כפות רגלים

שלום בעלי בן 37 סובל מחום בכפות הרגליים הוא מתלונן שהם ממש בוערות לא ובנוסף מסביב לקרסול מתלונן על גירודים עזים למי עליי לפנות?ומה זה בכלל?

שלום,
ממליץ לבצע EMG ולהגיע לבדיקת אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האתר אינו מהווה תחליף להתייעצות ישירה עם מומחה כלי דם / ורידים ואינו מהווה טיפול מכל סוג שהוא

לזימון תור ניתן ליצור קשר עם מירית מנהלת מרפאות מדיקורן בטלפון 054-9430008

לקביעת תור 24/7 ניתן להתקשר 053-9956682

medica מרכזים רפואיים - רמת החייל

רח' הברזל 28, רמת החייל, ת"א.

טלפון לזימון תורים - 2147*

מרכז רפואי הרצליה מדיקל סנטר
רחוב החושלים 8 הרצליה פיתוח. קומה 2

09-9592520 / 09-9592555

שלום. אני סובל עשרות שנים מכפות רגליים חמות בלילה בחודשי הקיץ. אני בן 40, בריא בד"כ, לא סובל מעודף משקל (65 ק"ג), לא חולה סוכרת, לא מעשן או שותה אלכוהול. אוכל כל יום פירות וירקות ומשתדל לאכול בריא. הולך בקיץ עם סנדלים פתוחות. אני עובד בעבודה פיזית, אך הבעיה היתה קיימת גם בתקופות שעבדתי עבודה משרדית. שמתי לב שאם אני נוסע בקיץ לחו"ל למדינה שבה מזג האוויר נוח יותר, הבעיה נעלמת. הבעיה קיימת מאז שאני זוכר את עצמי. כפות הרגליים נהיות חמות לעת ערב והדבר קשה בעיקר כשאני הולך לישון. אני ישן עם מאוורר חזק המופנה לכפות הרגליים, ולידי גיגית עם מי קרח בה אני טובל מדי פעם את כפות הרגליים. הדבר מקשה עלי להרדם. ניסית מגבות לחות, גרביים רטובות שהיו במקפיא. כל אפשרות כזו טובה לכמה דקות בלבד. בסוף הלילה, בערך ב-4 לפנות בוקר, הטמפרטורה בכפות הרגליים יורדת, ואז אני מוצא את עצמי מכסה את כפות הרגליים שנשארו מחוץ לשמיכה. זו לא רק תחושה של חום, אלא חום אמיתי שחברה שלי יכולה להעיד עליו. דבר נוסף שאולי יכול לעזור באבחון: בחורף אני סובל בד"כ מכפות רגלים קרות. האם יש טיפול כירורגי לבעיה זו? אני מחפש פתרון מעבר לתשובות שקראתי באינספור פורומים המציעות החלפת סוג הנעליים, מנוחה בשעות העבודה או קרמים (שטובים לכמהה דקות).

שלום,
ממליץ בדיקת EMG לרגליים ובדיקת אורטופד גב
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום בעלי בן 37 סובל מחום בכפות הרגליים הוא מתלונן שהם ממש בוערות לא ובנוסף מסביב לקרסול מתלונן על גירודים עזים למי עליי לפנות?ומה זה בכלל?

שלום,
ממליץ לבצע EMG ולהגיע לבדיקת אורטופד גב.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני סובל כבר כחצי שנה בכפות רגלים ובעיקר באצבעות שהן כאילו מאובנות למרות שתנועתן מלאה. התופעה נחלשת עם גריבת גרבים ובעיקר נעילץ נעלים. הסבל מורגש בעיקר בלילה בשכיבה. בהליכה
א י ן הפרעות מו ט וריות בכלל, אך לעתים הדריכה לא נעימה.
נעשו 2 בדיקות EMG לא אובחנה נירופטיה. אין סוכרת, לחץ דם מאוזן על ידי התרופות: קפוטן, נורמאפרסן ,פוסיד אדקנט ווסודיפ. מקבל גם אלוריל נגד אוריק אסיד וכן קסטראל לפרוסטטפה שפירה.
לא נעשתה בדיקת דופלר ולא הופניתי לאורטופד או לכירורג כלי דם.
מה הכיוון הרצוי לשם ריפוי או הקלה סימפטומתית?
אנא ענה בחוזר!!! תודה

שלום אליעזר גל,
ממליץ בדיקת אורטופד גב וכירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

האם זה נורמאלי לאשה בת 53 ליסבול מכאבי רגליים?
האם יכול להיות שזה מעודף המשקל?
האם הכאבים יכולים לנבוע מהבצקת ברגליים ובכלל מה יכול לגרום לבצקת.
היא עשתה כבר כל כך הרבה בדיקות...אולי את כולן...

שלום קרינה,
כאבי רגלים יכולים לנבוע מסיבות רבות אך לא מבצקות.הבצקות מהוות סיבוך של גורם שהכאבים חלק ממנו.ממליץ בדיקת כירורג כלי דם ו/או אורטופד כפות רגלים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 037557111, הרצליה - 099592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני סובלת מסכרת 135 עם שני כדורים ביום מטרופיו ושלש ביום פרנדאז ןכדור 40 מג לכולסטרול ואספרין 75 כל יומיים כדור כל בוקר לנלוטת התריס ולאחרונה התעלפתי לדקה והתגלה לחץ דם מאד גבוה ואני מטופלת באנלדקס 10 מג פעמיים ביוםולחץ הדם נמוך כמה ימים ופתאם גבוה מאד וכואבלי כל צד שמאל ןבלילה נרדמות לי כואבות לי הכפות רגלים שאני מתעןררת נבדק הלב וסיטי ראש ובסדר אבל אני לא בסדר תודה מראש שרה

שלום א. שרה,
להשלמת הבדיקות עליך לעבור מוניטור של לחץ דם במשך 24 שעות וכן דופלקס קרוטיס.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום, אני בת 42, לפני 5 ימים החל גרד בכפות הרגליים מלווה בנפיחות (שלעיתים נראית ולעיתים רק מרגיש כמו) מן אדמומית ללא התרוממות עורית שגם חולפת לסרוגין, קושי בכריעה. המצב דומה בכפות הידיים אך פחות מגרד. קושי בקיפול אצבעות. המצב מחריף אחרי קימה משנת לילה ואחרי ישיבה ארוכה. בבדיקת דם נגלה חוסר ברזל (ברזל 17, המוגלובין 11.7 והמטוקריט נמוך) מעבר לזה הכל תקין: תפקודי כבד,כליה, סוכרים, שומנים. יש היסטוריה של בעיות כלי דם במשפחה מזיקה ראשונה. האם אתה רואה איזשהו קשר לכלי דם? תודה

שלום,
ורידים בולטים יכולים להסתבך בגרד ברגליים.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום ד'ר קורן,
אני בת 25 בריאה בדרך כלל בתקופה האחרונה אני מרגישה שהאצבעות ברגלים שלי תמיד קפואות בלי קשר למזג האויר.
מה עליי לעשות?
תודה מראש

שלום,
ממליץ לבצע בדיקת פוטופלטיסמוגרפיה לאצבעות בטמפרטורת החדר,במי קרח ובמיים חמים.במקביל לפנות לבדיקת ראומטולוג.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום.לאבא שלי תפרחת בכפות רגליים כשבוע בערך. שאלתי היא.. האם זו מחלה. והאם זה מדבק מכוון שיש לי תינוק בבית. אשמח לקבל תשובה.

שלום שרון עמוס,
ממליץ להתיעץ עם רופא עור.
בברכה,
דר' ארנון קורן

אני בת 21 עובדת כברמנית קרוב לשנה וחצי.. לאחרונה נוצרו לי כאבי רגליים מאוד חזקים. עד כדי כך שלא יכולתי לעמוד עליהם במשך שבוע עד שזה נרגע מעט.. הרופא קבע שכתוצאה מעמידה מרובה על הרגלים נוצר לי לחץ בכפות רגלים..
לאחרונה שמתי לב שנוצרו לי ורידים לאורך כ-ל כף הרגל זה פשוט מזעזע..
אך אפשר לראות שזה התחלתי..
האם יש פתרון זמני לזה? הרי נשאר לי עוד 4 חודשים עד ללימודים.. אך אני מפחדת שב4 חודשים האלה אני יצור לעצמי עוד נזק לרגל או שהפתרון היחידי הוא פשוט להפסיק לעבוד בתחום.ולעבור לעבודה בישיבה?..
בתודה מראש..

שלום לילך שמיר,
עמידה איננה הגורם לורידים בגילך אלא השינויים ההורמונלים העוברים על גוף האישה בגיל 21 שנה.שינויים אלו אינם קשורים לתנוחת הגוף.רק במקרה של נזק מסתמים עמידה ממושכת יכולה להחמיר את המצב. אשמח לראותך במרפאתי ולבצע לך דופלקס לורידים.הבדיקה מיועדת לברר האם קימת הפרעה מסתמית. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, הרצליה - 09-9592555.
בברכה,
דר' ארנון קורן

שלום
אני בשלבי ההריון האחרונים שלי...מיזה 4 שבועות יש לי נפיחויות בכפות הרגליים.
עכשיו אני גם סובלת מגרד נוראי באצבעות הרגליים וסביב לכף הרגל.וליפני מיספר ימים הופיעו לי גם מעיין שלפוחיות על אצבעות הרגליים. האם הכל קשור ומה אני צריכה לעשות כדי להקל על הגרד שפשוט משגע אותי
תודה

שלום אדווה אולריך,
הינך סובלת מבצקות ברגלים בשלב מתקדם ביותר.עליך לעצור את התהליך בהרמת הרגלים בכל הזדמנות,שינה בלילה עם כפות רגלים מורמות ושימוש קבוע בגרבים אלסטיים מיד עם הקימה מהמיטה.הגרד אף הוא חלק ממחלת הורידים והבצקות.יש להמנע מגרד מחשש לפציעת העור והופעת פצעים מזוהמים.שלשה חודשים לאחר הלידה עליך להבדק על ידי כירורג כלי דם.
בברכה,
דר' ארנון קורן

12 שאלות גולשים בנושא: כפות רגלים

Screen Shot 2018-10-16 at 1.00.01 AM.png