top of page

44 שאלות גולשים בנושא: מחלת כלי דם

אני בן 43 עברתי צינטור בלב לפני כחודש בצינטור הוכנס סטנד בעורק ימני.
כיום אני מרגי שצויין נוסע בעופניים מספר פעמים בשבוע והכאבים שהיו בחזה חלפו.
יש לי כאבי טופת ברגליים בזמן מנוחה יד כדי כך שאני בסוף שבוע רק מחקה לחזור לעבודה.
נ.ב. בגיל 20 היו לי כעבים עזים ברגליים עד כדי אשפוז ואי יכולת עמידה,
עז טופלתי ע"י רפואה סינית.והכל חלף

שלום ירון יורה,
מחלת כלי דם בעורקי הלב מלווה ב40% במחלת כלי דם ברגלים.ממליץ להבדק על ידי כירורג כלי דם . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רציתי לדעת אני בבירור במכון לתרשת נפוצה. לגבי אבחנה כבר שמונה חודשים ועדיין אין אבחנה חד משמעית אני סובלת מחוסר ניאורוליגי חולשת פלג גוף שמאל שהתחילו מכעיין דקירה חזקה בקודקוד הראש מאז חולשות ניכרות כאבי ראש מיתגברים בקודקוד הראש שלאחרונה החמירו ולאחר בדיקה ניאורולוגית גם החמרה בפלג גוף שמאל נאמר לי שהולכים על כיוון של מחלת כלי דם קטנים ואני עדיין בבדיקות עליי לציין שבימים האחרונים אני נוטלת המון אופטלגין לכאבי הראש החזקים שזה גם לא עוזר מהם הסיפטומים של מחלת כלי דם קטנים האים מה שאני מרגישה? אירוע מוחי יצא מגדר האבחנה וכניראה גם תרשת נפוצה מה ניראה לך איזה טיפול אני צריכה לקבל אני נוטלת אספירין 100 מ"ג מאז האירוע אבקש את עזרתך תודה גלי

שלום גלי,
ממליץ להמתין לבדיקת MRI ולהפנות את השאלה לנאורולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אני בן 49 ולאחרונה אני חש כאבים ברגל ימין בזמן הליכה לאחר מרחק קצר מאד. אני חייב לציין שאני בעל בריאות תקינה סוכר וכולסטרול נמוך, משתדל לשמור על תזונה נכונה ואורח חיים אקטיבי. לפני שנה פלוס עברתי ניתוח גיד אכילס - והייתי מושבת במשך כמה חודשים וזמן החלמה של כמעט שנה מנע ממני כל פעילות ספורטיבית, בנוסף אני יושב שעות מול המחשב עקב עבודתי... קשה לי להאמין שיש לי בעיה במערכת הדם, אבל אם כן מה הסבירות? ולאיזה רופא לפנות? האם אפשר לפתור את הבעיה בעזרת תזונה מיוחדת או פעילות ספורטיבית כגון הליכה? או חייבים לפנות לרופא במקרה כזה?
תודה
בברכה
שי

שלום שי,
עליך לעבור בדיקת עורקים במנוחה ומאמץ בכדי לשלול מחלת כלי דם ברגלים.במידה והבדיקה תקינה ממליץ בדיקת אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
ברצוני לשאול לגבי אבי - הומלץ לו לעבור את הטיפול הזרקה תחת אולטראסאונד בגלל ורידים מאוד נפוחים ברגליים וחצי רגל שלו נהייתה שחורה.אבי בן 69 הוא חולה לב ועבר ניתוח מעקפים (3) בשנת 98′. הוא וכמובן אנחנו מאוד חוששים מהטיפול הזה. רציתי לדעת מה הסיכון שזה יגרום לסיבוכים? אילו סיבוכים עלולים לקרות? זה נכון שכתוצאה מההזרקה הגוף מפתח דלקת כחלק מההתנגדות של הגוף? אם לא עושים את הטיפול עלול להיות נמק?
אשמח לקבל תשובות
תודה, ורד.

שלום ורד,
אביך סובל ממחלת כלי דם בגופו אשר באה לידי ביטוי בכלי הדם של הלב .לפני כל טיפול בורידי הרגלים יש לשלול מחלת כלי דם בעורקי הרגלים.ב-35% מהמקרים קימת בו זמנית מחלת לב ומחלת עורקי הרגלים .אני ממליץ על בדיקת לחצים במנוחה ובמאמץ וכן בדיקת דופלקס לורידים.רק לאחר שתי הבדיקות ניתן להחליט על אפשרות הטיפול בורידים.טיפול בורידים מכל סוג שהוא יכל להסתיים בנמק במידה וחסרה הספקת דם לרגל. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם יש טיפול כירורגי או תרופתי או טיפול אחר למחלה שאני אישית סובל ממנה

שלום משה מיכאלי,
מחלת בירגר הינה מחלת כלי דם הפוגעת בגברים צעירים ומעשנים.הטיפול הינו הפסקת עישון והליכה מרובה.לא ניתן לעזור לגבר אשר ממשיך לעשן.ניתן להוסיף אספירין לדילול הדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אני אחרי ניתוח מעקפים מזה שנתיים וחצי
ידוע שאני סובלת מתופעת רנו קשה
חסימה בקרוטיס מימין 80%
עפ"י רופאה נוירולוגית עברתי שתי ארועי מוח קלים
כעת מזה כשלושה חודשים כאבים ברגל שמאל בהליכה למרחקים קצרים ביותר (הירדמות של איזור הברך והרגשת כובד ברגל) לוקחת פלויקס טריכרדיה וסימוביל 40מ"ג
האם מדובר בבעיית כלי דם ?

שלום רחום טובה,
מעצם קריאת שאלתך ברור שאת סובלת ממחלת כלי דם מפושטת אשר פגעה בלב,מח,צואר,אצבעות ורגלים.עליך לטפל בגורמי הסיכון וללכת ברגל יום יום לפחות 1 שעה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד״ר קורן
אני בת 40. לפני כשנתיים התחלתי לסבול מכאבים בידיים. בעיקר בפות הידיים באיזור שבין האגודל לאצבע. עם זמן הכאבים התחילו להקרין לכל היד. כאשר אני מחזיקה משהו כבד ביד אני מרגישה כאבים במפרק כף היד. באולטראסאונד שעשו לי אמרו שהבעיה נובעת מורידים צרים מידי וכאשר קר המורידים מתכווצים עוד יותר. אבל שמתי לב שהכאבים תוקפים לא רק בקיץ ולכן הלכתי לראומטלוג שאמר שזוהי לא דלקת פרקים. בנוסף יש לי חוליה בצוואר שיושבת לא נכון וככל הנראה הכאבים בידיים מגיעים משם. ( דעות הרופאים חלוקות). הראומטולוג נתן לי טיפול בכדורים etodolac ו cyclobenzaprine את שניהם לקחתי תקופה ארוכה עד שהפסקתי עם הראשון לפי המלצת הרופא. לאחר תקופה מסויימת התחילו כאבים בברכיים והרופא הורה לי לחזור לכדורים אבל החלטתי שאני יכולה להתמודד עם הכאב כי הוא לא היה כזה נורא....ונכון לעכשיו אני לוקחת רק את הכדור השני חצי כדור כל לילה. ולמה אני בעצם מספרת את כל ההיסטוריה? לפני שלושה ימים התחילו לי כאבים מאוד חזקים ברגל ימין כאבים שמתחילים מהירך ויורדים לרגל. זה כבר שלושה ערבים ברציפות שאני מרגישה את הכאבים אבל רק בעת שכיבה בלילה. דבר נוסף ששכחתי לציין שגם אצבעות הרגליים כאילו נרדמות כאשר קר. אני מרגישה אותן ממש קפואות בתוך הנעל גם כשאני בתוך מקום מחומם.
ההיסטוריה במשפחתי לא מזהירה בכל מה שקשור לענייני לב וכלי דם אימי סובלת גם היא מכלי דם צרים, לחץ דם, ומטופלת בכדורים שאחד מהם הוא קומדין .
לאיזה רופא אתה ממליץ לי לפנות ? אני גרה בארה״ב.....
האם זה נראה כמו מחלת כלי דם או משהו שיש לשייך לפרקים?
גם אימי סובלת מכאבים ברגליים ואני יודעת שאובחנה אצלה מחלת עצמות כלשהי.
דבר אחרון - ברגל שמאל בירך יש לי גוש כבר תקופה מאוד ארוכה. הרופא משפחה טוען שזהו גוש שומן. האם יש קשר בין כל הדברים?
תודה וסליחה על המכתב הארוך

שלום,
תלונותיך נמצאים בגבול הדק שבין הראומטולוג לכירורג כלי דם.ממליץ להבדק על ידי שני סוגי רופאים אלו.קשה לתת לך תשובה ברורה ללא בדיקה פיסקלית אישית
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

 
אבי בן 60 , לאחר ניתוח מעקפים והתקף לב שחווה לפני כ-15 שנים,תפקוד ירוד של חדר שמאל (39%),חולה סכרת והסתיידות בעורקי הרגליים ואורטה הביטנית הכוללת מפרצת ל 3.5מ״מ. ביצעCT AGIO של עורקי הצוואר : אבקש לקבל חו״ד על משמעות הממצאים הר״מ לפי פרוט והמלצתך לדרך טיפול הנידרש.: CTA צווארי: קשת האורטה מסויידת. צד ימין: פלק טרשתי מסוייד ועבה נצפה בביפורקצית הקרוטיס הימני העצרות קריטית,בשיעור של 99%,נצפתה בחלקו המקורב של ה-ICA הימני. אורך ההיצרות: 25 ע״י.בחלקו הימני מתמלא בחומר הניגוד. המהלך בבסיס הגולגולת מסוייד במידה קשה עם היתרות בשיעור של 60%0(בתעלה הקרוטידית בחלקה האוריזונטלי). הסתידות קשה נצפתה במקטעהוורטיקלי שבתעלה הקרוטידית עם היצרות של 40%,פלאש טרשתי מסוייד נצפתה במקטע הסופרה. קברונטי ובמקטע הסופרה קלינואידי. הפיצול ל-MCA ול- ACA,שמור. צד שמאל: עורק התרדמת המשותף במהלך צווארי תקין.בביפורקציית הקרוטיס השמאלי נצפתה הסתיידות דופנית טרשתית עם העצרות בשיעור של 60% במוצא ICA השמאלי,ההיצרות קצרה. נצפה פלאק מסוייד במקטע האינטרה קברנוטי האוריזנטלי עם היתרות של 60%. היצרות בשיעור 50% נצפתה במקטע הוורטיקלי של התעלה הקרוטידית. המקטע הסופרה קלינואידי היצרות של 90% . היסתידות דופנית טרשתית נצפתה גם במקטע האינטרה קברנוטי. לתשובתך,אודה בברכה,דוב
לחץ כאן לכתיבת שאלה חדשה | צור קשר | חזרה לראש העמוד

שלום,
מדובר במחלת כלי דם קשה בעורקי הצואר והמח.זקוק ליעוץ כירורג כלי דם בהקדם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

כיום עקב כהבים ברגליים הרופה המתפל להחר בידקות שזה אולתרסון ועוד בדיקות הו היחלית שהלי לעבור צינתור הגב אני לא סובלת מיתר לץ דם ואני גם לאו מסוגלת ללכת הרבא השהלה שלי העים אני כן צריחה בצינתור תודה יעל רסולי

שלום יעל רסולי,
לפי שאלתך אני מבין שאת לא מסוגלת ללכת .לפי הבדיקות שעברת קיימת מחלת כלי דם ברגליך.לצורך התיקון חייבים בצינטור.לעיתים בצינטור ניתן לפתוח באמצעות בלון או סטנט.במידה ואת לא שלמה עם ההחלטה אשמח לראותך במרפאתי.תגיעי עם כל הבדיקות שכבר עברת ונוכל יחדיו להחליט על אפשרויות הטיפול. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

העם טחורים פנימיים נחשב כמחלת כלי דם?
העם יש אפשרות טיפול סקאלאוטרפי חדשני בטחורים ויפו לעשות?
בברכה

שלום רפאל,
אנא הפנה שאלתך לפרוקטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 56. בריאה בד"כ, לחץ דמי נמוך מעט. לפני שנתיים החלו סחרחורת ובחילות, לאחר קריאה באינטרנט, החלטתי לנסות גרביים אלסטיות ואכן התופעות חלפו.מה יכול להיות ההסבר לתופעה?האם הבעיה בכלי דם?תודה על התשובה

שלום אתי,
גרבים אלסטיים יכולים לשפר לחץ דם נמוך.במידה ותלונותיך קשורות ללחץ הדם הרי זהו ההסבר.לא מדובר במחלת כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

באולטרסאונד ראו שיש הסתיידות בכלי הדם ברחם. אני בת 50מ ועדיין יש לי מחזור. הזשאלות: האם זה מסוכן? האם זה מעיד על מצב דומה ביתר חלקי הגוף? ומה ניתן לעשות?

שלום סוזנה,
קרוב לודאי קימת מיומה מסוידת.אין קשר למחלת כלי דם .אנא הפני שאלתך לגניקולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם כללית מושלם מכסה טיפול בכלי דם אצלכם בקצף/ליזר?
אם לא, אעשה ביטוח נוסף. בדף ההרשמה של הביטוח שואלים האם אתה סובל ממחלת כלי דם? האם ורידים נפוחים נחשבים למחלה בכלי דם?

שלום ציפי,
ביטוח כללית מושלם מכסה חלק קטן בלבד מההוצאה.חסימות עורקים וכל הסיבוכים הקשורים נחשבים למחלת כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בוקר טוב
מה המשמעות של :
Peripheral Vascular Disease Unspecified
דופק פריפרי לא נמוש

שלום אפרת אשכנזי,
משמעות המשפט :מחלת כלי דם פריפרית לא ספציפית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם ניתן לצנתר עורקים באזור האצבעות כדי למנוע נמק באצבעות כף הרגל?
תודה
יצחק
2588112-052

שלום יצחק קרמין,
הצינטור למניעת נמק באצבעות נעשה דרך המפשעה.מחדירים קטטר ודרכו מזריקים חומר ניגוד הצובע את כלי הדם של הגפיים כולל כלי הדם באצבעות.לפי הממצאים מחליטים על הטיפול.לציין כי יש בדיקות מקדימות לפני צינטור אשר יכולות להעיד על מחלת כלי דם באצבעות או לפני האצבעות. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום,
בבדיקת דופלר קרוטיס נצפה בצד שמאל רובד פיברוטי במוצא עורק התרדמה הפנימי הגורם להיצרות בת 25-49%. נרשמה זרימה עורקית מערבולתית בנקודה זו. כמו כן נצפנ רובד פיברוטי במוצא עורק התרדמה החיצוני הגורם להירות בת 50-70%. נרשמה זרימה עורקית מאד מערבולתית בנקודה זו.
בצד ימין נצפה רובד פיברוטי במוצא עורק התרדמה הפנימי הגורם להיצרות של עד 25% . זרימה תקינה בכל הנקודות. כמו כן נצפה רובד מסוייד במוצא עורק התרדמה החיצוני הגורם להיצרות בת 25-49%. נרשמה זרימה עורקית מערבולתית בנקודה זו.
אני בת 58 ברקע קולסטרול גבוה אך מטופלת בליפיטור 20 , בנוסף אלטרוקסין 100 מקג. בנוסף יש לי בעיה של ניוון מקולרי בעין שמאל שהתגלה לפני שנה וחצי. וכן כאבי רגליים ואגן חזקים.
אודה לך מאד על התייחסותך לנ"ל.
תודה מראש

שלום יעל,
קימת מחלת כלי דם ברורה אשר דורשת בשלב זה מעקב בלבד.בהצרויות פחות מ-70% לא מומלץ למהר לנתח.ממליץ בדיקת דופלקס מידי 6 חודשים .כמו כן יש להקפיד לטפל בגורמי הסיכון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 40 ומזה כשנתיים אני מרגיש מפעם לפעם חוסר תחושה בחלק מהבוהן ברגל
עשיתי בדיקה עצבית שלא העלתה כל ממצאים
האם יכול להיות קשור לבעיית הולכת דם
כעיקרון עם הזמן הבעיה לא ממש החמירה
איך ניתן לבדוק את הנושא?

שלום bgo,
במידה וקימים גורמי סיכון למחלת כלי דם הרי הבדיקה הממלצת נקראת :פוטופלטיסמוגרפיה.מומלץ גם לבדוק רמת חומצת אורית בדם .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אבי בן 55 רגלו השמאלית נפוחה מאד לעומת הרגל השניה ויש עליה כתמים כמו שיטפי דם ויש גם כמה ורידים נפוחים
האם מדובר באיזו שהיא מחלת כלי דם והאם זה מסוכן
אשמח לתשובה חג שמח

שלום מנשה,
אביך זקוק לבדיקת דופלקס ורידים ובדיקת כירורג כלי דם בהמשך. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

קרוב משפחה שלי מחו"ל סבל מלפני כחודשיים מציפורן חודרנית, הרופא שלו ביצע לו ניתוח במרפאתו הפרטית (לא סטרילית במיוחד) מה שגרם לו לנזק כפול ודלקת שלא מגיבה לאנטיביוטיקה, לפני כחודש וחצי הוא עבר ניתוח ניקוז מוגלה מהאצבע עצמה (אצבע ראשונה), היום הוא סובל מדלקת כרונית עם חום ואדמומיות וגם כן מוגלה המופרשת מהאזור.
הצעתי לו לבוא להבדק במדינתנו ואני מבקשת תשובה בהקדם האפשרי
יש לציין שיש לי תמונה של הרגל, ושצילומי הרנטגן תקינים.
תודה מראש

שלום רנין ח'ורי,
יתכן שאלו הסימנים הראשונים למחלת כלי דם פריפרית.חשוב מאד לבדוק את מערכת כלי הדם של רגליו. אשמח לראותו במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
שאלתי היא מהיא מחלת כלי דם הנקראת וסקוליטיס?
מהוא הטיפול שניתן בדרך כלל?
והאם אפשר להבריא ממחלה זו אם מגלים אותה בתחילת הדרך?
תודה על התשובה

שלום בינה,
מחלת כלי דם קטנים בעיקר אלו הנמצאים בעור.הטיפול הוא בסטרואידים הניתנים על ידי רופאי עור או רופאים ראומטולוגים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' קורן שלום!
לאימי בת 82 יש בעיות רציניות של כלי דם היא בקושי הולכת סובלת מכאבי רגליים ואצבעות. הייתי מבקשת לדעת אם ניתן להקל ואו לעזור לה באיזושהיא דרך - היא אישה מאוד מפוקסת ותחסר לי מאוד עצם המחשבה ש........
אשמח אם תיתן לנו קצת תקווה אמיתית
תודה

שלום,
הגיל איננו גורם משפיע בשיקולים של מחלת כלי דם אלא המחלות הנילוות.אימך חייבת לעבור הערכת קרדיולוג ורק לאחר מכן לשקול את אפשרות האנגיוגרפיה וניתוח או בלון לכלי הדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד''ר אישה בת 59 כתבה לך על הכתמים והיא עוד משתמשת בכול מיני תרופות.. אני ד''ר בת 25 אם כתמים כפי שמתארת הגברת זה מלווה בגרד גם בתקופה האחרונה זה החמיר והפך לפצעים כלומר פצעים כו לאחר נפילה כשהפצע מגליד ככה זה נראה עשית כבר פעמיים ביופסיה ועדין לא יודעים להגיד לי מה זה בבקשה אני אשמח אם תוכל לתת לי כיוון.

שלום,
לא ברור לי היכן הכתמים שלך ברגלים.במידה והם בחלק הפנימי של הקרסול הרי יש קשר למחלת כלי דם ורידיתבכל מקרה יש צורך לבדוק אותך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אני בן 44(על חיי עוסק בספורט) בשנים האחרונות אני בחדר כושר, כמעט שנה כבר שכאשר אני רץ על ההליכון( במהירות של כ- 8-9 )לאחר כמה דקות אני מרגיש כאב בשריר האחורי(בעיקר רגל ימין, אך לפעמים גם בשמאל) יותר בחלק התחתון שלו.
אם אני רק הולך אז זה לא כואב לי.
אם אני עושה מנוחה ארוכה של כשבועיים אז לאחר מכןיש תקופות שאני יכול לרוץ ואז הכאב לא רציני.
תודה

שלום,
התמונה יכולה להתאים למחלת כלי דם פריפרית.ממליץ לבצע בדיקת כלי דם במעבדה לאיבחון מחלות כלי דם ולהבדק עלידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אימי חולת דיאליזה כ8שנים לאחונה היצאו לה את הפיסטולה שהייתה לה ביד בעקבות נקב וגרם לזיהום אין לה כרגע יד כלום לפני מסימים החלו לה כאבים לאחר בדיקת הרופא נאמר לנו שיש לה בעי זרימת דם לזו התחלת נמק את נין למנוע ואיך ניהיה פתאום נמק?תודה מירי

שלום מירי נגאוקר,
נמק ביד בחולת דיאליזה נגרם בעקבות חסימות בכלי הדם בשילוב עם הפיסטולה.למעשה הפיטולה יוצרת "תסמונת גניבה"או במילים אחרות,האצבעות מקבלות פחות דם.הפחתה מכוונת זו בנוסף למחלת כלי דם יכולה להביא לנמק. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב, אשמח אם תוכל לכוון אותי.
אני בת 25, טרם עברתי לידות וכו׳, כן נטלתי גלולות בעבר, ומבחינה הורמונלית- המחזור נוטה להיות כואב ולא סדיר. מעיון מקדים בשאלות כאן, אני מבינה שלשינויים ואי-סדרים הורמונליים יש קשר לנימים מפוצצים. במקרה שלי, מדובר בשני איזורים סמוכים בירך החיצונית השמאלית, שמרושתים בנימים מפוצצים. נדמה שלאורך הזמן הם מתפשטים. נאמר כאן שלא ניתן לחוש כאב, אבל אני בהחלט חשה בכאב כלשהו. בנוסף, אני לא בטוחה אם קיים קשר, אבל גילוי נאות הוא שאבי סובל מבעיות כלי דם וקרישה.
בשלב הזה, הצד האסתטי לא מעסיק אותי. אני רק רוצה לדעת האם תיאור המקרה הזה נשמע בגדר הנורמה, או שהיית ממליץ לי על בדיקות, ואם כן, אצל איזה סוג מומחה?, ובנוסף- האם גרב אלסטית יכולה לעזור במקרה כזה?
תודה מראש,
לואיז

שלום לואיז,
נימי דם אינם גורמים לכאבים.אין אינדקציה לגרב אלסטית במצב כזה.אין קשר בין נימים למחלת כלי דם של האב.ממליץ לחפש גורם אחר לתלונותיך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
בבדיקת דופלקס ורידי רגליים-אי ספיקה בספנה ארוכה בשתי הרגליים.אי ספיקה בספנה קצרה ברגל ימין בלבד.
יש לציין שלפני 5 שנים עברתי הזרקות עם קצף בהנחיית U.S והבעייה נפתרה,כבר מהטיפול הראשון היה שיפור עצום באיכות חיי.
אשמח לדעת:
1.האם סדרה נוספת של טיפולים יכולה הפעם לפתור את הבעייה לצמיתות?
2.האם מצב זה נחשב למחלת כלי דם?
3.אני שוקלת לקחת תוסף מזון שיש איסור לאנשים עםCARDIOVASCULAR DISEASE לקחת.האם איסור זה תקף גם לגביי?
תודה רבה

שלום ענת,
בדיקת הדופלקס מעידה על כשלון הטיפול בהזרקות מכיוון שקימת אי ספיקה בספנות.המלצתי פתרון חדיש יותר עם אחוזי הצלחה של כ-98% -אנדולייזר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאמי יש כאבים בשוק רגל שמאל שמקרינים לפרק כף הרגל, על השוק ישנם סימנים אדומים בצילום הרגל נראה הסתיידות בכלי הדם ומים מסביבו, לאחר זמן ישיבה מסויימת היא איננה יכולה לקום ממקומה. יש לה סכרת והיא מקבלת אספירין. שאלתי היא - מה יש לעשות בנידון ומה הטיפול המותאם לזה??
תודה מראש

שלום רבקה,
יש צורך לבדוק את הספקת הדם לרגלים באמצעות בדיקת לחצים או ABI לרגלים.הסתידויות בצילום איננה מעידה על מחלת כלי דם פעילה.מומלצת בדיקת כירורג כלי דם לאחר מכן. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לדר" קורן היקר שלום.אימי בת 70 היא עברה אירוע מוחי קל לפני כחצי שנה,היא גם סובלת מהלגוס ולגוס ,דבר שגורם לה לכאבים ברגליה,היא מתלוננת על תחושת דקירות ושריפה בכריות בקצוות אצבעות רגליה בשתי הרגליים,שאלתי האם יש קשר בין אספקת הדם לבין התחושה הזו,שכן היא מוזמנת לבדיקת דופלקס עורקי הצאוור . בהערכה

שלום שי מור,
תלונותיה של אמך אינן אופיניות למחלת כלי דם ברגלים.המלצתי לביצוע בדיקה לעורקי הרגלים באותה הזדמנות שתבצעו דופלקס לעורקי הקרוטיס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עשיתי בדיקת דופלר בעורקי הרגליים והתשובה היא שאין הפרעה חסימתית בעלת משמעות המודינמית בעורקי שתי הרגליים. בוצע מבחן ראקטיב היפרמיה ובשתי הרגליים לא נצפתה ירידה בלחצים.
שאלתי היא: האם יש קשר בין הבדיקת הדופלר לאנדותל בעורקים? האם פירוש הדבר ששכבת האנדונתל בעורקים שלי בכל הגוף היא במצב תקין? או שאין קשר בין שני הדברים, וכדאי לי (מסיבות אחרות) לבדוק גם את האנדונתל?

שלום,
הבדיקה מעידה על מצב כלי הדם ברגליים ויוכלה להיות סימן לכל הגוף.אין זה אומר שלא יכולה להיות מחלת כלי דם באזורים אחרים.ממליץ להחליט על המשך בירור לפי גורמי הסיכון הקיימים בגופך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום רב,
לאמי הופיע בציפורן הבוהן ברגל כתם סגול כמו שטף דם אך מבלי שקבלה מכה. כמו כן מזה זמן היא מתלוננת על פצעים/כתמים שיוצאים ברגלה ותחושת גירוד/עקצוץ. האם זה קשור לכירורגיית כלי דם?
תודה רבה,
אלין

שלום אלין וקסלמן,
יש לשלול מחלת כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page