top of page

18 שאלות גולשים בנושא: פקקת ורידים עמוקה

לפני כ-7 שנים סבלתי מDVT בכף רגל שמאל כתוצאה משימוש בלולות. הפסקתי ליטול אותן וללא כל טיפול זה עבר. לפני 3 שנים עשיתי אולטרסאונד של ורידי רליים ונאמר לי שיש לי אי ספיקה של וריד ברגל שמאל אך לא ניתן שום טיפול. בדרך כלל בישיבה ממושכת, בהונות כף רגל שמאל נעשות סגולות ובחורף אני לא מרגישה כלל 2 מבהונות רגל זו. לאחרונה שמתי לב שציפורן אחת בכף רגל שמאל נושרת לבד וגדלה מחדש. האם זה תקין? האם יש קשר לאי ספיקה ורידית ברגל זאת?

שלום מירב,
לאחר פקקת ורידים עמוקה(DVT) לעיתים נשאר נזק בורידים בצורת אי ספיקה.מומלץ להתמיד בגרב אלסטית בכדי למנוע סיבוכים בעתיד.אין קשר לשינוי בפגמנטציה של האצבעות בקור.תופעה זו נקראת תופעת "רנו" והינה כיווץ כלי דם דיסטליים. אשמח לראותך במרפאתי. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום.לאימי יש פקקת ורידים שטופלה וכרגע היא סובלת מנפיחות ברגליים.לפי מה שענית לשאלות פה רשמת כי פקקת זה סימן לגידול בגוף.האם נכון הדבר??
כל מי שיש לו פקקת ורידים יש לו או עתיד להיות לו גידול בגוף?
אודה לך מאוד על תשובה מהירה.
תודה מראש

שלום,
ממש לא נכון.פקקת ורידים עמוקה ללא הסבר יכולה להגרם מקרישיות יתר של הדם.אחד הסיבות מתוך סיבות רבות יכל להיות גידול בגוף.יש לקחת כל דבר בפרופורציות נכונות!
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
לפני כ 3 חודשיים אובחן אצלי גם קלינית וגם בהדמיה avn של הברך לאחר החלמה עשיתי פקקת ורידים עמוקה בשןק והטרומבוס נעצר בפמורליס אני מטופלת בזריקות קלקסן ותחת קומדין עד להגעה ל 2-3 inr
שאלתי האם אני יכולה לחזור לפעילות רגילה אני אוגדת גרביים אלסטיות
מה בדבר הנפיחות בקרסול@ האם זה תקין? בתודה מראש

שלום אורנה מצורו,
מחינת הפקקת הרי מומלץ לחזור לפעילות גופנית אשר תעזור לנפיחות בקרסול.ממליץ גם להתיעץ עם האורטופד המטפל בענין הAVN וחזרה לפעילות מאומצת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.
אני בת 28 ולפני חודש בערך אובחנתי עם פקקת ורידים עמוקה בורידי הצוואר ,jugular and subclavian היו חסומים ב99 אחוז, בעקבות כך נחסמו גם ורידי היד השמאלית, בתנועה לא הורגש דופק ,היד היתה אדומה על גבול סגול וקרה מאוד .קבלתי זריקות אפרין למשך חודש ועכשיו מתחילה את סבב הקומדין עד לאיזון . לא קיבלתי הנחיות תזונה מיוחדות וגם לא אנטיביוטיקה.
הרופא אפילו לא חשב להגיד לי להפסיק עם הגלולות למניעת הריון.
לפני שבוע עשיתי שוב אקודופלר והחסימה ירדה ל70 אחוז.הכאב ביד לא פוחת,תחושת הלחץ בצוואר גם לא עוברת,האם זה נורמלי?
בבדיקת הדם הראשונה עם כדור וחצי ליום 5 מיליגרם (לקחתי שבת וראשון והבדיקה היתה ביום שני) ובנוסף זריקות CLEXANE T 6000 U.I ,מדד הPT היה 1.30 ,מה זה אומר?הבנתי שאני אמורה להגיע לטווח שבין 2-3 .
תוך כמה זמן אפשר להרגיש שיפור בכאב?
האם אוכל לטוס לארץ במצבי? אני מרגישה שאי אפשר לסמוך על הרפואה האיטלקית...

שלום balance,
טיפול בפקקת הינו במדללי דם,הרבה סבלנות ושרוול אלסטי.בהמשך מומלץ לבדוק את מערכת הקרישה בכדי להבין את הגורם לחסימה הורידית.הINR צריך להיות בערכים של 2-3 .בנוסף להפסקת גלולות רצוי גם להמנע מעישון.לא מומלץ לטוס לפני קבלת הINR המתאים ורק כעבור 6 שבועות לפחות מהחסימה.ניתן לשקול גם חזרה לארץ באוניה.אולי גם תצליחי להנות? אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

ד"ר שלום רב
בילדותי עברתי צינתור שהסתבך עקב כך קשרו את וריד ימין ברגל לאחר הצינתור עברתי ניתוח לב קוטציה של האורטה לפני חודש אובחן אצלי DVT פקקת ורידים עמוקה בוריד ברגל ימין מאז אני מטופל בקומדין וכמובן עם גרב אלסטית לאורך כל הרגל הנפיחות ירה בצורה דרסטית וכמוכן גם הכאבים כמעט שחלפו. שאלתי היא מתי יחלפו הכאבים בכלל? ומתי הפקקת תפתח והקריש יתמוסס לגמרי הודה לך על תשובתך

שלום משה,
מדובר בתכונה אינדיבידואלית של ספיגה ספונטנית של קריש דם.ניתן לעקוב בבדיקות דופלקס חוזרות ובשיפור קליני של הרגל.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר"שלום
תודתי על תשובתך ולצערי שאלתי הקודמת לא היתה מלאה ורציתי להוסיף פרטים כגון זהשלפני שבועים הפסקתי לקחת קומדין כדי להשלים את הבדיקות הגנטיות ואת הבדיקה האחרונה לקרישת יתר-ויומים שלושה מהפסקת הקומדין החלה הנפיחות בשוק וכאב במספר מקומות לאורך השוק ורופא המישפחה קבע שזאות דלקת וורידים חיצונים ונתן לי אנטי ביוטיקה מנה שלחמישה ימים אותה אני מסים מחר אבל לא מורגש שיפור ברגל והיום חזרתי אליו והוא רשם לי זריקות קלקסן-60 לשישה ימים ובמקביל גם לקחת קומדין של כפי שלקחתי קודם.אני מוסיף פרט חשוב שבדיקת אולטה סאונד דומפלר מלפני שבוע מראה שישעדיין פקקת בווריד הפופליטאה ובוריד הפומולריס מה דעתך להמשך הטיפול בתודה -כהן אברהם

שלום כהן אברהם,
לאחר פקקת ורידים עמוקה הממצא לא משתנה למשך מספר שבועות או חודשים.יש להמשיך בטיפול התרופתי למשך 6 חודשים לפחות.יש להשלים את הבירור לקרישיות יתר ולקבל יעוץ המטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

לפני 25 שנה עברתי פקקת ורידים עמוקה ברצוני לדעת איזה השלכות יכולות להיות בעתיד יש לציין שאני כיום בת 47 רזה ןעוסקת בספרוט לפחות שלוש פעמיים בשבוע נעזרת בכדורים להורדת כולסרול אוכלת בריא לא מעשנת אך טסה לפחות 3-4 פעמים לחו''ל חשוב לציין זה
קרה לאחר לידה קשה וגם הרגל שלי עדיין נפוחה נוטלת אספרין לפני טיסה

שלום מירה,
עליך לגרוב גרב אלסטית באופן קבוע ולהחליפה מידי 6 חודשים.תפקיד הגרב במניעת הסיבוכים המאוחרים אשר מופיעים לאחר כ-15 שנה במידה ואין טיפול מונע.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 55 היה לי טרומבוזה בשתי הרגלים אושפזתי בבית חולים וגילו שישלי פקקת ורידית קיבלתי זריקות קלקסן וכדורים אספירין בדופלר האחרון שעשיתי מצאו שישלי קרישי דם ואי ספיגה
כעת אני בלי טיפול השאלה שלי האם יש לזה טיפול והאם זה לא מסוכן או מדאיג
אלו בדיקות אני צריכה לעשות והאם זה יחלוף לבד

שלום שרה,
לאחר פקקת ורידים עמוקה יש לטפל במשך חצי שנה בקומדין וגרב אלסטית.בו זמנית יש להשלים בירור לקרישיות יתר.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

דר' יקר/ה
ברצוני לשאול אני נמצאת בחודש ה7 להריון לפני כשבועים ראיתי שרגל שמואל שלי ממש נפוחה אך התעלמתי מכך כך גם הרופא נשים שלי הוא אמר לי שזה שם דבר .היום להפתעתי אני רואה שהיא ממש ממש נפוחה בהשווה לרגל ימין שלי אני לוקחת אינסולין בהריון מכווין שאני סכרתית (רק חשבתי שחשוב לצין זאת ) אשמח לקבל תשובה וכן דרך להוריד את הנפיחות

שלום אלונה
עליך לעבור בהקדם דופלקס לורידי הרגלים בכדי לשלול פקקת ורידים עמוקה.לאחר הבדיקה עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם
אשמח לראותך במרפאתי.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
אני בת 43 וסובלת מפקקת ורידים עמוקה ברגל ימין
ומטופלת בקומודין.
שאלתי היא האם מותר לי לצום ביום כיפור?

שלום,
עליך להקפיד ליטול את הקומדין ולגרב גרב אלסטית תוך כדי הצום.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
אני בת 25 לפני כשנתיים היתה לי פקקת ורידים עמוקה DVT ברגל שמאל ותסחיף ריאתי, זה קרה בגלל גלולות,
בזמנו בבדיקת הדופלר הפקקת היתה מהרגל ועד לריאות, אתמול עשיתי בדיקת דופלר ברגל נתגלו שרידים של הפקקת ובאזור קטן של הבטן תחתונה-מפשעה הטכנאית ראתה שזה עדיין פקוק ואין זרימת דם בקטע זה, כמו כן בהמשך הבדיקה כל אזור הבטן ומעלה נקי, האם יש טיפול? האם אני בסיכון כרגע?
האם זה ישאר כך תמיד, איך אפשר לטפל בזה?
בתודה מראש
אורית

שלום אורית,
המהלך הטבעי של הפקקת העמוקה שהיא עוברת ספיגה.הספיגה נמשכת בין מספר שבועות לשנים.המצב שלאחר מכן נקרא :רקנליזציה.לעיתים יש נזק למסתמים ולעיתים אין.אינני חושב שכרגע יש מקום לדאגה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום לדר קורן !
לפני כשבועיים לקיתי בפקקת ורידים עמוקה לאחר טיסה . יש לי ארבע שאלות ואשמח לתשובותיך .
1 . האם יש קשר ידוע בין אוויסטה ( תרופה שלקחתי נגד אוסטיאופרוזיס) , בין הטיסה בת ארבע שעות בה ישנתי ולא זזתי , לבין יצירת קרישי הדם שהחלו בקרסוליים ונתקעו לבסוף בשתי הריאות?
2. מתי אוכל לחזור לפעילות גופנית בה עסקתי לפני האירוע - הליכה בת שעה כל יום , ופעילות גופנית נוספת?
3 . כמה זמן עלי לחבוש את התחבושות האלסטיות ?
4 . האם בשעת ההליכה היומית עלי לחבוש את החבישה האלסטית ?

שלום אביבה כרמי,
יש קשר בין נטילת אויסטה חוסר תזוזה בטיסה ויצירת קרישי דם.המשותף לכולם שיוצרים מצב של קרישיות יתר.ניתן לחזור לפעילות רילה לאחר שבועיים.מומ לצת חבישה אלסטית לתקופה ארוכה.חבישת הגרב לכל אורך היום כולל בפעילות גופנית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום היתה לי פקקת בוריד רגל ימין לפני שנתיים בגיל 21 יש לי נטייה לקרישיות יתר אני מעשן באופן קבוע האם יכול להיות שהעישון גרם לפקקת והאם אני צריך להפסיק לעשן?

שלום עבד,
עישון מהווה גורם לקרישיות יתר בעצמו.תוספת עישון לקרישיות יתר מולדת מהווה גורם סיכון משמעותי.חובה עליך להפסיק לעשן!!!!!!!!
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני לוקחת גלולות למניעת הריון מסוג הרנומט כבר שלושה שבועות במהלכן השוק השמאלית שלי התנפחה אך איננה כואבת השאלה שלי היא האם ייתכן שהנפיחות בשוק שמאל נובעת כתוצאה מאגירת נוזלים ( אך מדוע אין נפיחות בשוק השנייה?) או שכתוצאה מפקקת ורידים עמוקה ?
תודה

שלום רב,
יכול בהחלט להיות קשר בין נטילת הגלולות לבצקת ברגל.המלצתי לביצוע דופלקס ורידים שטחיים ועמוקים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום!
אמי, כבת 86 אושפזה בבי"ח במשך שבוע בגלל פקקת קשה ברגל ימיןץ היא שוחררה עם רגל נפוחה וקשה ונאמר לה להמשיך בטיפול קומודין (5 מג) - הרגל עדיין נפוחה, כואבת והפרישה נוזלים וכן התאדמה - בפצעים מכוערים אדומים. השאלות: כמה זמן יעבור עד שהנפיחות תרד? מדוע הרגל התאדמה בפצעים? מה פשר הנוזל? האם יש לשכב עם רגל למעלה?
תודה

שלום משה ש.,
לאימך פקקת ורידים עמוקה בשלב המתקדם ביותר.אמך זקוקה ליעוץ כירורג כלי דם בהקדם ויתכן גם לניתוח להוצאת קרישי הדם מהורידים העמוקים.מדובר בניתוח פשוט יחסית אך עם סיכון משמעותי לשליחת אמבוליות לריאות.לכן קיים סיכון משמעותי בניתוח.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אדם בגיל 69 ,לאחר ניתוח לחיבור שריר וגיד ממפרק הברך למעלה לירך, מגובס לכל אורך הרגל מהמפשעה ועד לאצבעות, סבל מכאבים עזים בצד האחורי של הירך בביה"ח התגלתה פקקת ורידים עמוקה. טופל בקלקסין 2 פעמים ביום וקומודין. כרגע שוחרר הביתה להמשך טיפול. הכאבים עדיין חזקים ומקשים על תנועותיו.האם הוא חייב ללכת ועד כמה.ומה עוד ניתן לעשות.תודה.

שלום דקלה,
קשה להחליט באם הכאבים ממקור גרמי/אורטופדי או מהפקקת.חייבים לשלול כל הפרעה בנפרד.חשוב לדאוג להרמת הרגל והורדת הבצקת.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

איזה גרביים אלסטיות מומלצות לגרוב לפקקת ורידים עמוקה מטופלת בקומדין והיכן אפשר לרכוש אותם?

שלום אורנה מצורו,
מומלץ לגרב גרבים מקצוות האצבעות ועד מעל אזור הפקקת.באופן כללי הגרבים צריכות להסתיים באזור הברך או המפשעה.הלחץ נקבע לפי מצב הרגל ועל ידי כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום אבא שלי-בן 60 עבר אבחון על ידי דופלקס . והרופא מצא שיש אי ספיקה דו צדדית קשה של ספנה גדולה וסעיפים בקדמת שוק שמאל.ואי ספיקת מעבר ספנו פמורלי דו צדדי. אין עדות לפקקת ורידים עמוקה בשתי רגליים. וספנה קטנה תקינה בשתי הרגלים. אני דואגת כיצד ניתן לטפל במצב?? הוריו סבלו מבעיות ורידים ברגלים ונותחו מספר פעמים.
בבקשההה תענו לי אני דואגת
תודה רבה

שלום מושית,
ניתן לעזור לאביך בטיפול חדשני ולא קשה.הטיפול הוא אנדולייזר הנעשה בהרדמה מקומית עם שחרור הביתה מיד לאחר הטיפול. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page