בצקות ברגל ימין

שלום, סבתא שלי חולה במחלת הסרטן במעיים. כיום היא מטופלת בהוספיס ורגל ימין התנפחה לה באופן מאוד משמעותי, הוסבר לנו כי בלוטת הלימפה ברגל לא תקינה. ברצוני לדעת האם יש דרכי טיפול על מנת להוריד את הנפיחות ועל מנת להקל על הכאבים שיש לה?

שלום,
ממליץ לתת טיפול בזריקות קלקסן
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום, סבתא שלי חולה במחלת הסרטן במעיים. כיום היא מטופלת בהוספיס ורגל ימין התנפחה לה באופן מאוד משמעותי, הוסבר לנו כי בלוטת הלימפה ברגל לא תקינה. ברצוני לדעת האם יש דרכי טיפול על מנת להוריד את הנפיחות ועל מנת להקל על הכאבים שיש לה?

שלום,
ממליץ לתת טיפול בזריקות קלקסן
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום. אני בת 33 רווקה ללא ילדים ללא הריונות,בריאה בדרך כלל,מעשנת קופסה ליום כבר 15 שנים רצוף, לא צורכת אנטיביוטיקה או כל כדור אחר ולא אחרי ניתוחים..
יושבת המון מול מחשב, ישיבה ממושכת כאשר הרגליים תמיד במצב לא נוח, הרגשה שצריכה לשחרר אותם כל כמה שניות לישר או להתהלך. ישיבה עם רגליים מקופלות(זו הישיבה האופיינית שלי..מקופלות כאשר הרגליים על הריצפה ,רגליים לאחור מתחת הכיסא כשכל המשקל על הבהונות)..
=====משאירה בידיך לנתח את הקשר===
לפני חודש התחלתי להתאמן בחדר כושר(מכשירי הליכה וחיטוב ועיצוב הגוף,כאשר כל התרגילים הם על עבודת השריריי רגליים שוקיים כתפיים חזה ויציבה ומתיחות ), כאבו לי השוקיים התחתונות במאמץ על ההליכון ובשאר התרגילי חיטוב פשוט הלב פעם בחוזקה,הפה התייבש(למרות ששתיתי תוך כדי), הראש כאב נורא והתחושה באופן כללי היתה שאני מתקשה להתאמץ!..פעימות לב חזקות מאוד יש לציין וכאבי ראש חזקים האוזניים נסתמו וכל הראש שלי איבד איזון קטונגטיבי..ועשיתי הפסקות יום כן יום לא..
יש לציין וזה חשוב! שלפני 8 שנים התחילו לי בשוקיים התחתונות תחושות של אש ושריפה חזקות(ומוזר עוד יותר שכאשר הייתי מתקלחת האיזור הזה היה ממש מתלקח עם המים ולא נעים והייתי שמה לב שיוצאים לי פצעים אדומים וחתכים קלים ושטחיים על האזור,כאילו שפכו לי חומצה מגרדת. האזור היה מגורה וכשהעברתי אצבע או גירוד קליל ביותר היה יוצא לי דם בצורה נקודתית.מלא מלא נקודות..
בזמן הליכה רגילה השוקיים התחתונות מתחילות להתעייף וכאבי תופת כאב מוזר שלא יכולה להסביר.
במשך 24 שעות מרגע קימה מהמיטה ועמידה על הרגליים מרגישה כאבי תופת כאילו חתכו לי את החיבורים שמתחת לקרסול החיצוני בשני הרגליים..תחושה של נעץ עבה תקוע והליכה מתסכלת ביותר..
====השריפות והאש התחילו לפני 8 שנים והכאבים בשורש שמתחת לקרסול החל לפני כמה חודשים====
ולגולת הכותרת : לפני שבוע יצאו לי בצקות ברגל ימין מהקרוסליים ומטה כולל האצבעות(בוהן ימין כואבת תופת!! כמו דקירה בבוהן ומשיכה שיורדת לכל אורך הרגל)..
הכל נפוח..שמתי כרוב ורגליים במים קרים..עזר קצת אבל כואב לי:((..(כל הכאבים מכל הסוגים נפלו עליי כרעם ביום בהיר וזה מתסכל)
שבוע אחרי זה התחילה בצקת גם ברגל השניה(שמאל) ואני חסרת אונים..
הרופאת משפחה אומרת"זה שום דבר" ולא נתנה לי שום בדיקה מקיפה עד שלא ביקשתי ודרשתי זאת!..אמא שלי ביקשה הפניה לרופא כלי דם ואורטופד(הייתי כבר כמה פעמים אצל האורטופד על תלונות השריפה וכאבי שוקיים ת' בהליכה או במאמץ)..עד היום לא נעשה שום טיפול או נסיון לטיפול..רק : מילים יפות כמו " זה שום דבר לא לדאוג"..כמה אפשר לשמוע את זה כשאתה פשוט סובל והרופא לא מסוגל להושיע אותי מסיבלי:((
אשמח מאוד לתשובה (אולי פה יתמזל מזלי להבין מה קורה לי בגוף)ותודה מראש.
נ.ב נכון לעכשיו הבצקות ירדו קצת אבל יש עדיין נפיחויות קלות כמו גבעה עגלגלה בשניהם+מלא נימים או ורידים שיצאו מסביב לבצקות..
תודה על הזמן שהקדשת בקריאת שורות (הרבות) האלה:))! יום טוב

שלום צפונית,
גופך כנראה לא אוהב הגזמה לכל כיוון.מחוסר תנועה וישיבה ממושכת עברת בצורה קיצונית לפעילות אינטנסיבית.עליך לעבור לפעילות גופנית הדרגתית ושימוש קבוע במכשיר לייטפיט בשעת ישיבה ליד המחשב.בצורה זו תפעילי את שרירי רגליך גם בשלב הישיבה.

עברתי ניתוח להוצאת ורידים ברגל ימין ולאחר הניתוח התחילו להופיע לי בצקות ברגל ימין, מה הסכנות העתידיות לרגל? ומה יש לעשות בנידון?יש לציין שאני בן 51 ועברתי ניתוח קודם להסרת ורידים לפני 7 שנים ולאחר הניתוח הראשון לא היו לי בצקות ועכשיו הבצקות חמורות.

שלום שמואל סעדון,
כולי תקוה שמדובר בתגובה ראשונית של הגוף לטראומה הניתוחית.עליך להמתין לפחות 30 יום ולפנות למנתח בשאלה לגבי הבצקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

3 שאלות גולשים בנושא: בצקות ברגל ימין

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png