top of page

23 שאלות גולשים בנושא: ורידים בידיים

אני מנגן ויש לי וורידים בידיים בצורה מאוד מכוערת וגם על האצבעות...אני צעיר בכדי לעבור טיפול...ממש נער...יש דרך להעלים זאת בצורה אחרת...כמו כן שבולטים הוורידים אצבעותיי מתנפחות,האם זה קשור...כי שמתי לב שכשקר בחוץ אז אצבעותיי נהיות דקות מאוד ובלי וורידים..איך אפשר לשמר את זה?

שלום,
אינני חושב שזו בעיה אלא מבנה אנטומי.בגיל צעיר רצוי לא לגעת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 59 ויש לי ורידים קצת בולטים בכפות הידיים, מה שאופייני לנשים בגילי. האם קיימת משחה שעוזרת לזרימת הדם? או אולי יש לך פתרון אחר? אשמח לתשובה
תודה

שלום ארז רבקה,
בעיקרון ניתן לטפל בורידים בידיים בדיוק באותה דרך בה מטפלים ברגלים.ההמלצה לעשות זאת רק במקרים קיצוניים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר קורן שלום
אני בת 50 ויש לי ורידים בולטים בגב כף היד. אני מעוניינת לקבל מידע לגבי טיפול אפשרי להעלמת הורידים.
תודה מראש
אליסיה

שלום אליסיה שפיגל,
העלמת ורידים ביד נעשת על ידי ניפוח הרקמה סביב הורידים או /ו הזרקות לורידים עצמם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי ורידים בגב יד שביום יום הם לא בולטים (רואים אותפ דרך העור אבל הם לא מתנפחים או בולטים), שמתי לב שכשאני שמה קרם ידים על גב היד הם מתחילים לבלוט , ממה זה נובע?
ועוד שאלה - שמתי לב גם שבזמם האחרון אני מרגישה מעין לחץ כזה באזור גב היד כאילו לחץ על הורידים והא נורא בולטים לאיזה עשר דקות רבע שעה וחוזרים למצבם הרגיל .. ממה זה נובע?
תודה מראש ויום טוב

שלום שם בדוי,
ניתן לטפל בורידים בולטים בידיים באותה דרך בה מטפלים ברגליים.חייבים לבצע בדיקת דופלקס לורידים טרם הטיפול.בידיים ניתן גם להזריק חומר מילוי בין הורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם הורידים בידיים עלולים לחזור אחרי הטיפול, והאם זה כואב אודה לכםאם תענו ,וכמה זה עולה, ואם אפשר לחזור לפעילות לאחר הטיפול

שלום,
טיפול בורידי הידיים נעשה בשני שלבים:צמצום נפח הורידים ומילוי הרקמות סביב הורידים.למחרת הטיפול ניתן לחזור לעבודה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם ניתן להעלים גם ורידים בכפות הידיים?

שלום צ'יקו בתיה,
טכנית ניתן להעלים ורידים בידיים.האינדקציות יותר מחמירות יחסית לורידי הרגלים.שיטות הטיפול דומות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני דנה ואני בת 19, בתקופה האחרונה אני סובלת מכאבים בורידים בידיים, בזרוע וזה מקרין לי כאבים על האצבעות. זה יכול להיות כאב של כמה דקות ויכול להימשך גם חצי שעה. הכאב הוא פנימי. רציתי לדעת למה זה קורה ואם יש דרך לטפל בזה.
בתודה מראש,
דנה

שלום,
ממליץ להשלים בירור בעמוד שידרה צוארי.לדעתי מקור התלונות בצואר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר ארנון שלום רב
כותבת גלית-אני לאחר ניתוח קיסרי כחצי שנה, וכבר מס' חודשים ששמתי לב שיש לי ורידים בולטים בכף היד, חשוב לציין שזה לא היה לפני הלידה
האם יתכן שזה נוצר בעקבות כך שאני מרימה את הילד, וזה יוצר עומס על כף היד
תודה

שלום,
ורידים בידיים יכולים להיות תוצאה של חסימה פרוקסימלית של הורידים בבית החזה .התופעה יכולה לנבוע גם ממאמץ יתר של הרמת התינוק.ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידי הידיים ולהגיע לבדיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לך.
למה בולטים לי הורידים בידיים? כיצד לטפל ולמנוע הקצנה?
כשאנחנו יושבים, רגלינו מקופלות ב90 מעלות. אני מרגיש אז צורך ליישר אותן על כסא. זה מצביע על בעיה? כיצד לטפל?
תודה רבה.

שלום עדו,
ממליץ לבצע בדיקת דופלקס לורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.כמו כן ממליץ על בדיקת EMG לרגליים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לדר קורן שלום
וודאי תיזכור אותי כי רק אתמול ביקרתי במירפאתך בהרצליה .אבל כמו שאמרתי לך שאשכח כמה שאלות כשאגיע הביתה .
אז שאלותי הם ?התחלתי להתאמן בחדר כושרעל אופניים ועל מסלול הליכה האם זה יזיק לי או יועיל ?
ושאלה שניה כמה פעמים אחרי הטיפול בלייזר אבא לביקורת בהרצליה ?
ומשהוא אחרון שלא הראתי לך אתמול זה כפות הידיים שיש לי בהם וורדים בולטים על מה זה מעיד ?והאים יש לזה קשר לאי ספיקה ברגליים?
אודה לך מראש ונתראה בקרוב

שלום אסתר כהן,
תוכלי להמשיך בכל פעילות גופנית רגילה.הביקורת לאחר הטיפול בלייזר היא זכות ולא חובה.אני נוהג להזמין לאחר 1 שבוע,2 שבועות, 1 חודש,3 חודשים ,6 חודשים ושנה.דליות או ורידים בידיים מהווים בעיה אסטתית בלבד.ניתן לטפל בהם אולם האינדקציות שונות.אין קשר בין הורידים בידיים וברגלים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 21 ונוטלת גלולות, כבר 3 שנים אני סובלת מורידים בולטים וכואבים באזור שמאחורי הברך זה ממשיך להחמיר לאחרונה ביקרתי אצל רופא לגבי הזרקות וכשהוא ביצע אולטראסאונד הוא גילה שיש לי וריד גדול נוסף מלידה שיוצא מהוריד המרכזי, הוא טוען כי זה מה שיוצר את הבעיה והסביר לי שיותר מסוכן להזריק במצבי כי הווריד הינו גדול יחסית ומתחבר לוריד ראשי אך ניתן לטפל ביתר זהירות
עד כמה מסוכן טיפול בהזרקות במצב כזה ומה קורה במידה הטיפול משתבש?

שלום 123,
טיפול בהזרקות לורידים בידיים של מומחה בהזרקות זוהי פעולה יחסית בטוחה.אינני חושב שזוהי הטכניקה המומלצת לכל מקרה.אני מעדיף תמיד למצא את הטכניקה היחודית לכל מקרה ומקרה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני עוברת ניתוח בעוד יומיים ברגל להסרת וריד ענק שאני סובלת מזמן..
אך יש לי חשש מהורדים שמופיעים לי בחזה בצבע כחול!!
האם וריד ברגליים יגרום לנזקים בורדים בחזה??? וגם בידיים??

שלום ניבין,
בשל הסמיכות לניתוח אינני רוצה לחוות את דעתי על ניתוח להסרת וריד ברגל.אין קשר בין ורידים בידיים לורידים בחזה.בשני המקרים האחרונים ניתן לטפל בהזרקות.בהצלחה בניתוח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
הנני בת 27, מזה כחודשיים סובלת מנימול בכל הצד השמאלי של הגוף (כולל חלק מהפנים), כאבים בבטן התחתונה ובחזה. בעקבות כך אושפזתי לכשבועיים בבי"ח (השתחררתי לפני כשבועיים).
במהלך האשפוז בוצעה בדיקת CT ריאות (יצא תקין) ובדיקת דופלקס ורידי הגפיים התחתונים וזאת עקב חשד ל DVT עקב D DIMER גבוה מאוד וחריג(1117 בבדיקה הראשונה ו-1141 בבדיקה השניה).
בדופלקס לא נמצא טרומבוס במערכת הורידית העמוקה. כמו כן ביצעתי MRI למוח (יצא תקין) ולעמוד השדרה (ממתינה עדיין לפענוח) בכדי לשלול מחלה דמיאנילטיבית. הופניתי להמטולוג להמשך בדיקת קרישיות יתר (טרם בוצע). אני מרגישה שכאילו משהו עוצר את זרימת הדם שלי. מה גם שעם הופעת הנימול שמתי לב לשינוי בוורידים בידיים אשר נהיו יותר נפוחים (בהשוואה ליד ימין). אני מתקשה בהזזת הגפיים והסימפטומים רק הולכים ומחמירים (קושי בהזזת האצבעות ביד שמאל והיד נהייתה כחולה היום בפעם הראשונה מאז הסימפטומים החלו)
לאחר שהלאתי אותך בכל הפרטים האלו, האם ייתכן כי אכן מדובר בקריש דם ולא בנזק עצבי? האם ייתכן כי קריש הדם מסתובב לו במקום אחר בגוף ולאו דווקא בריאות או בוורידים העמוקים ברגליים?
לתשובתך אודה.

שלום הדר,
האם בוצע CTA והאם קיבלת תשובה לגבי SVC ?
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני רזה ובזמן שאני שמה את הידיים למטה הורידים בולטים ואם הם למעלה הם נעלמים האם זה טבעי בגלל הדם מסתובב

שלום שירין,
לשמחתך אין לך שומן שיכסה את הורידים.במקרים קיצוניים ניתן לטפל גם בורידי הידיים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בת 45 וסובלת מפיברומיאלגיה כאבים בכפות יידים עבדתי קצת במשק בית והיו לי כאבים ביידים חשבתי שזה דלקת אבל כתוצאה מהמאמץ בעבודה נוספו לי ורידים מכוערים בכף היד יותר וזה מבגר מאד ואני שואלת מה אפשר לעשות ואם יש טיפול טבעי לכך ואם אין ברירה וחייב ניתוח ומה הסיכונים ובאיזה שיטות הכי קל להעלים את הורידים ואם יש לזה בכלל טיפול והאם הם חוזרים אני יודעת שבאחד מההריונות שלי הייתי במעקב כי כי היה לי חשד לאי ספיקה ורידית ברגל והיו עושים לי הרבה אולטראסנד לרגל בבדיקות דם ראו את זה שהפליטיטיס היה לא תקין ויש לי גם ברגליים ורידים אבל הכי דחוף לי בידיים ומקשת לדעת את כל התשובות תודה רבה אפשר טלפון 0527135077 תודה שולי

שלום שולמית ש,
ניתן לטפל בורידי הידיים באותן טכניקות בהן מטפלים ברגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היתה לי תמיד נטיה לורידים בולטים בידיים. כיום אני בת 67 והורידים בידיים מפריעים לי מבחינה אסתטית. אני מתביישת ללבוש חולצה עם שרוול קצר. האם נתן לטפל בכך?

שלום,
ניתן לטפל בשילוב של שתי שיטות:מילוי בין הורידים והקטנת הורידים עצמם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אימי סובלת מכאבים בידיים לאחרונה.זה החל מגרד ועבר לכאב וורידים נפוחים בכפות הידיים-גב כף היד. מה הסיבה ומה עליה לעשות

שלום,
אימך זקוקה לבדיקת דופלקס לורידי הידיים ולאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן.
אני סובלת מורידים בולטים בידיים (הסיבה גנטית) ולאחר פגישה עם מומחה לכלי דם בקופ"ח נאמר לי כי לא נין להעלים את הורידים

שלום שיר,
הטיפול בורידי הידיים מומלץ רק במקרים קיצוניים.ניתן לטפל בהזרקות או בלייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני נוטה להתעלף אחרי ריצות ממשכות או בבדיקת דם..ולפני שזה קורה אני יכולה להרגיש כאב בורידים בידיים(במקום המרפק-איפה שעושים את הדקירה)פסיכולוגי או שווה בדיקה?

שלום,
אינני חושב שמדובר בבעיה אמיתית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אבא שלי חלה במחלת הסרטן לפני כחצי שנה וכתוצאה מהטיפולים הכימוטרפים נעלמו לו הורידים בידיים.
האם בתום הטיפולים הכימוטרפים עלולים הורידים לחזור?

שלום ליאת,
טיפול כימי בתוך הורידים יכול לפגוע בהם.מסיבה זו מתקינים פורטקאט דרכו מזריקים את הכימוטרפיה.ככל שאביך יתרחק ממועד הכימוטרפיה הורידים יחזרו לידיו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

רציתי לדעת האם אפשר להיפטר לגמרי או להעלים ורידים בולטים מאוד בידיים ?? וכן כמה עולה פגישת יעוץ אצלך ??
תודה והמשך יום נעים
ורד

שלום ורד לורי,
ניתן בהחלט להפטר מהורידים בידיים.פגישת יעוץ לחברי כללית מושלם -100 ש"ח ולחברי שאר הקופות -800 ש"ח. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם יש קשר בין נפח שריר לבין הופעת וירידים בולטים בידיים?
אם לא מדוע הם יוצאים והאם אפשר להעלימם

שלום בר ב,
ורידים בידיים בולטים לאחר אימון גופני ,ירידה בנמשקל והגדלת מסת השרירים.אין צורך לטפל בורידים אלו
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב ,
אני בת 35 ולפעמים הורידים בידיים שאינם בולטים בדרך כלל מתנפחים בדרך כלל וריד אחד בכל פעם ונורא כואבים למשך דקה או שניים ואז הכאב חולף ןהוריד חוזר למצבו הרגיל שהוא נראה דרך העור אך לא נפוח.
מה זה אומר?
(ברצוני להוסיף שאני סובלת ממשקל עודף

שלום אילה,
תופעה לא מוכרת לי.חיבים לראות בכדי להבין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page