top of page

57 שאלות גולשים בנושא: פקקת ורידים

שלום
הגעתי לבית חולים עם כאבים עזים ברגל מהמפסעה ועד לכף הרגל
בבדיקת דומפלר התגלה כי החסימה הינה בכלי הדם החיצוניים בלבד וע"פ הרופא בחדר מיון נאמר ש"אין כל סיכון", המליץ על שיחרורי ומתן תרופות שאני מקבל היום "ארקוקסיה" 120 מ"ג, בינתיים הכאבים ברגל העליונה נעלמו, אבל נשארה נפיחות בכף הרגל, מלוות בכאבים חזקיםוצליעה, בין הייתר ולמען הזהירות הרופאה במרפאה הוסיפה כדורים נגד גאוט, שסבלתי בעבר
אני כבר שבועיים מטופל, ללא תוצאות טובות, סוכרתי מאוזן טוב באנסולין
בין 67
בתודה, מוטי

שלום מוטי,
ממליץ להוסיף אגידה אלסטית ולהגיע לבדיקת הרופאים שמכירים את מחלותיך הכרוניים(גאאוט,סוכרת).במידה והם לא יסתדרו אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 26 היום לפני כעשרה חודשים בערך בשבוע 31 להריוני התגלה אצלי פקקת ורידים ברגל שמאל אושפזתי בבית חולים וטופלתי ע"י קלקסן 140 ביום . ילדתי בניתוח קיסרי שבניתוח התפרץ לי גל ימין וגם בבטן . היום אני מטופלת ע"י קומודין 10מ"ג ביום וגרביים אלסטיות בשתי רגליי.. השאלה שלי מה צופה לי העתיד איך ממשיכים מפה ובאיזה דרך אני אמורה לחיות אלה שאלות שעד היום לא הצלחתי לקבל תשובות ברורות מאף גורם אשמח לדעה בנושא..
תודה ויום טוב סיון

שלום סיון כהן,
עליך להמשיך את הטיפול בגרב אלסטית,להגיע להמטולוג ולברר קרישיות יתר והמשיךאת הטיפול לפי המלצת ההמטולוג והבדיקות.כל השאר שצופן לך העתיד לא שייך לפקקת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 55 נוטלת קומדין 10 מ"ג ביום מאוזנת
עברתי פקקת ורידים לפני 4 חדשים ברגל על רקע שכיבה ממושכת בדיקות לקרישיות יתר היו תקינות שאלתי האם מותר לי לטוס? אני עדיין לוקחת קומדין עד דמבר
בתודה אור

שלום אור כהן,
ניתן לטוס לאחר 4 חודשים של טיפול בקומדין.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם יש מקרים של פקקת ורידים לא רק
ברגלים אלא בבית השחי-במקום עמוק-כשהיד מאד נפוחה ומה יכולה להיות הסיבה.הרי זה מקום שאין אפשרות לשים גרב אלסטית!
אודה לכם מאד על תשובה מהירה

שלום קלרה,
פקקת ורידים קימת בכל וריד ווריד בגופנו.הטיפול בהתאם למיקום ולגורם.במקרה של פקקת ביד ניתן לרכוש שרוול אלסטי מיוחד.חשוב להתאים את השרוול לתוצאה ביד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני סובלת כבר מעל חצי שנה מכאבים בידיים ומורידים נפוחים מהאצבעות ביד לאורך הכתף
בנוסף גם יש לי נימול בידיים
לאיזה רופא עלי לפנות
יש לנו במשפחה גנטיקה של קרישיות יתר
איזה בדיקה עלי לעשות כדי לשלול בעיה

שלום דנה,
עליך לעבור דופלקס לורידי הידיים.החשד הוא לפקקת ורידים ביד והתפתחות מערכת מעקפים תת עורית.עליך לעבור בירור קרישיות יתר עלידי המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וערב טוב ,
לפני כשלוש שנים איימי בת ה-52 אובחנה כחולת סרטן ונאונאלצה לעבור ניתוח ראש על מנת להוציא את אותו הגידוך לאחר מכן עברה טיפולי הקרנות וטיפולי כימוטרפיה ( הטיפול הכימוטרפי התבצע בבית בלקיחת כדור ולא דרך הווריד ) לאחר זמן מה קיבלה כדור בשם דלאפלט כרונו 500 מ"ג וקיבלה הוראה לשתות אותו פעמיים ביום במשך 5 שנים , לצערנו בשנה התגלו ברגליים של אימי בצקות נוראיות , נפיחות , אדמדמיות / כחלכחיות , יובש מסיבי והרגליים קשות וכתוצאה מזה היא מרגישה כוויות ושריפות באיזור חשוב לי לציין שהנפיחות אדמדמיות בכל איזור הכף רגל וכמעט עד הברכיים, כמעט כבר שנה אנו מנסים להבין ולטפל בבצקות שגורמות לאימי סבל בכל שעות היום, מצפה ומחכה לתגובה והלוואי שנמצא פתרון.

שלום,
יתכנו מספר סיבות לבצקת:חוסר בתנועתיות,רמת חלבון ירודה ,פקקת ורידים ......... אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,בשנת 2005 היתה לי פקקת בוריד שטחי בשוק,עברתי בירור המטולוגי והתברר שיש לי קרשיות יתר הומוזיגוט פקטור 5.לאחר הטיפול הנקודתי לאותו אירוע נאמר לי שבחישוב ההסתברויות לא ניתן לי טיפול למעט קלקסאן בטיסות ארוכות והתערביות כירוגיות.עתה יש לי שוב פקקת בוריד שטחי אבל כנראה "מרכזי" מטופל כרגע בקלקסן עד לבירור המטולוגי חוזר וגרב אלסטית עד המפסעה.שאלתי:1.מה ההסתברות של מי שיש לו בעית קרשיות כמו שלי לפתח פקקת לעומת האוכלוסיה הרגילה?.2.מה ההסתברות לפקקת לאור הנ"ל אם אני מעשן ?(האם זה בכלל מגדיל את ההסתברות ובכמה.)3.נאמר לי ללכת עם גרב אלסטית האם אני צריך רק על הרגל עם הפקקת או אני צריך על שתי הרגלים ?4.האם מותר לי לחזור לםעילות גופנית?(יוגה ,הליכה,אופניים)5.האם יש מצב שהקריש נעלם נספג ,ואם כן תוך כמה זמן ובמה זה תלןי.6.האם בקרישיות יתר יש להימנע או לצרוך מאכלים מסוימים?

שלום,
אין לי ספק שיש לך הרבה שאלות בנושא. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 60 משקל 90 עושה הליכה כל יום חצי שעה, ומשתמשת בגרב אלסטית ושותה אספרין 100 מיליגרם פעם ביום.
יש לי כאבים ברגל והרופא אמר שיש לי פקקת שטחית ,לעשות הליכה ולשתות אספרין 100 מיליגרם. ברגל זו עשיתי גם החלפת ירך לפני 8 שנים.
האם הליכה בלבד תעזור או שיש לשלב שיטות נוספות שאינן קונבנציונליות?
איני מסוגלת ללכת יותר מחצי שעה על הרגל וגם אחרי ההליכה יש לי כאבים ברגל הזו במנוחה ובשינה.
האם יש שיטה להקלה בכאבים?

שלום,
לעיתים בפקקת שטחית צריך לנקז את קרישי הדם בהרדמה מקומית.במצבים אחרים מוסיפים כדורים אנטיאינפלמטורים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר קורן
אימי בת 81 לפני 3 שנים אירוע של פקקת ורידים ברגל ימין ולפני כחודשיים אירוע של נפילה וניתוח של צואר הירך ברגל ימין . מטופלת מאז בקומדין .
לפני כשבועיים שבה משיקום וברגל ימין המנותחת עדיין קיימת בצקת .בנוסף צצו בימים אלו סימנים אדומים מגרדים .יצויין כי סימנים אלו הופיעו קודם,נעלמו ושוב צצו במקום אחר ברגל .
מקבלת פוסיד .
האם יש סיבה לדאגה ?מה הטיפול בבצקת ובסימנים האדומים?
בתודה מראש על תשובתך

שלום,
זמן קצר לאחר הניתוח הבצקת איננה בעיה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום.
תחילה אודה לך מאוד על תשובתך המהירה.
שאלה נוספת-נפיחות בקרסול לאחר שנגמר הפקקת.כיצד ניתן להורידה מלבד שימוש בגרב אלסטית?
תודה וחג שמח

שלום,
גרב אלסטית הינה הטיפול היחיד לאחר פקקת,כמובן יש להוסיף לכך הליכה מרובה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר ארנון!
אני מאושפזת בבית חולים בגין תסחיף ריאתי כתוצאה מפקקת ורידים רגל ימין אני בת 42 ואני מתייעצת עימךלעניין מחקר בתרופת של חברתפייזר אפיקסבןמה הסיכונים בלקיחת תרופה זו?והאם הייתממליץעל הטיפול הניסויי לציין כי אני גם מקבלת כומדין
תודה פני

שלום פני,
בטרם תחתמי על הסכמה לטיפול קבלי הסבר מפורט על תופעות הלואי האפשרויות.במידה ותופעות הלואי לא משמעותיות תוכלי להצטרף לניסוי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
לפני כ-4 חודשים התגלתה אצלי ברגל פקקת ורידים DVT אשר נגרמה כתוצאה מלקיחת גלולות מסוג מרסילון, כמובן שהפסקתי לקחת את הגלולות, כרגע אני לוקחת כדורי סינטרום לדילול הדם המינון משתנה לפי תוצאת הINR , הוסת שלי אינה סדירה נכון להיום אני מקבלת פעם בחודשיים , הבעיה שלי שבעוד כחודשיים אני מתחתנת , איך אוכל להבטיח שבאותו שבוע לא אקבל מחזור?
האם אני יכולה לקחת כדורים כלשהם רק לתקופה קצרה זו?

שלום אורי,
ממליץ להתיעץ רופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בס"ד
לד'ר ארנון קורן שלום רב
אני בת 27 בריאה בדרך כלל מיום שיש הרגשתי ביד ימן כאב חד ומוזר בחיבור של היד (איפה שמוצים דם) ראיתי את הוריד מתנפח וכאבור כמה דקות חוזר למצב הרגיל כך כמה פעמים וז זה נרגע לי . היום שוב הרגשתי את הכאב הזה התחושה היא כמו שמוצים דם כאב של משהו תפוס כאילו הוריד עומד להתפוצץ . יש לי התקן תוך רחמי הורמונלי .
האם זה יכול להיות קרש דם או פקקת ורידים???
לפני כחודש עשיתי בדיקות דם כליות הכל תקין לפני כ 6 שנים עשיתי בדיקת קרישת דם יצאה ויטמין S 113 . מה יכול לגרום לכאב הזה ???
בתודה מראש
עדי

שלום עדי ו,
עליך לעבור בדיקת דופלקס לורידי הידיים על ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לדר קורן !
לפני כשבועיים לקיתי בפקקת ורידים עמוקה לאחר טיסה . יש לי ארבע שאלות ואשמח לתשובותיך .
1 . האם יש קשר ידוע בין אוויסטה ( תרופה שלקחתי נגד אוסטיאופרוזיס) , בין הטיסה בת ארבע שעות בה ישנתי ולא זזתי , לבין יצירת קרישי הדם שהחלו בקרסוליים ונתקעו לבסוף בשתי הריאות?
2. מתי אוכל לחזור לפעילות גופנית בה עסקתי לפני האירוע - הליכה בת שעה כל יום , ופעילות גופנית נוספת?
3 . כמה זמן עלי לחבוש את התחבושות האלסטיות ?
4 . האם בשעת ההליכה היומית עלי לחבוש את החבישה האלסטית ?

שלום אביבה כרמי,
יש קשר בין נטילת אויסטה חוסר תזוזה בטיסה ויצירת קרישי דם.המשותף לכולם שיוצרים מצב של קרישיות יתר.ניתן לחזור לפעילות רילה לאחר שבועיים.מומ לצת חבישה אלסטית לתקופה ארוכה.חבישת הגרב לכל אורך היום כולל בפעילות גופנית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
לדר קורן
האם מותר לי להכנס למים חמים בחמת גדר אם הכריש דם כשאני לוקחת זריקות קלקסן?

שלום,
לא מומלץ להכנס למיים חמים עם פקקת ורידים בשל סכנה להחמרה במצב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מה ההבדל בן טרשת עורקים לפקקת ורידים תודה רוחמה

שלום,
טרשת עורקים -זוהי מחלה כרונית בעורקים הגורמת לחסימה שלהם.
פקקת ורידים -הינה חסימה חריפה החוסמת את הורידים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עברתי לפני כ-4 חודשים אירוע קשה של קרישים באגן וברגל. יש לי כל הזמן כאבים ברגל בעיקר בהליכה ובעמידה. אשמח לדעת האם הכאבים יעברו והאם אני אחזור לפעילות רגילה עם הרגל (לספורט הליכה וריקודים).
אשמח לקבל את תשובתך.
תודה

שלום,
ראשית חייבים לזהות את הגורם לקרישי הדם.לאחר מכן להליץ על הטיפול הנכון ורק אז אוכל לציין מתי תוכלי לחזור לפעילות רגילה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה אני בת 19+ ונוטלת גלולות למניעת הריון "אסטל" במשך כשבועיים האחרונים ולאחרונה הופיעו אצלי כאבים בברך השמלאית של הרגל שנמשכים כלפי מעלה בכאבים עזים. חשוב לציין שלפני שנה נטלתי גלולות בשם פמינט והייתה לי את אותה בעיה לכן הפסקתי ועברתי בדיקת פקקת ורידים היות והרופא נשים לא הסכים לתת לי גלולות לפני שיידע בטוח שאין לי פקקת ורידים. עברתי את הבדיקה בערך כשנה אחרי שנטלתי גלולות האם קיים סיכוי שרואים קרישי דם גם אחרי שנה? והאם קיים הסיכוי שהכאבים הללו הינם כריש דם? מה עלי לעשות? האם להפסיק את הגלולות?

שלום לאה,
אינני חושב שיש קשר בין הכאבים לגלולות.ממליץ בדיקת רופא נשים ובדיקת אורטופד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 38 לאחר 4 לידות, אין בכוונתי ללדת עוד, בביקור אצל רופא לכלי דם הוא המליץ לטפל בנימים שיש לי בממצעות הזרקה, 1. מה הסיכויים להצלחה? 2. האם יש סיכוי שהנימים יחזרו ואולי בגדול? מה המשמעות של פקקת ורידים?
וכמה אחוז החזר יש דרך חברות הביטוח?
תודה

שלום אתי,
טיפול בנימים מבוצע בהזרקות תחת זכוכית מגדלת.הנימים מושפעים מהמערכת ההורמונלית של גופך ולכן בגיל 38 שנה הם עדין יכולים להופיע באזורים אחרים.עד כמה שידוע לי הרי הטיפול איננו מכוסה על ידי חברות הביטוח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני כ-7 שנים סבלתי מDVT בכף רגל שמאל כתוצאה משימוש בלולות. הפסקתי ליטול אותן וללא כל טיפול זה עבר. לפני 3 שנים עשיתי אולטרסאונד של ורידי רליים ונאמר לי שיש לי אי ספיקה של וריד ברגל שמאל אך לא ניתן שום טיפול. בדרך כלל בישיבה ממושכת, בהונות כף רגל שמאל נעשות סגולות ובחורף אני לא מרגישה כלל 2 מבהונות רגל זו. לאחרונה שמתי לב שציפורן אחת בכף רגל שמאל נושרת לבד וגדלה מחדש. האם זה תקין? האם יש קשר לאי ספיקה ורידית ברגל זאת?

שלום מירב,
לאחר פקקת ורידים עמוקה(DVT) לעיתים נשאר נזק בורידים בצורת אי ספיקה.מומלץ להתמיד בגרב אלסטית בכדי למנוע סיבוכים בעתיד.אין קשר לשינוי בפגמנטציה של האצבעות בקור.תופעה זו נקראת תופעת "רנו" והינה כיווץ כלי דם דיסטליים. אשמח לראותך במרפאתי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אדם מאושפז ב קפלן 10 ימים 5 מהם בטיפול נימרץ.ברגל הנפיחות ירדה הצבע חזר לתקין.תסחיפים בבית החזה. מקבל קומדין, זריקות לבטן.וכדורים.לאיזה בית חולים האים כדאי להעבירו,איזה רופא., ומהו הטיפול החדשני המומלץ לבריא בן 79. בהערכה ותודה. אלי שפירא

שלום,
מקבל את הטיפול הנכון ולכן מצבו משתפר.אין צורך בכל העברה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 43 וסובלת מפקקת ורידים עמוקה ברגל ימין
ומטופלת בקומודין.
שאלתי היא האם מותר לי לצום ביום כיפור?

שלום,
עליך להקפיד ליטול את הקומדין ולגרב גרב אלסטית תוך כדי הצום.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בוקר טוב
שמי שרית כבת 34 לפני כשנה נפלתי בעבודה מגובה של כ 3 מטר.
עקב הנפילה שתי הרצועות ברגלי נקרעו עקמתי את קרסוליי כך הבנתי מהרופאים המטפלים שלי הם לא הפנו אותי לפיזוטרפיה אמרו רק מנוחה עם רגליים על הכרית לאחר מספר פניות אליהם ותלונות שלי שרגל שמאל שלי עדין כואבת במיוחד בקרסול או שאני עומדת יותר מידי שעות על הרגליים אין מענה מהם ובנוסף לכל זה רגל שמאל שלי מהקרסול עד המותן נפוח הגוף פשוט נפוח אנני יודעת איך לקרוא לזה מים או נפיחות מסוימת אני יודעת שזה לא יפה והנפיחות מורגשת ולא עוזבת אותי אני לא יודעת מה לעשות אומרים שיש חומר מסוים שממיס את המים או שאני צריכה לעבור פיזוטרפיה כדי שהנפיחות תרד אני חסרת אונים בסיפור הרופאים ממש לא נותנים לי תשובה ומתנערים מהסיפור אומרים שזה יעבור בעצמו ולא צריך לעשות כלום!!! נשמע הזוי קצת שרופא בכיר מקופת חולים כללית יענה כך ועוד אורטופד שמחכים לתור אליו חצי שנה.
טוב אז עברה שנה ועדין אני לא יודעת מה לעשות עם הנפיחות הזו תשובה ברורה וכנה תעזור לי להבין מה קורה פה
תודה רבה שרית

שלום,
יתכנו מספר סיבות לבצקת לאחר טראומה:נזק לפרק עם תגובה מישנית,פקקת ורידים וירידה בניקוז הורידי,נזק לימפאטי.................... אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום.לאימי יש פקקת ורידים שטופלה וכרגע היא סובלת מנפיחות ברגליים.לפי מה שענית לשאלות פה רשמת כי פקקת זה סימן לגידול בגוף.האם נכון הדבר??
כל מי שיש לו פקקת ורידים יש לו או עתיד להיות לו גידול בגוף?
אודה לך מאוד על תשובה מהירה.
תודה מראש

שלום,
ממש לא נכון.פקקת ורידים עמוקה ללא הסבר יכולה להגרם מקרישיות יתר של הדם.אחד הסיבות מתוך סיבות רבות יכל להיות גידול בגוף.יש לקחת כל דבר בפרופורציות נכונות!
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 25 לפני כשנתיים היתה לי פקקת ורידים עמוקה DVT ברגל שמאל ותסחיף ריאתי, זה קרה בגלל גלולות,
בזמנו בבדיקת הדופלר הפקקת היתה מהרגל ועד לריאות, אתמול עשיתי בדיקת דופלר ברגל נתגלו שרידים של הפקקת ובאזור קטן של הבטן תחתונה-מפשעה הטכנאית ראתה שזה עדיין פקוק ואין זרימת דם בקטע זה, כמו כן בהמשך הבדיקה כל אזור הבטן ומעלה נקי, האם יש טיפול? האם אני בסיכון כרגע?
האם זה ישאר כך תמיד, איך אפשר לטפל בזה?
בתודה מראש
אורית

שלום אורית,
המהלך הטבעי של הפקקת העמוקה שהיא עוברת ספיגה.הספיגה נמשכת בין מספר שבועות לשנים.המצב שלאחר מכן נקרא :רקנליזציה.לעיתים יש נזק למסתמים ולעיתים אין.אינני חושב שכרגע יש מקום לדאגה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

מדובר בבחורה בת 26 בשבוע 10 (IVF) שאחרי כאבי תופת בכתף וביד שמאל נתגלה אצלה קריש דם בחלק השמאלי של הצוואר (DVT) ,הבחורה מקבלת זריקות קלקסן ומאושפזת בבי"ח ,יש לי כמה שאלות בנושא:
1. הרופא אמר שהגוף אמור להתגבר לבד על קריש הדם , כמה זמן תהליך כזה יכול לקחת ?
2. האם האשה בסכנה כל עוד הקריש קיים ?
3. יכול להיות שייקח לגוף כמה שבועות עד שהקריש ייעלם ?
4. האם הקריש יכול לנוע בגוף לכיוונים אחרים או להתפרק וקרישים קטנים ואז לנוע בגוף ?
5. האם זה אומר שהבחורה תסבול תמיד מקרישי דם או שרק בהריון היא בסכנה כזאת ?
תודה ,יריב

שלום יריב_334,
הריון הוא מצב טבעי של קרישיות יתר.חלק ממחלה גנטית של קרישיות יתר מתגלת דוקא בהריון.חייבים לטפל בשלב הראשון בקלקסן על מנת שלא לתת לקריש הדם לגדול.הגוף אכן סופג את קריש הדם בעצמו.קיימת סכנה בשבוע הראשון.בהמשך קריש הדם נדבק לדפנות הוריד.יש צורך בבירור המטולוגי לקרישיות יתר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ביד שמאלי הופיע בחודשים האחרונים בלט של אחד הורידים. אורטופד אמר שזה שום דבר משמעותי ושפיר וניתן להוצאה. עד היום הבלט היה רך כמו וריד.
היום לאחר לחיצה שלי הבלט נהיה קשה וכואב למגע. מה דעתך?

שלום אלון,
מדובר בוריד עם פקקת ורידים שטחית.ממליץ כריתה לאחר עבור השלב החריף.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
לפני כ 3 חודשיים אובחן אצלי גם קלינית וגם בהדמיה avn של הברך לאחר החלמה עשיתי פקקת ורידים עמוקה בשןק והטרומבוס נעצר בפמורליס אני מטופלת בזריקות קלקסן ותחת קומדין עד להגעה ל 2-3 inr
שאלתי האם אני יכולה לחזור לפעילות רגילה אני אוגדת גרביים אלסטיות
מה בדבר הנפיחות בקרסול@ האם זה תקין? בתודה מראש

שלום אורנה מצורו,
מחינת הפקקת הרי מומלץ לחזור לפעילות גופנית אשר תעזור לנפיחות בקרסול.ממליץ גם להתיעץ עם האורטופד המטפל בענין הAVN וחזרה לפעילות מאומצת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
באולטראסאונד הודגם ב-SFJ - אי ספיקת מסתמים.
saphepnous vein - טרומבוס חסימתי,
בהמשך הפענוח - כתוב אין עדות ל-DVT אודה לעזרתך - לא מבינה - יש DVT או אין?
לתשובתך אודה,
לב

שלום לב,
אין DVT אך יש SVT כלומר פקקת ורידים שטחית.הספנה בה קיים הטרומבוס שיכת לורידים השטחיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.
אני בת 28 ולפני חודש בערך אובחנתי עם פקקת ורידים עמוקה בורידי הצוואר ,jugular and subclavian היו חסומים ב99 אחוז, בעקבות כך נחסמו גם ורידי היד השמאלית, בתנועה לא הורגש דופק ,היד היתה אדומה על גבול סגול וקרה מאוד .קבלתי זריקות אפרין למשך חודש ועכשיו מתחילה את סבב הקומדין עד לאיזון . לא קיבלתי הנחיות תזונה מיוחדות וגם לא אנטיביוטיקה.
הרופא אפילו לא חשב להגיד לי להפסיק עם הגלולות למניעת הריון.
לפני שבוע עשיתי שוב אקודופלר והחסימה ירדה ל70 אחוז.הכאב ביד לא פוחת,תחושת הלחץ בצוואר גם לא עוברת,האם זה נורמלי?
בבדיקת הדם הראשונה עם כדור וחצי ליום 5 מיליגרם (לקחתי שבת וראשון והבדיקה היתה ביום שני) ובנוסף זריקות CLEXANE T 6000 U.I ,מדד הPT היה 1.30 ,מה זה אומר?הבנתי שאני אמורה להגיע לטווח שבין 2-3 .
תוך כמה זמן אפשר להרגיש שיפור בכאב?
האם אוכל לטוס לארץ במצבי? אני מרגישה שאי אפשר לסמוך על הרפואה האיטלקית...

שלום balance,
טיפול בפקקת הינו במדללי דם,הרבה סבלנות ושרוול אלסטי.בהמשך מומלץ לבדוק את מערכת הקרישה בכדי להבין את הגורם לחסימה הורידית.הINR צריך להיות בערכים של 2-3 .בנוסף להפסקת גלולות רצוי גם להמנע מעישון.לא מומלץ לטוס לפני קבלת הINR המתאים ורק כעבור 6 שבועות לפחות מהחסימה.ניתן לשקול גם חזרה לארץ באוניה.אולי גם תצליחי להנות? אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page