פצעים ברגל

יש לדוד שלי פצעים פתוחים מאוד גדולים עם מוגלה למטה על יד עצם כף רגל הוא מטופל במשחת אנטיביוטיות שניקראות "טבע קוטן" והשני "גנטנטין קרם" וזה לא כל כך עוזר אני מחפשת מומחה לכלי דם שיכול לאבחן ולהגיד את דעתו המקצועית על המחלה הזאת יש לציין שהבנאדם נכה 100%
מחכה לתשובתך
תודה מראש

שלום אנה ברנד,
אשמח לראותכם במרפאתי.ממליץ להגיע לאחר בדיקת עורקי רגליים במנוחה ובמאמץ או היפרמיה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

לד"ר קורןתשלום רב.
אמא שלי בת 79 לאחר cva מזה 10שנים.רגל ימין לא מתפקדת כמעט ולפני שנה היא התחילה לסבול מפצעים שלא מגלידים ,למרות טיפולים ב"אקווה גיל" ןבאין ספור משחות.
בזמן האחרון נפגע גם רגל שמאל.היא סובלת נורא מכאבים.שמעתי שבקליניקה ברעננה יש טיפול בבעיה.האם קיימת אפשרות לטפל באמא שלי? תודה על תשובה.

שלום אלה,
עליך לפנות עם אמך לכירורג כלי דם .חס וחלילה לא לקליניקה ברעננה שם מטפל שרלטן שאיננו כירורג כלי דם אלא רופא משפחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר' שלום,
מהו השם המקצועי של שושנה ברגל?
מהו הגורם לשושנה?
האם אחרי שחליתי, השושנה תמיד תחזור?
באיזו תדירות אם כן?
האם יש קשר להשמנת יתר?
האם יש דרכים לתטיפול מונע?
תודה על תשומת הלב,
אורית.

שלום,
שושנה או אריספלס נגרמת מחדירת זיהום לתוך הרגל והתפשטות בדרכי הלימפה.מניעת חדירת החידק הוא הטיפול המונע.יש לשמור מפצעים ברגליים או פטרת בכפות הרגליים .
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר ארנון קורן שלום וברכה!
1. אני סובלת ברגל ימין משושנה למעלה משלושים פעם בארבע השנים האחרונות.
2. לפני כשמונה חודשים נתבקשתי להשתמש במדבקות למניעת הריון כדי לטפל בפצעים ברגל הגורמים לאריזפלס.
במדבקה אחת רק השתמשתי כי הרגשתי חולשה ועילפון ולאחר שבוע לא החלפתי מדבקה והפסקתי את השימוש כי הבנתי שזה הגורם לחוסר התפקוד ותחושת העילפון.
3. לאחר הטיפול בפצעים שאלתי את הרופא אם אני יכולה להיות בהריון והוא אישר זאת מידית .
4.אני בת 39 הריון 11 (שתי הפלות טבעיות בשבוע 8) לידה תשיעית (לידה שלישית היתה של תאומות)
5. לפני כחמישה שבועות הרגשתי לא טוב חום גבוה שיעול עם כיח הזעה וצינון לאחר שבועיים של שכיבה במיטה מבלי יכולת לקום כמעט החליט רופא המשפחה לשלוח אותי למיון כחשש לדלקת ריאת וכן התייבשות מיד קיבלתי אינפוזיה ואנטיביוטיקה לוריד המשך טיפול היה רוליד וזינט שבועיים ימים.
כמו כן קיבלתי אנילציה בשל קוצר נשימה.
6. בתום ארבעה שבועות של שכיבה אני עדיין סובלת מקוצר נשימה כאבים בריאה הימנית ושיעול יבש מדי פעם
עשו לי אולטראסאונד לרגליים ומצאו שאין פקקת אני בשבוע 30 ועדיין מתקשה לנשום וכן לתפקד (בקושי הולכת) האם אני עדיין צריכה לחשוש מתסחיף ריאתי?
לאיזה רופא עלי לפנות?
תודה רבה , חגית

שלום חגית,
כל עוד חסרה לך מוביליזציה רגילה קיים חשש לפקקת ותסחיף.ממליץ לברר המשך טיפול בדלקת ריאות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר לאחרונה (שלושה חודשים האחרונים) היו לי כמה וכמה פצעים ברגלים במקומות שונים שאותם פצעים הזדהמו ף טופלתי באנטיביוטיקה וכן במשחה אנטיביוטית , עשיתי בדיקות דם והכל תקין סוכר 110 . פצע אחד בעקב הרגל לא עובר כבר חודש שלם הוא נראה יבש מאוד אך מפריש מוגלה ויש צבע ככה שחור ממש במרכז הפצע היכן שיש מוגלה אודה לך אם תשיב לי בהקדם ההאפשרי . (זה כואב עד לעצמות ממש)

שלום אסתר,
ממליץ בדיקת ראומטולוג בשאלת וסקוליטיס במידה והספקת הדם תקינה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר
סבי חולה סכרת
עבר ניתוח להחלפת פיקה בברך
הניתוח בברך עבר בהצלחה אך הפצעים ברגל לא התרפאו כ"כ
הוא עבר כריתת אצבע ברגל עקב ריקבון של האצבע בתחילת שבוע 27/7/08 יום א.
וביום ג' אתמול 29/7/08 עשו לו צינטור מאחר ויש לו חסימת כלי דם
מצאו שהחסימה נמצאת באזור X ועדיין לא הצליחו לפתוח את החסימה
סבי השתחרר היום מבי"ח 30/7/08
ואינני רוצה שיכרתו את הרגל שזה הפיתרון שנשאר לבי"ח
האם יש מיכשור מלבד ניתוחים נוספים על מנת לא להגיע לכריתת הרגל
אודה לתשובתך בדחיפות
לירז
0525512236

שלום לירז,
בצינטור יש את התשובה לשאלתך.יתכן וניתן לפתוח את החסימות בבלון במידה והן קצרות.במקרים אחרים הפתרון רק בניתוח מעקפים. אשמח לראותכם במרפאתי עם צינטור הרגלים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
ברצוני להתייעץ בנוגע לסבתי , סבתי בת 83 וסובלת מבעיות רגלים קשות הן בישיבה והן בשכיבה בעבר היו לה גם פצעים ברגלים ברצוני לדעת מה לעשות.
בינתיים קבענו תור למומחה כלי דם
תודה ויום טוב
אתי

שלום אתי לוי,
תוכלו להקדים את הביקור אצל המומחה לכלי דם בבדיקת דופלר לעורקים ולורידים בכדי לקצר את הליך האבחנות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לד"ר קורן, שלום רב ותודה מראש על התייחסותך. סבתי הינה בת 86, חולת אלצהיימר (בשלב מתקדם למדי), בעלת קוצב לב ונוטלת קומדין, לקציטוז מוגבר מסיבה לא-ברורה (15,000), מקבלת טיפול משמר (אנטיביוטיקה, חבישות), וסובלת כתשעה חודשים מפצעי לחץ בשתי הרגליים. לאחרונה, נעשתה בדיקת דופלר - שבה נמצאה אי-ספיקת דם חמורה ברגל שמאל, וכן אי-ספיקת דם חלשה ברגל ימין. בהתאם לכך, הרופא המטפל המליץ על קטיעת רגל שמאל. כעת, לאור המידע המובא לעיל, שאלתי היא: לדעתך האישית, האם קטיעת רגל שמאל אכן הכרחית בשלב זה? האם תוכל להמליץ על טיפול/ים אלטרנטיביים לכך?

שלום ר',
סבתך נמצאת בזיהום משמעותי שמקורו בפצעים ברגליים.כריתת הרגל לא תפריעה לה בחיי היום יום בשל האלצהיימר שהיא סובלת.ניתוח כריתה בזמן יכול להצילה ממות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לאימי יש פצעים ברגלים כבר כמה חודשים הפצעים עם הפרשות וכאבים עזים עד לאישפוז כל עשרה ימים.כל המומחים הרופאים וגם פלסטיקאי אחד לא מצאו פיתרון הייתכן שאין פיתרון למחלה זו?

שלום שמעון גרבי,
חובה לבדוק את הספקת הדם לרגלים.פצע ללא הספקת דם טובה לא יתרפא.ממליץ בדיקת עורקים וורידים לרגלים.לאחר מכן בדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד"ר קורן , אבי בן 65 סובל מזה 30 שנה בפצעים ברגליים עד כדי שהרגליים הפכו לשחורות , כרגע הוא מטפל ע"י משחות וגרביים אלסטיות , רציתי לדעת אם יש עוד דרכי טיפול , ושכחתי לציין שהוא סובל מכאבים עזים, אודה לך אם תעזור לי
שירן

שלום שירן רקח,
לאביך הסיבוכים של מחלת ורידים כרנית.חייב בבדיקת דולקס לורידים ובדיקת כירורג כלי דם.לאחר הבדיקה ניתן לשקול טיפול בלייזר תוך ורידי לצורך הפסקת הכאבים וגמילה מהגרבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לדוד שלי פצעים פתוחים מאוד גדולים עם מוגלה למטה על יד עצם כף רגל הוא מטופל במשחת אנטיביוטיות שניקראות "טבע קוטן" והשני "גנטנטין קרם" וזה לא כל כך עוזר אני מחפשת מומחה לכלי דם שיכול לאבחן ולהגיד את דעתו המקצועית על המחלה הזאת יש לציין שהבנאדם נכה 100%
מחכה לתשובתך
תודה מראש

שלום אנה ברנד,
אשמח לראותכם במרפאתי.ממליץ להגיע לאחר בדיקת עורקי רגליים במנוחה ובמאמץ או היפרמיה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

13 שאלות גולשים בנושא: פצעים ברגל

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png