רגליים נפוחות

בזמן האחרון, כל סוף יום, הרגליים שלי מתנפחות , מכף הרגל עד הברך, בימים האחרונים גם הידיים. כמו כן , בישיבה של כמה דקות של רגל על רגל, כפות הרגליים שלי נהיות כחולות. אני בת 40, בריאה בדר"כ. נא תשובתך. תודה מראש

שלום,
ממליץ לעבור בדיקות כלליות על ידי רופא המשפחה,דופלקס ורידים,אקו לב ובדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

אני בת 59 חולת פוליו שמזה 4 שנים מרותקת לכסא גלגלים. כמעט ולא הולכת על הרגליים.
תקופה מאוד ארוכה אני סובלת מרגליים נפוחות, אדומות ועם פצעים והפרשות של נוזלים. כל טיפול שקיבלתי עד עתה עזר לזמן קצר, הפצעים הבריאו ואז שוב לאחר זמן קצר הגלגל חזר על עצמו.
אני ממש מיואשת ולא יודעת כיצד אפשר לפתור את הבעיה. מקווה כי תוכל לעזור לי.
תודה עם תענה לפנייתי.
בברכה רוזנברג שולמית

שלום רוזנברג שולמית,
בעודך בישיבה את מגבירה את הלחץ הורידי ברגלים,גורמת לבצקת וקרע בעור הרגלים.ממליץ לשבת רק עם אגידה אלסטית ולהשתדל להרים את הרגלים עד כמה שניתן.
בברכה,
דר' ארנון קורן

ד"ר ארנון שלום רב!
שמי אסנת מאשקלון ואני כותבת לך בשם אימי שמחה ירמיהו.
אימי עברה בשנת 96 כריתת שד כולל טיפול כימותרפיה ואחרי כמה שנים עברה גם כריתת רחם כי התגלה בחצוצרה גילוי סרטני אימי בת 64 כיום היא צורכת כדורים נגד סכרת,לחץ דם,דילול הדם ואספירין.
כל יום. הרגליים שלה מאוד נפוחות והרופא טען שזה מהאספירין לדעתי אין לה ממש זרימה של דם. אני כותבת לך אם תוכל לעזור לנו גם אם נצטרך להגיע אלייך לקליניקה לטיפול אישי האם יש טיפול כלשהו לרגליים ולנפיחות כי הרופא טען שאין לזה טיפול חוץ מלהפסיק את האספירין שזה בהחלט לא ניתן. תודה מחכה דחוף לתשובה אסנת אשקלון 052-8848492.

שלום אסרף אסנת,
אין קשר בין טיפול באספירין ובצקות ברגלים.אימך זקוקה להשלמת בירור לבצקות ברגלים. אשמח לראותכן במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום,
אני בת 24.
סוכם לי לימפאדמה ברגליים, עליתי כעשרה קילו במהלך הטיול (שלא נובע מהאוכל).
הbmi שלי תקין מלבד אגירת נוזלים גבוה בגוף.. שאני משערת שזה ברגליים.
הרגליים, השוק והירך בשתי הרגליים נפוחות וכואבות, רגל אחת יותר נפוחה.
ההרגשה הינה אי נוחות, כבדות, כאבים, עייפות וכמובן שכל זה גרם לחוסר ביטחון גדול. כי אני לא רגילה להיות במיימדים כאלו.
איך אפשר לטפל בזה?
האם ניתן לעשות שאיבת נוזלים?
המראה החיצוני שנוצר עקב הרגליים, גורם לי לחוסר ביטחון, להרגשה לא נעימה.
בנוסף האם יש זכויות כלשהם? או שזו מחלה לא מוכרת??
אשמח לעזרה!!
תודה רבה.

שלום,
ניתן לטפל בלימפאדמה באמצעות לימפפרס ,מסג' ידני וגרביים אלסטיים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב
שמי מעיין ואני בת 29. בגיל 12 13 התנפחו לי כפות הרגליים, בהתחלה רגל ימין ואחריי כמה שנים רגל שמאל. הרופאים אז אמרו שאין לי שום בעיה והכל תקין. במהלך השנים אני בדקתי זאת שוב ושוב אך הרופאים טענו שהכל תקין. לפניי שנה עשיתי בדיקות דם ובדיקת דופלקס והרופא אמר לי שהכל תקין, הלכתי גם לרופא עור, אורתופד ועוד לא מעט רופאים שאמרו לי שהכל תקין. גם הרופא אמר שבדיקת הדופלקס תקינה. אתמול בפעם הראשונה כפות הרגליים שלי התנפחו בצורה משמעותית לאחר שעשיתי הליכה ולא הצלחתי להיכנס לנעליים שלי. חשוב לציין שכפות הרגליים שלי מתנפחות מאוד בעיקר בקיץ ואתמול ממש נראה כי עוד רגע הן יתפוצצו. נא עזרתכם הדחופה, אף רו]א אחר לא מוצא פתרון ואני תמיד נענת שהכל תקין. לרוב אינני סובלת מכאבים אבל אתמול מאוד כאב לי והייתי חייבת לשכב. מלבד הכאבים זה נראה מאוד לא אסטתי וקשה לי לנעול נעליים.

שלום,
ממליץ בדיקת דופלקס לורידים ולאחריה בדיקת כירורג כלי נדם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

דר' קורן שלום, אני בת 22 סוכרתית מזה 10 שנים. בשבוע האחרון למדתי שעות ארוכות מדי יום בישיבה ממושכת. בימים האחרונים, רגליי (מהברך ומטה) היו נפוחות מאוד ולוחצות (מרגיש כאילו עומדות להתפוצץ...) ברמה כמעט בלתי נסבלת - במיוחד כפות הרגליים שתחושות הלחץ החריפה שם מרגישה שורפת, כמו כן התקשיתי לדרוך ולהניע את אצבעות הרגליים. עוצמת הלחץ כמובן עלתה בהדרגה במהלך היום כשהשיא בסופו. אציין כי מראש קיים אצלי מבנה רגליים רחב ונבדקתי אצל מומחה לכלי דם על מנת לשלול בעיה רפואית נוספת (פעם אחרונה לפני כשנתיים). ייתכן כי כשאשוב לשגרה התופעה תעלם, כיוון שאיני נוהגת לשבת ממושכות בדר"כ, אך אני מודאגת שאולי התופעה מצביעה על ליקוי מסוים שיתבטא באופן קשה יותר בעתיד ולא יהיה בר-חלוף.
אודה להתייחסותך.

שלום מיה,
בצקת לאחר ישיבה ממושכת איננה מעידה על בעיה.ממליץ לך לרכוש בחנות אורטופדיקה "מכשיר לייטפיט" בו את מפעילה את רגליך בישיבה מבלי שזה יפריע לך בריכוז.התוצאה הינה ישיבה ממושכת ללא בצקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום רב ד"ר ארנון קורן.
אבא שלי חולה סרטן ריאות,לצערי המצב נהיה יותר קשה .התנפחו לו הבטן והרגליים בצורה משמעותית מאוד.טוענים שזה בעקבות המחלה אך נירא לי שזה סתם בשביל שלא נשגע אותם.עשו לו בדיקת אולטרסאונד רגליים ובטן והרגליים נקיות ובריאות מצאו נוזלים אשר ניקזו אותם היום.ברצוני לדעת איך אני יכולה לעזור לאבי שוב ללכת מרוב שהרגליים נפוחות וכבודות הוא לא יכול ללכת וקשה לי לראות אותו ככה .לא הגיוני שאין טיפול אולי מס'אג לימפטי אולי ניקוי מהרגליים אם אפשר?אנא עזור לי גם ככה הוא סובל מהמחלה אז לפחות שיוכל לשוב ללכת על רגליו מה שכרגע נירא חסר אונים לגמרי.אני מתחננת אנא תן לי תשובה אשר אוכל לפעול במיידתי על מנת לעזור לו.אמרו לי שאתופן600 יכול לעזור האם שמעת על זה ?או מה יכול לייבש נוזלים ברגליים בריאות?תודה רבה רבה עדי

שלום,
ניקוז הריאות נעשה באמצעות תרופות או נקזים.לרגליים ניתן לעזור באמצעות מסג' לימפאטי ואגידה אלסטית.מכשיר לייטפיט כאשר הרגל באגידה אלסטית גם כן יכול לעזור.יש לבדוק את רמת החלבון בגוף.ירידת החלבון גם היא גורם לבצקות.
בברכה,
דר' ארנון קורן

בזמן האחרון, כל סוף יום, הרגליים שלי מתנפחות , מכף הרגל עד הברך, בימים האחרונים גם הידיים. כמו כן , בישיבה של כמה דקות של רגל על רגל, כפות הרגליים שלי נהיות כחולות. אני בת 40, בריאה בדר"כ. נא תשובתך. תודה מראש

שלום,
ממליץ לעבור בדיקות כלליות על ידי רופא המשפחה,דופלקס ורידים,אקו לב ובדיקת כירורג כלי דם. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

הנכד שלי נולד לפני יומיים עם כפות רגליים מאד נפוחות. הוא נולד במשקל 3.5 ק"ג תפקוד הלב בסדר. האם יש מקום לדאגה?

שלום,
במידה והנפיחות תשאר יש צורך בבדיקת כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

יש לי נפיחות מתמדת ברגליים כל הזמן הם נפוחות איך אני מטפלת ברגליים נפוחות

שלום,
חייבים לעשות אבחנה לגורם הבצקת.לאחר מכן לטפל בהתאם לאתיולוגיה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

היי,
שמי מלי, בת 24, בריאה בד"כ, 1.62 שוקלת 69 ק"ג. נוטלת גלולות כבר חצי שנה.
יש לי בצקות ברגליים כבר מזה שנים, בערך 12-10 שנים, עשיתי צילומים, דופלקס ורידים, תפקוד כליות והכל יצא תקין ועם הזמן די התייאשתי אבל זה ממש מפריע לי, אם אני יושבת הרבה או עומדת או אוכלת קצת יותר מידי באותו יום הרגליים נפוחות מאוד, בעיקר הקרסוליים אבל יש גם גומה בלחיצה אפילו בברכיים, זה מציק ודי כואב, מה עלי לעשות??
תודה מראש והמשך ערב נפלא.

שלום מלי,
קימות סיבות שונות לבצקות ברגליים.חלק מהבירור כבר עברת.קשה לי לענות לך ללא בדיקה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

30 שאלות גולשים בנושא: רגליים נפוחות

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png