top of page

101 שאלות גולשים בנושא: כאבי רגליים

בת 31 נשואה +2 ילדים .בשבועות האחרונים קשה לי לעמוד או ללכת לזמן ממושך, מיד מתחילים כאבי רגליים. כמו כן הורידים בולים יותר באיזור הכואב. מה כדאי לעשות? האם יש צורך בבדיקות רפואיות

שלום חלי,
עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם לאחר ביצוע דופלקס לורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאימי דינה בת 71 יש כאבי רגליים שנובעים כנראה מכך שנפגעו לה העצבים ברגליים (כך נאמר לה לפני כ 10 שנים ע"י רופא). אציין שאימי היא חולת לב,סוכר ויש לה בריחת סידן והיא לא אישה בריאה. שאלתי היא האם ישנו טיפול אשר ימנע או יפחית את הכאבים ברגליים כי בזמן האחרון מצבה החמיר?

שלום,
ממליץ להגיע לבדיקת נאורולוג מומחה בנאורופטיה סוכרתית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה,
מזה כחודשיים יש לי ברגליים , בעיקר ברגל ימין, כאבים עזים שבעטיים איני יכול ללכת ולעמוד.בדיקות הדם שעשיתי הן תקינות,אך הרופא האורטופד משער שזו בעיית כלי דם.
אודה לכבודו אם יוכל לפרט ולייעץ לי מה עושים ?
בברכה,
משה,

שלום משה,
עליך לפנות למעבדה לבדיקת מחלות כלי דם ולערוך בדיקת עורקי הרגלים במנוחה ומאמץ.לאחר מכן עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

תודה על העדכון במייל לגבי הטכנולוגיה החדשה. האם מדובר בתיקון אסטטי בלבד או שטיפול זה יפסיק את הכאבים והעייפות ברגליים?
הפלבולוגית שלי אמרה שאצטרך ללכת עם גרביים אלסטיות לתמיד וכן ליטול ויטמין E. היא חשבה שאין לעשות הזרקות במקרה שלי. האם יש טעם לבדוק את נושא גלי הרדיו במקרה זה?

שלום,
מדובר בטיפול אסטתי בלבד אשר איננו פותר בעיה של כאבי רגליים.במצב של כאבי רגליים יש לשלול הפרעה בורידים הפנימיים.מומלץ לעבור בדיקת דופלקס לורידים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום קוראים לי דנה ואני בת 17 עוד מעט, בזמן האחרון יש לי כאבי רגליים שהולכים ובאים יש לי גם תחושות קור ברגליים, וכשהרגליים שלי נחספות למים קרים הכאב מתחיל עוד יותר לכאוב. יש לי עקמת בגב יכול להיות שזה בגלל זה?
בנוסף לכך מזמן לא עסקתי בפעיליות של ספורט מומלץ לי לעסוק?
תודה רבה מראש על התשובה.

שלום דנה מסיקה,
עליך לעבור בדיקת פוטופלטיסמוגרפיה לאצבעות הרגלים בכדי לברר את סיבת הקור בכפות הרגלים .בו זמנית המלצתי להמשך פעילות גופנית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני מאוד סובלת בכאבי רגליים אם זה בורידים ואם זה בדליות הרגליים רצית לדעת כמה יעלה הטיפול והאם אני צריכה ללכת בגרביים
בברכה

שלום יהודית מנגן,
בכדי לענות על שאלותיך את צריכה לעבור דופלקס ורידים אשר יתן לנו מידע על היקף הבעיה.רק לאחר מכן אוכל להמליץ על הטיפול הנכון ולנקוט במחיר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאמא שלי יש בכל הרגליים ורידים ממש מופשט!!
יש לה כאבי רגליים ממש חזקים
והיא צריכה טיפול דחוף!!!!
וכמה אחוז הצלחה...?
אני מחפשת מנתח איפה עושים?
זה פרטי או דרך בית חולים
אני מחכה לכם
תודה רבה

שלום ג'סיקה,
ראשית יש לבצע דופלקס לורידים בכדי להבין את הגורם לורידים ולכאבים.לאחר מכן ניתן להמליץ על הטיפול האופטימלי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב !!!
הינני בן 36 לפני כשחוש שנים החלו להופיע לי ברגליים בחלקים הפנימיים של הרגליים ובחלק העליון של כפות הרגליים סימנים של נימי דם בגוון כהה אשר החלו ההתפשט מעלה ביצעתי בדיקת סונר דופלר והתוצאות הראו שבסגמנט פמורו פופליטאלי הזרימה ספונטנית עם תנודות הנשימה תמט תקין בלחץ מקומי והגברת זרימה בלחץ דיסטלי אין עדות ל-d.v.t ללא אי ספיקה עמוקה ספנה קצרה תקינה ברגל שמאלישנה אי ספיקה בספנה הארוכה וברגל ימין ספנה ארוכה ללא אי ספיקה. כתוצאה מכך כמו שציינתי ישנם שינויים בגוון העור ולאחרונה החלו כאבי רגליים לציין שהטיפול שקיבלתי מהרופא אחרי הבדיקה היא גרביים אלסטיות אבקש תשובתך לנדון ועל מה הינך ממליץ הינני חבר קופ"ח כללית וברשותי ביטוח מושלם .
אודה על הקשבתך המלצתך ויעוצך בנדון
בתודה מראש- מיקה דניאל-

שלום מיקה דניאל,
ברגל שמאל קימת אי ספיקה בספנה הארוכה אשר יכולה לגרום לכאבים ברגל ולשינוי בפגמנטציה של הרגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעלי עומד לעבור צינטור עקב אי זרימה תקינה של גם לרגליים. הוא בריא בדרךכלל עם רמת סוכר
של 132 לאחרונה. הבעיה התעוררה עקב כאבי רגליים בהליכה למרחקים קצרים. אנא ספר לי
האם בצינטור ניתן לפתוח סתימה בעורקי הרגליים?
תודה
ציפי

שלום זומרפרוינד ציפי,
צינטור לרגלים זוהי פעולה חודרנית ואבחנתית.לעיתים ניתן לטפל בצינטור כאשר אין הפרעה טכנית וההצרות קצרה.בכל מקרה תמיד עדיף להמנע מצינטור ולהשתדל לשפר את מצב הרגלים בהליכה מרובה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי הינו חולה סכרת בן 72 מזה 20 שנה. בן הייתר סובל מאי ספיקת לב.
לחץ דם גבוה, תפקודי כליות 50% .
בעיות ברשתית העין. כאבי רגליים ובכפות הרגליים חום תמידי. לפני כשנה התחיל לדמם (מתן שתן דמי) .
בתקופה די ארוכה עד למצב של גושים וחסימות ובעקבות כך הייתה אנמיה חריפה שנזקק לקבלת מס מנות דם. בבדיקות בתל השומר אובחן כגידול בשלפוחית השתן, ע"י ניתוח של צריבה בגידול מס פעמים ולקיחת באופסיה , נמצא כי ב MRI כי הגידול הגיע לממדים די גדולים והאלטרנטיבה הייתה לכרות את שלפוחית השתן. מאחר והיה להם ספקות בעניין גרורות שנשלחות מכיס השתן לאזור אחר בגוף(למרות ש CT חזה אובחן כנקי מגרורות) הוחלט לתת לו טיפול כמותרפי (כ- 4 מחזורים) ורק לאחר מכן לכרות את שלפוחית השתן. (כיום צריך לסיים את הטיפול האחרון). אציין כי הוא נוטל תרופות :
סכרת-נובונורם
לחץ דם-קדקס,אטאקנד,נורווסק,פוסיד
שומנים בדם-סימבסטאטין
שאלותי הם:
מדוע צריך 4 סוגים של כדורים ללחץ דם? האם ניתן לצפות את המצב הבלתי הפיך שעלול להיות (אירוע מוחי)כתוצאה מריבוי המחלות שהזכרתי לעיל?
האם ניתן לבצע בדיקת חסימות בכלי הדם? ואם כן מהיא הבדיקה המקיפה?
לאיזה רופא מקצועי מומחה, אני אמורה לפנות בעניין יתר לחץ דם?
אודה לך מראש .
בברכה
יעל

שלום יעל,
המומחה לטיפול ביתר לחץ דם הוא נפרולוג.עליך להפנות את שאלותיך למומחה כליות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.אני בת 30,בריאה באופן כללי,ובחודשים האחרונים הבחנתי שבזמן הליכה מתחילים כאבים נוראיים מתחת לברכיים, בשוקיים הקדמיות,כאבים שמלווים בתחושת חום וכאב חד כמו סכינים....ממה יכולים לנבוע כאבים אלו,והיכן ניתן לאבחן את מקור הבעיה?

שלום רב,
ממליץ בדיקת כירורג כלי דם לשלילת הפרעה בזרימת הדם
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום רב כמעט חמש שנים אני סובלת מכאבי רגליים העניין הוא שביום יום זה לא קורה מתי זה מתחיל כאשר מתחיל להיות קר ואני יחפה אפילו בבית כאשר אני הולכת על ריצפה יחפה שהיא קרה לאחר כמה דקות אנח מתחילה להרגיש שהן כבדות עייפות השרירים תפוסים ולאחר מכן בא כאב חזק הייתי רוצה לדעת אתה חושב אולי זה דבר רגיל וקורה מידי פעם או שמה אליי לפנות לרופא

שלום,
ממליץ להתחיל בירור כללי דרך רופא המשפחה
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בת 30 מזה תקופה דיי ארוכה אני סובלת מכאבי רגליים זה מתחיל בברך ויורד למטה ההחלה חשבתי שזה קשור למשקל עודף וגם אחרי שירדתי הכאבים עדין נמשכים זה מתבטא בהתנפחות כפות הרגלים עד כדי שלפעמים אני לא מצליחה לנעול נעליים וזה נמשך בתחושה של כבדות ברגליים ולפעמים נימול
מבחינת המשקל אף פעם לא הייתי ממש מלטה מדובר במשקל 62 לגובה 1.67 השאלה האם זה קשור לכלי הדם שאין מספיק זרימת דן לרגליים או בעייה אורטופדית?

שלום,
מומלץ לבצע דופלקס ורידים ולהגיע לבדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 59 מבנה גוף רזה וכל חיי עוסק בספורט וריקוד ואני קל רגליים, ובנוסף סובל מורידים ברגליים, בעבר טופלתי במכבי גם בטלישת ורידים וגם בזריקות הכל חזר לקדמותו.בדרך כלל אינני סובל מכאבי רגליים אבל בסוף יום של עבודה רגלי נפוחות במיוחד רגל שמאל ולאחר מנוחה הנפיחות יורדת.
ידוע לי שעלויות טיפול הן גבוהות מאוד והם לא לכל כיס אשמח לקבל הצעה אישית בדואר אלקטרוני בלבד. תודה.

שלום,
אשמח לראותך במרפאתי,לבדוק ולתת לך הסבר על מצבך והצעת מחיר לטיפול. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאבי יש כאבי רגליים(ליתר דיוק, בחלק האחורי של הרגל, מאחורי הברך - ורק שם) בכל פעם שהוא קם משינה או קם אחרי ישיבה ממושכת, אך לעיתים גם במהלך היום ללא קשר למנוחה.
כאבים שבגללם הוא לא מצליח לישר את הברך וגורמים לו להישאר כפוף מס' דקות עד שהכאב יעבור.
אבי לוקח כדורים לטיפול מניעתי בסוכרת ובכולסטרול וסובל מעודף משקל קל.
אודה על תשובתך.

שלום,
ממליץ בדיקת אורטופד מומחה ברכיים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 75,יש לי סכרת2 כבר הרבה שנים,
לוקח כדורים, אך לא שומר חזק.לפני שנה
אושפזתי בגין ירידה חזקה באמוגלובין,
קבלתי 3 מנות דם וכן הוצאו מס פוליפים
לפני מס חודשים שוב הובחן ירידה פתאם
של אמוגלובין תוך שבועיים ירד ל6.5.
קבלתי 3 מנות והוצא שוב פוליפ מדמם.
נשלח לבדיקה-בסדר.עכשו אני בעליה, יש12.7 (לפני שבועיים).זה מס ימים שהכאבים ברגליים אינם מרפים.מה עושים?? לתשובה, יעקב

שלום אריאל יעקב,
ממליץ לבחון את רמת הסוכר שלך ולהתחיל בירור לכאבי רגליים:אורטופד,ראומטולוג,כלי דם................. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום,
בבדיקת דופלר קרוטיס נצפה בצד שמאל רובד פיברוטי במוצא עורק התרדמה הפנימי הגורם להיצרות בת 25-49%. נרשמה זרימה עורקית מערבולתית בנקודה זו. כמו כן נצפנ רובד פיברוטי במוצא עורק התרדמה החיצוני הגורם להירות בת 50-70%. נרשמה זרימה עורקית מאד מערבולתית בנקודה זו.
בצד ימין נצפה רובד פיברוטי במוצא עורק התרדמה הפנימי הגורם להיצרות של עד 25% . זרימה תקינה בכל הנקודות. כמו כן נצפה רובד מסוייד במוצא עורק התרדמה החיצוני הגורם להיצרות בת 25-49%. נרשמה זרימה עורקית מערבולתית בנקודה זו.
אני בת 58 ברקע קולסטרול גבוה אך מטופלת בליפיטור 20 , בנוסף אלטרוקסין 100 מקג. בנוסף יש לי בעיה של ניוון מקולרי בעין שמאל שהתגלה לפני שנה וחצי. וכן כאבי רגליים ואגן חזקים.
אודה לך מאד על התייחסותך לנ"ל.
תודה מראש

שלום יעל,
קימת מחלת כלי דם ברורה אשר דורשת בשלב זה מעקב בלבד.בהצרויות פחות מ-70% לא מומלץ למהר לנתח.ממליץ בדיקת דופלקס מידי 6 חודשים .כמו כן יש להקפיד לטפל בגורמי הסיכון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אמי בגיל 70 וסובלת מזה כמה חודשים מכאבי רגליים מהברך ומטה היא היתה אצל אורטופד ואצל מומחה כלי דם ביצעה אולטרסאונד+C.T ברגליים,בדיקות האוטרסאונד היו תקינות גם לדברי האורטופד נאמר לה כי יש לה כנראה שברי הליכה מעברה,הכאבים הם ר הולכים ומתגברים והם בלתי נסבלים הכאב חד במיוחד ממצב ישיבה לעמידה הייתי מעוניין להביא אותה לבדיקה יותר מעמיקה כיוון שהיא מאוד סובלת,אודה לך באם תענה לי בהקדם.
בברכה.

שלום יריב,
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור ארנון קורן
שמי אופיר ואני סובל לאחרונה מכאבי רגליים שמטפסים לשוקיים ואף לירכיים בעקבות ישיבה ממושכת עקב היותי עובד מחשבים
מה עלי לעשות
תודה מראש אופיר גד

שלום אופיר גד,
בישיבה ממושכת קימת הפרעה בזרימה הורידית ,לכן קימת תחושת גודש ובצקת ברגלים.מומלצת קימה והליכה מידי שעה.כמו כן מומלץ שימוש במכשיר " לייטפיט" הגורם להפעלת מערכת הורידים תוך כדי ישיבה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אימי בת 73 סובלת מכאבי רגליים כשנה ואפילו יותר ביצעה בדיקת דופלר ולא נמצאו חסימות קיבלה גרב אלסטית אך קשה לה לגרוב האם יש גרב אלסטית אם אפשרות סגירה ע"י רוכסן או האם יש פתרון אחר
תודה הבת המודאגת

שלום דורית כהן,
גרבים אלסטיים מהוים פתרון רק בבעית ורידים או בצקות.במקרים אחרים יכולים להחמיר את הכאבים.לפני גריבת הגרבים אימך צריכה לעבור דופלקס ורידים.אין גרבים עם רוכסן אולם ישנה טכניקה לגריבת הגרבים ללא מאמץ יתר. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
יש לי בזמן אחרון כאבי רגליים מאוד חזקים התחלי לעבוד ואני עומדת הרבה אני אחרי ניתוח מעקפים לפני 9 שנים וקוצב לב לפני 6 חודשיםיש לי פריצת דיסק s 1 מה לעשות שמה גרב כפי שהימלצתם אך ללא הועיל עדין כואב לי מהברכיים ועד האצבעות יש לי נפיחות בקרסוליים האם יש פיתרון לזה אשמח לתשובה מיכם
תודה ושנה טוב

שלום רוזה,
ממליץ להתיעץ עם אורטופד גב ובו זמנית לגרוב גרביים אלסטיים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב יש לי בעיה של הופעת כתמי נימי דם בצד הפנימי של כף הרגל לאחר דופלקס ורידי נאמר לי שיש בעיה של הוריד הפנימי שהדם לא חוזר למסתם או שהמסתם לא תקין אני מתעניין לגבי ניתוח להוצאת הוריד כמובן אם זה הפתרון עבורי כי הינני מאז מסתובב עם גרביים אלסטיות וזה מציק לי מאוד ויש כאבי רגליים בתודה מראש מאיר דניאלי ליצירת קשר 0578991165

שלום מאיר דניאלי,
הטיפול המומלץ לבעיתך הוא לייזר תוך ורידי.הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית, ללא צלקות ,שחרור מידי הביתה,חזרה לפעילות רגילה תוך 12-24 שעות וגם ללא צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום מזה כשנה אני סובל מכאבים עזים ברגליים , טופלתי על ידי אורטופד אשר שלח אותי לסקירת עצם בנוסף לאולטראסאונד , טופלתי תרופתית כפעמיים או שלוש פעמים באמצעות ארקוקסיה כל עוד לקחתי את התרופה לא היו לי כאבים בתום הטיפול הכאב חזר.
נכון להיום אני סובל מכאבים כאשר לעיתים אני גם צולע על מנת להקל על הכאב , שאלתי היא האם יש סיכוי כי אני לא מקבל אספקת דם עקב חסימות בוורידים דבר שגורם לי לכאב ? אם כן מה עלי לעשות ?
בתודה ובברכה
מאיר אזולאי

שלום מאיר אזולאי,
אין קשר בין כאבים ממקור עצמות לכאבים ממקור ורידים.עליך להבדק על ידי 2 סוגי רופאים:אורטפד וכירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' קורן שלום!
לאימי בת 82 יש בעיות רציניות של כלי דם היא בקושי הולכת סובלת מכאבי רגליים ואצבעות. הייתי מבקשת לדעת אם ניתן להקל ואו לעזור לה באיזושהיא דרך - היא אישה מאוד מפוקסת ותחסר לי מאוד עצם המחשבה ש........
אשמח אם תיתן לנו קצת תקווה אמיתית
תודה

שלום,
הגיל איננו גורם משפיע בשיקולים של מחלת כלי דם אלא המחלות הנילוות.אימך חייבת לעבור הערכת קרדיולוג ורק לאחר מכן לשקול את אפשרות האנגיוגרפיה וניתוח או בלון לכלי הדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני חולת רינו/סקלודרמה כאשר עד היום התמקדה המחלה בידיים נפוחות ומתבקעות.
לאחרונה אני סובלת מכאבי רגלים תחושת נימול בכפות הרגלים ולעיתים אף חוסר יכולת לעמוד וללכת.
האם התופעות קשורות/ידועות בקשר עם המחלה ממנה אני סובלת?
תודה

שלום זהבית,
בהחלט יכל להיות קשור לסקלרודרמה.ממליץ בדיקת ראומטולוג עם כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, אני סובלת מכאבי רגליים מידי פעם ולא בכל מצב. כאשר תוקפים אותי הכאבים זה בדרך כלל בשכיבה ולא בפעילות. אגדיר זאת כך "אני לא מוצאת מקום נוח לרגליים ומרגישה כאב לאורך הרגליים ולא במקום ספציפי ומוגדר"
אם אני לוקחת כדור אקמול זה עוזר להפיג את הכאב.
ממה זה יכול להיות?
הדסה

שלום רב,
ממליץ בירור אורטופד גב
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום,
בת 54. תוצאות אולטרסאונד:
רגל ימנית:
מערכת עמוקה ושטחית:
אין עדות לפקקת .
לא הודגמה אי ספיקה של מערכת הורידים העמוקה .
לא הודגמה אי ספיקה מסתמי הורידים ספנה ארוכה וקצרה .
הודגמה הישנות דליות בקדמת הירך עד גובה הברך שמקורן ב-SFJ .
רגל שמאל:
מערכת עמוקה ושטחית:
אין עדות לפקקת .
לא הודגמה אי ספיקה של מערכת הורידים העמוקה .
הודגמה אי ספיקה מסתמי הוריד ספנה ארוכה לכל אורכו , ללא אי ספיקת
מסתמי ה - SFJ .
האם כאבי הרגליים (בעיקר באזור השוק) יפתרו ע"י גרביים אלסטיות או יש טיפול נוסף?
בברכה
ארי

שלום,
גרבים אכן יעזרו לך אולם ניתן לעזור בניתוח מתקדם בהרדמה מקומית אשר ישחרר אותך מהגרבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני מתעורר כלילה עם כאבים בשרירי השוקיים לעיתים קרובות,לפעמים הכאבים עזים ביותר,בדרך כלל צריך להסתובב כמה זמן וזה עובר.
אני בו 76.
שמעתי ששתית "מי טוניק" לפני השנה עוזר,מה המינון המומלץ?
שמעון

שלום,
מדובר בבעית עמוד שידרה תחתון.ממליץ בדיקת אורטופד גב.מי טוניק הם פתרון זמני בלבד.מומלץ לשתות 2 כוסות לפני השינה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאחר הניתוח אני סובל מכאבים ברגליים ובמיוחד ברגל ימין.הרגל כמו שהי נירדמה לי והיום יש לי כאבים ממש חזקים שאני בקושי דורך גל רגל ימין.השאלה האם זה יכול להיות כתוצאה מהניתוח שרוול שעשיתי לפני שבועיים. בתודה מראש יהושע לוי

שלום,
ממליץ בדיקת דופלקס לורידים לשלילת DVT
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
סבא שלי הוא בן 84 וסובל מכאבי רגליים חזקים ויש לו פצע גדול מאוד באותו מקום...הוא לא יכול ללכת ולא יכול לעשות כלום...
אשמח אם תענה לשאלה בהקדם האפשרי!

שלום,
ממליץ על בדיקת עורקים במנוחה ובהיפרמיה ובדיקה במרפאתי לאחר מכן.חשוב לזהות חסימת כלי דם אשר מונעת את ריפוי הפצע. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page