top of page

23 שאלות גולשים בנושא: ורידים נפוחים

שלום רב
אימי סובלת מכאבים בידיים לאחרונה.זה החל מגרד ועבר לכאב וורידים נפוחים בכפות הידיים-גב כף היד. מה הסיבה ומה עליה לעשות

שלום,
אימך זקוקה לבדיקת דופלקס לורידי הידיים ולאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אבי בן 55 רגלו השמאלית נפוחה מאד לעומת הרגל השניה ויש עליה כתמים כמו שיטפי דם ויש גם כמה ורידים נפוחים
האם מדובר באיזו שהיא מחלת כלי דם והאם זה מסוכן
אשמח לתשובה חג שמח

שלום מנשה,
אביך זקוק לבדיקת דופלקס ורידים ובדיקת כירורג כלי דם בהמשך. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת מאוד מורידים נפוחים בשתי רגלי ופה ושם בליטות בצורת ענבים,ולאחרונה רגל אחת התנפחה ואדומה.אני מאוד מודאגת,כיבעבר היתה לי טרומבוזה וסחיף.
מה לעשות?

שלום אילנה,
מתאורך את סובלת מורידים מוזנחים ומסיבוכים שקשורים לורידים ממליץ להתיעץ בהקדם עם כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי כבן 70 סובל מורידים נפוחים וכחולים ברגלים. הוא אושפז בבית החולים כיוון שהיה לו חום וצמרמורות. בבי"ח נאמר לנו שיש לו זיהום וכן צלוליטיס.
איך ניתן לטפל בעניין ולמי צריך לפנות?
תודה.

שלום ריטה,
לדעתי אביך סובל משושנה או אריספלס ללא קשר לורידים.חייבים למצא את הסיבה לשושנה.בתום הטיפול האנטיביוטי ולאחר קבלת רגיעה ,אני ממליץ על דופלקס לורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב לד"ר קורן!
שמי אירינה, מתגוררת בבאר שבע, בת 24. אני עובדת בתור מטפלת בקשישים, הרבה הולכת ביום ומבצעת עבודות פיזיות.
סובלת כבר כמה שנים מורידים נפוחים וכאבים ברגליים. אצלי במשפחה תורשה של בעיות כלי דם. נבדקתי בקופת חולים כללית משלימה , רופא אמר שיש לי אי ספיקה בהרבה ורידים. הוא הציע לי טיפול של הזרקת קצף. כאשר ביקרתי את אתר שלך קראתי שהשיטה הזאת יותר מתאימה לכלי דם קטנים,לנימים ואתה ממליץ על שיטת הלייזר.
מבקשת המלצתחה לאיזו מרפאה יותר מתאים במקרה שלי לפנות? למרפאה שברמת גן או למרפאה שבהרצליה? אני חברת בקופת חולים כללית.
תודה רבה מראש!
בכבוד רב,
אירינה

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי.אין הבדל בין הרצליה לרמת גן ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאחר בדיקת דם שביצעתי בשנה שעברה, נאמר לי כי יש לי נטייה לקרישיות יתר. בזמן עמידה ממושכת מתנפחות לי כפות הרגליים והורידים מתנפחים ובולטים מאוד. לאחרונה הופיעו בצקות ברגליים, באיזור הקרסול ומעלה. תופעה זו גורמת גם לכאבים. לפעמים גם הזרועות מתנפחות והורידים בולטים גם בכף היד. האם יש קשר בין בצקת לזרימת הדם? מה גורם לתופעה זו?
תודה.

שלום גל,
מדובר בהפרעה בניקוז הורידי.יתכן שזה על רקע חסימות ורידיות כרוניות כתוצאה מהקרישיות יתר.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם בהקדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
בימים חמים ולחים ובעיקר לאחר מתח נפשי אני סובל מכאבים עזים ברגליים מהברכיים למטה במשך כל הלילה.
יש לי ורידים נפוחים ברגל אחת אך הכאבים הם בשתיהן.
תודה
בני

שלום בני מורן,
אינני חושב שיש קשר בין כאבי הרגלים לורידים.בלי כל קשר מומלץ לטפל בורידים הבולטים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 33 בשבוע ה-20 להריון. לפני מס' ימים הופיעה לי נפיחות באזור הפות בשפתיים בצד ימין. הנפיחות מלווה בכאבים. מה אפשר לעשות על מנת להקל על הכאביםולהוריד את הנפיחות? אני יודעת שמדובר בורידים נפוחים סבלתי מזה בהריון הקודם אבל רק בחודש התשיעי ולא בחודש כזה מוקדם. האם זה הגיוני שיופיע בשבוע 20? תודה מירב

שלום מירב,
עליך לגרוב גרבים אלסטיים עם מכנסון.מומלץ לטפל בורידים כולל באזור הפוט בין ההריונות ולא להזכר בהריון עצמו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני בהריון שישי בשבוע . סובלת מורידים נפוחים וכואבים מאז ההריון השלישי עם הקלה בין ההריונות. הפעם הורידים בולטים מהשוק עד למפשעה ומכאיבים מאוד. ללא שימוש בגרביים אלסטיות. רופא הנשים המליץ על גרביונים אלסטיות. באיזה מצב יש להתחיל עם נוגדי קרישה? לא ידוע על הסטוריה משפחתית של DVT, אל אימי סבלה מאוד גם מורידים. תודה!

שלום,
טיפול ראשוני הם גרביים אלסטיים.לפי המצב יש לשקול תוספת זריקות קלקסן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מזה זמן רב יש לי מס' ורידים נפוחים שיוצאו ברגלים , בחודש האחרון יש לי כאבים חזקים ברגלים כולל אודם ליד מס' ורידים , יש הרגשה שהמקום קשה , הרופאה נתנה לי אוגמנטיןואספירין והפסיקה את הגלולות נגד הריון
האם אלו התסמינים של פקקת ?
האם זה הטיפול הנכון ואיך ניתן להמשיך הטיפול
תודה

שלום יהודית שחר,
הסימנים מתאימים לפקקת שטחית.הטיפול הינו אגידה אלסטית,הליכה מרובה וטיפול אנטיאינפלמטורי.לעיתים יש צורך בפתיחה וניקוז.אין צורך במתן אנטיביוטיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בשתי הרגליים ישלי ורידים נפוחים. אחרי שכיבה ממושכת בבית חולים, עקב ניתוח, התנפחו הרגלים. איך אפשר לטפל בזה?

שלום משה אלון,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידים ולאחריה ניתן להמליץ על הטיפול האופטימלי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. אבי בן ה 58 סובל כ 12 שנים מוורידים נפוחים וכואבים לאחר מאמץ או עמידה ממושכת, לאחרונה הוא עבר בדיקת דופלר ותוצאותיה: "רגל ימין - ישנה אי ספיקה בספנה הארוכה עד גובה שליש עליון של הירך. באיזור החיבור סעיף אחורי עם אי ספיקה.
רגל שמאל - ספנה ארוכה עם אי ספיקה קשה לאורך ובסעיפים ורידים בשוק." ולשאלתי - מה הפתרונות המוצעים לבעייתו של אבי?
לתשובתך אודה מאד.

שלום מוריה,
המלצתי לניתוח אנדולייזר בשילוב עם מיניפלבקטומיה.ההחלטה המדויקת רק לאחר בדיקה שלי עם דופלקס. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, ד"ר קורן.
אני בת 19, במישקל תקין, הולכת לפחות חצי שעה ביום, בלי נטיות תורשתיות לבעיות ורידים (אימי עברה 2 לידות ורגליה במצב מצויין), ואם זאת בחודשים האחרונים רגלי התמלאו ורידים נפוחים.
זה לא גורם לכאב, אבל מפריע לי אסטתית.
הורידים מתחילים לבלוט במיוחד בימים בהם הלכתי הרבה.
האם התנפחותם יכולה להיות קשורה לנטיית כדורי הריון? ואם כן האם עלי להפסיק את נטילתם או פשוט לנסות לקחת כדור אחר?
האם יש דרך למנוע את התנפחותם הגוברת, ולהתחיל ללבוש גרביים אלסטיות?
כדאי לי לעבור טיפול כלשהו כרגע או כעבור כמה שנים כשהבעיה תהיה חמורה יותר?
בתודה וכבוד רב
נלי

שלום נלי,
הורידים ברגלים קשורים לנטיה גנטית,שינויים הורמונלים שגופך עובר(כולל הגלולות שאת נוטלת ) ולעיתים נזק במסתמי הורידים.עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם בכדי להמליץ על הטיפול ואמצעי המניעה להופעת הורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר קורן שלום!
אני בהריון חמישי סובלת מוורידים מאוד נפוחים וכואבים וזאת לאחר שעברתי ניתוח סטריפנינג עקב אי ספיקה וורידית קשה אני מזריקה קלקסן 40 מ"ג מאחר שהתברר לי שאני הטרוזיגוטית לפקטור 2 ולMTHFR הברור נעשה לאחר אירוע DVT במערכת שטחית שהיתה לי במפסעה וברגל לאחר לידה רביעית השאלה היאא. מה עלי לעשות האם ללבוש גרב אלסטית למשך כל ההריון ובזה נגמר הסיפור או שעלי ללכת לרופא כלי דם האם יש משהו שהוא יכול לבדוק או לעזור במהלך ההריון או שאני יחכה לטפל בזה לאחר הלידה ב.האם קלקסן 40 מ"ג מספיק למשקל גוף 73 ג.הגניקולוג אמר לי לקחת קלקסן עד סוף ההריון ולא תהיה שום בעיה לקחת אפידורל האם זה נכון או שכמו ששמעתי שהחיבור של קלקסן ואפידורל יכול להוות סיכון ? אני מאוד מקווה שתענה לי בתודה מראש שירן

שלום שירן,
עליך להמשיך טיפול בקלקסן לכל אורך ההריון ולהפסיק את הזריקות עם תחילת הצירים.בדרך זו לא תהיה כל בעיה עם האפידורל.3 חודשים לאחר הלידה אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 27 לאחר לידות עם ורידים נפוחים ובולטים (ומכאיבים). רציתי לדעת מה היתרון של טיפול בלייזר על טיפול בהזרקת קצף, באיזה שיטה- ההחלמה מהירה יותר ומה מומלץ?

שלום חן,
טיפול באנדולייזר הינו טיפול חד פעמי שנמשך כשעה ובהרדמה מקומית.הצלחה ניתוחית כ-98% עם חזרה מידית לפעילות רגילה.הפעולה אסטתית ללא צלקות כלל וללא כתמים.הטיפול בהזרקות קצף מתאים לחולים בהם לא ניתן לטפל באנדולייזר כאשר האינדקציה העיקרית הינה ספנה מפותלת מאד.הטיפול בהזרקות נמשך מספר חודשים.מלווה בכאבים ולעיתים משאיר פגמנטציות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני סובלת כבר מעל חצי שנה מכאבים בידיים ומורידים נפוחים מהאצבעות ביד לאורך הכתף
בנוסף גם יש לי נימול בידיים
לאיזה רופא עלי לפנות
יש לנו במשפחה גנטיקה של קרישיות יתר
איזה בדיקה עלי לעשות כדי לשלול בעיה

שלום דנה,
עליך לעבור דופלקס לורידי הידיים.החשד הוא לפקקת ורידים ביד והתפתחות מערכת מעקפים תת עורית.עליך לעבור בירור קרישיות יתר עלידי המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ועשיתי גם לא מזמן דופלר ויצא תקין אבל עשו לי רק מפנים הרגלים כלומר מהמפשעה הפנימית כלפי מעלה והבעיה לפי דעתי היא דווקא ברגל החיצונית שם אני רואה יותר נפיחות ברגל שמאל זאתי שטופלה לפני 5 שנים בזריקות והקצפה והיתה הבעייתית .. ונימים כרגע..האם בדרכ מבצעים דופלר גם בחיצוני של הרגל או רק בפנימי ?? אני בת 26 בריאה ברוך ה' תודה מראש קארין

שלום שלום רב,
בדיקת דופלקס לורידים כוללת בדיקת 4 צדדים בכל רגל.חלק קדמי ,אחורי ,פנימי וחיצוני.לפני כך טיפול חייבים בדיקת דופלקס יסודית. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם כללית מושלם מכסה טיפול בכלי דם אצלכם בקצף/ליזר?
אם לא, אעשה ביטוח נוסף. בדף ההרשמה של הביטוח שואלים האם אתה סובל ממחלת כלי דם? האם ורידים נפוחים נחשבים למחלה בכלי דם?

שלום ציפי,
ביטוח כללית מושלם מכסה חלק קטן בלבד מההוצאה.חסימות עורקים וכל הסיבוכים הקשורים נחשבים למחלת כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

זהו הריוני השני ובשבוע 26 הופיעו ורידים נפוחים באזור הפות מלווים בכאבים עזים לאחר מאמץ והליכה מרובה. מה ניתן לעשות על מנת להקל על הכאב? האם ניתן לבצע לידה וגינלית ללא כל סיכון? האם זה יימשך עד סוף ההריון? האם בלידה הבאה זה יופיע שוב? האם מומלץ לצאת לחופשת מחלה מיכוון שאני עובדת עבודה שמצריכה עמידה ממושכת ומאמץ פיזי? אודה על תשובתכם

שלום לירז,
עליך לגרב מכנסון מחובר לגרב אלסטית.לאחר הלידה מומלצת בדיקת כירורג כלי דם וטיפול בורידים.אינני רואה סיבה לחופש מחלה.נסי את הגרביון עם הגרבים. אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אני בהריון שבוע 30 ויש לי תופעה מוזרה באיבר המין. לפי הסימפטומים זה לא נראה שזה דליות אך בכל זאת.
בשפתיים החיצוניות של הפות יש לי עיגולים אדומים כאלה כדוריים ולפעמים הם גם מדממים.
מה זה יכול להיות??

שלום ורד,
מדובר בתופעה מוכרת בהריון.אלו ורידים נפוחים באיבר המין.התופעה חולפת בדרך כלל לאחר ההריון ולעיתים יש לטפל.בשלב זה ממליץ על תחתון קטן ולוחץ. אשמח לראותך במרפאתי 3 חודשים לאחר הלידה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 35, הריון שני, שבוע 29. מזה כחודשיים סובלת מורידים נפוחים וכאבים בשוק רגל שמאל, בהמלצת רופא לבשתי גרביים אלסטיות עד מעל הברך. לאחרונה החלו להופיע ורידים נפוחים בירך ובשפתיים בפות שמאל, ובהמלצת רופא עברתי ללבוש גרביים אלסטיות שלמות עד מעל הבטן. הגרביים כן מקלות את הכאבים, אך לא מונעות התפשטות הופעת ורידים במקומות חדשים ברגל. הלידה הקודמת היתה לידה רגילה. האם יש ללבוש בנוסף גם מכנסונים? האם נכון לבקש לעבור ניתוח קיסרי על מנת להמנע מהתפוצצות כלי דם בפות במהלך לידה רגילה? תודה מראש, שרון

שלום שרון,
עד הלידה מומלץ שתגרבי גרבים אלסטיים עם מכנסונים.לאחר הלידה תמשיכי עימם מספר שבועות נוספים.עד ל-3 חודשים לאחר הלידה רוב הורידים יעלמו.ממליץ להגיע לבדיקה בשלב זה ,לאבחן את הפתלוגיה שאכן נוצרה בהריון ולטפל בה.אין טעם לביקורת קודמת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 33, כעת בהריון תשיעי בחודש שלישי, תמיד סבלתי מורידים נפוחים ובולטים לאורך הרגלים אך ללא סיבוכים. לאחר הלידה האחרונה היתה אצלי דלקת ורידים קצרה -יומיים- באמצע רגל ימין - (דוקא במקום שלא נראית התרחבות ורידים)ולאחר טיפול חיצוני עם ג'ל ונורוטון -עברה.
כעת אני מרגישה באותו מקום ממש כאבים
אף שלא רואים שום דבר. מה כדאי לעשות כדי שלא תתפתח דלקת? אם תחמיר הדלקת, איזה סוג טיפול נדרש בהתחשב בהריון?

שלום צ' ג',
חובה עליך לגרוב גרב אלסטית באופן קבוע במשך ההריון.שלשה חודשים לאחר הלידה עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 25 יש לי 3 ילדים קטנים
אני רוב היום בעמידה וכל היום מלווה בכאבים בכפות הרגליים
יש לציין שאני גם כל היום מנקה אז זה הכל ביחד
שמתי לב שבזמן האחרון יש המון נימים ביריכיים יש לי עור שקוף אז אני גם רואה את הוורידים הם לא נפוחים אבל אני מפחדת שבמשך הזמן בם יתנפחו אני חייבת לציין שאמא שלי יש לה וורידים נפוחים בכל הרגליים ואני מפחדת ליהיות כמוה מה לדעתך אני אמורה לעשות
אני קצת בלחץ

שלום עינבל אהרון,
עליך לעבור דופלקס ורידים בהמשך להבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page