top of page

49 שאלות גולשים בנושא: רופא נשים

מזה מספר שבועות אני סובלת מהבטן הלכתי לצילום סיטי והתשובות הגיעו בתוצאה יש שתי המנגיומות בכבד- לקורלציה עם usוחשד לגוש באיזור צואר הרחם יקח לי עוד שבוע וחצי להגחע לרופה אבקש עם מישהו יכול לתת הסבר

שלום,
עליך להגיע לבדיקת כירורג כללי ורופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היום חזרתי מביקור אצל הגינקולוג. בשל שני המקרים של הבנות שנפטרו כתוצאה של קרישיות יתר. שאלתי את הרופא, האם אני יכולה לבצע בדיקות דם על מנת לבדוק קרישיות יתר. לסבתי , ולאחותה שנפטרה מטרומבוזה יש בעיות ורידים ברגליים, וגם לאימי. האם דבר זה מצביע על בעיה כלשהיא? כשסיפרתי זאת לרופא הוא אמר שאני לא נמצאת בקב' סיכון. אך עדיין אני חוששת. מה לעשות?

שלום נועה,
קרישיות יתר נבדקת על ידי המטולוג ולא רופא נשים.הנני ממליץ בחום להגיע לבדיקת המטולוג מכיוון שסיפורך מעיד על מחלת קרישת דם משפחתית.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שמי שרון בת 40 הפסיק לי המחזור והתחילו לי כל מיני תופעות למיניהן כמו שהידיים שלי כואבות וכחולות מה עושים? האם יש קשר למחזור שהפסיק והאם יש קשר שאני לוקחת רמיפמין לגלי חום שזה טבעי האם יש סיכון?

שלום שרון סמאנה,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

האם ייתכן ששפתיים מתנפחות זה סוג של המשך הצטברות נוזלים בקרסוליים?
מזה כשבועיים מידי פעם בעיקר כשהמעיים מלאים וגם לקראת המחזור (אז לראשונה זה הצחיל) אני מרגישה שהשפתיים נפוחות. קודם לזה תחושה של דגדוג קל בשפתיים. מה זה יכול להיות?

שלום זהבה,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
האם יש קשר בין מדבקות הורמונים "אוורל" (לתופעות גיל המעבר) לבין כאבים בגפיים התחתונות?
תודה על תשובתכם

שלום חוה,
יש בהחלט קשר בין המדבקות לכאבי רגלים.הקשר הינו ההורמון הנשי אשר משתחרר מהמדבקות.ממליץ לפנות לרופא נשים להחלפת הטיפול.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום
לפני כשבוע וחצי נפלתי מהאופנים וקיבלתי מכה מהכיסא בחיבור בין הירך הפנימית לאיזור הנרתיק(קרוב לשפתיים). הכאב לא פוסק והוריד שם נפוח מאוד. מה עלי לעשות? האם זה מצריך בדיקה אצל רופא?
תודה

שלום רב,
ממליץ בדיקת רופא משפחה,רופא נשים ובדיקת כירורג כלי דם.
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום ד"ר שמי סימונה אני בת 26 לפני שנתיים ילדתי לידה ראשונה בניתוח קיסרי והתגלה לי כריש דם ברגל שמאל dvt לקחתי תקופה זריקות גלקסן ולאחר מכן כדורים אך כרגע בהוראה של רופא כלי דם שאמר לי שיש לי רק שרידים הופסק לי גם הקטמודין ברצוני לדעת אם הסיכון להכנס להריון הוא מאוד גבוהה כי זה מה שנאמר לי מרופא נשים .אני רוצה לדעת אם אוכל להביא עוד ילדים או לא תודה

שלום,
יש להבדק על ידי המטולוג לבירור קרישיות יתר.בכדי לחזור ולהכנס להריון עליך להתיעץ עם ההמטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב.
היו לי 3 הריונות עד כה. ב 2 הריונות נולדו עוברים קטנים (2 קילו בשבוע 40, ו1.300 בשבוע 33) והפלה אחת. עשיתי בירור קרישיות - יצא שהכל תקין. הרופא נשים גם אמר שהכל תקין. האם יש עוד בדיקה /בירור שאני יכולה לעשות?
תודה.

שלום,
ממליץ יעוץ עם המטולוג
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב
אני נמצאת בטיפולי פוריות והופניתי לבירור קרישה (פקטור 2,5,8 ועוד) עקב ילד שנולד IUGR הפלה בשבוע 9 והריון כימי, בבירור הקרישה הכל יצא תקין
ההמטלוג לא המליץ לי לקחת קלקסן ואילו הרופא נשים הצליץ כן לקחת למרות שכל הבדיקות תקינות
אני מבולבלת ואשמח לייעוץ נוסף
תודה

שלום,
ממליץ להתיעץ עם רופא נשים מומחה להריון בסיכון גבוהה-דר' יוסף פרדו.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום קוראים לי שרון ואני בת 15 ולאחרונה חשתי כאבים באיבר מיני וכשהסתכלתי עליו שמתי לב שהשפתיים הקטנות נהיו כחולות וזה לא קרה לי אף פעם לפעמים אני הולכת ברחוב ופתאום זה מתחיל לשרןףולכאוב אני ממש מפחדת שזה משו מסוכן ואני מתביישת להגיד לאימי לכן אני מאוד רוצה שתעזרו לי ותגידו לי מזה ואם יש לי סיבה לפחד או שהכול בסדר גמור תודה מראש שרון נ.ב שלחו לי את תשובתכם למייל תודה!

שלום,
אנא פני לבדיקת רופא נשים וכן מומלץ לערב את אימך בבעיה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אהלן,
התחלתי שימוש בגלולות מסוג ״דיאנה 35״. למיטב הבנתי, זוהי הגלולה עם כמות ההורמונים הגבוה ביותר ולכן הסיכון להיווצרות קרישי דם, גבוה גם הוא.
רציתי לדעת אחרי כמה זמן של שימוש בגלולות עלול להיווצר קריש דם?

שלום,
יש להתיעץ לגבי גלולות עם רופא נשים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אני בת 29, היה לי הריון כימי שהסתיים בשבוע 6 והפלה נוספת אשר עברתי בשבוע 8.
לאחר 2 ההריונות ביצעתי בדיקת דם plt שבה ראו שיש לי קרישיות גבולית ומכיוון שכבר הייתי שוב בהריון אמרו לי להתחיל בזריקות קלקסן 40 מ"ג וכדורי קרטיה
אני עכשין בשבוע 37 ומתחילת ההריון מטופלת גם בקלקסן וגם בקרטיה
באיזה שלב עליי להפיק גם עם הקלקסן וגם עם הקרטיה? והאם עליי להמשיך לאחר ההריון
אני מבינה שיש לקלקסן השפעה על קבלת אפידורל בלידה
אודה לתשובתך
תודה רבה

שלום,
אנא פני ליעוץ המטולוג או רופא נשים מומחה בהריון בסיכון גבוהה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בבדיקת דם לקרישת יתר אחד הערכים יצא גבוהה מהנורמה שהינה 12 ,A.B2 GLYCOPROTEI IgM יצא 19, אני בהריון שבוע שישי, רציתי לדעת האם מסוכן ומה עושים בנדון

שלום מיכל,
אנא פני להמטולוג ולרופא נשים מומחה בהריון בסיכון גבוהה.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

עליי לעבור בדיקה זו האם אתם מבצעים אותה או שידוע לכם איפה עושים את זה? תודה אפרת.

שלום אפרת,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה,
קראתי באינטרנט שהפסקת היריון באמצעות מפיג'ין אסורה כשמדובר במעשנות, כי "האינטראקציה בין עישון ונזק לכלי דם לבין התרופות הללו שגורמות בעצמן להתכווצויות כלי דם, עלולה לגרום לחסימת כלי דם ומכאן לסיכון מוגבר לשבץ מוחי והתקף לב". איני מעשנת אבל יש לי במשפחה היסטוריה של אירועים מוחיים ובחלק מבדיקות הדם שלי התגלו רמות גבוהות מהמומלץ של שומנים בדם. אני בת 41 ועומדת לעבור ככל הנראה הפלה בדרך האמורה. האם נשקפת לי סכנה בגלל הגורמים האמורים לעיל?
תודה

שלום חסוי,
אנא הפני את שאלתך לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 31 שנקשתי לבית חולים ללדת ואתרתי לפני הרופים שי לי שילת פתך נמוכה הוחלת שהלדה תתחיל רגיל לאחר זמן מסוים הלדה לו יתקדמה הוחלת לסים מוניתור רוש לטינוק ואז היתחיל הסיבוך כי התחלפה משמרת ראופים והרופה שנכנס לו כיבל שום מדע על השיליה ושנכנס המוניתור נוצר פיצוצ של כלי דם שאנינ מבינה מה קרה שם ואף רופה לומבין לאן לשיך את הקעבים שיש לי כול החלק השמלי מיבטן עליונה עד הרגל מצוין ענאטומה בצד שמאול מוקברת והפינה נתפרת על ידי תפרים מוסטזה האים תוחלו לומר לי אם יש לזה השלחות לכלי דם קטנים או גדולים או אשלחות בעתית בכלל ללדת כי אני חרדה ולו שקטה וביקר לומוחנה לחשוב על ללדת שוב ויש לי רק שני תינוקוט

שלום רותי,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום רב,
הייתי רוצה לדעת: מהן הבדיקות שצריך לעשות לקרישיות יתר בדם כאשר נוטלים גלולות למניעת הריון (יסמין)?
תודה

שלום אירית,
בירור לקרישיות יתר זוהי רשימה של בדיקות דם אשר מבוצעת על ידי המטולוג.באופן רגיל לא מבצעים את הבדיקות אלא במקרה של סיפור משפחתי מחשיד.ממליץ לפנות אל רופא נשים והמטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום וברכה אני בת 19+ ונוטלת גלולות למניעת הריון "אסטל" במשך כשבועיים האחרונים ולאחרונה הופיעו אצלי כאבים בברך השמלאית של הרגל שנמשכים כלפי מעלה בכאבים עזים. חשוב לציין שלפני שנה נטלתי גלולות בשם פמינט והייתה לי את אותה בעיה לכן הפסקתי ועברתי בדיקת פקקת ורידים היות והרופא נשים לא הסכים לתת לי גלולות לפני שיידע בטוח שאין לי פקקת ורידים. עברתי את הבדיקה בערך כשנה אחרי שנטלתי גלולות האם קיים סיכוי שרואים קרישי דם גם אחרי שנה? והאם קיים הסיכוי שהכאבים הללו הינם כריש דם? מה עלי לעשות? האם להפסיק את הגלולות?

שלום לאה,
אינני חושב שיש קשר בין הכאבים לגלולות.ממליץ בדיקת רופא נשים ובדיקת אורטופד.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום. אני בת 35, עכשיו אני בהריון בחודש שישי. זה הריון השני שלי.כלפני שבוע הופיעו לי כאבים עזים ברגל ימין בחלק אחורי של הברך וייותר למעלה. באותם מקומות שכואב רואימ וורידים בולטים ומתפטלים. היו לי נימים מזמן ,עוד לפני הריונות, אבל חוץ מעייפות ברגליים וכאבים בשוקיים בערב זה לא היפריע לי. עכשיו קשה לי לעמוד וללכת בלי אגד אלסטי. רופא נשים הימליץ לי לקנות גרב אלסטי. אבל אני לא יודעת איזה גרב לקנות, גרביונים או גרב מעל הברך ואיזה מידת לחץ לבחור.אולי אני צריכה ללכת לרופא כלי דם.הכאבים גם באיזור ביו הרגליים , שם אני מרגישה מין לחץ שעובר כש אני יושבת או שוכבת.
תודה מראש. מרגריטה.

שלום מרגריטה,
אשמח לראותך במרפאתי ולהדריך אותך בסוג הגרב המתאימה. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בעקבות חשד לפוליפ שמדותיו 6*6 הופניתי לבדיקת הסטרוסקופיה. בבדיקה ציין הרופא כי נראה אזור כלי דם חשוד בדופן קדמי ושרירן בולט בחלקו האחורי. רירית הרחם מעובה ולא סדירה. הרופא המליץ על כריתה בגישה הסטרוקופית. והעדיף להוציא את הממצא ולא להשאירו. השאלה היא אם לא ניתן להמנע מניתוח ולבצע מעקבים. האם זהו הפוליפ שנראה באולטראסאוד? או שמדובר בממצא אחר? והאם יש סכנה להשאיר כלי דם שכזה ברחם ללא כריתתו?

שלום ריקי,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

היי קוראים לי חן בת 28 אמא ל2 בנות ונוטלת גלולות קרוב ל10 שנים. יש לי מעין מכות חום שזה בא והולך ברגל ליד הברך וכל הזמן כפות הרגליים שלי קרות ולעתים ללא תזוזה משנות את צבען מעט לכחול.. יש לציין שבעבודתי אני נאלצת לעמוד לפחות 8 שעות.. אשמח לתגובה ממך...

שלום רב,
חשוב לבדוק מול רופא נשים את נושא הגלולות כי שי סיכון לקרישים בורידים ב% מסויים ויתכן החמרה אם את נדרשת לעמידה ממושכת ללא תזוזה או שיש בעיית קרישיות אצלך.את מציינת שינוי בצבע האצבעות לאחר עמידה ממושכת, יתכן ויש אי ספיקה ורידית המחייבת בירור אנא פני למרפאתי להערכה ונסיון מציאת פתרונות לתלונותיך
ד”ר ארנון קורן – סגן מנהל המחלקה לכירורגית כלי דם מרכז רפואי רבין, קמפוס בלינסון

dr_koren.jpg

שלום דר
אני אחרי טיפולי ivf עשיתי 4 טיפולים שלא הצליחו ובטיפול האחרון הרופא אמר לי להזרי קלקסן 40 למרות שכל הבדיקות יצאו תקינות ונקלטי להריון הוא אמר לי שאני צריכה להזריק עד סוף ההריון בשביל שלא תהיה חס וחלילה הפלה. היום היתי אצל רופא נשים שלי והוא ראה אצלי סמנים כחולים ברגלים כמו שטפי דם הוא אמר לי שאני יפסיק להזריק למרות שהרופא פריון אמר לי שאני יזריק עד סוף ההריון שחס וחלילה לא יקרה משהו זהו הריון מאוד יקר עבורינו רציתי לדעת מה אתה חושב על כך? האם זה יכול לגרום לכלשהו נזק בגוף שלי הרופא השים אמר שאני יכולה להפוך לצמח שזה מסוכן אני כרגע שבוע 18 מאוד מאוד מוטרדת ובחרדות
בבקשה עזור לי
תודה רבה מראש

שלום,
אל תפסיקי להזריק.אין חשש משטפי הדם.כנראה את סובלת מקרישיות יתר שלא אובחנה במדויק ולכן הקלקסן כל כך חשוב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
אני בת 23 נוטלת גלולות כבר 5 שנים.
הגלולות גורמות לי להצטברות נוזלים בעיקר באיזור הבטן (כאשר עשיתי הפסקה למספר חודשים הנפיחות נעלמה) , ורציתי לדעת מה ניתן לעשות עם זה.
אולטראסאונד כליות תקין

שלום,
ממליץ להתיעץ עם רופא נשים
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

בת 32 בהריון שבוע 17עים דופק 160 הגיעה למחלקת הקרדיולוגית וניסו לייצב לה את הדופק עי"ד זריקה שאני לא יודעת מה הזריקה מכילה והאים בהריון מותר לתת זריקה זו?

שלום,
חסרים פרטים בכדי שאוכל לענות.בכל מקרה יש להפנות את השאלה לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום ד"ר אני בת 25 בהריון מתקדם לפני כשבוע התחילו לי כאבים באיזור האגן ברגל ימיןתחושת דקירה שאחריה לא יכולתי ללכת לשבת או לעשות כל פעולה בלי לחוש כאבים חזקים .0(עליי לציין שאני סובלת גם מכאבים בגב תחתון שהקשו עליי לקום מהמיטה או מכיסא לאחר מנוחה רבה)הופנתי למיון אך לא יכלו לבצע צילום בגלל ההריון כרגע אני נחה עדיין כואב.האם ניתן לאבחן את הבעיה ?האם זה בעיה בזרימת הדם?

שלום,
ממליץ מעקב רופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בהריון חודש חמישי לפני חודש יש לי כאבי רגליים למה ואין לי כוח לעשות כללום

שלום,
אנא פני בשאלה לרופא נשים.ממליץ להוסיף גרביים אלסטיים מיוחדות להריון.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

שלום,
לפני כשנתיים נתגלה אצלי קריש דם ברגל ותסחיף ריאתי כתוצאה מגלולות (בירור קרישיות יצא תקין), לפני כשבוע עשיתי דופלר ברגע שמאל ששם נתגלו שרידים של הפקקת, כמו כן במפשעה ראו קטע קטן שעדיין פקוק.
לאחרונה באזור המפשעה יצאה לי מין גולה בצבע כחול וכאשר אני עומדת רואים את הורידים, הייתי אצל רופא נשים והוא אמר שזוהי דליות במפשעה(לא בשפתיים, יותר לכיוון בטן תחתונה) רק במצב של עמידה, בשכיבה לא רואים את זה.
אני בת 25 ורוצה להיכנס להריון, הרופא הפנה אותי לכירוג בכלי דם, האם יש איזשהו סיכון בטיפול בדליות שיכול לפגוע ברחם ובשחלות?
האם עליי לפתור את הבעיה הזאת לפני כניסה להריון
האם הדליות זה רק בעיה אסטטית או שיש בזה תסביכים רפואיים?

שלום,
בשל חסימת הורידים העמוקים הגוף פיתח מערכת ורידים חלופית.לא תמיד חייבים לטפל בורידים אלו בכלל ולפני הריון בפרט. אשמח לראותך במרפאתיעם הבדיקות שכבר בצעת ולהם אוסיף את הדופלקס העדכני שלי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

אני בת 52 לפני כ 25 עברתי פעמיים היפרדות שיליה בשבועות 28 ו - 34 וגם שתי הריונות שהסתימו בלידה ( אך עם יתר ל"ד שטופל)בשנים האחרונות אני שומעת שממליצים על בדיקות קרישיות יתר בהריונות בסיכון. אני לא מתכננת הריון נוסף אך לני כשבועיים אובחנה אצלי פפילדמה בקרקעית העיניים. עשו לי בדיקות ( סי טי נוזל שידרה אם אר איי ועוד אין לי את כל התשובות האם יכול לדעתך רצוי לבדק גם קרישיות יתר?
תודה

שלום ורדה,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

יש לי גירוד בפות, פתחתי מול המראה את שפתי הפות, וראיתי צבע כחול כהה בצד שמאל של הפות כגודל אחד ס"מ בצורת קו. מה זה? אודה לך על תשובתך למייל שלי .

שלום עמית,
דליות בפות הן ממצא שכיח במיוחד בנשים לאחר לידה.ממליץ בדיקת רופא נשים וטיפול בהמשך. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg

הייתי מאושפזת בבית חולים ואמרו לי שיש לי גודש של כלי דם ברחם רציתי לדעת קצת פרטים על כך ומה הטיפול לזה

שלום שירן,
אנא הפני שאלתך לרופא נשים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

dr_koren.jpg
bottom of page