגיעו אותי.

שלום mmmmm,
עליך לגרוב בימים אלה גרבים אלסטיים עם מכנסון בכדי שילחץ על הורידים וכך ימנע את הכאבים.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם בסמוך ללידה בכדי להחליט על ניתוח קיסרי או לידה טבעית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בת 35 לקראת לידה שישית.
מאז ההריון הראשון(בגיל 20) אני סובלת מורידים ברגליים כאשר מהריון להריון הורידים מתרבים.
לאחר הלידה הרביעית סבלתי מכאבים עזים במיוחד בורידים, כמו סכינים, אך לא נוצרה דלקת.
לאחר הלידה החמישית שוב סבלתי מאותם כאבים אך הפעם באזור שמאחורי הברך נוצרה אדמומית, הרופאה קבעה שזו דלקת ולקחתי אנטיביוטיקה.עשיתי אז בדיקה כמו אולטרה סאונד לאזור הורידים ונאמר לי שם שהכל בסדר והבעיה רק בורידים החיצוניים.
יש לציין שבמשך ההריון הורידים אומנם היו נראים מפחיד, במיוחד בחלק העליון של הרגל, (מהברך ומעלה)
אך משום מה לא סבלתי כמעט בכלל מכאבים אלא רק אחרי הלידה.
כאמור, כרגע אני לקראת לידה שישית בחודש השמיני, הרגליים עם וורידים גדולים וכחולים בולטים ומעין פקקים כחולים של ורידים. אני לובשת גרביים אלסטיות ומרגישה שזה מקל עלי וקצת מחליק את הגבשושיות. לפעמים ישנם אזורים שכואבים לי יותר, אני משתדלת לשכב עם רגליים למעלה. יש לציין שבגלל בעיה של אי ספיקת צוואר אני בשמירת הריון כבר תקופה ולכן לא יכולה לעסוק בפעילות גופנית כלשהי. ולשאלה - אם האזור הנפוח כואב מה עלי לעשות חוץ מלשכב עם רגליים למעלה ולשים גרביים בזמן שאני לא שוכבת? מתי האזור נהיה מסוכן? רק כאשר הוא אדום וחם?

שלום רוני,
את מקבלת את הטיפול המקסימלי בהריון.עליך להבדק 3 חודשים לאחר הלידה ולפתור את בעית הורידים לקראת ההריון השביעי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 31 , עוד מעט לאחר 5 לידות.
קיים אצלי בברך שמאל מאז ומתמיד ווריד בולט בברך שמאל האחורית .כול הריון הוא מתמלא בנפיחות ובנימים באיזור מתחת .
האם יש טיפול להעלים אותו? אשמח לקבל תשובה ייעוץ וטיפול.
תודה מיכל

שלום מיכל אהרוני,
אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה בכדי לטפל באותו וריד. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם בהריון יש צורך בבדיקה של הורידים? רופאת נשים אמרה לי שממילא בהריון נותנים אותה מידת לחץ בגרביים אלסטיות שלא יהיה לוחץ מדי
תודה מראש

שלום,
ורידים הניתנים על ידי כירורג כלי דם מותאמים בסוג הגרב ,האורך והלחץ.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בשבוע 32 להריון וסובלת מורידים ברגל שמאל + נימים כמו כן המון ורידים באזור המפשעות וגם באבר המין משבוע 22 אני עם גרביים אלסטיות עד הברך ועכשיו הייתי שוב אצל רופא שנתן לי גרביון כולל הבטן אני נמצאת איתו מהקימה בבוקר ועד הלילה .אני מיועדת לניתוח קיסרי בשל שליית פתח בשבוע 38 האם גם אחרי הלידה עליי להתהלך עם הגרביון וכמה זמן אחרי לידה אפשר לפנות לטפל בבעיה ?
שאלה נוספת ,אני עובדת עבודה פקידותית ויושבת על הכיסא כ 6 שעות מה עליי לעשות להקל על הבעיה והאם ניתן לקבל שמירת הריון בשלב זה ?
תודה מראש

שלום,
ממליץ על גרב אלסטית קטנה עם הקימה מהמיטה.במשך הישיבה בעבודה ממליץ על שימוש במכשיר לייטפיט.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב אני בהריון שני בחודש שישי , בהריון הקודם לא סבלתי מבעיות ורידים אך הפעם לצערי כן , אני גורבת גרביים אלסטיות כולל מכנס , שאלתי היא האם יש קשר בין סוג נעלים למצב הורידים (נעלים כבדות יותר, קלות יותר) והאם יש קשר בין מאמץ אפילו הרמת ילד לזמן ממושך לבין מצב הורידים
בברכה
מיכל

שלום מיכל,
הסיבה היחידה להופעת ורידים בולטים בהריון זהו ההריון עצמו.הגורמים להופעת הורידים בהריון הם השינויים ההורמונלים שגופך עובר בתקופה זו וההפרעה בניקוז הורידי שנגרמת כתוצאה מההריון.אין קשר לנעלים או להרמת משאות.המלצתי לבדיקת דופלקס לורידים 3 חודשים לאחר הלידה ובדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן.בהצלחה בלידה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בהריונות שלי (2) סבלתי מאוד מורידים ברגליים, בעיקר באזור המפשעות (שם המכנסון האלסטי לא לוחץ ולכן כמעט ולא עוזר), ילדתי לפני שנה, כרגע אני לא מתכננת הריון נוסף וכרגע הורידים אינם מהווים בעייה (מלבד אסטטית שלא מפריעה לי). האם צריך לעשות בדיקת דופלר/טיפול או שאין טעם עד שלא מתוכנן הריון נוסף?

שלום מיכל,
ממליץ לטפל לפני ההריון הבא ולא להזכר בורידים בהריון עצמו.בצעי דופלקס לורידים ופני לבדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אני בשבוע 14 להריון סובלת מוורידים בעבר עברתי 3 ניתוחים האחרון היה הוצאת הסימפונות ( אני מקווה שאני כותבת את זה נכון) הוורידים שלי מאוד נפוכים ואני חוששת מפקקת וורידים עלי לציין כי אני גורבת גרביים אלסטיות , אך בערב אפילו שאני קמה להתפנות הכל מתנפח מה עלי לעשות ?

שלום גלית קופרשטיין,
עליך לגרב באופן קבוע גרביים אלסטיים.עליך ללדת עם גרביים על הרגלים ולהמשיך בטיפול שבוע נוסף לאחר הלידה.מומלצת בדיקת דופלקס 3 חודשים לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page