top of page

41 שאלות גולשים בנושא: מומחה לכלי דם

אימי בת 53 , בבדיקת דופלר עורק תרדמה פנימי ימיני היצרות 70-89% , הודגמה זרימה מהירה בעורק החוליות
צד שמאל: היצרות 20-40% , הודגמה זרימה הפוכה בעורך החוליות . שיטחית לעורקים הודגמו ממצאים הטרוגנים.
אימי נבדקה לאחר ארוע של סחרחורות והתעלפות ( פעם אחת).
האם יש לבצע ניתוח ? מהם ההשלכות של מצב כזה?

שלום תהילה,
סחרחורת והתעלפות אינם סימפטומים הקשורים לעורקי הקרוטיס אלא יותר לעורקי החוליות.המלצתי לבדיקת נאורולוג המומחה לכלי דם מוחיים -דר' יונתן שטריפלר-7557111 03 לפני כל מחשבה על ניתוח. אשמח לראותכם במרפאתי לאחר בדיקתו. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' ארנון קורן שלום רב!
קוראים לי יואנה ברטמן אני בת 8 ולומדת במגמה המדעית טכנולוגית בהתמחות ביורפואה. אני וחברי קבוצתי עושים פרויקט גמר הקשור בגרביים האלסטיות. השאלה שלי אליך היא כיצד המומחה לכלי דם מתאים את הגרב לחולה? האם אלו בדיקות פיזיות?... הכוונה היא לאחר בדיקת הדופלקס...
והאם תוכל לומר לי שמות של חברות של הגרביים האלסטיות

שלום יואנה ברטמן,
התאמת הגרב לחולה נעשת לפי מספר קריטריונים:1.סוג הבצקת 2 .הגורם לבצקת 3.היקף הבעיה 4.יכולת התנועה של החולה 5.הממצא בדופלקס או בלימפוגרפיה האיזוטופית
החברות המובילות בארץ:סיגווריסSIGVARIS,וונוטרייםVENOTRIN,מדיMEDI
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת כבר מזה 5 וחצי שנים מאז ההריון הראשון שלי מנפיחות בכף הרגל לאחר אולטרסאונד כלי דם אמר לי מומחה לכלי דם שיש לי אי ספיקה בנונית ויש לבצע ניתוח שניתן לעשותו בשתי דרכים כמובן בניתוח פתוח ובלייזר רק שהלייזר עולה ולא מסופסד. רציתי לדעת את ההבדלים בין הניתוחים וכמה עולה לעשות ניתוח ליייזר, (יש לי כללית מושלם)

שלום הדס כהן,
ניתוח אנדולייזר מבוצע בהרדמה מקומית,נמשך כשעה עם שחרור מידי הביתה,ללא צלקות.ההצלחה הניתוחית היא של כ-98-99% .בניתוח פתוח -סטריפינג ההצלחה הניתוחית היא של כ-80% בלבד כלומר חזרה של הורידים בכ-20% .הניתוח בהרדמה כללית,חופשת מחלה של שבועיים ותמיד עם צלקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אני בת 53 ומגיל 17 אני סובלת מורידים בשוק רגל שמאל בלבד. (יש גורם תורשתי)בגיל 33 עברתי טיפול בהזרקות והורידים כמעט נעלמו, אך הכל חזר בליווי כאבים עזים וריכוזי נימים סביב מקומות ההזרקה. לפני כ10 שנים עברתי ניתוח וכשנה לאחר מכן הכל חזר. 4 שנים אח''כ בבדיקת מומחה לכלי דם הומלץ שוב על ניתוח ונאמר לי שהעורקים הלא נכונים הוצאו. כעת הכל חזר ובגדול, סובלת מאוד מכאבים והרגל לרוב נפוחה. מחפשת את הטיפול הנכון וקשה לי למצוא בגלל הניסיונות הכושלים. האם תוכל לעזור לי?

שלום מירי עופרי,
אני חייב לבצע לך בעצמי דופלקס לורידים בכדי לזהות את הגורם לבעיתך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אבי בן 80, מאושפז בבית חולים סיעודי עקב בצקות חמורות וסיבוכים נילווים ברגליו ומטופל בחבישות פעמיים ביום. ברור לנו שהוא חייב לראות בדחיפות מומחה לכלי דם, אך בשל קשיי ניידות הנובעים מהמצב הסיעודי בו הוא מצוי כרגע, רציתי לשאול האם יש אפשרות לתאם ביקור פרטי במחלקה בה הוא מאושפז. אם לא ניתן, ונצליח להביא אותו לבדיקה במרפאה, האם יש במרפאה אחות מוסמכת שתוכל לחבוש מחדש את הרגליים לאחר הבדיקה?
בתודה מראש,
דפנה

שלום,
תאמי ביקור במרפאת כלי דם בילינסון בימים ב' ד' ה' החל בשעה 1000 .הטלפון לקביעת תור:039377156/7
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, מאז הלידה של הבן שלי מלפני שנתיים אני סובלת מכאבים עזים בכפות הרגליים. הלכתי לאורטופד שעשה לי מיפוי עצמות ושלח אותי לעשות מדרסים והכל תקין. המדרסים לא עזרו בכלל. ולעיתים אף הגבירו את עוצמת הכאב.
ממש קשה לי לתאר את הכאב זה לא בדיוק שריפה בכפות הרגליים זה ממש כל הכף רגל כואבת לי וכל הזמן!! ככל שאני יעמוד יותר זה יכאב יותר..
אני כבר לא יכולה יותר.. אני מפחדת זה כמו כאב של חודש תשיעי בהריון כשעובדים הרבה ומתעייפים אבל תמיד זה היה עובר אחרי הלידה שלו זה לא עבר וגם כשחזרתי למשקל שלי. אני כבר לא לובשת עקבים כי אני לא מסוגלת ..
המליצו לי לפנות למומחה לכלי דם לבדוק האם שם הבעיה.. אשמח אם תוכלו לייעץ לי ולעזור לי... תודה
אני שוקלת 79 קילו והגובה הוא 1.71. כמו כן לפעמים הייתה לי תחושה כאילו משהו לא זורם טוב ברגליים.. לא יודעת איך להסביר.. ולפעמים מופיעות לי נקודות ממש קטנות אדומות שנעלמות בצד של כף הרגל..אני בת 25 אחרי 2 לידות…

שלום חסוי,
ממליץ בדיקת אורטופד כף רגל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני סובלת מבצקות בשתי הרגליים, ולאחר בירור אצל מומחה לכלי דם(לפני שנים)התברר שיש לי חסימה בכלי הדם.
לפני כשנתיים הומלץ לי לגרוב גרביים אלסטיות. יש לציין כי אינני חשה בכאב או אי נוחות כלל מהבעיה, רק מחוסר אסתטיות.. שאלתי האם ניתן לעשות משהו בכדי לשפר את המצב?
תודה מראש..

שלום קורין,
עליך לעבור בדיקת דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.יש להניח שבעיה שלא טופלה והיתה ידועה מזה שנים כיום המצב גרוע יותר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום, החלקתי ונלתי על הראש.סובלת מסחרחורות. בבדיקת עורקי הצואר:,עורק חוליות קטן מאד בהשואה לצד השני. זרימה קלושה ומהופכת דרכו". האם זה מהחבלה בראש? מה ניתן לעשות? תודה גדולה

שלום,
ממליץ להשלים את הבדיקה עם CTA ובדיקת נאורולוג מומחה לכלי דם תוך מוחיים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כחודש אובחנה אצלי טרמבוזה ופקקת ברגל ימין בבית חולים לאחר אשפוז של שבוע וטיפול בקלקסן וקומדין שוחררתי לבתי עם טיפול קומדין בלבד. לאחר שבועיים מיום האשפוז ערכתי דופלר ונמצא כי אין לי פקקת ולא טרמבוזה כלל והממומחה לכלי דם שוקל את הפסקת הקומדין בעוד מספר ימים.
האם נטילת הקומדין הזיקה לי בגלל הדיאגנוזה הלא נכונה? האם כדי להמשיך הקומדין לפחות עד לברור מוטולוג בעוד חמישה חודשים?
תודה מראש על תשובתך אני מאוד מבולבלת ....עופרה

שלום,
ראשית בנטילת קומדין אין בעיה במידה ושומרים על INR נכון.השאלה האם בבדיקה הראשונה היתה טרומבוזה ובשניה לא מכיוון שהקריש נעלם או לא היה כלל.התשובה טמונה במקצועיות של כל אחד מהבודקים.בכל מקרה הייתי מקדים את בדיקת ההמטולוג לצורך בירור קרישיות יתר ובכדי להסיר את הספק.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' קורן שלום, אני בת 22 סוכרתית מזה 10 שנים. בשבוע האחרון למדתי שעות ארוכות מדי יום בישיבה ממושכת. בימים האחרונים, רגליי (מהברך ומטה) היו נפוחות מאוד ולוחצות (מרגיש כאילו עומדות להתפוצץ...) ברמה כמעט בלתי נסבלת - במיוחד כפות הרגליים שתחושות הלחץ החריפה שם מרגישה שורפת, כמו כן התקשיתי לדרוך ולהניע את אצבעות הרגליים. עוצמת הלחץ כמובן עלתה בהדרגה במהלך היום כשהשיא בסופו. אציין כי מראש קיים אצלי מבנה רגליים רחב ונבדקתי אצל מומחה לכלי דם על מנת לשלול בעיה רפואית נוספת (פעם אחרונה לפני כשנתיים). ייתכן כי כשאשוב לשגרה התופעה תעלם, כיוון שאיני נוהגת לשבת ממושכות בדר"כ, אך אני מודאגת שאולי התופעה מצביעה על ליקוי מסוים שיתבטא באופן קשה יותר בעתיד ולא יהיה בר-חלוף.
אודה להתייחסותך.

שלום מיה,
בצקת לאחר ישיבה ממושכת איננה מעידה על בעיה.ממליץ לך לרכוש בחנות אורטופדיקה "מכשיר לייטפיט" בו את מפעילה את רגליך בישיבה מבלי שזה יפריע לך בריכוז.התוצאה הינה ישיבה ממושכת ללא בצקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
לאחרונה הייתי בייעוץ עם מומחה לכלי דם אשר המליץ לבצע סקלרוטרפיה. לדעת המומחה לאחר ביצוע סקלרוטרפיה אין צורך בחבישת גרביים אלסטיות, החבישה שתבוצע לאחר התהליך (תוסר לאחר כ-3 ימים) מספקת. אני מעוניינת לקבל את חוות דעתך בנושא בדגש על תופעות לוואי אפשריות מאי חבישת הגרביים לאחר ביצוע סקלרוטרפיה.
תודה.

שלום דורה,
ניתן לטפל ללא חבישות אולם מספר הטיפולים יגדל בצורה משמעותית.מטרת החבישה היא למניע מדם להכנס לוריד שטופל וכך החומר שהוזרק לא ימהל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בן 64 עברתי אירוע מוחי קל לפני כשנה אני מטופל בתרופות פלאויקס ותרןפות להורדת לחץ דם. בזמן האחרון אני שוב מרגיש איבוד שיווי משקל והרגשת קור בעניים ממש כמו קרח וזה מציק.וכאב בצד ימין מעל האוזן.אבקש תשובה במייל.
תודה מראש

שלום עיני שאול,
עליך לפנות לבדיקת נאורולוג מומחה לכלי דם תוך מוחיים.המלצתי דר' יונתן שטריפלר:7557111 03
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום.
שלום, לרוב כפות הרגליים שלי קרות בצורה משמעותית משאר איברי הגוף, ובחורף גם כפות היידים.
הדבר מסב לי כאב ותחושה לא נעימה..בחורף שעבר אף הופיעו כוויות קור על כפות הרגליים שלי.
רציתי לשאול-ממה נובעת התופעה? ואיך לטפל בה?
האם יש לי בעיה בזרימת דם? האם צריכה לפנות לרופא? או לגשת למומחה לכלי דם?
תודה על התיחסותך,
רויטל.

שלום רויטל,
התופעה ממנה את סובלת נקראת תופעת רנו.מדובר בכיווץ כלי הדם בכפות הידיים והרגלים.עליך לפנות לבדיקת כירורג כלי דם וראומטולוג. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

1)מה הסיכונים בDVT
2) א) מה תפקיד המטולוג ב) מומחה לכלי דם בצוות בטיפול בבעיה זו בdvt
3)
האם יכול להיות שישאר לי נזק בלתי הפיך לרגל בגלל הDVT?
4) אני לאחר אישפוז של שבוע כרגע בבית חולים מקבל כרגע קומודין יושב כל על הספה הרופאים המליצו לי לא לזוז האם הם צודקים?

שלום בדוי,
פקקת עמוקה בשלב ראשון מסוכנת בשל החשש לתסחיף ראתי.בהמשך החשש הוא מסיבוכים בעור הרגלים עם בצקות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מזה כשנתיים אני סובלת מהתבלטויות פתאומיות של ורידים בזרועות, כולל כף היד. הדבר יכול להופיע ב2 הזרועות ללא הסבר וללא תחושה, וכך גם להיעלם.בנוסף, גם קורה, שבמצב בו אני נשענת עם הלסת על כף יד ימין, כשמרפק ימין נשען על שולחן, בזרוע שמאל (!) מתבלטים מיד הורידים, וחוזרים למצבם הרגיל מיד עם שינוי התנוחה ביד הנגדית. התופעה נכונה ל2 הידיים. במצב של חום, התופעה שכיחה יותר.יצוין שאני רזה מאוד ובעלת מבנה גוף קטן וצר. הייתי במשקל זהה לפני 25 שנה (אני בת 40), אך אז לא סבלתי מהתופעה. מומחה לכלי דם אמר שהורידים בריאים והכל בסדר. התופעה לא קרתה בזמן הביקור, שכן היה מזגן חזק - וזה לא קורה בקור. אשמח לשמוע אם התופעה ידועה ומה ניתן, אם בכלל, לעשות בנושא.

שלום דפנה מור,
מדובר בורידים תקינים שחסרים ברקמת שומן.רק עליה במשקל תוכל להעלים לך את הורידים ביד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עשיתי בדיקת אולטראסאונד ונמצא טרומבוז שייתכן קיים כבר שנה
אני מקבלת היום קומדין מה התוצאה שאנו אמורים לקבל המסה של הקריש? ומה ימנע ממנו לטייל למקום אחר ?
מה הסיכון הכרוך בטיסה במצב בו אני מקבלת טיפול?
האם יש מקום בהתייעצות מומחה לכלי דם או להישאר בטיפול רופא משפחה

שלום ענת,
הקומדין לא ממיס קרישים אלא אמור למנוע יצירת קרישי דם חדשים.בטיסה קיים גורם מחמיר להופעת קרישי דם.ממליץ להתיעץ עם כירורג כלי דם לגבי המשך הטיפול.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לרופה ערב טוב
לאחר התיעצות עם מומחה לכלי דם .המליץ לי גרבי לחץ מאחר ואני סובלת מאי ספיקת וורידים.יש לי בעיה בוורדים העמוקים
שאלותי הם האם באמת הגרביים יעזרו לי ולא אתצרך לעבור ניתוח .ולכמה זמן אתצרך ללכת עם הגרביים .בעבודתי אני גם יושבת ובעיקר הולכת. בתודה מראש

שלום אסתר כהן,
במקרה של אי ספיקה ורידית עמוקה ,הטיפול היחיד הוא גרבים אלסטים והליכה מרובה.הטיפל הוא לכל החיים במטרה למנוע את הסיבוכים המאוחרים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן.
אני סובלת מורידים בולטים בידיים (הסיבה גנטית) ולאחר פגישה עם מומחה לכלי דם בקופ"ח נאמר לי כי לא נין להעלים את הורידים

שלום שיר,
הטיפול בורידי הידיים מומלץ רק במקרים קיצוניים.ניתן לטפל בהזרקות או בלייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
בת 42 סבלתי מ DVT ב 1999 וטופלתי בקומדין מאז ועד ל 21/1 כאשר הפסקתי את הקומידין בכדי לעשות אבחון מחדש לקרישיות יתר שיש לי לפני ביצוע אמבוליזציה של מיומה ברחם. 9 ימים לאחר מכן היה לי כאבים בשוק רגל וב 2/2 אושפזתי עקב פקקת בוריד הפופליטאה מימין. עד היום אני מטופלת בקלקסן וקומדים עד לאיזון INR אשר עמד על 1.69 ב 11/2.
רק לפני 4 ימים יכולתי ללכת על הרגל אבל עדיין יש לי כאבים.
1- יש לי תור אצל המולוגית שלי ב 27/2 האם יש צורך לראות מומחה לכלי דם??
2- עקב השמנת יתר, איני יכולה ללבוש גרה אלסטי עד המותניים, ולכן האם אני יכולה ללבוש גרביון
3- מה הלחץ המומלץ בשבילי, האם 15-20 MMHg מתאים???
4- מתי אפשר לחזור לעבודה... עבודה מול המחשב 8-10 שעות ביום??
בכבוד רב,
רנין

שלום,
עליך לחזור לההמטולוגית על מנת לברר מחדש את נושא קרישיות היתר.לאחרונה קיימים פקטורים חדשים שלא נבדקת לגביהן.כל התאמת הגרב תעשה על ידי ולכן עליך להגיע לבדיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מיהו המומחה לכלי דם באזור עכו-חיפה?
הייתי רוצה להגיע לשיחה איתו.

שלום אורה ברקוביץ,
אנא פני למנהל המחלקה ברמב"ם או בכרמל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
ברצוני להתייעץ בנוגע לסבתי , סבתי בת 83 וסובלת מבעיות רגלים קשות הן בישיבה והן בשכיבה בעבר היו לה גם פצעים ברגלים ברצוני לדעת מה לעשות.
בינתיים קבענו תור למומחה כלי דם
תודה ויום טוב
אתי

שלום אתי לוי,
תוכלו להקדים את הביקור אצל המומחה לכלי דם בבדיקת דופלר לעורקים ולורידים בכדי לקצר את הליך האבחנות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היי,
שמי עינב ואני בת 29.
יש לי ורידים בולטים בכף רגל ובברך.
לאחרונה סובלת מכאבים והאזור שהם בולטים קצת נפוח.
מה עליי לעשות?איזה בדיקה?לגשת למומחה לכלי דם?

שלום רב,
כמומחה כלי דם אשמח לבדוק אותך ולהתאים תכנית טיפולית ביחס לורידים אנא פני למרפאתי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

ד"ר שלום,
אבי בן 73 ויש לו כליה אחת. הוא לוקח באופן קבוע כדורים לסכרת ולחץ דם לאחרונה מחודש יולי יש לו בצקת ברגל ימין וזה הולך ומחמיר הצבע ורוד עם קילופי עור ופצעים. היינו אצל מומחה לכלי דם ועשו לו בדיקת דופלר ורידים פעמיים הכל תקין הפנו אותנו לרופא עור הרופא נתן טיפול ראשוני אך מבקש המשך בירור היות וטוען שזב קשור בכל זאת לכלי דם וצריך לבדוק מעמיק יותר. מה אתה חושב ממה יכול לנבוע הבצקת הזו? תודה רבה ניקול

שלום,
ממליץ לבצע סונר בטן ואגן בכדי לשלול הפרעה בניקוז הורידי
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ,
הייתי רוצה לדעת מה השם בלועזית
של רופא מומחה לכלי דם - ורידים באנגלית!
תודה טל

שלום,
VASCULAR SURGEON-PHLEBOLOGIC
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עברתי לאחרונה בדיקת דופלר מכיון שהיו לי כאבים ברגליים. האבחנה היתה כלהלן: יש אי-ספיקה קשה בעוצמתה בוריד הספנה הארוכה במוצאו.אין עדות לאי-ספיקה ורידית בעלת המשמעות המודינמית בוריד הפמורליס השטחי,בוריד הפופליטיאלי ובוריד הספנה הקצרה. בצד ימין ממצא המתאים לציסטה פופליטאלית.
ההמלצה של המומחה לכלי דם היתה לגרוב גרביים אלסטיות. השאלה שלי למשך כמה שעות רצוי לגרוב את הגרביים כי לאחר כמה שעות הן מתחילות ללחוץ. והשאלה השנייה היא האם טיפול ברפלקסולוגיה עשוי לעזור נגד הכאבים.

שלום אורה יוליוס,
לפי הבדיקה קימת אי ספיקה במערכת הורידים השטחית ואילו מערכת הורידים העמוקה תקינה.לפי דעתי גרבים אלסטיים הן פתרון זמני בלבד.הייתי ממליץ על טיפול כירורגי בכדי שניתן יהיה להגמל מהגרבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן בןקר טוב. אני נמצאת בשבוע 24 להיריוני. אתמול עברתי סקירת מערכות מאוחרת/מורחבת. מכיוון והכאב היה כמעט בלתי נסבל בזמן הבדיקה, החליט הרופא לבדוק גם אותי (אולטר-סאונד)ואמר שכלי הדם בצד השמאלי של הגוף/רחם לא מתפקדים כמו הצד הימני. ז"א הצד הימני מתפקד בשביל שני הצדדים. לפני 5 שנים נפגע כל הצד השמאלי שלי (עצם הזנב, אגן, ברך שמאלית) בתאונת אופנוע ואני חוששת שיש לכך קשר עם הדוק עם הבעיה הנוכחית. איך עליי לטפל בבעיה? האם יש פתרון והאם נשקפת לי סכנה כלשהיא ככל שההיריון יתקדם או בזמן הלידה?אודה לך אם תוכל לעזור לי. המשך יום נעים. ריקי

שלום ריקי גרוס,
עליך לעבור בדיקת כלי דם אצל מומחה לכלי דם ולא על ידי רופא נשים.חלק מהברור ניתן לבצע תוך כדי ההריון.המשך הבירור יעשה לאחר הלידה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' קורן שלום!!
לפני כחודש התפתחה ברגלי הימנית דלקת "שושנה". טופלתי באנטיביוטיקה פניצלין במשך שבוע, לאחר מכן הייתה הפסקה של שבוע כיוון שהתפתחה אלרגיה, ולאחר מכן טופלתי שנית באנטיביוטיקה למשך 10 ימים (ללא פניצלין). חלק מהדלקת נרפא לחלוטין אולם לאחר כשבוע הופיעו במקום שהבריא אודם נפיחות וכאב. תופעות אלו נמשכות כבר שבוע ואינן עוברות, אך גם אינן מחמירות.
האם עליי לגשת למומחה לכלי דם או שאלו תופעות של הדלקת?
בתודה על התייחסותך,
מירי

שלום מירי,
אלו מסימני סיבוכי השושנה או אריספלס.בהחלט מומלץ לפנות לבדיקת כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מה הסיכונים בDVT
בDVT למי פונים ראשון המטולוג או מומחה לכלי דם מה תפקיד כל אחד בצוות בטיפול בבעיה זו?
יש לי כאבים חזקים ברגל אחרי אישפוז שבוע בבית חולים עם זריקות וכדורים
כרגע אני בבית
ומקבל קומדין וקלקסן ליומיים אחר כך ממשיך רק עם קומודין בנוסף מקבל טיפול נגד כאבים חודשים לפני אישפוז
החלו הכאבים האם לפנות להמטולוג או לממוחה לכלי דם?
האם יכול להיות שישאר לי נזק בלתי הפיך לרגל בגלל הDVT?

שלום רמי,
כרגע אין חשיבות למי פוים ראשון.עליך להקפיד על איזון ה-INR וגרב אלסטית.בכדי להבין את הגורם עליך לפנות להמטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאמי - בת 86- הוחדרה אמברלה לפני כשנה, ומאז היא סובלת מפקקת קשה -dvt - היא מטופלת כרגע בקלקסן לדילול הדם- אך למרות זאת רגליה נפוחות רוב הזמן ובנגיעה בהן יש קשיות. יש להניח שמדובר בבצקות תמידיות. עלי לציין שבהתייעצות עם רופא מומחה לכלי דם נאמר לה שעליה לשכב רוב הזמן עם רגליים מורמות. שאלתי: האם יש פתרון לבעייה או שעליה לסבול עד סוף ימיה?
תודה מראש

שלום משה שגב,
ניתן להקטין את הבצקת באמצעות מכשיר לימפפרס באשפוז קצר של 24-48 שעות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי בן 76 סכרתי המזריק אינסולין וברקע אוטם שריר הלב, אי ספיקת כליות (המוגלובין נמוך)ובלוטת יתר. בשל כאבי גב מהם סובל אבי שנים ולא נמצא טיפול המתאים למצבו הוא פנה לטיפול פולשני של הזרקת סטריאואידים ישירות למפרקים תחת סיטי. לאחר הטיפול רגליו התנפחו מנוזלים ובאחת הרגליים נוצר פצע זיהומי. הרגל מאוד אדומה ואחת האצבעות כחולה. כעת הוא מאושפז בבי"ח ומקבל זינט לוריד במשך יומיים (לפני כן בכדורים). הרופא טוען שהדם אינו מגיע לרגל וזיהום אצל סכרתיים הוא לא טוב ומקווים לטוב. האם יש לבקש התייעצות של מומחה לכלי דם? האם יש אפשרות להציל את המצב מעבר לטיפול הנוכחי לפני נמק מוחלט? בבקשה השב בדחיפות את המלצותיך.

שלום זורי,
ממליץ לעשות אנגיוגרפיה ולזהות את הדרך הקצרה והטובה ביותר לשחזור כלי הדם החסומים.המהירות במצב זה מאד חשובה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page