top of page

15 שאלות גולשים בנושא: מחלת ורידים

שלום,
לפני חודש הרגשתי כאבים חזקים מאחורי ברך ימין לכל האורך. לא יכולתי לקפל את הרגל. קיבלתי כדורים ארוקסיה ונקבע לי תור לדופלר של הורידים. היתי בסוף שבוע בצפון וכשהלכתי פתאום הרגשתי "קנק" מאחורי הברך ולא יכולתי לדרוך על הרגל בכלל. למחרת הלכתי לקופ"ח בצילום בכך לא אראה כלום והאורטופד שלח אותי דחוף למיון בצפת על מנת לעשות דופלר של הורידים מחשש לפקקת. אין לי פקקת ואובחן ציסטה בייקר. לקחתי אופטלגין. אמרו לי שאין מה לעשות שזה יעבור עם הזמן. באופן כללי אין לי כאבים כך שאני לא זקוקה לכדורים, אבל אני לא יכולה ללכת מהר כשאני קמה אני צריכה להיזהר. הרגל לא כמו שהיתה בעבר. האם יעבור?

שלום אתי מלמד,
סיפור המעשה איננו מתאים למחלת ורידים או כלי דם.עליך להבדק על ידי אורטופד מומחה ברכיים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן , אבי בן 65 סובל מזה 30 שנה בפצעים ברגליים עד כדי שהרגליים הפכו לשחורות , כרגע הוא מטפל ע"י משחות וגרביים אלסטיות , רציתי לדעת אם יש עוד דרכי טיפול , ושכחתי לציין שהוא סובל מכאבים עזים, אודה לך אם תעזור לי
שירן

שלום שירן רקח,
לאביך הסיבוכים של מחלת ורידים כרנית.חייב בבדיקת דולקס לורידים ובדיקת כירורג כלי דם.לאחר הבדיקה ניתן לשקול טיפול בלייזר תוך ורידי לצורך הפסקת הכאבים וגמילה מהגרבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום יש לי שאלה. יש לי ורידים בולטים ברגל ימין וצבע העור נהפך לחום יותר נכון נקודות חומות באזור התחתון של הרגל. האים ניתן לטפל בנקודות החומות ללא ניתוח ורידים?

שלום אייל,
מדובר בשינויים כרנים בעור על רקע מחלת ורידים מתמשכת.הסימנים בעור הם משקעי ברזל אשר לא ניתן להעלימם.מומלץ לטפל בבעיה בהקדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם עמידה ממושכת גורמת לוורידים בולטים
והאם יש קשר בין נעל פתוחה לנעל סגורה.

שלום מרים,
עמידה ממושכת יכולה להחמיר מחלת ורידים אך לא לגרום להם.אין קשר בין נעלים להופעת ורידים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה,
אני בת 22 ויש לי קרסולים עבים מאוד/נפוחים. לאחרונה הציעו לי לבדוק האם הבעיה קשורה לכלי דם...האם ישנו קשר?אני חשבתי שפשוט מדובר במבנה גוף..למרות שמנה הגוף שלי צר ורזה...
תודה על ההתייחסות.

שלום אלמונית,
במקרים של הפרעה בניקוז הורידי או מחלת ורידים אחרת הנוזלים יתרכזו בקרסוליים והם יראו בצקתיות.יש לבצע דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור,
בתקופת החורף מגרדות לי אצבעות הרגלים והידיים.רופא המשפחה לא נתן לי דרך לטיפול. האם בכל זאת יש אפשרות להקלה?
תודה מראש
סמדר

שלום,
גרד ברגליים יכל לנבע ממחלת ורידים.ממליץ להתיעץ עם רופא עור.במידה ולא ימצא גורם לגרד יש לפנות ליעוץ כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

במשך שלושת החודשים האחרונים אני סובלת מכאבים חזקים ברגל שמאל, קיים פצע. אני עוברת טיפול באפליקציות פולימם סילבר ואני לא רואה שיפור.
אני בת 77.
תודה מראש.

שלום רוזה,
עליך לטפל בורידים ורק כך יסגר הפצע.את נמצאת בשלב המתקדם ביותר במחלת ורידים כרונית ולכן חייבים לטפל בגורם ולא רק בפצע. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
בהמשך לבירור של כאבים חזקים בשוק הקידמי של רגל ימין בוצע בדיקת דופלקס ורידי רגליים.
בתשובה כתוב:
רגל ימין:
מערכת עמוקה ושטחית:
לא הודגמה אי ספיקה של מערכת הורידים העמוקה.
הודגמה אי ספיקה מסתמי הוריד ספנה ארוכה לכל אורכו,ללא אי ספיקת מסתמי הSFJ
מה זה אומר ?

שלום,
מדובר במחלת ורידים שטחיים.זה המצב השכיח ביותר.ניתן לעזור בטיפול קצר על ידי אנרגית הלייזר .הטיפול נקרא אנדולייזר או לייזר תוך ורידי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

כל הרןפאים שראיתי בנוגע לבעייתי לא
מצאו הסברץהאם יכולה להיות זו בעיה של
פיגמנטים? נועצתי עם רופא משפחה עור
וכלי דם,עשיתי בדיקת אלרגיהושום הבחנה
או תוצאה<
אודה מאד לקבל דעתך בנידון ובאיזה מידה הדבר מסוכן?
תודה רבה מראש
דליה

שלום דליה לקסר,
אין לי מספיק פרטים בכדי לענות לך.פגמנטציה בעור השוקיים בקרבת הקרסוליים קשורה למחלת ורידים מתקדמת.במקרה זה אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור:אני היום אשה בת 58 חייתי בארהב מגיל 30 ובקייץ מתנפחות לי הקרסולים ממש בצקותשאינני יכולה לעמוד על רגליי ביקרתי אצל רופאים ושום דבר לא עזר לי אני סובלת מהתופעה 28 שניים רק בקייץ לפני שנהוחצי חזרתי לחיות בארץ ניגשתי לרופאת המשפחה נשלחתי לבדיקות דופלר והבדיקות מראות שהכל תקין תשובתה של הרופאה שאני צריכה לחיות עם זה למה? אין פיתרון?אנא עוץ לי מה עלי לעשות?

שלום מירי לוי,
אשמח לראותך במרפאתי ולבצע בעצמי דופלקס לורידים.בצקות המופיעות בחום בדרך כלל קשורות במחלת ורידים.הורידים הפתלוגים מתרחבים בחום ולכן הבצקת מוחמרת. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
הייתי מעוניינת לדעת אם יש קשר בין פעילות ספורטיבית - הליכה מהירה, ריצה - לבין יציאת ורידים ברגליים
תודה רבה

שלום ליאן,
לאדם עם מחלת ורידים מאמץ גופני גורם להבלטתם אך לא גורם להחמרת מצב הורידים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר !
לאימי יש פצע רציני קרוב לקרסול ברגל מזה 4 שנים. גם לאחר אינספור טיפולים ומשחות, הפצע לא נסגר ולא עובר.
יש לה בנוסף גם נפיחויות ברגליים וכאבים חזקים. מה לדעתך הפתרון ?

שלום שירי,
לאימך פצעים על רקע מחלת ורידים.ללא טיפול בורידים הפצעים לא יעלמו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מב הקשר בין תזונה לבין אי ספיקה ורידית והאם יש סוגי מזון עדיפים או כאלה שעדיף להימנע מהם

שלום יוסי,
אינני מכיר קשר בין מחלת ורידים לבין תזונה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת מאי ספיקה ורידית ועל רגלי השמאלית באזור השוק מופיע שטף דם בצבעים אדום סגול, בנוסף בקרסול , משני צידיו ניקרע העור ופצעים פתוחים מופיעים על פניו.
מה הסיכוי שפצעים אלו יסגרו סוף סוף לאחר שלושה חודשים מאז הופעתם, האם הליכה מרובה תעזור, ובכלל מה הסיבה שהם לא נסגרים כמו כל פצע אחר בגוף?
תודה.

שלום שמחה טור-שלום,
פצעים על רקע מחלת ורידים יסגרו רק לאחר הקטנת הלחץ בורידים.הטיפול הראשוני חייב להיות אגידה אלסטית חזקה.לאחר מכן חיבים לזהות את מקור הדלף הורידי שגרם לפצעים ולטפל בו. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובלת מאי ספיקת מסתמים, ברגלי השמאלית בחלק התחתון מופיע כתם אדום סגול גדול, משני צידי כך הרגל, באזור הקרסול פצעים פתוחים כנראה אלה הנקראים אולסר.
לאחרונה אני סובלת מכאבים ]עזים משהוא שמרגיש כמו צביטות או דקירות ממושכות ,
מה הסיבות לכך.
בתודה שמחה.

שלום שמחה,
את סובלת מהשלב המתקדם ביותר של מחלת ורידים.עליך לאגוד את הרגל בצורה הומוגנית וחזקה,לבצע דופלקס ורידים ולהבדק על ידי כירורג כלי דם.
אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page