top of page

91 שאלות גולשים בנושא: נמק

לאימי בת 80 יש בצקות ברגליים מהברך כלפי מטה באחד מהרגליים נהיה אודם ושלפוחיות וירידת נוזלים מהרגליים וברגל אחת באופן קבוע הגענו למחלקת כירוגית פלסטיק והמצב הוחמר עד כדינמק לפי דברי האח בדרגה 3 שאיני יודעת מהמשמעות בבדיקה של רופא כלי דם נאמר שיש זרימה טובה של דם (לא נעשתה בדיקת דופלר רק ע"י מישוש) מה הסיכוי להחלמה כמו כן איך אפשר להיפתר מהבעיה במהירות ובביטחון,ואשמח להסברים נוספים.

שלום ניצנה,
בנוכחות הספקת דם טובה מומלץ להוריד את הבצקת.לפני כן חייבים להבין את הגורם לבצקת והשלים את הבדיקה עם דופלקס ורידים ובדיקת עורקים. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בן 51 ברקע החלפת מסתם לפני20 שנה כיום אני סובל מעורקים סתומים ברגליי ואני לא מסוגל ללכת יותר מ200 מטר האים אתה ממליץ על נתוח בתודה יוסי

שלום דהן יוסף,
במצב זה המלצתי להליכה מרובה תוך הגדלת מרחק ההליכה יום יום.את האופציה הניתוחית אני משאיר לאנשים הסובלים מכאבי מנוחה או מנמק ברגל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לד"ר שלום רב,
קרובת משפחתי עברה ניתוח,במהלכו הסירו לה 96 ס"מ מהמעי הדק.עקב נמק במעי.
נתגלו גם תסמינים מוגלתיים וכרישי דם
לאחר ששוחררה לביתה נדרשה להזריק לעצמה תרופה לדילול דם
האם ניתן לבצע זאת עצמאית זה לא מסוכן?

שלום אביטל פטיטו,
ההמלצה הינה להזרקת קלקסן.החומר מגיע בתוך מזרק ומחט מוכנים.מיועד להזרקה עצמית על ידי הפצינט.אין כל סכנה בהזרקת החומר במינון תרופתי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב!
ברצוני לשאול לגבי אבי - הומלץ לו לעבור את הטיפול הזרקה תחת אולטראסאונד בגלל ורידים מאוד נפוחים ברגליים וחצי רגל שלו נהייתה שחורה.אבי בן 69 הוא חולה לב ועבר ניתוח מעקפים (3) בשנת 98′. הוא וכמובן אנחנו מאוד חוששים מהטיפול הזה. רציתי לדעת מה הסיכון שזה יגרום לסיבוכים? אילו סיבוכים עלולים לקרות? זה נכון שכתוצאה מההזרקה הגוף מפתח דלקת כחלק מההתנגדות של הגוף? אם לא עושים את הטיפול עלול להיות נמק?
אשמח לקבל תשובות
תודה, ורד.

שלום ורד,
אביך סובל ממחלת כלי דם בגופו אשר באה לידי ביטוי בכלי הדם של הלב .לפני כל טיפול בורידי הרגלים יש לשלול מחלת כלי דם בעורקי הרגלים.ב-35% מהמקרים קימת בו זמנית מחלת לב ומחלת עורקי הרגלים .אני ממליץ על בדיקת לחצים במנוחה ובמאמץ וכן בדיקת דופלקס לורידים.רק לאחר שתי הבדיקות ניתן להחליט על אפשרות הטיפול בורידים.טיפול בורידים מכל סוג שהוא יכל להסתיים בנמק במידה וחסרה הספקת דם לרגל. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אימי חולת סכרת זה למעלה מעשור,לפני כ-7 חוד' קטעו לה את אצבעות 3-4 ברגל שמאל,לפני כחודש יצא לה נמק חריף מאוד ברגל ימין,לאחר כניסה לצניתור באסף הוחלט לעשות לה "בלון" כפי שעשו ברגל שמאל,אך לא הצליחו בטענה "אין ורידים ועורק סתום" אמש לקחתי אותה לאסף בשל כאבי תופת אך גם שם הגדישו ואמרו שממלצים קטיעת הרגל עד הברך,בצינתור מ-7.4.09 ברגל ימין ששליש של הירך ועוריקיו חסומים ב-99% לצערי.לפני כשבועיים התחלתי לשם הדבר טיפול באוזון ברעננה..אך ללא הועיל,אנא ענה לי מהו הסיכוי להציל את הרגל מקטיעה!

שלום אבי .ש.,
במקרה זה אני מקבל את החלטת בית החולים אסף הרופא ולא את הניסיון הכושל באוזון שאינני חושב שיכל בכלל לעזור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אבי בן ה-68 סובל מזה מספר שנים (בערך 5 שנים) מתופעת רגל שמוטה ברגל ימין. בחודשים האחרונים החל לסבול מבצקת בכף הרגל ומכאבים בהליכה, לא הסכים ללכת לבדיקה עד שגילנו כי האצבע האמצעית בכף הרגל השחירה ובכלל הרגל התחתונה הייתה נפוחה ואדומה עם פצעים. בשלב זה הגענו למיון ושם אבי טופל באנטיביוטיקה עקב הזיהום בכף הרגל. נערכה בדיקת דופלר ולאחר יומיים בדיקת סי.טי אנגיו שממצאיה הראו שקיימת חסימה במעבר הדם לכף הרגל. בשלב זה אבי עדיין מאושפז וממתין לצינתור שמתעכב כבר יומיים ועדיין לא ידוע מתי יבוצע. שאלתי האם במצבו דחיית הצינתור במספר ימים יכולה להוביל להחמרת הנזק? ( עם הנושא של כריתת האצבע עם הנמק נתמודד אך אני חוששת מכריתה גדולה יותר עקב הדחייה הנ"ל) . אודה להתייסותך.

שלום רב,
קודם איחולי בריאותלאביכם,לשאלתכם מבצ העורקי של הרגל כנראה מחייב טיפול ניתוחי/צנתורי ואביכם עבר CTA שבו רארו שיש סיכוי לטיפול במסגרת הצנתור , איני רואה בעובדה שחלפו מספר ימים נזק שיכול להיות והחמרה במצבה של הרגל ,ניתן לשאול את צוות המחלקה מתי היהי הצנתור ועם המידע הנ"ל לשקול מעבר למוסד אחר או ללחוץ על המחלקה המאשפזת לבצע את הצנתור מוקדם יותר,עלע כל פנים אשמח לסייע במרפאתי
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

אמא שלי בת 54 אסטמתית אשר נוטלת כדורים המכילים סטריאואידים, לפני עשרה חודשים התחילה אימי לצלוע ואחרי מיפוי עצמות וMRI התברר כי יש לה נמק בעצם הירך. רציתי לדעת אם יש טיפול אמיתי לתופעה חוץ מניתוח להחלפת העצם.

שלום,
יש להתיעץ עם אורטופד מומחה לפרקי הירכיים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום דוקטור
דודה שלי מטופלת כשבוע במחלקת טיפול נמרץ באיכילוב.
היא הזניחה כאב ברגל של כשבועיים והגיע לבית החולים שכף רגלה נפוחה
מתברר כיהרבה עורקים בגופה סתומים והחליו לעשות צינתור
לאחר הצינתור מצב הרגל הידרדר, והחליטו לעשות ניתוח ופתחו את העורק הראשי, לאחר הניתוח נפתח העורק הראשי
אך לא הגיע דופק לגף הרגל
כרגע אנו עומדים במצב סטטי כי רופאיה אומרים שלא ניתן לנתח שוב
וצריך לחכות ל "נס" שהתרופות שניתנות לה יזרימו את הדם לכף הרגל.
האם יש לך עצה , הפנייה למומחה , משהו שאנו עוד יכולים לעשות ?
תודה מראש

שלום,
לעיתים ניתן לפתוח בניתוח או לתת תרופות הפותחות כלי דם קטנים.הדבר החשוב ביותר הוא הממצא בצינטור.בכל פניה למומחה חשוב להביא את דיסק הצינטור שבוצע באיכילוב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום שמי לירון כהן אבא שלי בן 61 היה לו חסימת כלי דם ברגל ונהיה לו פצעים עקב זה עשה ניתוח ויש זרימת דם אבל הרופאים אומרים שאולי צריך כריתה חס וחלילה יש משהו אחרלעשות להעברת הפצעים והאם זה נחשב נמק?

שלום,
מדובר בנמק אשר לא חלף בעקבות מעקף.ראשית לא כדאי למהר בכריתה אלא מומלץ לעקב בסבלנות ולבדוק באם המעקף מתפקד כראוי.ניתן להחליף טיפולים מקומיים לפצעים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר קורן שלום
חמי בן 70 סובל חולה כליות עושה דיאליזה בנוסף חולה סוכרת וחולה לב
עם אורטה מוגדלת כמעט 5 ס"מ
בעבר עשה ניתוח מעקפים
כיום יש לו חסימה ברגל ימין זרימת הדם 0.16 כתוצאה מכך יש לא נמק באצבעות ותחילת נמק בכף הרגל
הרופאים בביה"ח כרמל בחיפה טוענים שלא ניתן לנתח אותו, ולא ניתן לעשות מעקפים ואו צינתור.
שאלתי היא מה לדעתך ניתן לעשות ברמה המיידית בכדי להציל את כף הרגל
מקטיעה.
אודה להתיחסותך.

שלום,
ממליץ לבצע אנגיוגרפיה ולאחריה להחליט על אופציות הטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום בהריון הקודם שלי ילדתי בלידה מוקדמת שבוע 34 עקב היפרדות שליה ואי ספיקה שלייתית . לפי הבדיקות מעבדה פקטור 8 גבוה - 225 ופרוטאין נמוך 25 . ואבא שלי יש לו מחלה טרומבולית מגיל 40 ( נמק ברגל ) בעקבות כל זה רופא הנשים שלי החליט שאני צריכה להזריק לי כל יום זריקת קלקסן 40 וגם אחרי הלידה שאלתי האם להזריק ?והאם יש סיכון בלקיחת זריקות אלו ?

שלום,
זהו הטיפול המקובל בהריון במצב של קרישיות יתר.ממליץ להתיעץ עם המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני סובל באופן כרוני מציפורן חודרנית באצבע של הרגל ומידי פעם אני ניגש לפידקוריסטית שתסיר לי אותה פתאום מופיע לי נפיחות ואדמומיות מסביב לאצבע האם זה נמק ומה עליי לעשות?

שלום,
עליך לפנות לבדיקת כירופוד-מומחה כף רגל-דר' יונתן קפלין-037557111 .
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום אבי אמי בת 60 חולת כליות וסוכרת .אמי עשתה בעבר טעות חמורה ועשתה פדיקור בכף הרגל בעקבות פציע בבוהן ניגרם לה נמק בבהון ברגל ימין .אימי עברה ניתוח (ניקוז) על מנת שהנמק לא יעלה ויתפשט. כיום הבוהן שחורה ויבשה נאמר לה שעדיף לא לבצע כריתה אלה להמתין שזה יפול לבד. אמי כבר זמן רב מיתפתלת בכאבים יום אחרי יום הופך להיות ממש סיוט !!!! השאלה שלי האם זה מצב תקין ונורמלי לא לבצע כריתה ולחכות שיפול לבד למרות הסבל הרב שהיא עוברת? לתשובתך המהירה בתודה רבה אבי.

שלום,
חשוב לדאוג להספקת דם תקינה לכף הרגל.בכל מקרה אחר האצבע לא תתיבש והבעיה לא תחלוף.ממליץ בדיקת מעבדת כלי דם ובהמשך אנגיוגרפיה-לפי הצורך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לאמא שלי אובחן בבדיקתmri נמק בברך וקרע קטן במינסקוס.הבעיה שהיא חולה גם סבקלאודרמה ועברה לפני חמש שנים ניתוח מעקף והחלפת מסתם רציתי לדעת מה הטיפול המומלץ ומה הדרך להקל על הכאב כאשר היא לוקחת בין היתר קומדין

שלום,
אימך צריכה לעבור ארטרוסקופיה של הברך להוצאת החלק הנימקי.הטיפול נעשה על ידי אורטופד מומחה ארטרוסקופיות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום חמתי בת 72 , חולת סכרת ודיאליזה , עברה לאחרונה צינתור ברגל ימין , מאז הצינתור זרימת הדם תקינה ברגליים , אך כפות הרגליים השחירו ונוצר נמק בכל אצבעות כף הרגל. לאחר ביקור לפני יומיים שוב בבית החולים ומאחר והיא סובלת מכאבים עזים הומלץ לעבור קטיעה מתחת לברך. רצינו לברר : 1. למה לא קוטעים רק את האצבעות אלא את כל הרגל. 2.הבנתי שברמב"ם מבצעים ניתוחים לצינתור כלי דם קטנים , האם ניתוח כזה יכול להציל את האצבעות. תודה ארז

שלום,
גובה הקטיעה תלוי בגובה הספקת הדם.חייבים לקטוע באזור בו הספקת הדם מספיק טובה שיהיה ריפוי של פצע הקטיעה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעמוד 8 באתר התפרסמה שאלתי מיום 7.12 ללא תשובה ובאותה הזדמנות אוסף שראיתי באתר תוכני טלויזיה עם הרופא ושאלתי איך ניתן להוציא נוזלים עם השרוול שצולם כשהרגל פצועה מקווה לתשובה

שלום ינצנה,
בשלב ראשון הרמת הרגל ואגידה אלסטית .אזור הפצע נחבש בצורה מיוחדת וניתן להשתמש בשרוול ובלימפאפרס.מומלץ לעבור בירור ולזהות את הגורם לבצקת. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר קורן שלום רב! ברצוני לשאול מהיא הסביה שמחליטים לעשות סי טי אנגיו במקום אנגיוגרפיה(שינו את דעתם לאחר שבוע)?סבתי מאושפזת כבר שבוע וחצי עם נמק בשתי אצבעות הרגלים שחורות ומסריחות וברגל יש הכתמים שחורים.תוצאות דופלר:ימין:הפרעה חסימתית בסיגמנט פרומו פופליטאלי ובעורקי השוק .שמאל:הפרעה חסימתית הסיגמנט איליו פמורלי, פמורו פופליטאלי ובעורקי השוק. SFA פתוח עם הצריות.כמו כן, סבתי סובלת מאי ספיקת לב וכליות(דיאליזה חד פעמית) סכרת בצקות ברגלים קיורטוס עבר של מים בריאות וחמצת.ברצוני לדעת למה שינו את דעתם בזמן כזה קריטי וחשוב ביחוד שחשבו על אנגיו!והפחד שלי שיש לה הזדמנות אחת עם חומר הניגוד שהורס את כליות ואאני רוצה שיתבזבז על הסי טי ולא על האנגיו ! תודה!

שלום,
נזק לכליות מחומר ניגוד בבדיקת CTA הינו מינמלי לעומת זאת באנגיוגרפיה קיים סיכון משמעותי מאד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אבא שלי, בן 63, סוכרתי ובעל רקורד רפואי עשיר במחלות, סובל מסתימה של העורק הראשי ברגל. בחודש האחרון הוא עבר שני צינתורים שונים בשני בתי חולים שונים, שניהם נכשלו.
עקב מצבו הרפואי ובעיות הלב שלו, הרופאים אינם ממליצים על ניתוח, אלא על נסיון נוסף לצנתר. ברקע יש מחשבות מצידם על קטיעת הרגל מאחר וכבר התפתח נמק באגודל בהיקף של 4-5 ס"מ.
אנחנו כמובן מאוד חוששים מקטיעה. הייתי שמח לדעת אם יש טיפול אחר אפשרי או כיווני פעולה אחרים.
תודה.

שלום,
אשמח לראותכם במרפאתי עםאביך ועם דיסק בדיקת הצינטור שעבר אביך. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אמא שלי אחרי טיפול של המסת ורידים
הופיעה בצקת ,על פי רופא כלי דם שעשה לה את הטיפול, יש צורך לשכב עם רגליים
מורמות רב שעות היום, במשך, 4 שבועות
וגם לחבוש גרביים אלסטיות.
לאמי פצעים פתוחים שלא מתרפאים.
וכאבים שלא ידוע לי אם מהבצקת או מהפצעים , או משניהם.
אמי נמצאת במצב דימנסיה, חאינה זוכרת את מצבה. גם מסרבת לגרוב גרב ולשבת עם רגל למעלה.
אין לב מטפלת 24 שעות היא מסרבת
האם יש מקום לטפל במכשיר לחץ כדי לשאוב את הנזלים במדה והבצקת אכן לימפאטית?
על פי הצילומים בעיית הורידים נפתרה.
כרגע יש צבע שחור על העור, האם יש
סכנה לנמק?

שלום חוה,
אינני מכיר טיפול של הרמת הרגליים למשך 4 שבועות.על אימך לגרוב גרבים אלסטייים חזקים ולהיות בתנועה מקסימלית.יתכן ויש צורך בניקוי הפצעים וחבישה בחומרים מעודדי צמיחה. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה שמי קרן ויש לי נמק ביד (באצבע) היא נאכלה לי מיתחת לציפורן ואני מרגישה שעדיין עובר לי שם דם והציפורן ממשיכה ליגדול מה עושים או למי פונים ואייך מטפלים

שלום שירית,
אנא הפני שאלתך לאורטופד כף יד-דר' איגו גולדברג 7557111 03 ברמת גן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום יש לי כאבים באשכים אבל אלא לא כאבים חזקים איך אני יודע אם יש לי נמק?

שלום רב,
אני מקווה מאוש שאין כי כבר כרגע מאוחר לגשת לרופא.
כנראה שהתשובה שונה ,אנא גש לאורולוג בקופ"ח
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

האם יתכן כי זריקת קצף לאטימת וריד תגרום משך כשנתיים ומחצה לתהליך מפושטשל נמק רקמת השומן העורי)בכל הגוף(? והאם יש דרך להתחקות ו/אולעצור תהליך הרסני זה?
נעמה

שלום,
אינני מכיר תופעה כזו
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אחותי חולת לופוס 30 שנה, בשנתיים האחרונות חלה הרעה במצב הכליות שלה. בחודש האחרון נוצר נמק בבוהןהרגל הימנית ובבדיקה שנערכה בביה"ח התברר שעורק הרגל חסום למעבר דם ולכן הנמק נוצר ומתפתח. הטיפול המוצע - צינתור בעורק החסום, אך עם הערת אזהרה חמורה של פגיעה קשה בכליות עד חלילה צורך בדיאליזה.שאלתי- האם יש אפשרות כלשהי לפתוח את העורק החסום ללא החדרת החומר הניגודי המסוכן לה במצבה? האם יש טיפול (יתכן שהוא יקר ולכן לא מספרים לנו עליו) אחר היכול לפתור את הבעיה ולגרום לזרימת דם תקינה אל האצבע החולה?
תודה על תשובתך

שלום,
במצב זה חייבים לבצע צינטור בכדי לפתוח את העורק.לפני הצינטור קיימת הכנה אשר מקטינה את הסיכוי לפגיעה כליתית.אפשרות אחרת לזהות את הבעיה בדופלקס ולנתח את הרגל. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני חודשיים עברתי טיפול להעלמת דליות בהזרקה.נוצר אצלי נמק תת עורי ,שאני מטפלת בו כמו בכוויות.האם הטיפול נכון,והאם יש סיכוי להחמרה במצב? כמו כן ישנם סימנים כהים במקום שעברתי טיפול זהה לפני חצי שנה.האם סימנים אלו יעלמו ?
תודה מראש.

שלום,
הפצע והפגמנטציה יעלמו .סבלנות דרושה עד לקבלת התוצאה הרצויה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר, אנינ סובלת מזה חודשיים מקצות אצבעות אדומות, הרופאים הרבים שראו אותי משערים שיש לי תופעת רינו עקב כחלון באצבעות...
אני ללא טיפול כבר חודשיים ומודאגת מכך, רופאי משפחה שונים הפנו לרופאי עור ששלחו שוב לרופא משפחה ואז לכירורג כלי דם שאמר לי שהגעתי לכתובת הלא נכונה ואני צריכה ללכת לראומטולוג.. האם אני צריכה להגיע עם טפסי בדיקה לפני? ואם כן איזה והאם צריך הפנייה לכך?
או שהראומטולוג נותן לי הפנייה?
והאם הזנחה של התופעה ללא טיפול, בזמן שהיא מתקדמת לי לשאר האצבעות בידיים והרגליים, במשך חודשיים זה מסוכן? נמק?
תודה,
המודאגת..

שלום,
אכן עליך להגיע לראומטולוג אשר ישלח אותך לכל הבדיקות הרצויות
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב! 21/1/2012
לאבי, בן ה-95 , הנימצא בבית סיעודי, התפתח פצע לחץ חריף עם נמק מסביב,בעקב הרגל, וזה כחודשיים וחצי מטפלים בו באנטיביוטיקה והתריה של האיזור מסביב, אך לצערי לא חל שיפור.
זרימת הדם ברגליים של אבי מאד לא טובה. הוא מקבל תזונה קצת יותר עשירה והאמת שאני די פוחדת ממה שיהיה.
אשמח לקבל קצת עזרה בהבנה של הטיפול ומה ניתן עוד לעשות.
בברכה
לאה

שלום,
ממליץ לשקול צינטור כלי הדם במטרה לנסות לפתוח עם בלון או סטנט.שיפור בהספקת הדם ישפר את הסיכוי לריפוי כל דרך אחרת תביא לכריתת הרגל במוקדם או מאוחר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רוב,
אבי בן 62, ולפני כשבוע הוא שם לב לנגע עורי בקדמת השוק (במרכזה) שלדבריו נראה מוגלתי. לאחר מספר ימים הופיע נגע שחור, בקוטר של כחצי סמטימטר. הנגע לא חלק למגע, אבל גם לא מרגיש כמו גלד (אבי לא ניסה לנקז את המוגלה בשום צורה). סביב לנגע יש אדמומיות רבה, נפיחות, והאזור כולו קשה למגע. אבי טוען שהוא לא חש כאב, אבל כן מרגיש שהנפיחות "לוחצת". לחצתי עליו לראות רופא בדחיפות, והרופא (מלרם) הסביר כי זה נראה כמו עקיצת דבורה (השחור עשיוי להיות העוקץ) ורשם לו אנטיביוטיקה. למרות אבחנת הרופא, אני לא רגועה וחוששת שיש כאן משהו רציני יותר. יש לציין שאבי על פניו בריא לחלוטין, אבל בהחלט עשוי להיות סכרתי (כבר שנים שהוא מסרב מכל וכל לבדוק את העניין). האם יש לי סיבה להמשיך לחשוש למרות אבחנת הרופא?

שלום,
יש שתי אפשרויות:להאמין לרופא או להתיעץ עם רופא נוסף.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.. לאחרונה הופיע לי פצעון מאחורי הרגל .. מוגלתי כואב והוא התחיל להתנפח ולהפוך להיות כאילו יש שטף דם מסביב והראש המוגלתי הוא שחור..
מה היא האבחנה שלך לכך ???

שלום,
קשה לתת אבחנה ללא פרטים נוספים.יתכן פצע סתמי ויתכן תחילת נמק...........
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אבי בן 98 היה מאושפז עד לפני חודש עקב נפילה. היום הוא בכסא גלגלים. לא סובל מסכרת,לא מלחץ דם, המוגלובין 9.1 ליד הבוהן יש לו פצע לחץ. באצבע הצמודה לבוהן, החל מהציפורן להתפתח נפיחות בצבע חום כהה. רופא גריאטרי שהוזמן הסביר לנו כי אין הספקת דם לאצבע היא תשחיר ותיפול. האם אין מה לעשות כדי להציל את האצבע? תודה עדי

שלום,
במצבים אלו קימים טיפולים שמרניים שונים.חייבים לנסות את כל הטיפולים השמרניים לריפוי הפצע ,אחרת הרגל תגיע לקטיעה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד''ר ארנון קורן,אימי בת86 מרותקת לכסא גלגלים לאחר אירוע מוחי.מזה כשלוש שבועות היתחיל כתם שחור בבוהן רגל ימין.לפי דופלר חסימה של עורק הכסל דו-צדדי ,יתכן לרישסנדרום.חסימה של עורק שיטחי.עורקים בלתי לחצים בשוקיים.נבדקה במרפעת כלי דם באסף הרופא ע''י ד''ר רבינוביץ מדובר בנמק יבש.כעת יש החמרה בנמק הומלץ טיפול שמרניAugentin875mgיש לה הפניה למרפעת כלי דם בבלינסון האם תוכל לבדוק אותה ולהמליץ על טיפול לשיפור המצב?תודה מראש.

שלום,
אימך זקוקה לאנגיוגרפיה של עורקי הרגליים.לאחר הבדיקה נוכל לדעת כיצד לעזור לה.אינני חושב שאוגמנטין בלבד יוכל לעזור לה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page