קוצב לב

האם טיפול בלייזר למושתל קוצב לב עלול להזיק לקוצב
אודה על תשובתכם

שלום,
אינני חושב שיש בעיה בטיפול בלייזר לחולה עם קוצב לב.עדיף לשאול את השאלה את הקרדיולוג המטפל או נציג חברת הקוצבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום,
אמי סובלת מסחרחורות ב- 4 חודשים האחרונים, לפני כשבועיים הסחרחורות גברו והיא איבדה את ההכרה, היא אושפזה ובבי"ח נאמר לה שהדופק שלה לא סדיר ולכן צריך להשתיל קוצב לב, אכן זה נעשה והסחרחורת עדיין הופיעו ללא שינוי, היא אושפזה שוב ונבדקה עלידי רופא א.א.ג. והוא המליץ לראות נוירולוג הוא אמר שכנראה יש היצרות בכלי הדם למוח, שאלתי היא האם הדבר מסוכן ואיך אפשר לטפל בזה?

שלום מור,
לא ברור לי על סמך מה אמר הנאורולוג שקימות הצרויות בכלי הדם של המח.מכיוון שגם אם קימות הצרויות הרי הן אינן גורמות לסחרחורות.ממליץ לבצע בדיקת דופלקס קרוטיס בכדי לשלול את הרעיון שהעלה הנאורולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
יש לי בזמן אחרון כאבי רגליים מאוד חזקים התחלי לעבוד ואני עומדת הרבה אני אחרי ניתוח מעקפים לפני 9 שנים וקוצב לב לפני 6 חודשיםיש לי פריצת דיסק s 1 מה לעשות שמה גרב כפי שהימלצתם אך ללא הועיל עדין כואב לי מהברכיים ועד האצבעות יש לי נפיחות בקרסוליים האם יש פיתרון לזה אשמח לתשובה מיכם
תודה ושנה טוב

שלום רוזה,
ממליץ להתיעץ עם אורטופד גב ובו זמנית לגרוב גרביים אלסטיים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם טיפול בלייזר למושתל קוצב לב עלול להזיק לקוצב
אודה על תשובתכם

שלום,
אינני חושב שיש בעיה בטיפול בלייזר לחולה עם קוצב לב.עדיף לשאול את השאלה את הקרדיולוג המטפל או נציג חברת הקוצבים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם אפשר לעשות טיפול בלייזר אם יש קוצב לב?

שלום רחל כהן,
ניתן לעשות טיפול בלייזר בנוכחות קוצב לב.מומלץ בהשגחת מרדים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
אבי, בן 85 עם קוצב לב מזה 7 שנים, מטופל בקומדין+נורמיטן וכן באמצעות גרבי לחץ מדיום שורט נטור 76 /221 CCL שהוא טוען כי לוחצים ומכאיבים לו , סובל מהתפוצצות של נימים רבים מאד באזור הקרסול. האם יש דרך כלשהי להקל עליו?
אודה על תשובתך.

שלום סלומון,
יש להתאים לאביך גרבים אלסטיים מתאימים. אשמח לראותכם במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אינני אוכלת כל ירק ירוק, הבנתי כי אפשר בכמות מסוימת כן לאכול וכי לויטמיןK ישנה חשיבות, כיצד להוסיף ויטמין K למאכלים, באיזה כמות ומאיזה ירק ירוק,אני אחרי ארוע מוחי מלפני 5 שנים, יש לי קוצב לב המקל על פרפורי לב.קומדין אני לוקחת 6 פעמים בשבוע שנים וחצי מ"ג ופעם בשבוע 5 מ"ג. אשמח על הדרכתי.
אני משתדלת להיות מאוזנת בין 2 ל2.5 ספירת INR. תודה אסתר.

שלום,
אנא פני ליעוץ דאטטקאי מומחה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

הנני בת 78. שמו לי לפני כחודשיים קוצב לב. מדי פעם יש לי "התקפי חולשה". אני מתפקדת בבית אך מתעייפת מהר. חברה אמרה לי שלבישת גרביים אלסטיות דקות ביותר מתוצרת גרמניה , עד מעל הברך עוזרת מאוד ומונעת הרגשות של חולשה. האם זה מדויק, וכדאי לי ללבוש אותם ???? בתודה
שרלוט

שלום,
הגרבים יעזרו רק במצב של לחץ דם נמוך.ממליץ לחפש סיבות נוספות לתלונותיך.
בברכה,
דר' ארנון קורן

לד"ר קורן, שלום רב ותודה מראש על התייחסותך. סבתי הינה בת 86, חולת אלצהיימר (בשלב מתקדם למדי), בעלת קוצב לב ונוטלת קומדין, לקציטוז מוגבר מסיבה לא-ברורה (15,000), מקבלת טיפול משמר (אנטיביוטיקה, חבישות), וסובלת כתשעה חודשים מפצעי לחץ בשתי הרגליים. לאחרונה, נעשתה בדיקת דופלר - שבה נמצאה אי-ספיקת דם חמורה ברגל שמאל, וכן אי-ספיקת דם חלשה ברגל ימין. בהתאם לכך, הרופא המטפל המליץ על קטיעת רגל שמאל. כעת, לאור המידע המובא לעיל, שאלתי היא: לדעתך האישית, האם קטיעת רגל שמאל אכן הכרחית בשלב זה? האם תוכל להמליץ על טיפול/ים אלטרנטיביים לכך?

שלום ר',
סבתך נמצאת בזיהום משמעותי שמקורו בפצעים ברגליים.כריתת הרגל לא תפריעה לה בחיי היום יום בשל האלצהיימר שהיא סובלת.ניתוח כריתה בזמן יכול להצילה ממות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אבי בן 60 ולפני שנתיים שמו לו קוצב לב מכיוין שכאב לו הלב.....
ונהיה לו עכשיו כאבים בבטן מכיוין שהבטן שלו מלאה במים ונהיו לו בצקות ברגלים והרופאים לא יודעים מה לעשות אם זה לכל היותר עם הבצקות ברגליים מה לעשות עם זה מקווה שתוכל לעזור לי
תודה מראששש

שלום יפה,
לאביך אי ספיקת לב הצוברת נוזלים בגוף כולל ברגלים .טיפול באי ספיקה ישפר את מצב הרגלים.יש להפנות את השאלה לקרדיולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב,
סבתא שלי בת 88 סובלת מאי ספיקת לב ובשל כך יש לה קוצב לב.
היא סובלת מאוד מרגליים בצקתיות, נפוחות, קרות ורטובות מאוד. כל פעם שהיא שותה, המים יוצאים מנקבוביות ברגליים ולרוב יש שם פצעים שחורים.
היא מורחת משחה ועוטפת את הרגליים בתחבושת. התרופות שהיא נוטלת-
קרדילוג (כדור ביום),
אלדוספירון (חצי כדור ביום)
פוסיד (6 כדורים ביום)
מיקרופירין (כדור ביום)
האם יש טיפול נוסף שיכול לעזור לה להתמודד עם הבצקות והרטיבות?
המון תודה!
שירי

שלום,
הנוזלים אשר יוצאים מהעור הם בשל הבצקות והעור המתוח.חייבים להוריד את הבצקת ולאחר מכן לשמור על מצב הרגל באמצעות גרביים אלסטיים.יש צורך בשילוב של משתנים אל תוך הוריד תוך כדי טיפול בלימפפרס.ראשית ממליץ להתיעץ עם הקרדיולוג המטפל בה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

10 שאלות גולשים בנושא: קוצב לב

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png